Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom nem fogadja el a kutyámat fórum

A párom nem fogadja el a kutyámat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
115. Epresturmix (válaszként erre: 113. - 0ccaacb37d)
2020. márc. 1. 19:51
Szurkolók az állatkînzás ellen fészbuk oldalán tudsz privát üzenetet írni az oldal üzemeltetőjênek, kérd meg őket, hogy járjanak utána! Névtelen is tudsz maradni. De hatékonyak! A legjobbak! Nem kell kép! De emberileg hogyan tudsz vele lenni így? Hát komolyan mondom...
114. 0ccaacb37d (válaszként erre: 111. - Banános Zselé)
2020. márc. 1. 19:51
Nekem is. Én sem rúgom meg a gyerekét, amikor veszekszünk. Ugyanúgy megtehetném. De nem vinne rá soha a lélek.
113. 0ccaacb37d (válaszként erre: 112. - Epresturmix)
2020. márc. 1. 19:48
Próbáltam a feljelentést. Itt Vas-Megyében csukott fülekre találok. Nincs róla képem, így nem tudom bizonyítani, így csak szóbeszéd. Együtt élni vele? Hmm. Ha veszekszünk, akkor támadja a kutyáimat, mert ők a mindeneim és nem ő. És miért ők? Mert tőlük 10 és 3 éve csak feltétel nélküli, tiszta, őszinte szeretetet kapok, még akkor is, hogyha meg vannak dorgálva valamiért. Amit az ember nem mindig ért.
112. Epresturmix (válaszként erre: 110. - 0ccaacb37d)
2020. márc. 1. 19:27
Miért nem jelented fel őket állatkînzásêrt? Hogyan tudsz egy ilyen szemét, mocskos, aljas genyó fêreggel együtt lenni????????
111. Banános Zselé (válaszként erre: 110. - 0ccaacb37d)
2020. márc. 1. 19:25
furcsa hogy belerúgott a kutyusba
2020. márc. 1. 19:18

Sziasztok!


A párom teljesen más neveltetést kapott, mint én. Ő és a családja egyátalán nem szereti az állatokat, a kutyákat. Ők felakasztják a kutyát, ha nem tetszik a viselkedése. Én amióta élek kutyákkal nőttem, nevelkedtem szeretetben. Nekem ez annyira idegen, hogy valaki állat ellenes, pedig falun nevelkedett! Ma is veszekedtünk, és bele rúgott a kisebbik kutyámba. Neki van 3 gyereke.. akkor most illő lenne nekem a kisebbik gyerekét fejbe rúgni?! Mert, hát szemet szemért világot élünk! Ez az ellenszenv a kutyáimmal szemben egyre csak őszinte bosszút fog szülni. Nekem a kutyáim a családom. Ha én bántanám a családját, én letöltendőt kapnék. De hát, a fehér ember nem felejt, és gonoszság bosszút szül. 😑

109. birebora (válaszként erre: 108. - Evawitch)
2019. febr. 24. 16:10
Akkor máshogy fogalmazok: már nem szereti annyira a fórumindítót, hogy kutyástól kelljen neki. Már nem fér bele a kutya okozta kényelmetlenség. Szerintem ha a kutya ment volna a háztól akkor is idő kérdése lett volna a szakítás. És ez talán rosszabb mint ha lenne harmadik személy.
108. Evawitch (válaszként erre: 107. - Birebora)
2019. febr. 23. 22:18

Lehet, hogy senki, de később más gond is lett volna, ha a kutya megy, lány marad verzió történt volna meg.

Ez egy pozitív döntés volt a kutya szempontjából, hogy együtt költöznek. Nem lehet könnyű, az biztos, de egy normális ember nem hagyja cserben az állatát senki miatt.

107. birebora (válaszként erre: 106. - Evawitch)
2019. febr. 23. 20:00
Ott már van valaki más a képben, csak a pasi gerinctelen és könnyebb a kutyára fogni:(
106. Evawitch (válaszként erre: 105. - Birebora)
2019. febr. 23. 19:47
Szerintem se. Eddig, költözés előtt is tudott a kutyáról...
105. birebora (válaszként erre: 103. - Marlenka_5)
2019. febr. 23. 19:37
Jaj. Akkor ott nem csak a kutya volt a baj, hidd el.
104. Nyamitörp (válaszként erre: 103. - Marlenka_5)
2019. febr. 23. 14:44
Sajnálom. :(
2019. febr. 23. 10:17
Megpróbáltuk, nem ment. Holnap költözünk.
2019. febr. 19. 20:33

Én senki kedvéért nem dobnam el a macskákat.

Ha egy férfinak nem tetszik, hogy a macska az ágyon alszik, a lábamon, akkor el lehet ballagni. Ha nem tetszik neki, hogy nem vele fogok hemperegni ébredés után több percet, hanem megyek "dögöt" etetni és én is eszek, akkor úgy szintén viszlát...

Nálam sok dolog meg van nekik engedve, így nincs az, hogy tiltom és titokban csinálják. Kaját nagyon ritkán kérnek tőlem, de nem kapnak, van nekik is.

Kutyam lenne, ágyon nem biztos, hogy aludna, de akkor is a férfinak mondanék búcsút, ha szabályokat akar kitalálni, hol lehet a kutya. Szobában bejohetne és földön lenne az ágya. Amit hozzá szoktattam az allathoz évek alatt, azt nem fogom megváltoztani egy férfi kedvéért sem. Úgyhogy a macskáké marad a szekrények teteje. 😃

101. marlenka_5 (válaszként erre: 97. - L.luiselotte)
2019. febr. 18. 10:32
A probléma az egyuttjaras alatt nem állt fenn, sőt még az osszekoltozes után sem, pár hónapja ütötte fel a fejét..
2019. febr. 18. 10:30

Sziasztok.

Együtt voltunk a kutyaiskolában, úgy néz ki, hogy jó úton haladunk, próbáljuk kiepiteni a kölcsönös bizalmat. Nem kiabalom el.

99. soyle74 (válaszként erre: 96. - Agnesss0129)
2019. febr. 18. 08:57

Semmi baj, hogy idéztél engem, ezeket a dolgokat, amiket írtam továbbra is fenntartom.

De amúgy több mint 30 évig én is kertes házban laktam, és mindig voltak kutyáink, macskáink ott.

Egy szóval nem írtam, hogy dobja el a kutyust, csak valami megoldást próbáltam találni a helyzetre.

Télen is kint volt éjjelre a kutya nálunk, az óljában aludt, esetleg akkor lett beengedve az előszobába, amikor már tényleg nagyon hideg volt kint.

Itt szerintem igazából a kényesség a döntő, hiszen van akit nem zavar, ha a kutya bent van, de van akit viszont igen.

2019. febr. 17. 23:38
Az ilyen pár nem pár. Tuti, hogy bántotta a kutyát.
2019. febr. 17. 22:14

Nekem ugyan macskám van, de azt a csókát, akinek nem kellene velem együtt a Picike, páros lábbal rugnám ki.


nagyon zárójelben jegyzem meg, hogy ezt, mármint a problémátokat az együttjárás alatt lehetett volna tisztázni.

96. agnesss0129 (válaszként erre: 8. - Soyle74)
2019. febr. 17. 20:35

"Bár eleve lakásba nem való szerintem kutya, csak kertes házba, de ott is csak a kertbe.


De ha kettejük közül a kutyát választod inkább, hát nem tudom...


Az a kutyus máshol nem lehetne el?


Pl. szülőknél, testvérnél, ahol rendszeresen tudnád látogatni?


Vagy ahol eddig volt, mielőtt odaköltöztetek volna a pasihoz?"


Bocsi hogy idéztelek!...de nem úgy veszem észre az írásodból hogy valaha volt is Neked állatod...ha fel vállalsz egy kis élőlényt ez lehet kutya,macska/kinek mi.../akkor azért felelősséget vállalsz,és ha valami történik az életedben nem el dobod vagy át ruházod!...én így vagyok vele,lehet rosszul gondolom!...kertes házban lakom és én sem vagyok híve az állandó kutya bent tartásnak pl.,de nem zavarom ki ha véletlenül be akar jönni pár percre,nincs neki meg tiltva...olyan koszt nem csinál amit nem lehetne el tüntetni utána!Hiszen ő is hozzánk tartozik...Na jó ez egy közepes szörmók,és nem is rólunk volt szó!Aki tanácsot kért el keseredésében az egy kis 3-4 kg-os kutyusról írt...Azt nem hiszem hogy sokan ki tennék éjjel nappalra pl. az udvarra,a hideget-fagyott meg már nem is írtam...

mindegy nem vagyunk egyformák!...lényeg ha én meg szeretek valakit a szívemhez nőt,felelős is vagyok érte biztos senki kedvéért el nem dobnám!...

95. Nyamitörp (válaszként erre: 94. - Marlenka_5)
2019. febr. 15. 21:14
És azt elmondta már a párod, hogy miért pisil be a kutya tőle? Jó lenne, ha a párod is menne veletek a kutyaiskolába, mert ott a gazdit is nevelik, nem csak az ebet.
94. marlenka_5 (válaszként erre: 89. - Birebora)
2019. febr. 15. 13:55
Holnap megyünk először kutyaiskolaba. A probléma még fenn áll de látom rajta, hogy felfogta, hogy elveszit ha ez így marad.
93. 366f4505e9 (válaszként erre: 92. - Mézes-Krémes)
2019. febr. 13. 16:49
Tok cicafuggo. Ahogy irtad, a tieid preferaljak a termeszet lagy olet.
92. Mézes-Krémes (válaszként erre: 91. - 366f4505e9)
2019. febr. 13. 15:24

Szerintem te tudod, hogy neki mi a legjobb, és ha szerinted nem viselne el egy ekkora utat és egy ekkora környezetváltást, akkor az biztosan úgy van, és így a jó a cicádnak. :)


Hát ez a havi 19 ezres alom, hát én nem is tudom! :D Vagy mázlista vagyok, vagy igénytelen, még nem jöttem rá melyik! Mert nekem az alom a töredéke ennek. Na a kajáról meg a többiről persze már jobb nem beszélni... :D

91. 366f4505e9 (válaszként erre: 88. - Mézes-Krémes)
2019. febr. 13. 11:51

En ugyanigy fogyasztom, fogyasztottam az almot a ket kisfiamnal, csak 2 ugye nem 5, es az a 19 koruli osszeg lazan kijon... De megeri, mert a macska boldogsag!


Meg koltoztem parszor, valahol total bentiek voltak, valahol kijarosak, most mar csak a kijarosabb van, de neki is ketto alomtalca van, hogy veletlenul se legyen egy zsilip, ahol nem talala talcat. De o szinte nem is hasznalja, neha telen. Igy is maradt ba ketto. A kis hulye nagyon a megszokasai hive.

Sajnos igy nem hiszem, hogy el fogom hozni, es olyan szemetnek erzem magam, mert "elhagytam". O mar akkor is ooszexart, hugyozott mindent hetekig bent, mikor a szomszed utcaba koltoztunk. Neki trauma, ha viszem valahova. Ide az ut kb. 1 ora auto 2 ora becsekkolas, 5 ora repules, aztan megtalalom a vonatallomast, es 1-2 ora, majd meg a varoson belul haza. Es a repulon altatnak mindenkepp. A penzt leszarnam, annyit osztottam, szoroztam, havi 100-200 font lenne az allatos berlet, leszarom, csak hadd hozzam. Viszont az ilyen hosszu alatatas, es a stressz borzasztoan megviselne.


Utalom a tartasat a speci tapra meg az alom sarcot, es a kijaros helyen van (o bent megbolondul).

Tok megvaltoyott miota eljottem. Haverok a kutyaval, es felmaszik anyam olebe. Regen mas nem babusgathatta, es utalta a kutyat.

90. timycat (válaszként erre: 88. - Mézes-Krémes)
2019. febr. 13. 11:50

Gyerek homokozó lapáttal kiveszem a sárga részeket ráhagyással, ezek nem kavarják el.


Én sem kavarom össze, gyakorlatilag úgy kezelem mint egy sima csomósodós almot. Ezért kerül ennyibe. Ugyanúgy kidobom a 400,-Ft/l-es almot, mintha a sima 100,-Ft/literes agyagos alom lenne

89. birebora (válaszként erre: 80. - Marlenka_5)
2019. febr. 13. 10:35
És, hogy álltok most a kérdéssel?
88. Mézes-Krémes (válaszként erre: 87. - Timycat)
2019. febr. 13. 10:24

Jesssszus, az nem semmi, havi szinten 18 ezer, az igen!!!


Nekem 2 macskára van 1 alomtálca, mert hajlandóak együtt használni. Kakit nem csinálnak bent, vagy csak nagyon-nagyon ritkán. Azt alap, hogy azonnal kidobom amit meglátom. A szilikátosnál nem tudom hogyan szeded ki az érintett részt, mert az enyémek elkeverik, elkotorják, ki se tudnám szedni. Én rendszeresen átkeverem az almot, úgy ellenőrzöm, és amikor úgy látom hogy már nem annyira oké akkor cserélem le az egészet, és szintén domsestos. :DDD De tavaly tavasztól őszig ki se kellett cserélnem mert konkrétan érintetlenül hagyták az almot hónapokon át. Szóval mákom van. :)


Szerintem fantasztikus ez a szilikonos cucc. Nem olcsó, de soha nem kéne más, nagyon jó. Az olcsóbbik almokat akárhogy kezeltem, mindig volt egy fajta szaga. Ennél sosem! Valószínűleg nálad a macskaszag összeadódik ennyi cicc mellett.

87. timycat (válaszként erre: 84. - Mézes-Krémes)
2019. febr. 12. 16:23

Nálunk vegyes a felhozatal kijárósság terén. Van egy macskánk, akit kikergetni se lehet az udvarra, a másikat nyáron úgy kell becserkészni, hogy ne vaduljon non-stop az udvaron.


A kétszeri alomtisztítás oka, hogy éjjel "összekoszolódik", reggel már ott rúgóznak, hogy na ők abba biztos nem. Így kitisztítom -igazából eltávolítom az érintett részt-, a tiszta állapot másodpercekben mérhető csak, ezért újra tisztítom ne álljon egész nap.

Hiába szilikát az alom én mindig kiveszem belőle -értelemszerűen- a szilárd produktumot, de kidobom a folyékony produktummal érintett részt is. Nálunk 5 alomtálca van, egy hónapban legalább 2szer teljes alomcserével, domestosos fertőtlenítéssel.

Hiába illatosított, drága alom, én érzem a macskaszagot ha nem lapátolom ki belőle az érintett részt, viszont a kilapátolással meg a cicák által megkívánt szint alá csökken az alom mennyisége és bedurciznak. Durcás cicával meg nehéz az együttélés, félek ha nem így járnék el elkezdenének össze-vissza piszkítani azt meg tényleg nem tűrném. Gyakorlatilag ennyi a macskák felé az elvárásom, minden ügyüket kezeljék az arra kijelölt helyen, így alom és kaparófa nagyfogyasztók vagyunk.

Havi szinten a macskaalmolás költsége cca 17-18ezer. Tudom, nem vagyok normális.

86. timycat (válaszként erre: 85. - 366f4505e9)
2019. febr. 12. 16:05
Biztos nem doromboltál
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook