Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méhszájsebnek milyen tünetei vannak? Aki már meggyógyult, az is írjon! fórum

A méhszájsebnek milyen tünetei vannak? Aki már meggyógyult, az is írjon! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. szept. 19. 10:18

Ez érdekes. Mindenki műtétekről ír! Nekem szülés utáni vizsgálaton megállapították, hogy méhszájsebem van. 2 hónap múlva vissza kellett mennem, akkor csináltak rákszűrést. (nem volt semmi-ha gond van kiértesítenek) Így nem csináltak semmit. Majd mostanában ismét esedékes lesz egy szűrés, de ennyi.

Engem akkor miért nem műtöttek??? Nem mintha vágynék rá, de itt mindenki műtétről beszél...

2009. szept. 19. 09:27
Nekem semmiféle tünetet nem okozott.Egy rákszűrés alkalmával derült ki és 3 hét múlva meg is csináltattam. A nőgyógyászom lézersebész. Egyáltalán nem fájt és kb 10 percig tartott. Azóta semmi gond.
2009. szept. 18. 20:48
Nekem is volt pár éve méhszájsebem.Mandulagyulladásra kaptam antibiotikumot,aminek a mellékhatása gombás fertőzés lett.Így elmentem dokihoz,s kiderült,van ez a sebem is.Előtte tünet volt nekem is,hogy véreztem együttlétek után,pedig a havibajtól még messze álltam.Kaptam kúpot,nem múlt el(barátnőmnek viszont segített az is),így"be kellett sütni"a sebet.Nem fájt,ilyen nyomó érzést éreztem,fél órán belül megvolt az egész-rosszabbra számítottam.Sajna az utána való napokban nem voltam elég óvatos,s megemeltem magam,ami által kicsit felszakadt-de azon már segített a kúp.Azóta nincs gondom szerencsére.Nekem azt mondta a doki,ez a kezeletlen folyások miatt alakult ki,mert sajna előtte is okozott nekem ilyesmi mellékhatásokat antibiotikum,de mivel elmúlt napokon belül magától,nem nagyon foglalkoztam vele.
41. pemete (válaszként erre: 27. - Csigusz 79)
2009. márc. 6. 09:36
Hát nem volt az, de a doki azt mondta, hogy egyáltalán nem fáj. Mondtam is neki, ja magának biztos nem...
40. bebo76
2009. márc. 5. 14:31
Helló!Nekem is volt cystám,mégpedig a petefészkembe.Az akkori dokim azt mondta ,hogy nincs rá gyógyszer,műteni kell.Egy ismerősöm ajánlotta az olajfa levél kapszulát szedni,sőt éjszakára felhelyezni a hüvelybe.Ez baktérium,vírus és gombaölő készítmény.Bioptron lámpáztam is,q10-et is szedtem ez is Immunerősítő,Nekem bevált.
39. Csigusz 79 (válaszként erre: 38. - Mar.csi)
2009. márc. 4. 19:43
Először is ultrahangon voltam hogy mi lehet,ott kiderült,kaptam gyógyszert és a cysta eltünt,de ha későn mész ennyi nem lesz elég.
38. Mar.csi (válaszként erre: 37. - Csigusz 79)
2009. márc. 4. 19:39
És mit tettek vele? Félek a dokiktól, a tűtől, meg egyenesen rosszul vagyok, szóval csak végső esetben szoktam orvoshoz fordulni, bár egyszer nagyon megijedtem, egy másik panasszal és azóta nem tétlenkedem annyit.
37. Csigusz 79 (válaszként erre: 35. - Mar.csi)
2009. márc. 4. 19:37
Ja beugrott,nekem volt régen ilyen tünetem-cysta!
36. Csigusz 79 (válaszként erre: 35. - Mar.csi)
2009. márc. 4. 19:35

Szia!


Hát ha sokszor fáj akkor igen doki!ez nem is lehet kérdés,bármitől fájhat a hasad,majd doki kideríti.

2009. márc. 4. 19:21
Sziasztok! Ha már ide tévedtem, megkérdezem! Sokszor fájdogál a hasam lent és néha nagyon erősen bele is nyilall a fájdalom, olyankor nagyon összerándulok. El kellene mennem dokihoz? Volt már vkinek hasonló panasza? És ha igen, mitől volt? Köszönöm, ha valaki válaszol, mert én nagyon parázok a dokiktól!
34. Csigusz 79 (válaszként erre: 33. - Bebo76)
2009. márc. 4. 18:59
Szivesen és ne izgulj,nem lesz gond.
33. bebo76
2009. márc. 4. 18:08
Köszi a válaszokat!Csigusz79
32. Csigusz 79 (válaszként erre: 31. - Bebo76)
2009. márc. 4. 17:10

Az orvosod megmondja melyen módszerrel műt,én sem választottam,itt így csinálják.

Én is altatásban kértem,ettől féltem a legjobban,de műtét után már mentem is haza mert kutya bajom nem volt,se fájás,se vérzés,semmi :)

3.naptol volt pár napig ilyen barnás vérzéses akármi,de ez mindenkinél van.

31. bebo76
2009. márc. 4. 16:53
Helló!Szerinted másfajta műtétbe bele se menjek?Barátnőmnek altatásban,egy zöldséghámozónak kinéző eszközzel csinálták,utána meg égették.Azt tudom fájt Neki utána.
30. Csigusz 79 (válaszként erre: 29. - Bebo76)
2009. márc. 4. 16:44

Szia!


Ne félj tőle,nekem P3 volt és Hpv-vel,lézeres módszerrel mútöttek alig 20 perces volt és már aznap itthon voltam.Nekem sincs még gyerek,szóval nyugi.

29. bebo76
2009. márc. 4. 16:41
Sziasztok!Nekem is méhszájsebem van.p2-es érték Hpv-vel.az orvosom Telviran 800mg-os tablettát írt fel.Azt mondta,hogy ezt már régen meg kellet műteni!Gyermekem nincs,de szeretnék.Szerintetek milyen módszerrel műtenének?Nem szeretnék napokig kórházban feküdni!Meg nagyon félek az egésztől!
2009. febr. 6. 22:06

Sziasztok!


Ma volt a műtétem,altatásban,lézerrel,20perc alatt megvolt.Csoda jól érzem magam,semmi vérzés,semmi fájdalom,semmi émelygés,egyszerüen semmi :) Úgyhogy aki műtét elött áll az ne féljen tőle,2 hét múlva lesz konroll és majd akkor kiderül hogy a szövettan mit mutat kell-e második mütét,remélem nem mert még nem szültem.

27. Csigusz 79 (válaszként erre: 22. - Pemete)
2009. jan. 27. 22:29
Furcsállom hogy nem érzéstelenitettek,nem lehet kellemes :-O
2009. jan. 27. 15:19
Én 1977-ben szültem,és 6 héttel utána feltették a hurkot.Attól lett méhszájsebem.Leégették, és azóta szerencsére nem újult ki.Tünete az állandó pecsételő vérezgetés volt.
25. pemete
2009. jan. 27. 15:14
Nekem is 17-18 évesen lett, és nem akkor szültem:)
2009. jan. 27. 14:37
Szuleskor? Nekem gyerekkorom ota van...
23. Ymanie
2009. jan. 27. 14:26
Én úgy tudom,hogy a méhszájseb szüléskor a méhszájon keletkező apró repedésből alakul ki.De sajnos a tüneteket eddig nem ismertem.Köszi a felvilágosítást!
22. pemete (válaszként erre: 20. - Csigusz 79)
2009. jan. 27. 14:03
Hát nekem nem lézerrel csinálták, úgyhogy nem tudom ott érzéstelenítenek-e egyáltalán. Engem nem érzéstelenítettek, pedig nagyon értékeltem volna...
2009. jan. 27. 13:58
Tünete: alhasi fájdalom és köztes vérzés. Nekem lézerrel kezelték, ambulánsan, kicsit kellemetlen, kb. mint a rákszűrés.
20. Csigusz 79 (válaszként erre: 3. - Pemete)
2009. jan. 26. 16:18

Sziasztok!


Nekem is lesz műtétem,lézerrel kivágják amit kell.P3-as lett az eredmény.

Lehet kérni teljes altatást vagy csak fájdalomcsillapitot,hát akkor inkább ne érezzek semmit és aludjak egy jót.

19. lily3 (válaszként erre: 7. - Hotdog68)
2009. jan. 22. 18:00

Szia!


Én is ilyen tünetekkel mentem orvoshoz a nyáron.Tehát együttlét után véreztem.A gyanúm nekem is a méhszájseb volt,de szerencsére a citológia nem ezt igazolta.Az orvos elmondta ,hogy nem kell rögtön méhszájsebre gondolni(nagyon féltem hogy az)a hormonok is okozhatnak ilyen tüneteket.Vagyis ha az együttlét a ciklus második felében történik ,hormonális okokból lehet vérzés.Nekem ezt mondta a doki.

Megfigyeltem utánna a dolgokat valóban ezen idő alatt történik a vérzés.

Ezt csak megnyugtatásként írtam.Azért feltétlenül el kell menni orvoshoz.

Minden jót neked!

2009. jan. 22. 17:48
Elöször semmi tunet nincs ! Aztan ha huzod az idöt es nem mesz el az elsö kissebb mutetre ( es a 2-ikra sem...) akkor kezded ugy erezni mintha hangyak maszkalnanak a hasad alatt , ezzel egyutt jön a teljes kiszaradas az also testedben. Ekkor mar ½-lepesre vagy a raktol , a helyzet elviselhetetlen es mutet szukseges.
2009. jan. 22. 17:37
Tegnap voltam rákszürésen, a doki akkor mondta, h méhszájsebem van. Igazából olyan sokkban voltam, alig emlékszem, mondott-e vmit, h miért, csak h macerás kezelni. Irt fel kúpot, meg elküldött vérvételre, amit nem tudom, h szükséges-e rögtön hozzá, v elég a rákszűrés eredménye, és akkor kezelik, v ez a kúp már arra van-e, csak elhadart mindent az orvos, engem meg azóta is esz az ideg...
2008. dec. 12. 16:42
Aha, hát akkor remélem hamarosan meggyógyulsz! :)
2008. dec. 12. 16:31
a méh falán nyálkahártya rendellenességet látott, le kell szedni, mert gond lehet belől, talán az okozta a bevérzéseket
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook