Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem fogadják el páromat a szüleim. fórum

Nem fogadják el páromat a szüleim. (beszélgetős fórum)


1 2
39. szülő1 (válaszként erre: 12. - 7084e2e161)
2017. jan. 3. 23:28

Egyetértek. A szerelem olykor láthatatlanná tesz olyan dolgokat amiket mindenki más már jó messziről tisztán lát. A szülők legtöbbször nem azért "elleneznek" dolgokat mert ártani akarnak a gyereküknek, hanem azért mert meg akarják óvni a csalódástól, kudarctól......csak biztonságban szeretnék tudni......és boldognak látni. Bármilyen hihetetlen is itt egyesek számára.

Én is örülök, hogy anno több esetben "beleszólt" anyu a választásomba.....azóta minden amit mondott beigazolódott, szerencsére nem én voltam a párja azoknak akikről előre tudta,hogy rossz életem lett volna mellettük.

38. szülő1 (válaszként erre: 34. - Elátkozott68)
2017. jan. 3. 23:19
Majd ha ilyen helyzetben leszel szülőként akkor is meghallgatnám a véleményedet. Ha vonat elé akarna ugrai a gyermeked...nem lebeszélnéd róla, hanem segítenél neki ebben...csak, hogy nehogy elkeserítsd az ellenkező véleményeddel? Hmmmm....
37. 11656a2def (válaszként erre: 35. - Ina87)
2013. dec. 11. 05:35
ebben a helyzetben nincsen jó döntés.:/
36. 11656a2def (válaszként erre: 34. - Elátkozott68)
2013. dec. 11. 05:32
én is ezen a véleményen vagyok,reménykedek,hogy megváltozik a véleményük.
35. ina87
2013. dec. 11. 00:38
Ez ellen nincs megoldás.sajnos ilyenkor se a szülö se a partener nem veszik észre h nem csak egymást bántják hanem azt a félt aki szo szerint a kétt tüz közt van,százor meglehet beszélni és lehet h ideig oráig javulna a hejzet.de ez az élet folyamán csak mindég visza fordulna oda ahonét elkezdödöt,én igy gondolom pl ha a férfit nem kedvelik a szülök(vagy forditva)azt a pár orát a látcat kedvé ért fen lehet tartani hisz nem együtt kell vele(ük)lakni és ha ezt biztosra tudjuk h nem kedvelik egymást akk végkép ne költözünk olyan hejre ahol el kell viselni naponta a találkozást.jobb távolabb lenni és ha igazán nézik a szülök,párunk h béke legyen és a másik fél ne szenvedjen hát mindenki eröt vehetne pl arra pár orára magán h egy légtérbe legyenek.láttam már olyat ahol a szülök helyett a férjit választotta,mitmondjak egyiksem jó föleg hamár választani kell!
2013. dec. 10. 22:32

A "szülőkről" megvan a véleményem...de ha leírnám, többet nem engednének hozzászólni semmihez.

Bárkit választ a gyerekem, még ha tudom rosszul választ és ráfázik, akkor sem keserítem meg az életét.

Mellette vagyok és ha kell segítek....egy szülő ennyit tehet, ha kirepült a "fióka"

2013. dec. 10. 22:07
Sziasztok!A történet röviden annyi lenne,hogy a barátom és a szüleim nem jönnek ki egymással.Most kezdtük el a lakást felújítani ahova költözni szeretnénk,de ez a ház egy telken van a családom házával. Volt most egy nagy veszekedés közöttük,ami odáig fajult,hogy a barátom azt mondta soha többé nem jön ide. Sőt,nem is költözik velem össze abba a házba amit együtt kezdtünk felújítani. A gond csak az,hogy szeretem és ő is szeret. De családom még sem bírja,ők jobban örülnének ha szakítanánk.Most vagy úgy élek,hogy nekik jó legyen vagy úgy élek,hogy nekem jó legyen.Már gondolkoztam a szakításon is.
2009. júl. 24. 17:28

Az én páromat sem fogadják el!! Hasonló cipöben járok én is, igaz mi még csak egy éve vagyunk együtt, de anyám az elsö perctöl mikor már komolyra fordult a dolog, megkeseríti a kapcsolatot, kitalált történetekkel akart minket szétválasztani, mindent megpróbált és annál rosszabb volt minél jobban ragaszkodtunk egymáshoz!! Hazudozott, csak hogy egymás ellen fordítson minket!! Elvette a fizetésem, a páromnak azt mondta hogy el*asztam, biztos drogozok,....meg még sorolhatnám!! Szóval tudnék mesélni, én egyszer megelégeltem egy éjjel elköltöztem a páromhoz, akkor jött még a java!! De a párommal kitartottunk egymás mellet, nemrég eljegyzett!!

Sajnos, a helyzet egyre rosszabb, köztem és anyám között, de ugy gondolom hogy ha neki fontosabb a sértödöttsége, és az akaratának a véghezvitele mint a saját lánya boldogsága, akkor nekem meg fontosabb a saját boldogságom mint az ö!!!

Ez most durván hangzik, de az itéljen el emiatt, aki atment ezeken!! èn mindent megpróbáltam, den tudtam jobb belátasra birni, zokogva kértem hogy ne csinálja ezt, sírtam könyörögtem, nem használt csak rosszabb lett, egyszer volt egy húzása amin már nem bírtam túltenni magam, és beszedtem egy csomó nyugtatót, meg persze ráittam nem is keveset, a párom volt aki segített aki nélkül már nem lennék, anyám meg mintha nem is ismert volna!!

Ugyhogy szerintem azzal kell foglalkozni akinek igazán fontos vagy, a pároddal!! Mert ha a szüleid nem látják, nem értékelik a boldogságod akkor szerintem felesleges ezért törni magad hogy jobb legyen a helyzeted!! Ez sajnos tapasztalat, nem éri meg, csak magadat örlöd fel a próbálkozással!!

Azért szorítok hogy jobb legyen a helyzet köztettek!!

31. 7084e2e161 (válaszként erre: 30. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 14. 21:47

Nagyrészt én is így gondolom, nincs is mit hozzátennem-.

Na sziasztok és jó pihenést- megyek mert kicsi lányomnak torokgyuszija van és ilyenkor "anyahiánnyal" küszködik.

30. 0c97fbb607 (válaszként erre: 27. - 7084e2e161)
2008. ápr. 14. 21:41

Az ember ragaszkodik a múltjához(szülők) és a jelenéhez is ,de azt hiszem,a jelen sokkal fontosabb.

Egy embernek a saját családja a legfontosabb és ez így van rendjén.

Tiszteld,szeresd őket,de ne hagyd ,hogy tönkre tegyék a házasságod és a saját családod,ehez se beleszólásuk,se joguk nincs.

Csak rajtad múlik az egész,ezt tudnod kell.

29. 7084e2e161 (válaszként erre: 28. - Debóra)
2008. ápr. 14. 21:38

Hát, a lényeg hogy megoldottad, és amennyire képben vagyok nem vagy valami forófejű. Velem ellentétben, mert nálunk tutti hogy repkedtek volna a tányérok. Lehet a kisbalta is.

Mit mondanak, miért utálják? Csak elmondták már az okát!

28. debóra (válaszként erre: 27. - 7084e2e161)
2008. ápr. 14. 21:35
Hosszú történet, de olvast el a forumon, szerintem leírtam.
27. 7084e2e161 (válaszként erre: 26. - Debóra)
2008. ápr. 14. 21:33

Akkor nem tudom.

Azt hittem kiderült valami, és ezért utálják.

Amúgy mi volt az a dolog, hogy sikerült megoldani?

(nem kell elmondanod ha nem akarod, csak azért érdekel, mert én is ragaszkodom a családomhoz. Nálunk a holtodiglan nem csak szállóige...

26. debóra (válaszként erre: 24. - 7084e2e161)
2008. ápr. 14. 21:29
Azt senki nem tudja, hogy megcsalt. Csak itt dobtam fel a témát. Az egy buta félrelépés volt.
2008. ápr. 14. 21:28
Azt én is szeretném tudni. Van egy hugom, akivel gyerekkorom óta "kivételeznek" Legalábbis mindig azt éreztem, hogy engem nem szeretnek annyira. Ezt a mai napig igy érzem. A mai napig igy van ez a hugom gyerekeivel, anyám azokat majmolja, de az én két gyerekem le van szarva. Szóval ennyi.
24. 7084e2e161 (válaszként erre: 19. - Debóra)
2008. ápr. 14. 21:27

Mindig így volt ez?

Sosem szerették? Nem azért gyűlölik, mert megcsalt téged és ezt nem tudják megbocsátani neki? (belenéztem korábbi témákba)

23. 0c97fbb607 (válaszként erre: 20. - Debóra)
2008. ápr. 14. 21:26
Végül is ,mi a fene bajuk van veled egyáltalán?:)
2008. ápr. 14. 21:25
felfogásuk bocsi
21. 0c97fbb607 (válaszként erre: 19. - Debóra)
2008. ápr. 14. 21:25

Akkor ???

Hagyd őket,foglalkozz a saját életeddel.

2008. ápr. 14. 21:25
Épp ezért nem nagyon beszélünk, mert nem értik meg, hogy nekem is lehet igazam. Fáj nekik az igazság van nem tudom, vagy nehéz a felsogásuk vagy ... nem tudom.
2008. ápr. 14. 21:23
Sajnos már többször is elmondtam, de nekem soha nem lehet igazam. Nem értik meg.
18. 0c97fbb607 (válaszként erre: 17. - Debóra)
2008. ápr. 14. 21:22

Épp itt az ideje,hogy mindezeket megértesd velük.

Nem olyan nehéz,csak nagy levegő kell hozzá:))

2008. ápr. 14. 21:20
Azt hiszik, hogy befolyásol dolgokban. Hogy nem az van, amit a szüleim mondanak. Nem értik, hogy felnőttem, hogy nekem is lehet egy önálló véleményem, hogy másképp gondolkodom mint ők. A párom abszolult nem befolyásol engem. Csak én nem úgy látom a dolgokat ahogy a szüleim.
16. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - 7084e2e161)
2008. ápr. 14. 21:17
Van ,amikor a szülők ,egyszerűen nem nőttek fel a feladathoz.Mármint anyósnak és apósnak lenni,anya és apa helyett.Sajnos azt hiszem ,ebben az esetben ,mindíg a férjet kell választani,nem a szülőket.
15. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 12. - 7084e2e161)
2008. ápr. 14. 21:15
Azt irta, hogy 13 eve vannak egyutt. Ennyi ido utan mar latna, ha lenne valami igazan zavaro a parjaban.
14. 0c97fbb607 (válaszként erre: 11. - Debóra)
2008. ápr. 14. 21:11

Megértelek ,hidd el.

De van mikor eljön az ember életében az a pont,amikor szembe kell szállni a szüleivel.Amikor ,egyszerűen csak nemet kell mondani az Ő elképzeléseikre,az Ő tanácsaikra.

Felnőttél,van elgondolásod ,hogyan és kivel akarod élni az életed,akkor állj a sarkadra és ne itt mondd,milyen nehéz,hanem premier plánba a saját szüleidnek mondd,hogy megnehezítik az életed,hogy azt akit te szeretsz,nem tisztelik és ha ez nem változik ,addig bizony nem szívesen fogsz jönni!:))

2008. ápr. 14. 21:09

Bocsi, még most néztem, hogy ez már nem egy felelősségnélküli kapcsolat.

Jelen esetben, ha tényleg jó a házasság, ragaszkodni kell a családhoz.

De a szüleid is fontosak, mert külömben ez keseríti majd meg az életed.

Valami kompromisszum?

De miért utálják?

2008. ápr. 14. 21:06

Ha nem szeretik valamiért, lehet azért van, mert azt is látják benne amit te még nem- mert szerelmes vagy- de lehet, hogy nekik van igazuk.-legalábbis az én tapasztalataim szerint sok csalódástól megkíméltem volna magam, ha rájuk hallgatok.

Persze akkor nem volnék most annyira megerősödött, olyan tapasztalt, és nem mondhatnám ezt neked.

Persze ez nem szentírás.

11. debóra (válaszként erre: 9. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 14. 21:05
Ez mind szép és jó lenne, hogy ne foglalkozzak vele, de nem tudok nem foglalkozni vele. Iszonyatosan bánt. Ha találkozom velük, ideges leszek, felfordul a gyomrom, és eszembe jut, hogy miket vágtak a fejünkhöz. Jelenleg nem beszélek velük már két hete. Nem tudom, hogy meddig fog ez tartani. Borzalmas.
10. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 9. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 14. 21:05
Igazad van!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook