Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkahelyemről 2x6 hónap eljöttem táppénzre 2 év alatt.Ha munkáltatók lennétek mit csinálnátok velem? fórum

A munkahelyemről 2x6 hónap eljöttem táppénzre 2 év alatt.Ha munkáltatók lennétek mit csinálnátok velem? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
106. 98e28fd60a (válaszként erre: 37. - Fehérleander)
2019. jan. 19. 09:21

Remélem már nem fórumozol. Undorító, amit írsz!! Nekem is félidőben ment el a lányom, most meg méhenkívülim volt, hónapokig voltam otthom!!


Tiszta szégyen, hogy anyaként, így gondolkozol!!!!

105. Titánia83 (válaszként erre: 101. - Bc142dce71)
2010. nov. 20. 18:50

Egyetértek Veled Szilvi! Ebbe jobb, ha nem is gondol bele. És szerencséje van, hogy nem is kényszerül abba, hogy bele kelljen gondolni.


A munkahelyek nem szociális intézmények. Mégis végiglehetne nézni, hány naplopót foglalkoztatnak hatalmas összegekért. Aki meg tisztességesen lehúz éveket, dolgozik más helyett is (mert pl. mi is több ember helyett dolgoztunk sajnos), és évekig még eü szabira sem megy el, majd így megjárja, azt ki kell rúgni szerintük. Azt a betyármindenit, akkor tán van igazság a világban?


Szerintem ne a kismamákat és volt kismamákat rúgják ki, hanem a láblógatókat, akiknek protekciójuk van, és pont ezért nem csinálnak semmit. Ha majd tényleg az egyenlő munkáért egyenlő bért fizetnek, akkor majd azt mondom, hogy jogos, ha táppénz miatt kiraknak. De addig nem!


Az állam szít ekkora egyenlőtlenséget. Azért sírnak, hogy fogy a népesség, csak épp a kismamákat nem támogatják... najó, egy kört igen...


Még mindig szorítok, hogy ne rúgjon ki a főnököd. Nagyon sok helyen megtudják oldani a helyettesítést.

104. Titánia83 (válaszként erre: 102. - Bc142dce71)
2010. nov. 20. 18:41
Sajnos alulművelt.
103. Manilu (válaszként erre: 97. - Sajert)
2010. nov. 20. 11:10
Maximálisan egyetértek.
102. bc142dce71 (válaszként erre: 100. - Water-lily)
2010. nov. 20. 04:25

Te egy művelt embernek tűnsz:)

Bízom benne Te is alkalmazott vagy.

101. bc142dce71 (válaszként erre: 95. - Spinneli)
2010. nov. 20. 04:22
szerencséd van, hogy olyan helyen dolgozol.Igazából akkor tudod meg hogyan reagálnak ha veled is megtörténne, hogy nem sikerül a terhességed.Nem kívánom senkinek csak én sem gondoltam, hogy 2x is így járok.Amúgy nálam sem merült volna fel a kérdés.
2010. nov. 20. 01:24
kib...nálak a pi......!
99. spinneli (válaszként erre: 97. - Sajert)
2010. nov. 19. 23:44
pontosan erről beszéltem én is...elmehet vaz ember érzelmi irányba, de ez az igazság, ami persze nem jelenti azt, hogy egy-egy főnök ne érthetne meg egy bizonyos szintig persze szomorú, vagy rosszul sikerült élethelyzeteket.
98. spinneli (válaszként erre: 96. - Titánia83)
2010. nov. 19. 23:42

Én objektív dolgokat fogalmazom meg,lehetőleg célozgatás nélkül, nem kívánok igazságokat osztani.

Utóbbira ebben az országban úgyis túljelentkezés van.

:)

97. sajert
2010. nov. 19. 23:12

Az, ha egy munkavállaló táppénzen van, az a cégnek pénzbe kerül. Árbevételt nem termel, de költség/kiadás. A táppénz harmadát kell becsengetnie az államkasszába.

Ezt lehet gonoszságnak stb... minek nevezni, de ha pl. a kérdés feltevőjének kellene ezt kifizetni a munkavállalójának (mert teszem azt ő lenne a munkaadó), akor már rögtön más lenne a leányzó fekvése.

Nem védem a vállalkozókat, van bennük részem bőven, csak néha bele kéne jobban gondolni a dolgokba.

A munkahely nem szociális intézmény - általában.

96. Titánia83 (válaszként erre: 95. - Spinneli)
2010. nov. 19. 22:25

Miért, úgy gondolod, hogy igazságos azért kirúgni, mert elmentem táppénzre, és nem maradt meg a babám? Ez egyértelmű, hogy arra irányult, hogy ne menjek onnan szülni.


Én is a "kösz"szférában dolgoztam. Na az bármi, csak nem biztonságos.


Mellesleg én sem akartam lógni. Ha megfelelőek lettek volna a körülmények, akkor dolgozok tovább...

95. spinneli (válaszként erre: 93. - Titánia83)
2010. nov. 19. 22:21

Arra gondoltam, hogy többnyire azok az anyukák szoktak rácsodálkozni erre, akik nem voltak a gyerek születése előtt munkaviszonyban, vagy csak nagyon keveset.

Ha ismered ezt...nem nagyon értem, hogy mi volt a meglepő az első hsz.-emben.


Én egyébként ilyen szempontból szerencsés ágazatban dolgozom, mert nem lenne gond a gyerekvállalás...az más kérdás, hogy nem használnám eszközként arra, hogy lógjak.

94. Titánia83 (válaszként erre: 92. - Globus)
2010. nov. 19. 22:18
Ez annyira igazságtalan. :S Nekem ne mondja senki, hogy egyenlőség van...
93. Titánia83 (válaszként erre: 90. - Spinneli)
2010. nov. 19. 22:17

Rám célzol, hogy otthon ülő anyuka vagyok? :) Bár úgy lenne.


Inkább áldozata vagyok az olyan főnöknek, aki azért tett utcára, mert 2,5 hónapig táppénzen voltam. Onnan, hogy vérezgettem a pozitív teszt után, majd elvetéltem, és még hetekkel később műtöttek is. Elég komplikált volt a dolog, de mindegy.


Mellesleg az egyetem után kerültem erre a helyre. Most lett volna meg a 3 évem. És csak idén voltam táppénzen. Egyszer 8 napot, meg ezt az időszakot.


Hát nekem az a furcsa a munka világában, hogy a nőket semmibe veszik. Meg ugye a babatervekre nem kérdezhetnek rá az állásinterjún, de arra igen, hogy mióta vagyunk házasok a férjemmel. És ebből következtetnek...


Ezért is ellenzem ezt a sok gonosz főnököt! :D

92. globus
2010. nov. 19. 22:15
A túl fiatal nem jó munkaerő, mert nincs szakmai tapasztalata. Kicsit később necces, hátha szülni megy. A középkorú nem dekoratív, a még öregebb hátha beteg lesz. Fogalmam sincs, ki lehet a jó munkavállaló, de a kategóriák egy részéről már lekéstem :DD
91. spinneli (válaszként erre: 89. - Titánia83)
2010. nov. 19. 22:14

az előző munkahelyemen, az egyik kollegám (közszféra) másfél évig táppénzen volt nem terhesség miatt, a táppnz miatt a kirúgás nem volt opció a fönökömnek, ezért ajánlotta még anno. a lerokkantosítást.

Ezért írtam-utóbbi még a toleránsabb hozzáállás volt.

90. spinneli (válaszként erre: 88. - Titánia83)
2010. nov. 19. 22:12
elhiszem, hogy otthon ülő anyukaként furcsa lehet a munka világa, de aki egy kevésbbé toleráns főnöknél, a versenyszférában egyátalán nem meglepő, ha valakinél ezt nem tolerálják.
89. Titánia83 (válaszként erre: 87. - Spinneli)
2010. nov. 19. 22:12

Nem éppen. Csak folyamatában olvastam a fórumot onnan, ahol még előtte jártam, mert nem ülök egyfolytában a gép előtt.


És szerintem elég durva volt a hozzászólásod. Azért reagáltam rá rögtön, amikor olvastam.

2010. nov. 19. 22:10

Gondolom az előző 80 pár hozzászólást sok lett volna végigolvasni!


Kétszer félidőben meghaltak a babái. Ezért volt táppénzen.


Mennyi kíméletlen főnökjelölt van. Ha én lennék főnök, nem küldenélek el! Megoldanánk!


Micsoda világ!

87. spinneli (válaszként erre: 78. - Titánia83)
2010. nov. 19. 22:09

gondolom te is, mivel nem olvastad tovább a mondandóm.


;)

2010. nov. 19. 21:09
Felmondanék finoman fogalmazva.Nem vagy munkaerő,és ezt be kell látni.
2010. nov. 19. 20:43
Elküldenélek,az tuti.
84. globus
2010. nov. 19. 20:33
Ha jól értem, minden évben fél évet táppénzen voltál?
83. Manilu
2010. nov. 19. 20:30
Elküldenélek,mert nem lehet Rád számítani.A főnököd is pénzből él,és ha ilyen sok időre kiesel a munkából kénytelen felvenni valakit a helyedre...Megértelek,de a főnököt is.
2010. nov. 19. 16:43

Erre nem lehet értelmesen válaszolni.


Mint érző ember megértelek és sajnállak,de az tény,hogy a főnökök 98%-a elküldene.És nem azért mert nincs szívük,vagy mert nem jó emberek,hanem azért,mert sajnos mással "tol" ki az,aki ennyit hiányzik,még akkor is ha nem önszántából teszi ezt.Sajnálom,hogy ezeket át kellett élned,és remélem mihamarabb rendbe jössz!

81. bc142dce71 (válaszként erre: 79. - Titánia83)
2010. nov. 19. 15:18
Én is úgy gondolom nem a kismamák tartják föl az előrejutást az országban.
80. bc142dce71 (válaszként erre: 74. - 388b941089)
2010. nov. 19. 15:17

Őszintén rákérdeztem még az első vetélésnél, hogy hogyan tovább?Nem tagadtam, hogy próbálkozunk még egyszer, holott tudom Ő nem szereti a gyerekeket 37 évesen és nincs is neki.Ő erre azt mondta még Ő a főnök munkahelyem lesz nála.Az idén már halottam olyat, hogy sokat kell utánam fizetni, nos én ezt mondtam neki Ő erre azt mondta, hogy ilyet nem mondott.Neked nem ültetnének bogarat a füledbe?

Mindegy majd eldönti, hogy akarja én nem tehetek semmit.

Az újabb próbálkozással úgy gondolom nem várhatok sokáig, mert nem huszonéves vagyok már.

79. Titánia83 (válaszként erre: 68. - MelisUK)
2010. nov. 19. 14:17

Az ország jobban halad, de egy gyermeknek meg az első három évében szüksége van az anyukájára. Ez pszichológiai értelemben is igaz, fontos a fejlődése érdekében.


Hidd el, Magyarország nem a táppénzes kismamák miatt nem halad!

78. Titánia83 (válaszként erre: 49. - Spinneli)
2010. nov. 19. 14:11

Ezt így csípőből?

Még végig sem olvastad, hogy mi történt vele. :S

Két babát elveszített!


Gondolom csak a hozzászólásaid számát akartad növelni. :(

2010. nov. 19. 13:46
Jav:Olvastam
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook