Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A tényleg nagyon nagy túlsúly! fórum

A tényleg nagyon nagy túlsúly! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
324. mommy
2009. aug. 22. 15:15
..Ha idejében kiderül a betegségem, nem okoz olyan problémákat, amin már nem lehet segíteni vagy csak kicsit.A daganat a növekedési hormont termelte túl.Ez-az megnőtt, itt-ott torzult.:))De "eső után köpönyeg!!!Örülök, hogy így megúsztam, az 50-es években ebbe belehaltak! Az Isten áldja meg Czírják professzort az Idegsebészeten aki meghonosította ezt a műtéti eljárást!!
323. klenca (válaszként erre: 322. - Klenca)
2009. aug. 22. 15:14

Hja, nekem is borult a hormonháztartásom, sosem éreztem hogy éhes vagyok, vagy jóllaktam.

Hiába ettem kb 800 kalóriát, semmit nem fogytam.

322. klenca (válaszként erre: 1. - Fcb7a39af7)
2009. aug. 22. 15:12

Szia!

Veled tartok.

Az egyik tini lányomat az orvosok kövérnek nevezték, de kellett 4 év, hogy beutslót kspjunk erre neki. Ott az orvosa a következőket mondta:

Napi 5x-i étkezés, viszonylag kevés kalóriával. Mindent ehet, sütit is, csokit is, csak ne sokat.

Ne igyon cukros üdítőket, chips-eket.

Mozogjon valamennyit naponta.Negyedévente vizsgálat.


Együtt tornázok vele, s készítem a kajáit. A lényeg: Nem a suliban eszik, hanem itthon. Így zsírszegény és E-szegény ételeket készítek, naponta vagy gyümölcs, vagy zöldség legyen benne.


A torna elsősorban a hasra korlátozódik. Túlsúlyosoknak - nekem is - vigyázni kell, ne legyenek az ízületek megerőltetve. A legjobbak a háton végzett hasizomgyakorlatok. Kezdj 20-as ismétlésekkel, kétnaponta 10-zel emelve 100-ig.

Lassan, de lesz eredménye! Ne éhezz! Ha éhes vagy, kapj be 2 falat bármit, vagy igyál egy pohár vizet.


Sok sikert!Nekem még 25-30 kg van. Az első feléig erőltető tornába nem akarok kezdeni, majd az utolsó 10 kg-ra.:))

321. mommy (válaszként erre: 305. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 15:01
Sziasztok! Betegségem évtizedei alatt nekem is volt dolgom az egészségüggyel. Tapasztaltam rosszat is, jót is. 25 évig jártam orvostól-orvosig, de senkinek nem jutott eszébe, hogy nem a kövérség okozza a betegséget, hanem betegség okozza a kövérséget!Pedig csak 1 MR-t kellett volna csinálni.(csak hát az drága)De hál'Istennek azokról az orvosokról akikkel a legutóbb hozott össze a sors, csak a legjobbat mondhatom....folyt köv..
2009. aug. 22. 14:55

bernibej!Üdv a fedélzeten!Szóval nálad is azok a fránya hormonok!Jobbulást neked és ha vannak akár pozitív,akár negatív tapasztalatod oszd meg velünk bátran bármikor!

Mrs.Bond!A biológiai korom valóban fiatal,de a tapasztalataim-sajnos-2 embernek elég lenne.Túlhajtottam magam és kimerült a szervezetem,de képtelen feltöltődni,hiszem,hogy ezért ment tönkre a szervezetem és a kór megtámadta az összes szervrendszeremet,amik lassan fokozatosan adják fel működésüket.Utolsó lehetőségként az orvostudománytől elfordulva /amire van némi rálátásom,hisz ezt tanultam és nagyon sokáig a szakmában volt,azt csak halkan mondom,hogy 3 évig tanítottam is/alternatív gyógymód után kutatok,míg erőmből telik.Az első lépés viszont a súlygyarapodásom megállítása lenne

utána lépésről-lépésre vissza kéne nyerni az irányítást a testem fölött.

2009. aug. 22. 14:41

41 éves vagy, még fiatal nő, előtted az élet, kell valami megoldásnak lennie.

Még van némi hitem az orvostudományban, biztos van egy elhivatott doki aki tudna neked segíteni.

2009. aug. 22. 14:40
Ha lenne 2 ügyvéd a tarsolyomba,aki pro bono elvállalná, úgy, hogy biztosra megvéd az esetleges retorziktól,lehet hogy belevágnék,de így öngyilkosság.A tv-ben szereplő sztárügyvédek is elsősorban az ingyenreklámra utaznak, a többivel,az ügyfél bőrére bekövetkező következménnyel nem foglalkoznak.
2009. aug. 22. 14:36
Semmi baj,ha másképp működne a világ ez nagyon jó ötlet lenne!De még nem tart ott a világ...
316. e48ab364a9 (válaszként erre: 314. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 14:33
Nah igen, sajnos ez nem jutott előbb az eszembe... :-(
2009. aug. 22. 14:29
Ebból 8 db megy közgyógyra,7 db eü.rendelvényre,ami 10%-os térítést jelent+dobozdíj a többi általánosra van felírva.Hiába kérvényeztem az egyedi keretet,elutasítottak.Havi 10 ezer körül mozog a gyógyszerköltségem.Midenről áfás számlám van.Az idén kaptam a MEP 1x-i segélyként 10.000 Ft-ot,de ez évente csak 1x adható.Az ök.-nál segélyre nem vagyok jogosult.
2009. aug. 22. 14:24
Mrs.Bond!Elárulok egy kulisszatitkot:rövid ideig belecsöppentem a média világába.Úgy működik a rendszer,hogy kiválogatják,melyik történet tartalmaz bújtatott reklám lehetőséget.A negatív sztorik úgy lesznek "gömbölyűek",hogy akiről negatív riportot készítenek,annak kiadják ki adta ki őket és a bosszú sosem marad el.A csatornák nem védik meg az embert.Én tartok a bosszútól és bizony szégyenlem is a történetemet.Más dolog így leírni "arc" nélkül, a görcsók/gátlások kevésbé dominálnak.Így könnyebb.Nem arról van szó,hogy gyáva vagyok,vagy nem vállalom a véleményem,hanem arról van szó,hogy jelen helyzetemben nem tudom megvédeni magam.Remélem érthetően fogalmaztam!A Fókusz sokáig foglalkozott egy helybéli család gyermekével,aki orvosi műhiba áldozata lett.Azt a boszorkányüldözést,amit a műsor után velük csináltak,azt nem kívánom senkinek.Még magamnak sem.
313. varga.nora (válaszként erre: 312. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 14:15
Hú, iszonyú sok gyógyszert kell szedned! Kész vagyon lehet!!!
2009. aug. 22. 14:13

Nóri! 19 féle gyógyszert szedek és ezt naponta /3x19 db/.lehet,hogy úgy gondolta nem kell 20. is vagy attól tart, el kezd nölni tőle a ciszta...nem tudom.


Mrs.Bond!Ügyi vagy,biztos fincsi lett!Egészsgedre4


Zsuzsi!A "csak" kajától "növőkkel" sem lenne szabadna így viselkedni, ez etikátlan.

2009. aug. 22. 14:09
megírod, rövid ó-val, sorry
310. e48ab364a9 (válaszként erre: 305. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 14:07

Gusztustalanok, nem igaz, hogy az ember ennyire ki van szolgáltatva az orvosoknak.

Lehet hülyeséget mondok, de nem próbálkoztál azzal, hogy felkeresel egy tv csatornát és megíród a storyd?

Előbb olvastam itt és én is néztem a M1-en azt a műsort amiben a fogyiról volt szó, nekik is írhatnál.

Fókusz, Aktív és még sorolhatnám, kapnak az ilyen storykra és oda tudnak vágni a szemét embereknek, jelen esetedben dokiknak.

Csak lelki erő kell hozzá...

2009. aug. 22. 14:06

Higyjétek el finom és ebédre bőven elég pedig kalóriaszegény!Aki akár az ubisalira vagy akár a rántottakra tehet fűszerezett kefírt is / én fofhagymát,borsot vagy hangulattól függően a májra majorannás kefírt szoktam még önteni./

Valery és mindenki!Kíváncsian várom a képeket!Az ízesítést egy egészségmániás barátnőm- tőle volt a könyv- rendszeresen alkalmazza!Neki nagyon bevált.

308. 91d4989ab9 (válaszként erre: 305. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 14:04

én simán el tudom képzelni hogy tényleg megtörténtek ezek, a mai világban sokan ugy gondolják hogy aki kövér az zabál, és ez sokakra igaz is, pl rám is...


de felháboritó hogy nem tudják orvos létükre kiszürni hogy ki az aki nem a kajától hizik hanem másért, ha nem hisz neked, akkor miért nem küld be korházba szigoru diétára és mindjárt kiderülne számára is hogy nem a kaja a ludas

2009. aug. 22. 14:02

Sziasztok, szép napot mindenkinek.

Látom az ebéd a téma.

Már bevágtam egy tányér húslevest, szigorúan tészta nélkül, csak lé és sárgarépa volt.

Most baromira elteltem és később Székelykáposzta light lesz. :-D

Életembe először főztem székelykápit, de egész ehető lett. :-D

Mázli, hogy csak én eszem ezeket a kotyvaszokat.

306. varga.nora (válaszként erre: 305. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 14:02
A háziorvosod hogy-hogy nem írt fel gyógyszert a pajzsmirigyedre? Nekem is ő írt fel kb egy hónapja...
2009. aug. 22. 13:59

Norinak adós vagyok egy válasszal:nem müködik rendesen de gyóyyszert nem kaptam.Két hónapja nézettem meg magánalapon UH-val:tele van cisztával mind a két oldal.Nem fogjátok elhinni,de a helyi endokrinrendelőbe kaptam meg az ENDOKRINOLÓGUStól, hogy :"Fogyjon le! Ne zabáljon annyit!"Szó szerint!Az asszisztensnő majdnem lefodult s székről.Én elmondtam mennyit eszek és hogy néha semmi nem esik jól,tehát nem is fogyasztok semmit-ekkor közölte,most újra szószerint idézek:"Hát nem úgy néz ki,mint egy éhező Aushwichi-fogoly!"Erre már nem szóltam semmit,fogtam a leletem és hazamentem.Hiába fordultam volna bárkihez:ö az orvosigazgató és nem gondolom,hogy a betegjogi képviselő neki mert volna menni.

A nőgyógyásszal is így jártam.11 éves korom óta küzdök nőgyógy.cisztákkal.Az utolsó éves kontrollnál közölték:akkor menjek újra,ha lefogytam, mert nem tudja áttapintani a hasamat a háj miatt.Szóval vannak "pozitív" tapasztalataim bőven.Én nem várom el,hogy ezeket elhigyjétek,de ezek valóban megtörténtek.Mikor elestem és meg kellett volna röntgenezni a lábam,hogy eltört-e, a röntgenorvos nem engedte,hogy felfeküdjek,mert a vizsgálóasztal 140 kg-ig van hitelesítve.Van még bőven ilyen élményem,de minek soroljam. Legyen a tanulság,hogy atrocitások érhetik az embert a túlsúly miatt.

304. 57abc43d5b (válaszként erre: 297. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 13:44

Ezt az ízesítést ki fogom próbálni.Köszi a tippet!

Fényképeztem már lángost és azt hiszem kakaóscsigát és feltettem a képeim közé,hogy ennek kell ellenállnom.:)

De,hogy őszinte legyek erről eszembe sem jutott.Most meg már megettem.:(

De holnap is ezt csinálok pörkölttel.Ha gondolod mutatásként felteszem.:)

303. varga.nora (válaszként erre: 302. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 13:39
Hm, ez nagyon jól hangzik!!!
2009. aug. 22. 13:13
Én ma kirúgtam a hámból!Van egy asztali grill edényem /hasonló,mint a Hot pan csak a fele ár volt/ 2 csirkemájat és egy gyermektenyérnyi pulykamellet megforgattam 1 tojásban és light reszeltsajt+szezámmag keverékben.Nálam ez a kirántottak bundája.Ebben az edényben ki tudom sütni olaj nélkül is.Köret 2 szem hajában főtt krumpli.Savanyúságnak:gyors fokis uborkasaláta.Leves helyett köménymagtea, ízesítés nélkül.Reggelizni nem szoktam és azt hiszem ma vacsizni sem fogok.
2009. aug. 22. 13:02
Zsuzsi!Olajon vagy zsíron készült,ha megengeded,hogy turkáljak a serpenyődben?!
2009. aug. 22. 13:01

Ez lenne az igazi látványdiéta:

amit meglátok másnál, hogy guszti,megcsinálom én is és megeszem!/nyilván diétás ételekre gondolok/

299. 91d4989ab9 (válaszként erre: 276. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 13:01
lecsos szeletet csináltam, én köret nélkül eszem
2009. aug. 22. 12:55

Ügyes vagy!Nem fényképezted le?

Lehet, hogy ostoba ötletnek tűnik, de miért nem fotózza le / akinek módjában áll persze / egy_egy elkészített ételét és rakja fel pl.a bemutatkozó lapjára?! Egy részt hátha megkívánja valaki,másrészt mindannyian tudjuk, hogy a könyvekben-újságokban "kozmetikázott" ételek vannak lefotózva s mikor otthon a saját konyhába másképp néz ki, az komoly kudarcélmény.Vélemény?

2009. aug. 22. 12:46
Egy diétás könyv szerint a hozzávalók mennyiségét lehet csökkenteni,ha ízesített vízben áztatott előtte.Attól függően mi kell még bele lehet natúr módon tengerisós vízfürdő vagy édességekhez vanilarúd ízesítésnek stb.a palacsintánál pl.kevesebb a tej és tojásigény és tompítja a különleges ízt.Ezt csak érdekességképp mondom.
296. varga.nora (válaszként erre: 295. - 57abc43d5b)
2009. aug. 22. 12:43
Okés,lehet,h majd én is kísérletezek vele!
2009. aug. 22. 12:42

Itt is van olyan fórum,hogy:zabkorpás receptek

De én a google-ba beütöttem és onnan halászgattam.

Sütöttem már piskótát,muffint is.Fincsi volt és teljesen diétás!

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook