Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pozitív gondolkodást lehet tanulni? Hogyan kell pozitívan gondolkodni? fórum

A pozitív gondolkodást lehet tanulni? Hogyan kell pozitívan gondolkodni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. márc. 21. 10:16
erre szívesen válaszolnék de most nagy problémám van. és új kérdést nem indíthatok. A húgom ex pasija feltörte minden email oldalát és mindent. Valaki tud valamit ennek érdekében? Sehová nem tud belépni és semmit sem tud tenni. Hogy lehet vele elbánni végleg,mert ez már nem az első alkalom. Csak telefonon leszek elérhető 06705368002. Ha valakinek van ötlete szívesen venném. Köszönöm. Ha ezzel sértek valami szabályt sajnálom nem bírok gondolkozni olyan ideges vagyok!
11. kismedve81 (válaszként erre: 8. - Zsuzsika83)
2011. márc. 21. 10:15
Igen így kéne csinálni, csak ez néha szerintem nagyon nehéz tud lenni.Én is tudom, hogy így kell gondolkodni, mégsem megy mindig.A múltkor pont valami hasonlót gondoltam én is, hogy ez a pocsék idő már megint, aztán, meg, hogy de legalább nálunk nem volt földrengés, meg szökőár.Na az az igazán rossz, ami ott van, ez a kis eső, mi az ahhoz képest.
10. Etke75 (válaszként erre: 9. - Kismedve81)
2011. márc. 21. 10:13
Ha gondolod...
9. kismedve81 (válaszként erre: 7. - Etke75)
2011. márc. 21. 10:12

Működik-Működik!:)

Én néha úgy vagyok ezzel, hogy lehet egyszerűbb lenne az "elindulás" ezen az úton, ha nincs egyedül ezzel az ember, már úgy értem, ha van társ, aki szintén hisz ebben és nem csak egyedül igyekszel.

2011. márc. 21. 10:10
Szerintem is tanulható. Tudatosan oda figyelsz arra, hogy ha valami rossz vagy negatív dolog jut az eszedbe, gyorsan válts és gondolj valami pozitívra. Pl. Reggel kinézel az ablakon és szakad az eső. Arra gondolsz: A francba, már megint milyen szar idő van... Én ilyenkor gyorsan váltok és arra gondolok, de jó, hogy itt csak az eső esik, amitől szép zöldek lesznek a növények, máshol meg tornádó meg hurrikán van...
7. Etke75 (válaszként erre: 5. - Kismedve81)
2011. márc. 21. 10:07
Hát működik a tudatalatti.
2011. márc. 21. 10:06

Legyen egy mantrád, amit ismételgetsz, akár az adott szituációra is. Ez egyfajta önhipnózis. Addig kell hangosan vagy magadban mondogatnod, amíg el nem hiszed.

Vannak gyakorlatok is rá, hogy reggel pl. a tükör elé kell állnod és magadnak mondanod, vagy kötelező első reggeli tevékenységként mosolyognod.

5. kismedve81 (válaszként erre: 2. - Etke75)
2011. márc. 21. 10:06
Ni, milyen érdekes, erről beszélgetünk és belebotlunk egy újabb pozitív gondolatos témába.:) Működik ez tényleg!:)
2011. márc. 21. 10:05
Nagyon sokat kell olvasgatni, és elmélyülni a dolgokban, először is önismeret kell hozzá, nem lehet csak úgy megtanulni, "meg kell érni" rá...
2011. márc. 21. 10:03
Én nem mondhatom el magamról hogy csak pozitívan gondolkodtam. De aztán kaptam az élettől egy két pofont és nem volt más választásom csak a jóra és a pozitív dolgokra gondolni mert ha nem ezt tettem volna és teszem a mai napig bele roskadnék. Hosszú lenne leírni miért is, de a lényeg hogy soha ne enged be a negatív gondolatokat a fejedbe. Mindig az következik be amit kigondolsz.Ajánlom figyelmedbe a titok című könyved. nekem nagyon sokat segített és segít a mai napig.
2011. márc. 21. 10:03
Balogh Béla: Tudatalatti Tízparancsolata könyvét tudnám javasolni. Olvasd el
2011. márc. 21. 09:58
...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook