Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni ha a szomszéd meg akarja mérgezni a kutyámat? fórum

Mit lehet tenni ha a szomszéd meg akarja mérgezni a kutyámat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. febr. 22. 01:44
ajándékozz neki egy kutyát :-)
62. Kimberly (válaszként erre: 61. - Anka71)
2009. jún. 25. 14:48

Nálunk is a szomszédomnál van két kutya. De a két házzal odébb lakó vén szatyrot zavarja, mert nem tud aludni. Ha mondom, hogy dugja be a fülét, csak ugat. Már majdnem mondtam neki, hogy szomszédasszony, jobban ugat, mint az a két kutya. :) A kutya ott azért van, hogy védje a portát. Valahol meg volt kötve a kutya az udvarban, a betörő látta, hogy nem tudja bántani és ellopott onnan dolgokat. De azzal a nőszeméllyen ezt nem lehet megértetni, egyszerűen nem bírja ésszel felfogni.

Engem sem zavar, ha ugat a kutya, mert ha ugat, annak oka van.

61. Anka71
2009. jún. 25. 14:35

Amúgy nekünk nincs kutyánk, de a szomszédban van kettő. Engem nem zavar, ha éjszaka felébredek az ugatásukra, sőt megnyugtat, hogy vigyáznak ránk is.

Itt közel vannak a telkek egymáshoz nagyon (szerintem máshol is). Ennyit azért tudni kellene alkalmazkodni egymáshoz.

Mellettünk pékbolt nyílt, és minden hajnal 4-kor indul a hapi a mikrobusszal áruért. Az esetek kb. felében felébredek rá.

Vasárnap délután nyugtom lehetne, akkor a szomszéd gyerekei pingpongoznak az udvarukon, a hálószobánktól kb. 5 méterre. De mit tehet az ember, nem?

Ha pénzünk lenne, elmennénk egy tanyára, ahol nincs szomszéd. Így meg alkalmazkodunk.

60. Anka71
2009. jún. 25. 14:20

Üdv a klubban! Az én második szomszédom (banya) a cicánkat akarja megmérgezni:((( Az egész utca előtt üvöltözik, és fenyegetőzik.

De: van valami állatvédelmi törvény, remélem, megütné a bokáját ő is.

(Most gyorsan végigolvasom az előzőeket.)

2009. jún. 25. 14:18
Az ilyenekkel semmit nem lehet tenni. A rendőrség szerintem ilyesmivel nem foglalkozik. Megbüntetni úgysem fogják, lecsukni mégúgysem. Ha meg te csinálsz vele valamit, téged csuknak le, az a féreg meg csak röhög. Aztán ő tesz mindig keresztbe. Hülyével meg ne állj le vitázni, úgysem tudod meggyőzni. Egyebet meg ne csinálj vele, mert hol ér az ő ... élete annyit, hogy hosszab időre börtönbe kerülj? Meg azt ugye rögtön vizsgálnák, a kutyát meg nem. Hol itt az igazság?
58. nyta
2009. febr. 15. 21:25
meg fog lepődni ha megbírságolja a Polgármesteri hivatal,ne megfelelő és tul sok állat tartásáért!
57. nyta
2009. febr. 15. 21:25

hadat nem üzennék a szomszédnak,de biztos boszantanám valahogy!

Bp-n élek a IV-ik kerületben ahol az állattartás korlátozva van.enek ellenére a szomszéd csirkéket meg nyulakat tart.mikr szóltunk azt felelte,azért tartja mert megél belőle és hallgassak el,mert a kutyáink meg ugatnak!

műveltnek tetteti magát,aztán ő jön ki rosszul a dologból!

gondolkoom rajta,hogy mit tegyek,de olyan leeghyen,hogy megemlegesse!

56. nyta
2009. febr. 15. 21:21

a helyedben irnék a helyi polgármesteri hivatal jegyzőjének,akinek kötelessége kivizsgálni az ügyet!

az egyik ismerősömnek kis tó van a kertben.a szomszéd irigykedve figyelte mikor készült.mikor kész lett bejelentést tett a jegyzőnél,hogy hangosan berekgnek a békák a tóban.

mint kiderült nem is onnan jöttek a hangok hanem a közekli halász-tóból:)

ennek ellenére az ügyet vizsgálták!

2009. febr. 8. 06:00
Magyarázd meg neki, ha csak megfázik a kutyus, akkor is ő lesz a hibás, úgyhogy jobb lesz, ha inkább szeme a pályán lesz és ő is vigyázz a kutyára, mert rengeteg kár érheti. Az egészségkárosodástól kezdve az anyagi kárig. Ha érdekel válogatott kínzási módszereket tudok kitalálni az ilyen embereknek, meg ezernyi ötletem van bosszúság okozás terén. Én alapjában békés ember vagyok, de van 5 kutyám, 4 cicám, 6 pintyem, két hörcsögöm, így maximálisan az állatok mellett állok.
54. ac1096844d (válaszként erre: 52. - E69562b821)
2009. jan. 16. 18:33
Ha már meghalt, minek csuknák le? :DDD
2009. jan. 16. 14:10

Én megmondanám a szomszédnak, hogy ha a kutyámnak BÁRMI baja esik, megfojtom.

És valszeg be is tartanám! A családomért ölni tudnék!! És a kutya is családtag!

52. e69562b821 (válaszként erre: 51. - Ac1096844d)
2009. jan. 16. 14:05
Persze, hogy lecsukják. Hol éri meg?
51. ac1096844d (válaszként erre: 50. - A74de3d08a)
2009. jan. 16. 13:55

Értelek én, értelek.

Akkor meg mérgezd meg te előbb azt a k@cs@göt...

50. a74de3d08a (válaszként erre: 49. - Ac1096844d)
2009. jan. 16. 13:44
ja, csak az a baj, hogy attól nem támad fel a kutya. :-(
2009. jan. 16. 13:33
Magyarázd meg neki, hogy amennyiben a kutyán mérgezés nyomait fogod felfedezni, az arca több ponton illetve lesz péklapáttal!
48. e69562b821 (válaszként erre: 46. - 4a44daf233)
2009. jan. 16. 13:29
De sok állat él ezen a földön. Sajnálom a kutyust.
47. a74de3d08a (válaszként erre: 46. - 4a44daf233)
2008. okt. 21. 11:21

szegényke. :-(

nagyon sajnálom.

nekem is csau volt az előző kutyum.

az enyém is a kezeim között halt meg. :-(

2008. okt. 21. 11:07
Sajnos az én kutyámat sikerült a szomszédnak megmérgeznie. Én azt ajánlom hogy úgy elkell keríteni a kutyust hogy ne férhessen hozzá senki amikor nem vagyunk otthon. Amikor otthon vagyunk akkor persze szabadon engedjük és így talán nem lesz baja. Nekem egy törzskönyves több versenyt nyert öregebb Chow-choww-m volt és a szomszédnak nem volt szimpi miután mi ide költöztünk. Nagyon sajnáltam. A kezeim között pusztult el. :(
45. Vica44
2008. okt. 3. 19:14

most nagyon figyelünk a kutyusra, nehogy baja essen!


szerencsére ő nem egy mohó kutya, ha nem éhes nem eszik meg semmit.....

:-)


a szomszéd kutyusa jobban van!

adott neki a gazdája egy csomó tejet, a kutyus megevett egy csomó füvet, minden kiürült a gyomrából és most úgy tűnik jobban van........

remélhetőleg hamarabb kijött belőle a kaja, minthogy teljsen felszívódott volna......

44. a74de3d08a (válaszként erre: 42. - Vica44)
2008. okt. 3. 14:40
telefonon keresztül nem lehet feljelentést tenni.
43. a74de3d08a (válaszként erre: 42. - Vica44)
2008. okt. 3. 14:39

az eltarthat egy ideig, nehogy addig baj történjen. :-(

később is be lehet adni a vizsgálat eredményét.

42. Vica44
2008. okt. 3. 14:13

elvileg telefonon is kötelesek intézkedni ha bejelentés érkezik


tegnap kezdődött újra a szemétkedése...

reméltem, hogy ennyiben marad a dolog :-(


apukám most beszélt a szomszéddal és ő mondta, hogy mi történt az ő kutyájával, ő most elmegy állatorvoshoz és elemezteti a kolbászkarikákat és a kutyust is megnézeti


ha annak megvan az eredménye akkor megyünk a rendőrségre

41. a74de3d08a (válaszként erre: 40. - Vica44)
2008. okt. 3. 13:53

háááát, nyilván személyesen és írásban kell megtenni.

miért? eddig hogy tetted meg?

vagy ha eddig nem tetted meg, akkor miért nem?

40. Vica44
2008. okt. 3. 13:46

az előbb tudtam meg, hogy ott is gond van :-(


beszéltem állatvédőkkel, azt tanácsolták, hogy prvokáljak ki belőle egy beszélgetést ahol mondja, hogy megöli a kutyát.....


amúgy a rendőrség hatásköre, de a rendőrség nem igazán akar foglalkozni ilyen ügyekkel és igyekszik lepattintani az ilyen bejelentéseket......


az állatvédők szerint személyesen és írásban kell megtenni a feljelentést különben hatástalan :-(

39. a74de3d08a (válaszként erre: 38. - Vica44)
2008. okt. 3. 13:12
miért nem léptek föl közösen ellene kicsit határozottabban?
38. Vica44
2008. okt. 3. 13:07
a másik kutyás szomszéd ma kolbászdarabokat talált a kertjében és a kutyusa most nagyon hány :-(
37. a74de3d08a (válaszként erre: 35. - Vica44)
2008. okt. 3. 11:18

családi házas környezetben normális és megszokott, hogy vannak kutyák és azok időnként ugatnak is.

ha a szomszédod nem tudja elviselni a kutyaugatást, menjen szanatóriumba, vagy orvoshoz, de az semmiképpen sem lehet megoldás, hogy megmérgezi az állatot! ha nem tudsz vele szót érteni, jelentsd fel, meg jelentsd be az állatvédőknél.

én személy szerint nagyon aljas dolognak tartom azt, ha valaki állatokat bántalmaz, vagy esetleg még ki is oltja az életét. amúgy pedig elvileg ezt már a törvény is bünteti.

36. Vica44
2008. okt. 3. 10:58
az, hogy a kutyát egyedül hagytuk azt jelenti, hogy apukám lefeküdt délután szunyókálni, szóval akkor is otthon van valaki és nem sír a kutya
35. Vica44 (válaszként erre: 34. - 72673fdbb7)
2008. okt. 3. 10:56

Apukám nyugdíjas és egész nap otthon van így pontosan tudja, hogy a kutya csendben van, az, hogy ha valaki megáll a kapuban napközben és a kutya vakkant egyet-kettőt nem hiszem, hogy bárkit is idegesít

főleg nem egy olyan embert aki tőlünk kb. 50 méterre lakik, köztünk van egy főút és egy nagy ház, a ház körül sövénnyel és fákkal

hozzájuk én átlátni se tudok annyira körbe vannak véve


viszont van két közvetlen szomszédja aki kutyát tart és gondolom azok is ugatnak, bár az hozzánk nem hallatszik el....


a másik két közvetlen szomszédjának meg már nincs kutyája, mert azok is fiatalon és hirtelen elpusztultak.....


a környékünkön minden házban van kutya csak náluk nincs.....

34. 72673fdbb7 (válaszként erre: 33. - Vica44)
2008. okt. 3. 10:48

Szerintem: először is, ha én kutyát tartanék és valaki szólna, hogy őt zavarja, igyekeznék megoldani a próblémát. Még ha "csak" öt percről van szó akkor is. Házőrzésre ma már elég sokféle más mód van (zár, riasztó stb.)

Amúgy egész nap otthon vagy? Honnan tudod hogy viselkedik a kutya, amikor egyedül van? Például, a szomszédom is kutyát tart és a kutya csakis akkor ugat, ha a szomszéd nincs otthon, de akkor nagyon. Ha valaki szól neki, a megoldás részéről az, hogy többet nem köszön az illetőnek. Nálatok nem tudom mi a helyzet, de szerintem a sértődés és gyanusítgatás helyett a megoldásra kellene koncentrálni. Ez az én véleményem.

Nekem igen rosz tapasztalatom van a kutya tartókkal kapcsolatban. Kétszer támadta meg kutya a fiamat, játszás közben a játszótéren, elviselem a szomszéd kutyáját szombat hajnalban stb.

Ezért mondom, hogy a megértésnek kölcsönösnek kellene lenni, és a megoldásra koncentrálni...:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook