Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? fórum

A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? (beszélgetős fórum)


163. csilla80 (válaszként erre: 160. - 00daeee455)
2009. aug. 30. 20:30

Akkor ezek szerint az egyik szulo fizetese elmegy a 3 gyerek tankonyvcsomagjara... :-(

Hihetetlen,hogy mik vannak...


Sajnos nem tudom,hogy itt ez hogy mukodik,mert nincs iskolas koru gyerekem,de majd utanaerdeklodom... csak atszamoltam es nagyon soknak tunt a 30.000 ft... :-(

2009. aug. 30. 20:25
Lehet van benne vmi, de ez a társadalom rendje.
161. 00daeee455 (válaszként erre: 159. - Doxikri)
2009. aug. 30. 20:25
olvastam egy másik fórumot konkrétan a tankönyvtámogatásról, és ott is ehhez hasonlóan nagyon sok irigykedő, sőt egy-két rosszindulatú hozzászólás is volt
160. 00daeee455 (válaszként erre: 156. - Csilla80)
2009. aug. 30. 20:22

ha jól tudom, akkor 120-120000,- fejenként.


tehát, ha ketten keresnek, akkor nettó 240.000,- körül van a jövedelem. Ha gyerek születik, akkor az egyik kereset jelentősen lecsökken, de nincs családi adózás.

Nálatok mekkora az arány, hogy ezeket a tankönyvárakat magasnak találod?

159. doxikri
2009. aug. 30. 20:21

Nem hiszem, hogy bárki is irigykedne, csak nem kéne szerintem ennyire szelektálni a családokat. Akr egy gyerek van, akár több, akár nincs, gondjai mindenkinek lehetnek, a támogatás mindenhol jól jön. Ez nem gyereklétszám kérdése.

Az adózás meg egy teljesen más probléma, amihez ez az ország még nem nőtt fel!!

158. 00daeee455 (válaszként erre: 155. - 9cb35398ff)
2009. aug. 30. 20:16

végre valaki -ráadásul 2 gyerekkel!- aki nem irigykedik a nagycsaládosokra.

Nekem még nincs gyerekem, mégis az ingyentankönyv lenne az utolsó, amire azt mondanám, hogy rossz helyre megy a befizetett pénzem. Azért annak a 3. gyereknek nem csak könyv kell, hanem ruházat, étel, játék, és még egyéb dolgok rendszeresen, amiket nem adnak ingyen -ilyenkor senki sem irigykedik-.


és ha már "eltartásról" van szó, akkor főleg nem kellene a gyerekeket belekeverni, mert sokkal inkább tartják el a tisztességesen adófizetők a tisztességtelenül feketézőket... :S

157. birodetty (válaszként erre: 155. - 9cb35398ff)
2009. aug. 30. 20:13
Szioka:)Látom te is belapcsolodtál:)Szívemből szoltál most de sokan nem akarják ezt megérteni.
2009. aug. 30. 20:13
Megkerdezhetem,hogy nalatok mennyi egy atlag csaladnak a jovedelme? Csak kivancsi vagyok,mert nem vagyok Magyarorszag-i,es ezek a tankonyvarak nagyon nagyok... enyhen fogalmazva... es 3 gyereknel lassan egy vagyonba kerul...:-(((
2009. aug. 30. 20:05

Ezzel nem értek egyet...a nagycsaládosok is ugyanúgy adóznak mivel Apuci tutira dolgozik, ha Anyuci még nem is...de én például Gyed-en vagyok...én is adózom.


Normális ember Magának szül, nem az államnak.

A nem normális más téma....


Nekem két lányom van...eszembe nem jutna irigyelni a nagycsaládosoktól a támogatást...ilyen tankönyv árak mellett lehetetlen kifizetni...

A két gyerekeseknek igaz nehezebb ...de ilyen a törvény...ez van...valahol meg kell húzni a határt...aki két gyereket vállal az tudja mit vállal... és satöbbi...

154. doxikri (válaszként erre: 153. - 707655fba1)
2009. aug. 30. 19:08

Tényleg néha az az érzésem, mintha leprás lennék, mert csak egy gyereket nevelek itthon. A másik kettő, mióta felnőtt lett miért nem számít? Ettől én miért vagyok kevesebb? mert már túl vagyok rajta?

Miért roszabb egyáltalán akinek csak egy gyereke van? Mindegy miért! Vagy akinek nincs....mindegy miért?

Miért jobb az, aki szül 4-5 gyereket, akik aztán a gyerekotthonokban kötnek ki?

Egyáltalán, hogy jön bárki ahhoz, hogy bármilyen lenéző, lealázó, degradáló véleménnyel legyen bárkiről, azért hogy hány gyereket vállal, szül, nevel fel! Ismerjük, tudjuk a másik ember gondolkodását? Hogy a jó istenbe lehet ezt általánosítani??

Saját magunkat tartjuk el, magunkért fizetjük az adót, a járulékokat és a GYEREKEINKÉRT!!!!!

153. 707655fba1 (válaszként erre: 149. - Doxikri)
2009. aug. 30. 18:14

Te írtad le a bűvös mondatot, ami mindvégig bökte a csőröm, ami ugyan eddig leírva konkrétan nem lett, de néhányan éreztették:


"LENÉZETT EGY GYEREKES".

152. mmacus (válaszként erre: 149. - Doxikri)
2009. aug. 30. 17:39

Hozzád hasonlóan vagyok háromgyerekes-egy gyerekes:)

Úgy gondolom, mindenkinek felelősen mérlegelve kell(ene) eldöntenie, hány gyermeket akar/tud vállalni, tisztességesen felnevelni. Sosem azon gondolkodtam, megéri-e ez nekem, jár-e valami, vagy nem. Az én lányom teljes áron kapja a tankönyvet, egy gyerekes CSP-t kapok. Nem érdekel. De az már igen, hogy egyesek általánosítanak, amikor nagycsaládosokról van szó. Mi mindketten dolgozunk, és nem feketén, úgyhogy azt hiszem, éppen elég adót és járulékot befizettünk már, ne gondoljon már senki ingyenélőként arra, aki három, vagy több gyereket vállalt.

2009. aug. 30. 17:38
sok ilyen van, de nem a nagycsaládtól lesz a baj, hanem attól, hogy olyanok válnak nagycsaládossá, akiknek nem kéne.
2009. aug. 30. 17:28
egy szó mint száz minket nem tartanak el az egygyermekesek ahogy itt a kérdés szól, és valószinű mi se tartjuk el az egygyerekeseket most de amennyivel esetleg több különböző dologhoz jutunk ha minden normálisan megy ez majd kiegyenklitődik ha előbb nem a nyugdijas évek alatt...ami remélhetőleg azért az egy gyerekeseknél is eljön majd...
149. doxikri
2009. aug. 30. 16:32

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ezen ennyit tudtok vitatkozni. Én is három gyereket szültem, de sose voltamnagycsaládos, mert a két fiú már nagy volt, mire a pici megszületett, pár év mülva meg felnőttek lettek, azóta én újra lenézett egy gyerekes vagyok. Soha semmiféle támogatást vagy kedvezményt nem kaptam, szocpoltól, gyed-től, stb, mindig elestem az éppen aktuális politikai megszorítások miatt.

Soha nem számolgattam és nem mérlegeltem azt, hogy hány gyerek kell ahhoz, hogy jobban élhessek, vagy többet kapjak az államtól.

Azonkívül nem vetnék követ arra sem aki nem szül gyereket, vagy csak egyet vállal. Nem ők tartanak el minket, vagy a sokgyerekeseket. Magunkat tartjuk el!!!!!!!!!!

Az elveszett adóforintokat meg ott keressétek, ahol a különbség van aközött, hogy hány embernek kéne adóznia és ezzel szemben mennyien fizetnek adót ténylegesen!

De szerintem nem kell félnie senkinek, mert lassan senki semmilyen támogatást és kedvezményt nem fog kapni, mindenki élhet úgy ahogy a saját erejéből tud. Az lesz a totális egyenlőség, amikor majd nem kell egymás torkának esni.....elkeserítő ez az egész!!

148. 00daeee455 (válaszként erre: 146. - Anya cica)
2009. aug. 30. 15:09

Ez az!

Itt is adókedvezménnyel kellene támogatni, és kicsit azon a téren előrébb tudnánk jutni, hogy nem olyanok szülnének, akik segélyek nélkül egy gyereket sem tudnának felnevelni.

147. c19f5f79fa (válaszként erre: 143. - 707655fba1)
2009. aug. 30. 15:03
Semmi! Egydül nevelem a kislányomat és semmi támogatás nincsen!Sőt azt hiszem a családi pótléknál is ahol apa és any is van...1000 forintos különbség van részünkre.
2009. aug. 30. 15:01
SZiasztok nagycsaládos vagyok nem veszem észre hogy az 1-2gyerekesek tartanak el.Mivel férjemnek munka helye van semmit nem kapok ingyen a kajára is fizetek,és minden másra.Ahol én lakom nincs alanyi jogom ilyenre.Csak az ado kedvezmény az ami jár.De nem fogok és nem is állok sorba semilyen segélyért mert nem azért van 3gyerekem hogy az állam nevelje fel erre ott vagyunk a férjemmel.
2009. aug. 30. 15:00

Az eredeti kérdésre a válaszom:


Nem, nem ők tartják el.


Az egész adó- és járulékfizető társadalom befizetett pénzéből kapják a juttatásaikat.

Különösen azok, akik egyetlen napot sem dolgoztak (így a közösbe sem tettek semmit csak kivettek), viszont szültek akárhány gyereket.

2009. aug. 30. 14:45

Az ország népessége fogy!

Az egész rendszer úgy rossz, ahogy van.

Járjon alanyi jogon a támogatás, mert nem mindegy, hogy iskolakezdéskor valaki 20000, vagy 60000 Ft-ot fizet a tankönyvekért. A mai fizetések mellett mindkettő megterhelő, főleg az utóbbi.

Az a gond, hogy a sok gyerek után segélyeket kapnak, így azok szülnek sok gyereket, akiknek a segély "jelentős" bevételt jelent. Inkább adótámogatásokkal kellene kedvet csinálni a gyerek szüléséhez, és akkor olyanok szülnének, akik el is tudják tartani a gyereket, mert nem vennék el a fizetésük felét.

De ma gyereket vállalni kész anyagi csőd. Mert egy fizetésből normálisan nem lehet eltartani a családot. Így aki normálisan gazdaságilag is belegondol, inkább nem szül.

De így ki fogja majd fizetni a nyugdíjakat?

2009. aug. 30. 14:34

Alanyi jog....

Na igen.

A rászoruló 1-2 gyerekesnek mi jár alanyi jogon?

142. Anka71 (válaszként erre: 141. - 707655fba1)
2009. aug. 30. 14:24

De tudod, mit, éljen vele, vegye igénybe, üsse kő!

De ne az, aki jómódban él, és csak mert három gyereke van, neki alanyi jogon jár.

141. 707655fba1 (válaszként erre: 128. - Spinneli)
2009. aug. 30. 14:21

Mint már többször írtam, nem érdekel az összegszerűség, meg igazándiból a támogatás sem.


Engem az a szöveg akasztott ki, hogy a gyerekneveléshez nem kell pénz, csak hit és szeretet. (lehet, hogy ezt most kicsit lesarkítottam, de ez volt a lényege)

Ha valóban nem kell pénz hozzá, akkor miért él az állam adta lehetőséggel, miért veszi igénybe a támogatást?

140. bb2f4e28dd (válaszként erre: 139. - Anka71)
2009. aug. 30. 14:16
Akkor biztosan azért.
139. Anka71 (válaszként erre: 138. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 30. 14:15
Nyolcosztályos gimibe jár a lányom, lehet, hogy azért, de nekünk 23e volt. (nyelvtagozat és stb.)
138. bb2f4e28dd (válaszként erre: 136. - Anka71)
2009. aug. 30. 14:12

Az nagyon rengeteg.

Nálunk a legdrágább ált. iskolás könyv a 7. osztályosoknak van, 17ezerért, direkt megnéztem.


A költségvetésemet magunknak kalkuláltam ki, a elsős csomag 11, a másodikos 8 ezerbe kerül, ezért vettem 10ezer/átlagot.

137. Anka71 (válaszként erre: 117. - Tavaszilány)
2009. aug. 30. 14:11
Bocs, legyünk tárgyilagosak, az is 60.000 Ft volt.
136. Anka71 (válaszként erre: 76. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 30. 14:02
Bocs, de a tankönyv NEM 10.000 Ft. A lányom hatodikos, és most idén 23.070 Ft volt neki, pontosan.
135. c42aaaac41 (válaszként erre: 4. - Alfoldi13)
2009. aug. 30. 13:58
hahaha!szerinted mi nem fizetünk adót?bocs,hogy csak egy gyereket szültem!
134. spinneli (válaszként erre: 132. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 30. 13:33

igen, rájuk gondoltam, mint láthatod alant.

:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook