Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom nem fogadja el a kutyámat fórum

A párom nem fogadja el a kutyámat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
55. soyle74 (válaszként erre: 52. - Mezei Virág)
2019. febr. 8. 18:30

Persze én ezt megértem, én is szeretem őket, de nem a lakásban.

Amúgy itt is van pár kutya a társasházban, pedig ez panel, persze ők is kistestűek.

54. viva70
2019. febr. 8. 18:28
Sokat nem lehet tenni, dönteni kell. Szerencsésebb lett volna összeköltözés előtt átbeszélni a kutyatémát. Én évekig éltem együtt lakásban kutyával, de soha többet nem hoznék semmilyen állatot be. Pedig nagyon szeretem őket.
53. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 48. - Semleges)
2019. febr. 8. 18:26

4 éves a kutya. Hogy lehetne már másnak odaadni?

Tudom, megteszik ezt emberek, de aki szerint ez rendben van, arra az én véleményem szerint a legfinomabb jelző a szívtelen.

52. Mezei Virág (válaszként erre: 46. - Soyle74)
2019. febr. 8. 18:24

Soyle! A panelban lakó emberek is szeretik a kutyákat, és nagyon sokan tartanak is. Szerintem nincs ezzel semmi baj.

Főleg, ha kis kutyák. Sok nyugdíjasnak, egyedülállónak egyetlen társa... És jó ismerkedésre is. Nekünk is így lett rengeteg ismerősünk, meg sokan másoknak is.

51. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Marlenka_5)
2019. febr. 8. 18:20

Nem is a kutya legnagyobb gond szerintem.

Egy rend és tisztaságmániás emberrel sok baj van...

Én is a kutyát választanám inkább.

Mániás embert soha!

50. soyle74 (válaszként erre: 47. - E18f2d4ad1)
2019. febr. 8. 18:11
Én nem adok tanácsot, a kiíró úgyis a kutyát válassza a pasi helyett, szóval felesleges rugóznunk ennyit ezen a témán.
2019. febr. 8. 18:09

Na ez a fórum is elmegy személyeskedésbe:)

Miért kell rögtön támadni valakit ha nem egyezik a véleménye? Soha nem fogom megérteni.

48. semleges (válaszként erre: 45. - E18f2d4ad1)
2019. febr. 8. 18:07
Már miért lenne ezért szívtelen?
47. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 23. - Soyle74)
2019. febr. 8. 18:06

Egy kutya borzasztóan kötődik a gazdihoz, főleg, ha a gazdi ilyen jó gazdi, ennyit törődik vele.

Ha elszakítanák egymástól őket, depressziós lenne a kutya szerintem biztosan. Talán a gazdi is.


Soyle74, te semmit sem tudsz a kutyákról, ne adj tanácsot, mert nagyon rossz irányba mész!

46. soyle74 (válaszként erre: 45. - E18f2d4ad1)
2019. febr. 8. 18:04

Nekem már több kutyám is volt a 45 évem alatt, de kizárólag csak kertes házban, panelban sosem.

És szívtelen se vagyok szerintem amiatt, hogy nem szeretem, ha egy kutya bemegy a szobába, pláne ráfekszik az ágyra.

45. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 8. - Soyle74)
2019. febr. 8. 18:00
Neked vagy nem volt még kutyád, vagy egy nagyon szívtelen ember vagy.
44. birebora (válaszként erre: 43. - Ab3619a9cd)
2019. febr. 8. 17:28
Nem biztos, hogy önző, egyszerűen nem szívügye a kutya és már lehet, hogy a barátnő sem. Nem kell ebből nagyobb gondot csinálni mint amekkora. Tulajdonképpen itt a srácnak kellene kompromisszumot kötni nem? Együtt él továbbra is a kutyával, pedig nem akar. Hiszen a fórumindító választott. A kutyát. Mindenki tartsa tiszteletben a másik akaratát és egyik jobbra, másik balra.
43. ab3619a9cd (válaszként erre: 41. - Lelkiismereted)
2019. febr. 8. 17:14

De, elég sokat elmond róla!


Nem car ember, de egy önző dög! Most mondjon le a kutyáról. Később a barátokról, családról?

42. havanesekutyus (válaszként erre: 41. - Lelkiismereted)
2019. febr. 8. 17:11

Nem értek veled egyet, szerintem minden együttélés alapja a kompromisszumkészség.

Itt a srácnak egy opció elfogadható, ha a kutya megy.

Nem írtam, hogy szar ember az, aki nem akar állattal együtt élni. De akkor ezt előre tisztázni kell. Aki jelenlétében egy kisállat összepisilésig megrémül, hát arról már nem merném teljes meggyőződéssel állítani, hogy nem szar ember.

A bármiféle mániás emberekkel meg komoly fenntartásaim vannak. Nem feltétlenül keresném kizárólag e tulajdonságuk alapján a társaságukat.

41. lelkiismereted (válaszként erre: 30. - Havanesekutyus)
2019. febr. 8. 16:24

Nem árul el róla semmit.

Két lehetőség van valaki vagy szereti az állatokat vagy nem.


Ha nem attól még nem xar ember.

A csávó tisztaság mániás én azért mérlegelnék, mert nem sok férfi mondhatja el ezt magáról.

40. birebora (válaszként erre: 1. - Marlenka_5)
2019. febr. 8. 16:10
Én megértem a srácot, biztos csak a kutya a gond?
2019. febr. 8. 16:08
Ismertem olyat, hogy macska miatt nem költöztek össze:)
38. 366f4505e9 (válaszként erre: 27. - 9e9543800f)
2019. febr. 8. 16:07
Ha idonkent bepisil lehet a koltozes miatt, de ha akkor, mukir egy kifejezett szemely az, nagyon mas.
37. levarosbukta (válaszként erre: 36. - Timycat)
2019. febr. 8. 14:03
Azért a kettőt összemosni elég butaságra vall. A srácot is megértem, lehet mostanságra ő is megbánta hogy belement az összeköltözésbe. Valószínű nem volt felkészülve, nem tudta mivel jár egy kutya a lakásba. Nekem is van kutyám de bizony előfordul hogy idegbajt kapok tőle, hát még akkor a srác mikor nem is az övé a kutya. Kétszer se mondom hogy esetleg nem szólt rá hangosabban vagy ne'adj isten belerúgott a kutyába, mert a bepisilésre nagyon más magyarázat nincs.
36. timycat (válaszként erre: 20. - Marlenka_5)
2019. febr. 8. 13:51
Vajon mi lenne egy gyerek esetében? Egy gyerek azért tud rumlit, koszt csinálni.
35. ab3619a9cd (válaszként erre: 33. - Timycat)
2019. febr. 8. 13:49
Nekem jelenleg kb 50 papagájom van. Vedléskor az se semmi! 😂
2019. febr. 8. 13:48

Ha ilyen választás elé lennék állítva csak a kutyámat választanám!!

Nekem is van egy csivavám, aki ráadásul mellettem is alszik, de soha nem volt ilyen gond köztünk, mert a férjem is szereti az állatokat!

Gondolom a tiéd is kan, azok képesek így reagálni félelmükben, tuti hogy bántotta!


Ja, még valami!

Egy 3 kilós kutya nem udvarba való, azok szobakutyák!

Most találtam egy "kiskutyát" pár hét múlva hozzuk. Kaukázusi

. Na ő való kintre, nem a padlócirkáló!

33. timycat (válaszként erre: 1. - Marlenka_5)
2019. febr. 8. 13:45

Vedlésről a kutyus nem tehet, nem nevelés kérdése. Lehet fésülgetni, azzal némileg csökkenteni a szerteszét szóródó szőrmennyiséget.


A bepisilés, ahogy írtad már valószínű annak a következménye, hogy fél szegény állat.


Tehetetlen vagy. A kutya nem tud nem vedleni, a párodnak kellene anniyra értelmesnek lenni, hogy belássa erről nem a kutyus tehet, emiatt nem kell "nevelni", jelentsen ez nála bármit is.


Nálunk alapvető szempont volt, hogy olyan pasi legyen aki szereti, de legalább elfogadja az állatkáimat. Kutyussal, cicussal, nyúllal és papagájjal költöztem rá a mostmár férjemre, aki szerint nagggyon durva amit az 5 cicánk művel szőrmehullajtás terén, de ez ilyen. Bundaváltós időszakban többet kell porszívózni.


Én abszolút megértem, ha a kutyust választod. A pasi nem szeret téged annyira, hogy elfogadja hogy néha többet kell porszívózni?

32. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Marlenka_5)
2019. febr. 8. 13:40
Már régen nem laknék ott. Ezek a gondok csak olaj lesz a tűzre a legkisebb vitátoknál is.
2019. febr. 8. 13:29
Arra meg, hogy te nem szereted igazán, mert a kutyát választod, nyugodtan mondhatod, hogy szerinted ő nem szeret igazán, mert nem tűri meg, akit szeretsz.
2019. febr. 8. 13:27

A kutyák úgy ragaszkodnak, mint a gyerekek.

A személyiségéről pedig rengeteget elmond, hogy nem próbál megoldást találni, hanem ultimátumot ad.

Én most lépnék. Nem kell magyarázkodnod neki szerintem.

2019. febr. 8. 13:19
Szégyellje magát! Nekem nem is kellene olyan pali, aki nem fogadja el az állatkáimat. Szerencsére a férjemmel mindketten állatbolondok vagyunk. :) Én egyébként mindig azt mondtam a férjem előtti pasiknak: a kutya volt előbb, úgyhogy sajnálom... Nem tűrném és nem tudnám elviselni, hogy olyan terrorban tartsa azt a csöpp kis kutyát lelkileg, hogy ijedtében bepisiljen. A párodban még csalódhatsz, de abban a kis jószágban sosem fogsz. Beszéld meg vele, hogy vagy elfogadja és normálisan bánik vele, vagy elköltözöl. Én legalább is ezt tenném.
2019. febr. 8. 13:00

Nekem az a gyanús, hogy a kutyus bepisil, ha rászól. Meg ez a féltékenység.

Én elengedném.

27. 9e9543800f (válaszként erre: 20. - Marlenka_5)
2019. febr. 8. 12:00
Teljes mértékben egyetértek Veled. Lehet a költözés is hatással lehet rá, hogy néha bepisil. Barátnőm az eredeti lakása mellettibe költözött, kb. 1 évig előfordult, hogy néha bepisilt. Az "utolsó utáni lehetőség" talán segíthet.
26. soyle74 (válaszként erre: 25. - Banános Zselé)
2019. febr. 8. 11:58
Ok, én nem mondtam, hogy ne a kutyust válassza, pasit találhat másikat újra.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook