Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A tényleg nagyon nagy túlsúly! fórum

A tényleg nagyon nagy túlsúly! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
354. 91d4989ab9 (válaszként erre: 353. - Lidércanyó)
2009. aug. 23. 12:47
adventi naptárhoz gyüjtsétek be a kefires és tejfölös dobozokat, szinespapirral tixoval szépen le lehet ragasztani a tetejüket miután beletettétek az ajándékokat, alkoholos szines filccel rá lehet rajzolni a számokat és szines hosszabb rövidebb fonállal fel lehet őket kötni valahová, ablakba egy fenyőágra vagy két keresztben összekötött ágra és felakasztani, belefér csoki radir kindertojásból játék
2009. aug. 23. 12:40

DM!Ha elfogadsz egy áthidaló tanácsot:foglald el magad!Nekem is írhatsz tudod,ha gép közelben vagyok válaszolok azonnal!A foglald el magad alatt arra gondoltam,hogy már most el kezdhetsz kitalálni valamit,pl.mi legyen az adventi naptár a manócskáknak,hogy nézzen ki,hogy egyedi legyen és mit tartalmazzon.Persze ne kerüljön sok pénzbe,lehetőség szerint könnyen elkészíthető,otthon fellelhető anyagokba gondolkozz!Ha nekem lennének csemetéim én ilyenkor velük kötném le a figyelmemet!Próbálnék játszani velük úgy,pl:hogy nekik adnék feladatot és

az ellenőrzés elterelné gondolataimat a negatív irányból.

2009. aug. 23. 12:31

Látszik,hogy most keltem és még nem látok:

Jav.:bíróság

8*10 TÁNYÉRRAL

a többit próbáljátok meg értelemszerűen olvasni!Bocs.

2009. aug. 23. 12:28

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

Monee! Nagyon okosan viselkedtél és újra elmentél orvoshoz!Ha sikerül jól beállítani a gyógyszert,lehet,hogy olvadni fog rólad a súlytöbblet!Hajrá!

DM!Ez az éhségroham csak a stressz miatt van és ezzel Te is tisztában vagy.Ez a felismerés már pozitív!!!Ezen én is átmentem,mikor a bíságra jártunk.Néha úgy éreztem,egy lovat is képes lennék felfalni,de tudtam mi az oka:a stresszhormon magasabb szénhidrát felvételre próbál sarkalni,hogy legyen erőd megvédeni magad!Ez azonban téves riasztás!Próbáld bölcs Mátyás király lennni:egyél is meg ne is!Én ezt úgy oldottam meg alacsony költségvetésből,mivel sajnos nagyon csóró vagyok, hogy rászoktattam magam a kocsonyákra.Vasárnap elkészítettem 8*10 és mikor jött az éhségroham,ezt ettem.Térfogata alapján kitölti a gyomrot,de a szénhidrát tartalma csekély.Készült édes is és sós is.Azt ettem,amire gusztusom volt.Az édesekhez gyümit használtam, a sósakba kizárólag vagy párolt hús,vagy krumli,vagy kukorica,vagy tojás, vagy különböző főtt/párolt zöldségek /pl.húslevesből/vagy mindenből egy picit.Arra kell figyelni,hogy a kocsonyalevet be kell ízesíteni vagy zsírmentes levest használni alapnak,mert akkor sokkal fogyaszthatóbb!Emellett megfogadtam nagypapám bölcs mondását:"Éhes vagy,igyál vizet!" Természetesen közben mást is ehetsz,amit találsz a spejzban és nem kalóriabomba.

2009. aug. 23. 11:38

Sziasztok!!!!

Disznómalac fel a fejjel!!!!!

Holnaptól én is elkezdem újra a diétát, remélem,h most sikeresebb leszek!

349. mommy (válaszként erre: 346. - Fcb7a39af7)
2009. aug. 23. 11:31
Kedves Disznómalac! Nagyon rossz jeligét választottál, mert nem vagy az!!!!!!! Hanem egy nagyon értékes ember, úgy ahogy vagy!!!!!! Kövéren! Békülj ki saját magaddal, ne ostorozd magad, az nem old meg semmit!!!Fogadd meg egy vénasszony tanácsát! Ha problémád van az életben, a zabálás nem segít!!( nekem sem segített) Szóval első,hogy ne bántsd saját magad, kapsz bántást bunkó emberektől eleget, nem kell tetézni! Fel a fejjel!!
348. 91d4989ab9 (válaszként erre: 346. - Fcb7a39af7)
2009. aug. 23. 10:48
reggel nem baj ha eszel:) ebédre már ne egyél szénhidrátosat meg vacsira is husi zöldség joghurt és nem lesz gond
347. Rodin (válaszként erre: 346. - Fcb7a39af7)
2009. aug. 23. 10:44

Ne add fel, még semmi sincs veszve. Attól, hogy ma ettél, még nem kell a mai napot a többihez írni! Kezdd most! Hol van az törvénybe foglalva, hogy életmódotváltást csak reggel lehet elkezdeni. Ha ettől a pillanattól betartod az elhatározásodat, holnap ilyenkorra már túl leszel az első 24 órán.

Ha úgy érzed, hogy MUSZÁLY ENNEM, SEMMI NEM ÉRDEKEL, akkor csak kérj öt perc haladékot magadtól, ülj a gép elé és kérj segítséget. Mindig találsz valakit, akivel átvészelheted a "rohamot", nekem is bármikor jelezhetsz, segítek. Tedd meg magadért és a gyermekeidért! Én tudom, hogy képes vagy rá!!!

2009. aug. 23. 10:29

Sziasztok!

Nem birom elkezdeni megint ettem.Tudom én miért csak az okát nem lehet megszüntetni.Annyira tropa vagyok lelkileg,hogy az már valami szörnyű.Nem tudom mit tehetnék saját magamért.Már mindent kipróbáltam,hogy múljon el ez a retenetes fájdalom ami a szivemben él de ez már sosem fog elmúlni.És ezért megint ettem.Ráadásul a mérlegem is elromlott.Nem tudom magam meggyógyítani.

345. 91d4989ab9 (válaszként erre: 342. - 57abc43d5b)
2009. aug. 23. 09:28
én se tudom már megenni őket, se abonettet se puffasztott izéket, inkább nemeszek ilyesmit
344. Monee1986 (válaszként erre: 305. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 23:08

Sziasztok!

Kicsit bepofátlankodok a fórumba.

Szomorú sajnos, hogy ilyen megeshet, én mindenhez olyan pozitívan álltam hozzá, az egészségügyhöz is, de amikor már saját magán tapasztalja az ember...

Az érdekes, hogy nekem is az endokrinológián történt ez a gonosz viselkedés, és nem is kellett hozzá nagyon nagy súlyfelesleg.

Meg is néztem gyors, de nem egy városban esett meg, de nekem sem saját városomban volt csak a megyén belül.

Az ok a pajzsmirigy, amire így a család jött rá tavaly nyáron, mert a dög meleg ellenére volt, hogy arra kértem anyut takarjon be, fáztam, fáradt voltam, hullott a hajam is, a normálisnál több hajszál maradt a fésűben.

Háziorvos->vérvétel->pajzsmirigy alulműködik->l-thyroxin, de azért további vizsgálódás:ultrahang és endokrinológia. Ultrahang magándokinál megvolt, de akkor nem tudtuk, hogy melyik dokinak van magánrendelése, mert akkor oda mentünk volna, háát ez van manapság fizetni kell ahhoz, hogy emberségesek legyenek velünk, persze tisztelet a kivételnek, mert tudok ilyet is.

Endokrinológián: orvos persze 9helyett délben jelenik meg, mi már 7óta ott ültünk, hogy az elején legyünk, persze protekciósok még így is voltak. Egyszerre 5 embert hívnak be, egy kisebb helység, majd az orvos fel se áll az asztaltól, épp hogy ránéz az emberre, 2 perc max amit foglalkozik. Elég is volt arra, hogy közölje anyával, hogy engedhetett így elhízni... 16éves korom óta állandóan diétázok, pedig akkor még igen jól néztem ki, kár volt belekerülni a mókuskerékbe...

Szóval a pajzsmirigyemmel baromira nem foglalkozott, kért megint labort, az ő laborjukba (másik nyűgje az volt, hogy miért nem a saját városomba mentünk, erre közölte, hogy tudja ő, mert ott csak decemberre lett volna időpont...tudja ő hogy működik, mert már vagy 20 éve itt dolgozik ebben a idézem:"k***a, kib***ott kórházban".

Hazafele persze bőgve mentem, másnap vissza labor: koleszterin,cukor, evés és utána cukor. Azt hitte majd ő bebizonyítja, hogy semmi köze a pajzsmirigyemnek ahhoz, hogy nem tudok fogyni. Persze minden eredmény jó lett, annyit mondott, rám se nézett: 1000kaéóriás étrend és szedjem tovább a gyógyszert(amit persze nem ő írt) és fél év kontroll. Hát én nem mentem vissza.

Január óta fogytam 14kg-t, persze ez még nem a vége, de a pajzsmirigy megint előjött, megnézettük július végén és alulműködik. Most itt a saját városomban fogunk felkeresni egy magánrendelést, hétfőn hívjuk fel.


Én nagyon remélem, hogy igenis lesz egy orvos, aki ha már a gyógyításra esküdött fel, akkor igenis végezni fogja a munkáját!!!


Bocsi, hogy hosszú voltam, meg csak így beírtam!

Jó éjt!

343. mommy (válaszként erre: 335. - 91d4989ab9)
2009. aug. 22. 22:38
Nevessek??? :))
342. 57abc43d5b (válaszként erre: 341. - 91d4989ab9)
2009. aug. 22. 22:32
Különben egyforme sz@r mind a kettő.Nekem olyan kesernyés.De álítólag meg lehet szokni.
341. 91d4989ab9 (válaszként erre: 340. - 57abc43d5b)
2009. aug. 22. 22:27

nem szerintem, végülis az is egyes:)))


a korpában csak a külseje van a pehelyben meg a külseje és a belseje is, ennyi

340. 57abc43d5b (válaszként erre: 337. - 91d4989ab9)
2009. aug. 22. 22:21
Szerinted ez nagy gáz?
339. 91d4989ab9 (válaszként erre: 338. - 57abc43d5b)
2009. aug. 22. 22:20

igaz de abban különbözik hogy a zabkorpát sokan joghurtba keverve eszik és rostnak


a zabpehely darálva nem váltja ki az a hatást

338. 57abc43d5b (válaszként erre: 337. - 91d4989ab9)
2009. aug. 22. 22:11

Tudom,de ízre ugyan olyan és amit csináltam belőle az sem különbözik.Csaló vagyok és csóró.:)

De a norbi szerint 1-es kódú mind a kettő.:)

337. 91d4989ab9 (válaszként erre: 336. - 57abc43d5b)
2009. aug. 22. 22:09
te az nem ugyanaz!:)
336. 57abc43d5b (válaszként erre: 332. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 22:08

Én holnap kipróbálom a zabkorpás piskótát.Saját készítésű cseresznye lekvárt fogok rákenni amit édesítővel tettem el.:)

Be kell valljam a korpa tulajdonképpen kávédarálón ledarált zabpehely.Olcsóbb így.:)

335. 91d4989ab9 (válaszként erre: 334. - Mommy)
2009. aug. 22. 20:34
most ez egy bicskareklám?:)))
334. mommy (válaszként erre: 331. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 20:07
Kinyílik a bicska a zsebemben a sok hülye tv reklámtól. Pl:"nincs idő a fejfájásra!" A sok buta ember meg kapkodja be gyógyszereket, (régebben én is )ahelyett, hogy megkeresné miért is fáj a feje?! Mióta a kiváltó okot megszűntették miért nem fáj a fejem ?? Ez csak egy példa volt. de sok mindenre ráhúzható!
2009. aug. 22. 18:26

szerintem otthon is hamar ki lehet deriteni van e hormon gond vagy nincs


meg kell méretkezni, majd egy hónapig szépen egészségesen, nem zabálva kell étkezni, irni mindent becsületesen amit ettél, hogy a doki orra alá tudd dugni


majd ujra megmérni a súlyod


ha nőtt akkor hormongond is közrejátszik, feltételezve hogy nem csaptad be magad


ha nem nőtt vagy csökkent akkor neki lehet kezdeni az életmódváltás folytatásának

2009. aug. 22. 17:23

Holnap vasárnap,ezért megosztok veletek egy desszertreceptet.Szerintem mindenkinek van otthon alapanyaga,különösebb bevásárlást nem igényel és hamar kész.Íme:

személyenként 1-2 almát megmosok,megpucolok,felkockázom felteszem hidegvízbe főni,mintha almakompót készülne.A főzővízbe teszek:

édeske,narancskarika,citromkarika,reszelt narancs és citromhéj,vanílarúd,fahéj,szegfűszeg,szegfűbors és ánizs.Megfőzöm az almát és mikor megpuhult leveszem a tűzről és dobok bele menta és citromfű levelet,amit előre felaprítottam.

Kiszedem a darabos fúszereket /fahéj,vaniliarúd,sz.szeg,sz.bors,ánizs-ezeket külön edényben teszem és teát készítek belőle/.

Pár percig állnihagyom a szűretet,majd hozzákeverem a zselatint, ennek mennyisége a főzővíz mennyiségétől függ.Összekeverem és kifóliázott őzgerincformába vagy kuglófformába öntöm.Dermedést után 1/2 óra hűtő és utána fogyasztható.

2009. aug. 22. 17:02

Mommy ismét a lényeget emelte ki:bizonyos súlyfelesleg kialakulásakor gondolni kell hormonproblémára. aminek szervi okai is lehetnek,az okot célszerű felkutatni.Ez kortól függetlenül igaz.

A mozgás,az életmódváltás valamint a diéta nem pótolhatja az időben megkezdett gyógykezelést.Ennek a 4-nek az együttes megléte azonban meghozhatja az igazi,átütő,áhított sikert!

330. mommy (válaszként erre: 329. - Lidércanyó)
2009. aug. 22. 16:55
Köszönöm az elismerést, jól esett! Tényleg nem volt egy egyszerű mutatvány, de mindegy túl vagyok a nehezén!! Legalábbis azt hiszem.
2009. aug. 22. 16:35

Mommy!Téged szeretnek az égiek!Tényleg kiváló szakember,ez tény!Tetszik a pozitív hozzáállásod,pedig tuti,hogy sokat szenvedtél vele!

Zsuzsi hozzászólásához:hasisérvnél sem túl szerencsés,mert megvan a kizáródás veszélye.Ezekben az esetekben a passzív vagy a vízitorna a szerencsésebb választás./Bocs,hogy belekotyogtam./

328. mommy (válaszként erre: 1. - Fcb7a39af7)
2009. aug. 22. 15:45
Kedves Disznómalac! Ne haragudj, hogy rólad "elfelejtkeztünk"! Nem akarom itt a "észt osztani", de nem gondoltál arra, hogy valami anyagcserezavar okozza a kövérséged??? Mert ekkora súlyfeleslegnél már az is előfordulhat.Nem akarok "fogadatlan prókátor" lenni, csak segíteni szeretnék, ha elfogadod egy vénasszony tanácsát! Csak azzal tudok! Én is adtam magamnak 2 évet, hogy megszabaduljak 60kg-tól. Akkor is marad 100.
327. mommy (válaszként erre: 319. - E48ab364a9)
2009. aug. 22. 15:31
Kedves Lidércanyó! Csatlakozom "Mrs Bond"-hoz! Rossz tapasztalataim ellenére is biztos van egy elhivatott orvos aki segíteni tud! Én Budapesten csak azokkal találkoztam!!!!! Vidéken már néhol más a helyzet! Tudom, hogy mi csak dumálunk,más annak megélni aki benne van. Ha nekem sikerült, hátha neked is sikerül!!! Ne add fel!!
326. varga.nora (válaszként erre: 322. - Klenca)
2009. aug. 22. 15:16
Szia! És a lányodnál van már eredmény? Vagy mikor kezdtétek?
325. 91d4989ab9 (válaszként erre: 322. - Klenca)
2009. aug. 22. 15:15
akinek fáj a dereka vagy gerincsérve van, ne hasizmozzon erre figyeljetek, mert napokig nem tud majd kiegyenesedve menni, ez tapasztalat
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook