Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítséget kérek: nagyon büdös a lábam és nem tudom mit tegyek. Tudtok rá valami gyógyírt? fórum

Segítséget kérek: nagyon büdös a lábam és nem tudom mit tegyek. Tudtok rá valami gyógyírt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 29. 06:32
Nos,a történetem a következő:eszeveszett büdös volt a lábam,,izzadt,csúszott, zokni nélkül sima kövön ,majd elestem. Volt egy új munkahelyem,ahol éjszaka levettem a cipőmet ,mert egy kicsit munkaidőben tudtam alukálni ülve.Penetráns szag terjengett.Volt egy hajléktalan kollégám aki megnyugtatott,vegyek a patikában formalint/FORMALDEHID/1 decit.Alkalmaznom a következő képen kellett:lavór-bokáig meleg viz-1/3 formalin-áztatás-közben mozgatva lábujjaim,kb. 15 perc.Ezt 3 napon keresztül-itt elfogy a vegyszer....láss csodát: elmúlt az izzadás,a lábszag!!!!! 2-3 hónap múlva ismételtem ,mert kellett...Azóta semmi!!!!!15 éve volt..Hála a csöves kollégának.csináljátok,,megéri.Ha,sikerült,szeretnék vissza jelzést kapni az email címemre./laccika1@hotmail.com.
58. rewt
2012. jún. 22. 08:24

Azt állítják, hogy az izzadságot lebontó baktériumok okozzák...

Tehát, ha "hajlakkal" (lehet akármilyen fantázia nevet adni neki) befújom, nem fog izzadni, nincs mit lebontani a baktériumnak - elmarad a rossz szag...


És lehet hogy el is marad...


Ez egy tipikus mai "gyógyítási" eljárás...



Ugye tudjuk, a bőr egy nagyon fontos "szervünk" amely segít a méreg anyagok eltávolításában. Csak az elhalt sejtjeink "hullái" naponta több mint 100 gram. Ha a fő "hulla eltakarító" rendszer gondokkal küzd (az emésztő csatorna) - annak szerepe kezd a bőrre, tüdőre terelődni.


Javasolnám ellenőrizni a táplálkozást. Mellőzni az állati eredetű fehérjéket. A szinte majdnem biztosan elsavasodott szervezetet a lúgosság felé terelni. Friss, élő, zöldségek, gyümölcsök, bőjt napok - esetleg egy vastagbél öblítés kezdetnek.


És persze minden amit itt már megírtak: csak gyapjú zokni - és csak ha muszáj. Lehetőleg reggeli harmatos fűben, kavicson járás. Szellős nem műanyag lábbeli - és eleinte gyakori áztatás tökéletes kiszárítással. Hideg-meleg váltó lábfürdővel - és sok mozgás. Pl. gyaloglás. Legalább 30 perces izzasztó tempóval. (Figyeljük meg az alsónemű a hónalj illatát is. Ha erős - ez jó - jó úton járunk a javuláshoz)


Csak véleményt mondtam...

57. danina (válaszként erre: 56. - M.melus)
2011. dec. 17. 14:48
Így van,büdi akkor is,ha a köröm gombás.Nagyon jó enyhe gombásodásra vagy megelőzésre a Nailner repair.
2011. dec. 17. 14:46
Én úgy tudom,hogy a bűzt gomba okozza,legalábbis a férjemnek ha büdi a lába, mert ugye 12 órát melós cipőben tölt minden hétköznap és óhatatlanul is be párlik és egy idő után viszket is itt ott, de ha érzek valami furi szagot rögtön keni canestennel 3-4 este lefekvés előtt és elmúlik ,egy időre legalább is.
55. danina
2011. dec. 17. 14:37

Cipőket,papucsokat sűrűn kell (belülről is)kisúrolni,szagtalanítani.Vannak igen jó és hatásos lábdeók,de ha nem szagtalanított cipőt húzol,megint büdi lesz!

Ajánlható még a langyos-ecetes vízben áztatás is.

2011. dec. 17. 14:28
Bármilyen dezodorral fujd be, miden fürdés után.
53. 5e0c262058 (válaszként erre: 1. - 74ffa18240)
2011. nov. 17. 00:05
Én azt hallottam, hogy jó erős feketeteás vízbe kell áztatni rendszeresen. Próba-szerencse
52. 91d4989ab9 (válaszként erre: 42. - Gummy)
2011. nov. 16. 23:45
nekem dove van és nem fujós hanem kenős és az is tökéletesen hat
51. 91d4989ab9 (válaszként erre: 46. - Gummy)
2011. nov. 16. 23:44
bármely hónajkence jó rá
2011. nov. 16. 23:29
nekem még mindig büdi a lábam!!!!!igaz h cukorbeteg, epeköves,vén mama vok ,de büdi.mikor az unokám (aki imád)jön 2,5 éves őszinte fiucskaként:mama- cica- büdi.és semmit se javul??? S O S
2010. ápr. 24. 14:26
sol.antimycotic. A patikában lehet kapni
2010. ápr. 24. 14:25
A rossz táplálkozási szokások is okozhatják. Pl. ha túl sok kenyeret, vagy élesztős dolgokat eszel. Az élesztő egyébként nagyon sok galibát okozhat a belső szerveinkben. Ha teheted vegyél olyan termékeket amiben nincs élesztő.
47. nagytotya72 (válaszként erre: 46. - Gummy)
2010. ápr. 24. 11:06

Én nemrég használtam a Kék Lukács féle Gomba-Stoppot, azonnal megszüntette a lábszagot. A cipőmbe tettem estére összegyűrt papírzsepit, amit átitattam ecettel. Azóta, kb 4 hete nem éreztem semmit. Nálam működött tutira. A neten rendeltem a webáruházukból, leírom a a címét, de ha az admin netán törölné, akkor keress rá. www.keklukacs.hu

Remélem, nem veszik reklámnak.

46. Gummy (válaszként erre: 45. - Levendula6)
2010. febr. 28. 08:55
De amikor már minden utat végigjárt az ember, és egy egyszerű Rexona meg használ, hát nagyon jó érzés volt sok év után.
2010. febr. 27. 21:08

Sajnos szerintem minden szintetikus cipőnek az az átka, hogy beleizzad a láb.

Mindenképp teljes lábápolás (bőrkeményedés, gomba eltávolítása), ecetes vizes fürdő, pamut zokni, harisnya. Nedvszívó, szellőző talpbetét.

2010. febr. 27. 20:59
formalin
43. Gummy
2010. febr. 27. 16:57
Amúgy próbáltam a Rexona helyett a Nivea spréket, de az nem volt jó (mármint a lábamra). :)
42. Gummy
2010. febr. 27. 16:55

Leírom, hogy nálam mi volt az egyetlen, ami HATÁSOS volt.


Régebben, egy nap kb 5x zoknics cseréltem. Reggel mire a munkahelyre értem, már ott zoknit kellett cserélem. Napközben is, hiába mostam, popsitörlővel is áttöröltem, zoknit cseréltem, de nem használt, izzadt és büdi volt. Szinte az összes lábsprét kipróbáltam, az ecetben áztatást is. Hiába voltam otthon, ha akár a kimosott papucsomba bújtam, 1 óra múlva újra lábmosás, zoknicsere.


Aztán elegem lett, és eszembe jutott, hogy a REXONA spray-k mennyire jók. Na, egyik reggel jól befújtam a talpam, és felülről a lábujjakat is, és felvettem a zokni. Nagyon fura volt, nem büdi a lábam, nem izzad. És amikor este hazaérek, akkor sem kell egyből zoknit cserélnem, nem ájul el a család. SEMMI SZAGA A LÁBAMNAK.


A Rexonából azokat az új fajtákat használom, amelyik aranyszínű, vagy a rózsínest vagy pedig pirosast (Happy van ráírva, most épp az van itthon)


Egy próbát megér. Nekem több évnyi vacakolás, sok zoknicsere után ez nagyon bejött. Tényleg semmi de semmi büdi nincs.


HA KIPRÓBÁLTÁTOK MAJD ÍRJÁTOK MEG, HOGY NEKTEK IS BEJÖTT-E.

41. eb673dfdcb (válaszként erre: 40. - Aliz73)
2010. febr. 27. 16:21
Aliz:)
40. Aliz73 (válaszként erre: 39. - Eb673dfdcb)
2010. febr. 27. 10:10

Nagyon jó a naturlandos termék ANTISUDORICA(antiszudorika) oldat és hintőpor.1-2 hét minden napos használat és nem lesz büdös a lábad.

Jó tenyér,talp,hónalj,lágyékhajlat izzadására.

Használata után szigorúan kéz mosás.

Kivéve ha direkt oda kented.

Írd be a nevét és többet is olvashatsz róla.

2010. febr. 24. 20:40
hypermangán :))) Oké a hypermangán fertőtlenítő,szagtalanító, de lilára szinezi a lábat...hmm... a botoxkezelés is segíthet, de atom drága..szárazra törölt lábacska és pamut zokni:) juhééééééééééjjj ööö várj van még valami lelehet fűrészelni a lábad:) Oké ez rossz vicc:)
2010. febr. 24. 17:12
Gyakori lábmosás jó meleg vízben krémszappannal. Szárazra törölni. Ha zoknit használsz, csak fehéret és pamutot. Jó ecetes vízzel áttörölni. De a lábszagot gyakran epeműködési zavar okozza.
37. Pedikűrös Kata (válaszként erre: 36. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 17. 07:55

Szép napot mindenkinek!


Próféta szóljon belőled :))

36. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 34. - Pedikűrös Kata)
2009. júl. 16. 20:51
A férjem használta télen alvószokninak, azt mondta, sokkal melegebb, mint a frottír.:) Csak nem dísz!:))))
2009. júl. 16. 20:33
Belsőleg zsályatea, kúraszerűen, a nagy melegben nem lesz nehéz.
34. Pedikűrös Kata (válaszként erre: 33. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 19:06
Elképzelhető, csak nehogy díszként funkcionáljon az ezüst színű műszál, a végén több galibát okoz, mint hasznot :)
33. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 32. - Pedikűrös Kata)
2009. júl. 16. 18:13

Köszi!

Kb. 1 éve melegentartó zokniként vettem egy világosszürke ezüstös csillámos zoknit, de azóta megkopott, de ne szakadt, bár akkor is vékony volt.Elképzelhető, hogy ez az.

32. Pedikűrös Kata (válaszként erre: 31. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 16:33

Bemásolom neked az egyik leírást, talán így egyszerűbb:


Az ezüst zoknit ajánljuk:


* sportoláshoz,

* lábfertőzések és neurodermitis esetén,

* keringési problémák megszüntetésére,

* lábszagkeltő baktériumok ellen,

* gombák szaporodása ellen.



A zokni bőrrel érintkező belső felülete ezüstözött szálból készül.

Az ezüstözött szál visszaveri a hőt, jó elektromos- és hővezető. Ezáltal meggátolja a sztatikus feltöltődést, melegen tartja a lábat, ideálisabb környezetet biztosít az ízületeinknek és növeli a komfortérzetet. A zokni ezüst tartalma elpusztítja a gombákat és baktériumokat, amik a láb izzadása során termelődő veríték kellemetlen szagát okozzák.


Az ezüstzokni előnyösen használható fekélyes, nehezen gyógyuló bőrfelületek esetén. Az ezüst megakadályozza a sebek felülfertőződését, elősegítve ezzel gyógyulásukat. A nagy elektromos vezetőképességű szálak hatására beindul a vérkeringés, így megszünteti az elégtelen keringés következtében kialakuló lábdagadást és „lábfázásos” tüneteket. Ezen hatások miatt nagy segítség cukorbetegeknél a fertőzések megelőzésére, valamint minden olyan esetben, ahol tartósan cipőben,

bakancsban kell lennünk.



Új cipő vásárlásakor célszerű kizárólag ezüstözött zoknit használni, mert így megelőzhetjük a gombák és baktériumok megtelepedését a talpbetéten.

31. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 30. - Pedikűrös Kata)
2009. júl. 16. 15:58

Szia!

Az ezüst zokniba fényes szálak vannak beleszőve? Jóra gondolok?

2009. júl. 16. 15:37

Sziasztok!


Remélem nem probléma, hogy ide (is) kontárkodtam, de talán segítségetekre lehetek :)


Nem feltétlenül gombás fertőzés okozója a kellemetlen szagoknak, ám valóban lehet kiváltója.

Több millió mikroorganizmus él a lábainkon, és bizony ezek a baktériumok kedvenc csemegéje az elhalt hámsejt, izzadtság stb.


Ellene tehetünk, illetve védekezhetünk, kinek mi válik be leginkább.


Személy szerint nekem az ezüst zokni viselése jelentette a megoldást, illóolajokkal és izzadtsággátlóval kombinálva!!!


Pár ötlet a házi praktikák közül:



- izzadtsággátló lábspray, hintőpor

- segíthet az úgynevezett aktív szenes talpbetét is (4-5 havonta cseréljük!)

- levendula, citrom, grapefruit, kakukkfű illóolaj remek fertőtlenítő hatással bír (ügyelni kell, hogy még véletlenül se szintetikus illatos olajat vásároljunk!)

- valóban kiváló az ecetes vizes vagy keserűsós lábfürdő

- gyakori zoknicsere, akár 2-3-szor naponta (ne műszálas holmit viseljünk!)

- a fekete teás lábáztatás is kiváló


Nem elég a lábainkat, a lábbeliket és a zoknikat is fertőtleníteni kell!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook