Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A - vércsoport szülésnél fórum

A - vércsoport szülésnél (beszélgetős fórum)


1 2
11. tavaszilány (válaszként erre: 10. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 17. 17:56
Vesznek, de nem vércsoport-meghatározásra.
10. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 8. - Vikke)
2013. febr. 17. 17:45
Tudomásom szerint minden kisbaba sarkából vesznek vért x idôn belül.
2013. febr. 17. 17:44
72 órán belül kell kapnod Anti d-t amennyiben a gyerek vércsoportja pozitív. Jobb ha figyelsz, mert engem már hazaengedtek és még nem jött meg a gyerek véreredménye, ezért én ott kérdezősködtem, hogy akkor kell e kapnom vagy sem, szerintem nem vették annyira komolyan mint kellene.
2013. febr. 17. 17:44

sziasztok!

én is a - vagyok, a fiam +. születésénél neki is a sarkából vettek vért. viszont nekem majdnem elfelejtették beadni időn belül (mert van erre valami max. idő amin belül be kell adni), úgy mentem a nővér után, hogy helló még nem kaptam meg és már megyünk haza...

viszont utána volt egy vetélésem 5-6 hetesen, utána nem kaptam semmit, most 8 hetes babás vagyok :)

szerintem azért jó ha mi is figyelünk rá, bár kórház-függő (én az Istvánban szültem)

2013. febr. 17. 17:39
Nekem szerencsére - lett a Fiam is (én is A- vagyok), így nem kaptam antiD-t. Szerintem a sarokvérből nézik a vércsoportot is, mint az anyagcsere-vizsgálatokat (de ez tényleg csak szerintem).
2013. febr. 17. 17:33

Én is A- vagyok, a fiam +

Szülés után vettek vért mindkettőnktől: a gyerkőcnek a lábából.

Éjfél előtt született a gyerek, reggel 6kor kaptam meg az AntiD-t.

Rajta van a zárójelentésemen is, a doki meg ellenőrizte, mert ugye azt terhességkor is nézik, mi az anya vércsoportja, meg én tudtam is.

A gyereknek nem kellett adni semmit, mert első baba.


Barátnőm gyakorlatilag második gyerekként született: anyukájának korábban volt egy vetélése, ő is RH neg. A vetélés után nem kapott antiD-t, ezért a barátnőm be is sárgult, de szerencsére nem lett komolyabb baja.

5. kisj
2013. febr. 17. 17:26

Figyelnek a dokik nagyon, nem felejtik el beadni a mamának az anti D-t.

Első szülésnél a babának semmi, de semmi baja nem lehet a vércsoport összeférhetetlenségtől.

2013. febr. 17. 17:24
Én is rh- vagyok, a gyerek +; tudtommal a gyereknek emiatt nem adtak semmit, nekem viszont azonnal antiD-t és utána aki arra járt megkérdezte, hogy megkaptam-e... szóval nálunk nagyon figyeltek rá
2013. febr. 17. 17:22
ésa babámkap e valamit?
2013. febr. 17. 17:22
illetve erre figyelnek a dokik nagyon,vagy azértjobb ha nagyon figyelek nehogy elfelejtsék.
2013. febr. 17. 17:22

arra lennék kiváncsi hogy aki A - attól a baba születése után a placentából veszknek vért?vagy a babától?

ha ha nem egyezik a véecsoportunk akor énkapok anti D-t?van e mellékhatása?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook