Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 fontos fogyásom és a kiegyensúlyozott életem megvalósításának története fórum

100 fontos fogyásom és a kiegyensúlyozott életem megvalósításának története (beszélgetős fórum)


1 2
50. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - GyöngyAsztrid)
2020. aug. 18. 22:15
Lehet hogy van egy új hobbid :) Csak így tovább !
2020. aug. 15. 11:07
Aztán még augusztus elején elhívtak túrázni pár napot, ez normálisan kívül esik a komfortzónámon, de végül beadtam a derekamat, végülis már 10 kilóval könnyebb terhet cipelek. Nem mondom, hogy minden pillanatban fülig ért a szám, elég nagy volt a szintkülönbség, de a többiek nagyon kedvesen megvártak, ha lemaradtam és abszolút nem azt éreztették velem, hogy "na, már megint a kis pufira kell várni". A végén meg nagyon elégedett voltam magammal, hogy sikerült 4 nap alatt 50 kilométert megtenni. Pont előtte kezdtem el "tornázgatni", de azok pont olyan gyakorlatok, amikben nagyon sok a nyújtás, úgyhogy még jól is jöttek.
48. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 47. - Napsugár8)
2020. aug. 15. 11:00
Köszi szépen, nagyon igyekszem :-)
2020. aug. 14. 07:31
Végig olvastam az eddigieket. Gratulálok. Ügyesen csinálod!
46. Érdekes73 (válaszként erre: 45. - GyöngyAsztrid)
2020. aug. 13. 22:16
Jól tetted :)
2020. aug. 13. 22:11
Az első nyaralásom egy szokásos, évi majd' 2 hetes tavi nyaralás voly, barátokkal. Természetesen, az összes haverom úgy néz ki, mint egy Vogue-modell, ami nem baj, sőt, de hosszú évek óta először nem éreztem magam kellemetlenül, mert úgy döntöttem, hogy most egy folyamat elején vagyok és klasszul haladok. Úgyhogy rengeteget úsztam, megtanultam állva suppolni és végig nagyon jól éreztem magam. Jókat beszéltünk és nevettünk, ez sokat segített. Az is, hogy jobban elkezdtem megint odafigyelni magamra. Semmi extra, de ha nem voltam a vízben, mindig volt rajtam egy kis smink, normálisan állt a hajam és a körmeimről sem kopott le a lakk. Apróságok ezek, de sokszor hanyagoltam őket, amíg azt gondoltam, hogy duci vagyok, úgyis mindegy. Hát nem :-)
2020. aug. 12. 16:44
Nem ennyi volt, sőt! Csak sokat voltam úton és keveset interneteztem :-) szóval sikerült a júliusi terv is, eddig összesen 20 fonttól szabadultam meg (az 9 kiló). Evésre nem kell nagyon figyelnem, ebben a melegben pláne nem, de mivel laktózérzékeny vagyok, sok étel eleve ki is esik (ha vendégségbe megyek, akkor van nálam tabletta, mert nem szeretek körülményeskedni, de amúgy kerülöm a tejtermékeket). Meg eleve az egyszerűbb dolgokat szeretem, leveseket, salátákat, zöldségeket. Most annyi változás van, hogy továbbra is gyalogolok napi 8-10 kilométernyit, de augusztusban elkezdtem tornázni is, eddig jól esik :-)
2020. júl. 25. 08:05
🍔🌭🍟🍕🥞🍨🍰🍭🍬🍫🍿
2020. júl. 20. 11:41
Ennyi volt a lendület :D
2020. júl. 19. 23:50
Nem írsz?
2020. júl. 17. 15:37

Írhatnál azért kicsit a kajáról is:)

Pl.hogy tegnap mit és miből mennyit :)

Csak hogy nagyjából el tudjuk képzelni az étkezésedet is.

39. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 38. - Érdekes73)
2020. júl. 17. 09:45
Köszi! Igyekszem szépen, fokozatosan növelni a mozgásmennyiséget, de ahogy egyre könnyebb vagyok, egyre mozgékonyabb is, szóval múlik a lustaság is, tök jó :-)
38. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - GyöngyAsztrid)
2020. júl. 16. 21:13
Jól haladsz. Ha beépül az életedbe a mozgás akkor tartod is majd a súlyodat.
2020. júl. 16. 20:56
Szóval júniusra -10 fontot [4,5 kg] tűztem ki célul és sikerült is, július 1-én 230 font voltam kereken. Elkezdtem egyre intenzívebben gyalogolni, aludtam minden nap 8 órát (kb ugyanabban az időben), illetve az IF jegyében 10 és 18 óra között ettem csak. Az első két nap telt egy picit éhesebben, a többi ment, mint a karikacsapás. Sokkal energikusabbnak éreztem magam a hónap második felében, ez azóta is tart, már furának érzem, ha nem teszek meg napi 10e lépést minimum.
2020. júl. 16. 09:59

A következő májusi lépés az volt, hogy vizualizálom, hogy mit tervezek. Mivel villámgyorsan nem szeretnék lefogyni, de azért havi 6-10 fontot (3-4 kilót) nem lehetetlenség lefogyni, ezért 14 hónapot kalkuláltam magamnak, ez az ütemezés: 2020. június - 10 font [-10], 2020. július - 9 font [-19], 2020. augusztus - 9 font [-28], 2020. szeptember - 8 font [-36], 2020. október - 8 font [-44], 2020. november - 8 font [-52], 2020. december - 7 font [-59], 2021. január - 7 font [-66], 2021. február - 7 font [-73], 2021. március - 6 font [-79], 2021. április - 6 font [-85], 2021. május - 6 font [-91], 2021. június - 5 font [-96], 2021. július - 4 font [-100].


Azért fontos, hogy ezt így leírjam, mert én eleve szeretem beosztani a dolgokat táblázatokba, másrészt meg ebből látszik, hogy nem beláthatatlanul hosszú időről és megoldhatatlan problémáról van szó, tehát igen megnyugtató :-) Nyilván senki nem fog felkoncolni, ha nem tartom be, de iránytűnek hasznos lesz.

Mivel tudom, hogy az én magasságom / alkatom alapján kábé 25 font mínusz egy új ruhaméret (46-ról indultam, jesszusom :-D), ezért 2020. augusztus lesz 44, 2020. december a 42, 2021. március a 40 és 2021. július a 38. Még szerencse, hogy mivel fokozatosan híztam meg, ezért minden méretben van teljes kollekcióm. Azért lehet, hogy a 46 és 44 méreteseket ünnepélyesen elégetem jövő januárban :-D

35. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 33. - Lávli*)
2020. júl. 16. 09:25
Igen, van családom :-)
34. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2020. júl. 16. 09:24
Persze, amúgy azért unalmas lenne, mert ugyan sok irányba el tudok indulni, de mindet ismerem már :-) Meg ha találok valami jó podcastot, akkor az is inspirál, hogy végre folytathatom. De hangoskönyvet hallgatva is jó lehet, csak azt én nem szeretem.
33. Lávli* (válaszként erre: 31. - GyöngyAsztrid)
2020. júl. 15. 22:50

Naná!

Családban élsz? Gyerekek vannak? Férj?

32. Guruljka (válaszként erre: 27. - GyöngyAsztrid)
2020. júl. 15. 22:32
A podcastok hallgatása nem is rossz ötlet.
31. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 29. - Lávli*)
2020. júl. 15. 22:28
Köszönöm :-) Azt hiszem, hogy a kis dolgok is nagyon fontosak tudnak lenni / mivel időben előbb járok a folyamatban, így el tudok ilyeneket szpojlerezni, hogy a normális alvás/ivás mennyit számít :-) Meg kicsit komplexebb dolog ez, nem kizárólag a fogyásról szól, szóval nem is szeretném annyival lerendezni, hogy "ma megettem egy görögsalit és voltam akrobatikus zumbán". Ezekkel sincs semmi gond, persze, mindenkit becsülök, aki kitart / tesz magáért, de úgy érzem, hogy ez csak a felszín, amin azért vannak túlmutató dolgok, amik szintén érdekesek lehetnek.
30. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 28. - Érdekes73)
2020. júl. 15. 22:21
Köszönöm! Igen, ez most egy elég átgondolt dolog, de majd még folytatom az értekezést, természetesen, hátha másnak is adok pár hasznos tippet.
29. Lávli* (válaszként erre: 27. - GyöngyAsztrid)
2020. júl. 15. 21:58

Nagyon tetszik, amit írsz. Fogyó szempontjából is, meg amúgy is ... :)

Egyébként tényleg, nagyon fontos a megfelelő idejű és minőségű alvás.

28. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - GyöngyAsztrid)
2020. júl. 15. 21:53
Szerintem jól csinálod. Így lassan reális célokkal eléred amit akarsz és lesz esélyed meg is tartani.
27. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 25. - Lávli*)
2020. júl. 15. 21:00
Mesélem,csak kicsit limitált időm van most :-) Szóval volt egy nulladik hónap is, a május, amikor átgondoltam, hogy mi is az, ami miatt nem érzem túl jól magam és mit tehetnék, hogy jobb legyen, viszont semmi radikális változást nem szerettem volna, hanem inkább apránként, megfontoltan haladni. Nyilván én is beleestem abba a csapdába, hogy túl sokat baszkurálódtam az interneten, tök feleslegesen. A legnagyobb probléma ezzel az, hogy az ember lefekvés előtt hajlamos végképp túlzásba esni,mert az az ún. szabadideje /szórakozása, úgyhogy bőven be tud nyúlni az alvásidőbe, ami pedig nyilván fontos lenne a lelki egyensúly és a normális fogyás szempontjából is. Az nagyon nem tett jót, hogy éjfélig nyomkorásztam, aztán reggel 6-kor már keltem is, de tök zizis voltam egész nap,csak toltam a kávékat (mivel nem feketén iszom, ezért azzal is csomó fölös kalóriát vittem be). Úgyhogy lefekvés előtt olvasni szoktam, amitől nem pörgök fel annyira, mint egy képernyőtől és reggel sem az első mozdulatom, hogy megnézzem, mi történt a neten. Azóta sokkal minőségibb az alvásom és sokkal több energiám van, a napi 4-5 kávéból meg lett 1 (és ezzel olyan 200 kalóriával kevesebbet fogyasztok). És fogynak az évek alatt felhalmazott könyvek is szépen (függő vagyok, de letiltottan magam addig a vásárlásról, amíg van elolvasatlan darab). Ezenkívül a munkámat otthon végzem egy laptoppal (mondjuk ezzel sokan vannak így mostanában, de nekem ez már 15 éve így van), úgyhogy gyorsan telepítettem egy lépésszámlálót a telefonomra, majd elborzadtam, amikor ilyen napi 1000-2000 lépést tettem meg. Ezért kitaláltam, hogy befektetek egy egyszerűbb okosórába és elkezdek 5000 lépést megtenni naponta. Amikor ezt 10 napig tartottam, feltoltam 7500-ra, majd amikor ez is ment 10 napig, eljutottam a 10000-ig. Az kb 7-8 kilométer, szerencsére, olyan helyen lakom, ahol sok zöld van, úgyhogy könnyű helyet találni hozzá, közben meg podcastokat hallgatok, mert különben szétunnám magam. Ezen kívül a vízivásra is odafigyelek, bár azzal nem volt nagyobb bajom, de inkább figyelek, hogy meg legyen a napi 3 liter (ehhez van egy literes palackom, azzal nagyon könnyű számontartani). Ha esetleg a napon aszalódom valamiért, akkor elfogy 4 liter is. (folyt. köv., de ezek voltak az első, apró lépéskék)
26. semleges (válaszként erre: 23. - Magdi985)
2020. júl. 15. 17:00
Nem.
25. Lávli* (válaszként erre: 22. - GyöngyAsztrid)
2020. júl. 15. 16:47

Tényleg az.

Mi történt az utóbbi egy hónapban?

Kevesebbet ettél?

24. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 23. - Magdi985)
2020. júl. 15. 16:25
Igen, ha folyamatosan többet eszel, mint kéne, akkor simán elkezdődik a hízás. Aztán az egész egy ördögi kör lesz, mert ugye olyan, mintha egy egyre nehezebb bőröndöt cipelnél magaddal folyamatosan, 40+ kilóval meg abszolút frusztráló azonnal elkezdeni teljes gőzzel sportolni megint.
2020. júl. 15. 14:59

Én jelenleg a 170 cm-hez 60 kg vagyok. Mivel a családunkban sok az elhízott, nagyon odafigyelek az étkezésemre, és rendszeresen, azaz heti négy-öt alkalommal beiktatok 1 óra kardió edzést. Mivel ezt a súlyt jóideje tartom, gondolom hogy egyensúlyban van a kalóriabevitel és a kalóriavesztés.


Tehát a lenti elgondolás szerint, ha én most felvenném azt a szokást, hogy a heti egyetlen szelet sütemény helyett kettőt eszek meg, vagy épp kihagyok egy edzést a héten, akkor 10 év múlva 110 kg lennék????

2020. júl. 15. 14:37
Lényeg, hogy 140 fontról lettem 240. Ami egyébként igen ijesztő így leírva :-o
21. GyöngyAsztrid (válaszként erre: 18. - Magdi985)
2020. júl. 15. 14:34
Igen, kábé. Egyébként én szerintem fogyókúránál kicsit vidámabb átállítani a mérleget fontra, mert az látványosabb tur lenni. Felemelőbb azt látni, hogy 3 egységet fogytál, mint azt, hogy 1,3-at :-D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook