Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A Nagy fogyásom fórum

A Nagy fogyásom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Nagy fogyásom

100. 2d5a00656a (válaszként erre: 99. - Mayalina)
2008. dec. 30. 23:29

Pesze!A szervezetnek kétféle energiafelhasználási módja ill.energiaszerzési állapota van.Az egyik a cukor felhasználásán alapuló,ami az általános hétköznapi üzemmód/mindennnapi energianyerésünk/.

A másik amikor a szervezet nem jut cukorhoz és egyéb szénhidrátszármazékhoz,akkor átáll 2-3 nap alatt egy úgynevezett zsírégető üzemmódra amikor atartalék zsírraktárakat fölélve készit energiát a szervezet számára ,ez a lipolízis vagy más névenn zsírégetés./Ez csak szélsőséges cukormegvonás esetén lép föl amokor csak fehérjét és minimális ch fogyasztasz6.

99. Mayalina (válaszként erre: 97. - 2d5a00656a)
2008. dec. 30. 23:10
Ezt a ketózis témát elmagyaráznád nekem kicsit bővebben?
2008. dec. 30. 23:06

Agykontrollal tényleg sokat el lehet érni, de kellenek hozzá az alapok. Azaz, hogy miként tudsz olyan nyugodt állapotba kerülni, hogy csak ez töltse ki a gondolataidat, és ne kússzon be semmilyen más gondolat.


Egyébként nem tudom, ki hogy van vele, de nekem sokszor nem az a bajom, hogy éhes vagyok, hanem inkább, hogy rágcsálhatnékom van, vagy hogy valami intenzív ízre vágyom. :-S

97. 2d5a00656a (válaszként erre: 90. - 46665861ad)
2008. dec. 30. 22:55
Persze!!2-3 nap tiszta fehérje,és nemvagy éhes többé.../úgy hívják ketózis vagy második számú energianyerés../
96. 2d5a00656a (válaszként erre: 76. - Szilvi0410)
2008. dec. 30. 22:53
És erre a híres mondat:"Minden fogyókúra,csak és kizárólag agyban dől el..."
95. 2d5a00656a (válaszként erre: 25. - 46665861ad)
2008. dec. 30. 22:52
neeeeeeeeehogy!!az adipex ephedrin tartalmú szer,tulajdonképpen kábítószer kategória.Rámenni tök jó/tapasztalat/happy egész nap,és no étvágy,ja meg az ide nekem az oroszlánt szindróma!!De ha vége!+akkor exrtra éhség ,kedélymélypont elvonási tünetek....nem éri meg,ja és a jo-jo kb 3 3-4 kiló!
2008. dec. 30. 21:56
sziasztok! én hiszek az agykontrollban és próbáltam már így diétázni, fogyni. sikerült is. arról nem szólnék, hogy utána már sikerült visszapakolnom magamra, de nem ez a lényeg. tehát bebeszélheted magadnak, hogy pl rosszul leszel a csokitól ezt relaxáló környezetben csöndben elmondod magadnak több npon keresztül hosszú perceken át. tehát megbeszéled magaddal, hogy nem tesz jót. és a valóságban is valóban igy lesz, nem kívánod, sőt nekem konkrétan hányingerem volt tőle. jan 1-től ugyanigy szeretném folytani, ahol ott abbahagytam:)
2008. dec. 30. 20:08

nekem a citromos víz az ami jó és a paradicsomlé és ezekből lehet inni amennyit csak akarsz.


a rágó hát én az a kategória vagyok aki nagyon éhes tőle


a tornával én is voltam úgy ,hogy 1kg- val is több voltam a szombati méreckedésnél ,de centiben 2-3 centivel kevesebb

2008. dec. 30. 20:02

Engem is érdekelne ha esetleg van még hasonló apró trükkök kajcsizás ellen!!

A citromos vízzel,vagy csak simán a citromlével én is egyetértek..a rágó pedig tényleg hasmenést okoz..nem próbáltam,de olvastamaz apróbetűt :D

A cigihez nem tudok hozzászólni. Van aki azt mondja,hogy az is elveszi az étvágyat..hát nem tudom. Én személy szerint nem dohányzom,de e célból nem fogok rászokni az is biztos.

91. Heni88
2008. dec. 30. 19:26
nem.de mostanában figyelni fogok,ha már rágcsizom,akkor vmi gyümölcs vagy zöldség legyen az.vagy állítólag egy pohár víz is elveszi az éhséget.na mega cigi,de az nem egészséges.és emiatt nemis éri meg rászokni.
2008. dec. 30. 19:23
Tudtok még ilyen éhség elleni praktikákat?
89. 46665861ad (válaszként erre: 87. - Heni88)
2008. dec. 30. 19:23
Na igen,azért a rágóval csak óvatosan:D
88. Heni88 (válaszként erre: 87. - Heni88)
2008. dec. 30. 19:21
:) pedig a csomagoláson is fel van tüneteve.de ki olvassa el az apróbetűket.
87. Heni88 (válaszként erre: 86. - 46665861ad)
2008. dec. 30. 19:20
jah,a rágó.persze cukormenets.nekem is azt mondták,hogy nem leszek tőle éhes.de azt senki nem mondta,hogy ne egyek belőle sokat,mert hasmenésem lesz.de no problem,saját hibámból rájöttem.
86. 46665861ad (válaszként erre: 82. - Mayalina)
2008. dec. 30. 19:18

Sziasztok!

Én kérdeztem az almaecetet. Én úgy hallottam, hogy étkezés előtt vízbe kell egy kevés almaecetet önteni.... de igazad van,az ecet annyira nincs jó hatással a szervezetre,ezért maradok a citromos víznél.Azaz ásványviz+1 citrom leve.Amúgy is imádom a citromos vizet;)

Vagy ami nálam még éhségcsökkentő az a rágó....bár volt,aki azt mondta, hogy nála meg pont éhségérzetet ad:D Jah meg a fogmosás is jó:D Nem leszel éhes plusz még szép is lesz a fogad:D

85. Heni88
2008. dec. 30. 19:17

de akkor mi is a lényeg?az izom,vagy a karcsúság,vagy hogy egészségesek legyünk?

melyik a legfontosabb?mert legyek vékony,de egészségtelen?vagy izmos és ducibb,de egészséges?

84. Mayalina (válaszként erre: 83. - Heni88)
2008. dec. 30. 19:05

Ezt én is tudom.

De jó lenne, ha legalább a többet mutat dolog nem lenne...

Ilyenkor mindig úgy érzem ,hogy a zsír helyét izom töltötte ki, ami egyenlő azzal, hogy centiben nincs változás.

És sajnos egyébként volt már példa arra, hogy "nehezebb" lettem, centiben sem változtam, csak épp a zsír helyett izom jelent meg ugyanott...

83. Heni88 (válaszként erre: 82. - Mayalina)
2008. dec. 30. 18:56
persze hogy többet mutat,hiszen a zsír az lemegy,de lesz helyette izom(aerobic miatt),ami viszont súlyban többet nyom.
2008. dec. 30. 18:50

Sziasztok!

Valaki kérdezte, hogy az almaecetről mit lehet tudni. Én annyit tudok róla, hogy van, aki alkalmazza fogyáshoz, de sokkal több a rossz hír róla, mint a jó.

Egyrészt nagyon oda kell figyelni, hogy mikor, mennyit, és hogyan fogyasztasz belőle. Nem mindegy a hígítási arány sem. És a legrosszabb: könnyen gyomorfekélyt lehet tőle kapni az ecet maró hatása miatt.

Akkor már inkább valami természetes zöldteakapszula, vagy simán a tea.

Egyébként nem tudom, ki hogy van vele, de nekem eléggé elkeserítő, amikor a kajára odafigyelek, megvan a heti 4-5 aerobic óra, centiben már látszik a változás, de mikor a mérlegre állok, nemhogy kevesebbet ne mmutat, de volt, hogy pár dekával többet is!!!

Ez baromira lelombozó! :-(

81. Heni88
2008. dec. 30. 18:48
könnyen.de szép is ez a szó.csak nem egyszerű,mert én főzök a szüleimre,és akaratlanul is megkívánom a kaját,főleg mikor kóstolom.
80. Awela
2008. dec. 30. 18:40
Nem olyan nehéz, csak hozzá kell szokni. De az tényleg nehéz. Fogyóban mindig az első pár nap a legkeményebb, mikor vágyódsz mindenféle után, ekkor kell az agyad, hogy visszafogd magad, utána már könnyebben megy.
79. Heni88 (válaszként erre: 78. - Szilvi0410)
2008. dec. 30. 18:36
akkor tényleg nagy az akaraterőd,ha csak vízzel beéred
78. szilvi0410 (válaszként erre: 77. - Heni88)
2008. dec. 30. 17:34
igen én is ebben a cipőben voltam mindég,de utána ez megszűnt,és már nem is estem bűnbe.De most a karácsony ugyan ez a szindróma volt,de gyorsan változtattam.ha bekapnék valami inkább iszok vízet
77. Heni88 (válaszként erre: 76. - Szilvi0410)
2008. dec. 30. 17:17
na ez hogy nem vagy éhes és mégis eszel,az nálam is így van.eszem mikor unatkozom,mikor ideges vok,mikor éhes,és szinte mindig nassolok vmit amikor egy kis időm van.
2008. dec. 30. 17:11

Sziasztok!


Olvastalak titeket,és most úgy gondolom írnom kell .Az én véleményem ,hogy nagyon sokat jelent az agy ráhangolása a dolgokra.Én sokszor próbáltam fogyózni ,de kicsi sikereket értem el ,.Most eldöntöttem ,hogy akarom és akarnom kell és bírni és sikerült ,még akkor is ha sokszor legszívesebben feladtam volna.Mert sokszor nem is voltam éhes és ettem ,na ezeket a dolgokat kell megszüntetni.,és ha fogyózni akarok nincs holnap vagy holnap után ,most és soha .Nekem ez hozott sikert.

75. Heni88 (válaszként erre: 74. - Awela)
2008. dec. 30. 17:03
ez akkor vmi olyasmi lehet,hogyha bebeszélem magamnak,hogy úgysem fog sikerülni,akkor tényleg nem is fog.de ha pozitívan állok hozzá,akkor nagobb az esély a sikerre.
74. Awela
2008. dec. 30. 16:58

Szerintem az agyas dolog annyi, hogy hát bizony mostantól fogyózok, de tényleg!

Legalábbis nem hiszem, hogy győzködnöm kellene az agyamat, hogy le akarjon fogyni velem, hanem csak ahhoz kell, hogy ne adjam fel idő előtt.

73. Heni88 (válaszként erre: 72. - Mano2001)
2008. dec. 30. 16:56
na ezt az agyas dolgot én nem tudom,de ha valahogy megtudod akkor arra én is kiváncsi lennék!
2008. dec. 30. 16:54

Tehát meglehet szeretni...az tuti hogy megtdom csinálni,elhatározom,azzal nincs baj.és akkor kétféle felülés kell?egy a sima hagyományos, a másik meg a lábnyújtogatás?

tudod mit áruljatok még el?azt,hogy hogyan kell agyban eldönteni a fogyást?mi a jelentősége,mit befolyásol?

71. Heni88 (válaszként erre: 69. - Mano2001)
2008. dec. 30. 16:52
én huszaztam.mármint húsz felülés,húsz lábemelés és így tobább,huszanként változtattam.és először mindenből csak egyszer huszat,majd fokozatosan növeltem,mindig annyival,amennyit bírtam.de amint abbahagytam az edzést,vagy kicsit többet ettem,újra a hasamon volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook