Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkahelyemről 2x6 hónap eljöttem táppénzre 2 év alatt.Ha munkáltatók lennétek mit csinálnátok velem? fórum

A munkahelyemről 2x6 hónap eljöttem táppénzre 2 év alatt.Ha munkáltatók lennétek mit csinálnátok velem? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2010. nov. 19. 13:45

Először is nagyon sajnálom, hogy ilyen borzalmakon keresztül kellett menned.

Remélem jól olvadtam, hogy lombikra készültetek, ilyen esetben ezt be kell jelentened a munkáltatódnak, lehetőleg papíron.Ez megvéd úgy tudom az elbocsátástól.

Keresd meg Ájrint, ő jobban tud ebben segíteni.

75. gne2 (válaszként erre: 68. - MelisUK)
2010. nov. 19. 13:29

Ha kétszer is fekvő gipszben volt az ismerősöd, és 2*fél évig táppénzen, akkor több volt az egy egyszerű bokaficamnál! Senki sem fekszik boldogan otthon, (pláne kétszer fél évig) hogy az "eszméletlensok" 60%-os táppénzt kapja. És ne általánosítsunk! Nem hiszem, hogy azért jobb az ottani gazdasági helyzet, mint itthon, mert a magyar dolgozók táppénzre mennek begipszelt lábbal, esetleg veszélyeztetett terhesen! Sokszor sokan inkább betegen dolgoznak, mert féltik a minimálbéres állásukat.


A topikindítónak pedig sok szerencsét kívánok a továbbiakban!

74. 388b941089 (válaszként erre: 35. - Bc142dce71)
2010. nov. 19. 13:19
de akkor vele beszéld meg ezt ne velünk! :) teljesen mind1 h mit mondunk!!!! kérdezd meg, az ismert feltételekkel tud-e így foglalkoztatni... megéri-e neki, ha nem akkor szóljon időben, ennyi az egész. Ne köntörfalazz, őszintén beszélj vele!!!!!!!!
73. bc142dce71 (válaszként erre: 71. - Betta76)
2010. nov. 19. 13:14
Köszönöm Betta76 aranyos vagy.
72. bc142dce71 (válaszként erre: 67. - Vikucka)
2010. nov. 19. 13:13
vikucka úgy legyen ahogy tervezed.Nekem a nőgyógyász azt mondta igazából az utolsó 3 hónap ami kor dolgozni lehetne, mert az a veszélytelen de ugye akkor már ki megy vissza ha addig táppénzem van?
71. Betta76 (válaszként erre: 69. - Bc142dce71)
2010. nov. 19. 13:11
Én azért kívánom neked hogy ha már a babadolog nem sikerült, legalább a munkahelyedet ne veszítsd el!
70. bc142dce71 (válaszként erre: 68. - MelisUK)
2010. nov. 19. 13:09

gondolom munkalehetőség is több van mint itthon.

Én is terhesség miatt voltam itthon mind a 2x csak félidőben elvetéltem.

2010. nov. 19. 13:06

Más munkát nem tud adni, mert mindenki egyforma munkát csinál.

Teljes mértékben megértelek és a főnököt is megértem

Nem tudom még mi vár rám. Az biztos most töltöm a szabit 1-én megyek dolgozni.Még bármi lehet januártól.Hidd el én is végig gondoltam már minden oldalról.

68. MelisUK (válaszként erre: 1. - Bc142dce71)
2010. nov. 19. 13:05

Én is elküldenélek. Mikor felvesznek egy helyre dolgozni épp ezért kérdezik meg sok helyen, hogy milyen az egészségügyi állapota az embernek és föl se vesznek bizony sok helyre, ha valami bajod van és ha belegondolsz ez totál érthető.

Én külföldön élek már évek óta, mesélek neked egy esetet. Több mint két éve kiment a bokám, de még csak a második munkanapom volt, szóval még a dokihoz se mentem el, örültem hogy van munkám, nehogy elküldjenek. Ugyanez történt Mo-on egy ismerősömmel is, több mint fél évig táppénzen volt és sokáig fekvő gipszben.

Két napja újra megtörtént velem, most elmentem az orvoshoz, aki azt mondta, hogy szedjek fájdalomcsillapítót és hogy kb négy hétig baromira fog fájni. Az ismerősömnek is újra kiment a bokája, ő újfent jó ideig otthon volt fekvő gipszben táppénzen.

Igazság szerint úgy érzi az ember, hogy milyen totál igazságtalan. De mégsem így van, itt rájöttek már arra, hogy nem jó kiírni az embereket folyton táppénzre, mert az csak folyamatos pénzkiesés. És ez jogos és érthető. Ahhoz, hogy egy állam haladjon nem táppénzes emberkékre van szükség.

Nálunk pl az anyukák is 9 hónapig maradhatnak otthon mikor gyermekük születik. -> nem is véletlen, hogy jobban halad az ország.

67. vikucka (válaszként erre: 62. - Kevian)
2010. nov. 19. 13:04
Ha állapotos leszek, valószínű a 6. hónaptól elmegyek táppénzre. Nem azért, mert lusta disznó vagyok, vagy pihengetni akarok, hanem azért, mert a főnököm miatt olyan ideg vagyok állandóan, hogy nem akarnám, hogy a magzatomnak valami baja legyen. A háziorvos, meg akármikor kiír, amikor azt mondod, hogy többet nem akarsz menni. (ja én a jó meleg irodában ülős vagyok)
2010. nov. 19. 13:02

A kérdés az volt, hogy mit tennék, ha én lennék a főnököd, és 2x6 hónap táppénzen vagy.

Nos, ha visszajössz, akkor leülnék veled beszélgetni, hogy mi lesz ezután. Próbáljunk meg őszinték lenni. Ha szeretnél esetleg még babával próbálkozni, akkor egy kisebb felelősségű munkát adnék, értelemszerűen kevesebb pénzért, és valakit felvennék, aki a te munkádat tudná csinálni, helyettesíteni. Ha jó a viszonyunk, mint főnök beosztott, akkor próbálnék segíteni.


Ha egy sz. főnök vagyok, akkor ahogy visszaérsz a kezedbe adnám a felmondásod, mert megbízhatatlan munkaerő vagy és a szánalomból illetve az együttérzésből nem lehet megélni. (ismerek olyan főnököt, aki ezt csinálná, sőt aki azt mondta, hogy akinek kisgyereke van, az csak félember ) --- ez nem az én véleményem.

65. bc142dce71 (válaszként erre: 64. - Fehérleander)
2010. nov. 19. 13:00

Hidd el senkitől nem várom, hogy sajnáljanak, még a környezetemben lévőktől sem, nemhogy Tőled.

Az én problémám.Szerintem nem a kérdéssel volt a baj!!!

Mindenki tisztában van vele hol vagyunk és senki nem mondta, hogy nem lehet negatív véleményt írni, de nem csak Neked.

64. fehérleander (válaszként erre: 56. - Betta76)
2010. nov. 19. 12:56
Pontosan ezért írtam azt is, hogy van olyan munkahely, ami bizony nem jó egy kismamának. Ami kicsit kiakasztott az a hozzáállás, hogy amiért nem törtem ki könnyekben a sajnálattól, hanem mertem kérdést feltenni, rögtön a ne foglalkozzunk vele kategóriába dobott. Ezt klubnak hívják és nem fórumnak. Ott össze lehet jönni a barátnőkkel és lehet egymást segíteni, fórumon meg megy (mehet) a vita!
63. spinneli (válaszként erre: 61. - Bc142dce71)
2010. nov. 19. 12:56

tudom, de sok nő van aki kb ennyi idős magzattal is rögtön táppénzre megy az egész terhessége idejére, pedig semmi baja.

Nem rád értem, csak általánosan, és munkaadóként, illetve kollegaként értsd meg, ezt az állapotot.

62. kevian (válaszként erre: 58. - Spinneli)
2010. nov. 19. 12:54

De itt a topik indítójáról volt szó, aki veszélyeztetett.

Biztos léteznek pihengetős kismamik is..de ők nem tudom milyen indokkal tudnak otthon maradni..és őszintén, nem is érdekel. Lehet naív vagyok, de nem hiszem, hogy az az ember aki normálisan dolgozik és él, ezt kihasználja. Főleg mert nem mindegy, hogy mennyi lesz az annyi az első 2 évben.

61. bc142dce71 (válaszként erre: 58. - Spinneli)
2010. nov. 19. 12:54

Ne hülyéskedj már!2 hetes még nem is látszik.

Különben én is úgy terveztem a munkahelyemről visznek szülni de sajnos nem jött össze.

60. Betta76 (válaszként erre: 57. - Spinneli)
2010. nov. 19. 12:53
Ha a történtek után visszamegy dolgozni 30 nap munka után semmi nem védi már.. Gondolom a kérdés erre irányult, hogy utána mi lesz, elküldik vagysem
2010. nov. 19. 12:51
Örülök, hogy lennének emberséges főnökök is.
58. spinneli (válaszként erre: 53. - Kevian)
2010. nov. 19. 12:51
szerintem egy normális munkaadó sem tolerálja, ah 2 hetes terhesen (nem veszélyeztett kategórai) és a magzatra nem veszélyes munkakörülmények között, a tisztelt kismam otthon üdülget.
57. spinneli (válaszként erre: 51. - Bc142dce71)
2010. nov. 19. 12:49

az alapkérdésedre válaszoltam.


Utána olvastam tovább, ha veszélyeztett terhes vagy illet voltál véd a törvény, ennél fogva értelmetlen a kérdés, és ezért nem gondoltam erre az opcióra.

56. Betta76 (válaszként erre: 44. - Fehérleander)
2010. nov. 19. 12:49

de lehet hogy a topiknyitó nem kozmetikába dolgozik,

vannak keményebb munkahelyek is ahol nem lehet terhesen dolgozni, valamint ha 5 évet várt a babára akkor megértem hogy terhesen nem dolgozott, mert vigyázni kell az ilyen kincsre, látod még így se maradt vele a baba...

55. bc142dce71 (válaszként erre: 42. - Zoa1)
2010. nov. 19. 12:49
Mi 5 évet próbálkoztunk.Lombikra kellett volna mennünk de természetes úton terhes lettem.Mivel ilyen sokára sikerült meg a munkakörülmények (benzinkút non-stop)indokolták.
54. danama (válaszként erre: 53. - Kevian)
2010. nov. 19. 12:49
teljesen egyetértek veled
53. kevian
2010. nov. 19. 12:48

Én sem dolgoztam tovább, mikor kiderült, hogy kismama vagyok. No nem azért mert lusta lennék, de olyan volt a munkaköröm, hogy veszélyes lett volna a magzati fejlődésre.

Egyébként, meg azért volt otthon a topik indítója, amiért akart, kinek mi köze hozzá. A lényeg, hogy nem kedvtelésből tette.

A normális munkáltató ezt tolerálja, az idióta pénzhajhász, élősködő nem...

52. f303be5590 (válaszként erre: 41. - Danama)
2010. nov. 19. 12:46
nem fogom az orrodra kötni, mivel nem tartozik rád :D
51. bc142dce71 (válaszként erre: 49. - Spinneli)
2010. nov. 19. 12:46
rokkantosítás mire?????????????,,
50. bc142dce71 (válaszként erre: 48. - Betta76)
2010. nov. 19. 12:46

Csajok ne foglalkozzatok vele épp elég baja van.Most írta a PÉNZ JÖTT!

Pénzközpontú és vállalkozó!!

49. spinneli (válaszként erre: 1. - Bc142dce71)
2010. nov. 19. 12:45
kirúgnálak, vagy ajánlanám a lerokkantosítást.
48. Betta76 (válaszként erre: 45. - Titánia83)
2010. nov. 19. 12:44
de vannak akik mégsem értik,végig sem olvassák csak kritizálnak...
47. danama (válaszként erre: 34. - Bc142dce71)
2010. nov. 19. 12:44

ne is figyelj rájuk, akit nem ért még tragédia vagy nem tudja a másik helyébe beleérezni magát annak felesleges bármit mondani


a barátnőmnek is meg kellett szülnie a 29 héten a meghalt ikreit azt a fájdalmat nem kívánom senkinek sem

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook