Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A testem jelzéseire mi lehet a gyógyír? fórum

A testem jelzéseire mi lehet a gyógyír? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A testem jelzéseire mi lehet a gyógyír?

1 2
14. nyau82
2010. ápr. 5. 23:17

Timmy!

először is ismerd meg magad,azután bocsáss meg magadnak és ne hátrafelé nézz,hanem előre.

de a legfontosabb,hogy szeresd magad!!!!!

ne kívülállóktól várd a megoldást,hanem saját magadtól!hidd el,menni fog!!!!

13. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - 40bb72fa48)
2010. ápr. 5. 22:36

Az az önámítás, amiről te beszélsz.

Ha ez igaz volna, hogy a hiányérzettel együtt az okával is tisztában van az ember, akkor senki nem zabálná dagadtra magát, senki nem lenne túlsúlyos, és nem küszködnének vele...

A probléma pont az, hogy a legtöbb ember nincs tisztában még azzal sem, hogy hiányérzete van, vagy egyáltalán bármit is érez, mert elfojtják kajával, alkohollal, cigivel, kényszeres cselekedetekkel.

12. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - Pkr74)
2010. ápr. 5. 22:31

A túlevésnek valóban vajmi kevés köze az önkontrollhoz. Inkább az az önámítás, hogy azzal meg lehet oldani ezt, elvégre akkor nem lenne túlsúlyos ember a világon...

A másik, ami még okozhatja ezt: a bűntudat, az abortusz miatt.

2010. ápr. 5. 16:56

Timmy,a Szendi Gábor Pánik,és Paleolit könyveket vedd magadhoz.Nagy segítség és a szemléletváltozás elengedhetetlen kelléke.

Esetleg nézz utána,biztos kedvet fogsz kapni :)

10. 9bbc382386 (válaszként erre: 9. - Kingi7)
2010. ápr. 5. 16:52
Azon ritka pajzsmirigy-alul-működők közé tartozom,akik inkább vékonyak.Nálam nem okozott hízást.Azaz fizikálisan nincs változás,inkább a szellemi dolgokban piszkált meg.
9. kingi7 (válaszként erre: 8. - 9bbc382386)
2010. ápr. 5. 16:48
súly ügyileg hogyan alakultál?
2010. ápr. 5. 16:42

Megnézetted a pajzsmirigyhormonodat(TSH) a körzeti orvossal?

Az elhízáson kívül benne voltam jómagam is a pánikzavarban és a depresszióban nyakig.Ez hosszú évekig tartott,mígnem elegem lett a probléma-keresésből....hisz ezek nem adnak okot arra,hogy így érezzen az ember-gondoltam.

Az orvos azt mondta: unatkozom :S !

Ekkor váltottam,s lám kiderült a pajzsmirigy-alulműködésem volt az okozója a depressziómnak,a pánikrohamoknak,a rossz közérzetnek.Nem voltam teljes ember.

Tavaly július óta szedem ugyanazt a hormont,amit amúgy is termelne a PM-em,és azóta kijöttem az alagútból.

Egy próbát megér!

2010. ápr. 5. 15:27

Az okokat kell megkeresni. Nem gyógyszerre van szükséged (pszichológus nem írhat gyógyszert...!). Meg kell találni, mi ellen védekezel tudat alatt a hízással. Nehéz ezt személyes beszélgetés nélkül, de talán annyiban lehet köze az abortuszodhoz, hogy van benned egy jó adag szorongás a teherbeeséstől, amit a tudatalattid úgy fordít le, hogy nem a teherbeeséstől, hanem a kiváltó októl,a szextől akar megvédeni. Miután te (ahogy azt leírtad, 55 kilósan, tehát nagyon vékonyan érezted magad igazán nőnek, igazán szexinek) számára az a megoldás, hogy hízlal. Hogy ne legyeél az általad ideálisnal látott képhez hasonló. Ne légy szexi (és itt nem lehet elégszer kijelenteni, hogy csak és egyedül ÖNMAGAD számára, mert szerencsére a pasik nem feltétlenül buknak a nagyon vékony lányokra...) és akkor úgysem akar majd szexelni veled senki, ergo védve vagy, nem leszel terhes, nem lesz újabb abortusz.

A hiányérzetet én a szeretet hiányában látom. Az evés önmagában nem elégít ki. Többre vágysz, és jutalmazod magad. Ez nem önkontroll kérdése...

A pánik (ez egy diagnosztizált pánik betegség?) már nehezebb, az egy összetett dolog, látszólag kiváltó ok nélkül. Itt kicsit mélyebbre kellene ásni. Szóval kedves Timi, a tested jelez, figyelj rá, értsd meg, és segíts neki, segíts magadnak. Semmi bajod, ezek a leg természetesebb reakciók egy fel nem dolgozott trauma után. Elnyomtad, elfolytottad, a "szexbe" (???) menekültél, ez lett az eredménye, de nem késő, fel lehet, fel kell dolgozni akár sok év után is, és hidd el, napok alatt változik meg az életed.

Sok erőt kívánok hozzá... :)

6. 40bb72fa48 (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 5. 13:15

Nem gondolod hogy ez önámítás? :)

Ha valaki tudja hogy hiányérzete van,akkor ennek tárgyával is tisztában van.

Az egyetlen megoldás az önkontrol megtartása.

A hiányt pedig azzal kielégiteni ami a tárgyát képezi.

2010. ápr. 5. 12:36

A hiányérzetet nem lehet önkontrollal kordában tartani, ha így lenne, senki nem lenne kövér...

A megoldás szerintem a figyelem. Amikor evés után még mindig érzed, hogy valami kell, akkor nagyon figyelj magadra, befelé, hogy mit mond a bensőd. Mi az, amire annyira vágysz? Mi az, amit érzel, de nem akarod átélni az érzést?

2010. ápr. 5. 12:03

Hát egyrészt szerintem a gyógyszer a hormonjaidat felborította kő keményen! Fogadd el magad, ez az első lépés, való igaz, ha nem teszed, akkor gömbölyödsz tovább, majd jönnek a fizikális tünetek-betegségek- ahonnét már sokkal nehezebb az út...

változtass a külsődön, ha nem tetszel magadnak,légy egy kicsit"szexi" ÉLJ és vegyél mindent lazán-nagyon nehéz, de az evés védekezés valami ellen...

2010. ápr. 5. 11:21

Szia! :)

Olvasd végig egy kívülálló szemével amit leírtál.

Pontos diagnózist arról hogy mit nem kéne tenned!!

A pánikolásod ez hozta magával.Fejezd be a gyógyszer szedést,mert az ilyen szedáló gyógyszerek hízást okoznak.Az elhízás legjobb ellenszere az önkontrol.Kezdj el sportolni,járjál társaságba,és ne legyél magad alatt hogy hogy nézel ki.Csinálj egy 180 fokos fordulatot,a síránkozás nem segít,csak egy kemény elhatározás,és folyamatos önkontrol. ;)

2010. ápr. 5. 11:04

Szia!


Azt tanácsolom, hogy fogadd el a jelenlegi alakodat, mert a te döntésed, hogy jól akarod e érezni magadat.

Fogadd el, ha nincs melletted pár, és légy boldog nélküle is.

És ha mindezt elfogadod, hidd el, életedben varázsütésre minden meg fog változni. És betoppan a nagy Ő is. Fogd fel úgy, mint egy tesztet. Ha átmentél, megkapod a jutalmadat.


Hidd el, nekem ez mind segített. Tapasztalatból írom. Amikor elengedtem az exemet annó, napról napra nyertem vissza a régi alakomat. Az ismerősök meg csak néztek, nem akartak hinni a szemüknek. Jelzem, én sem.


És a Nagyszerelem is akkor lépett az életembe,amikor az exszel már kínlódtunk. Sokat bántott. És akkor azt mondtam, hogy ennél már egyedül is jobb. És nem aggódtam azon, hogy mi lesz velem nélküle. Hanem elengedtem. És rámtalált Ő, aki már a férjem. :)


Kitartás. A betegségből is ki fogsz gyógyulni. Én is kigyógyultam a pánikrohamokból. :)


Az én tanácsom: Légy boldog, így, ahogy vagy!

Sok sikert!

2010. ápr. 5. 10:03
Mit tehetek, ha elhízás és pánikrohamok formájában segítségért kiált a testem, de én nem értem, hogy mit szeretne? Hogyan segíthetnék magamon, hogy kikászálódjak a depresszióból, és újra magamra találjak??

Ugrás a teljes írásra: A testem jelzéseire mi lehet a gyógyír?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook