Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méhszájsebnek milyen tünetei vannak? Aki már meggyógyult, az is írjon! fórum

A méhszájsebnek milyen tünetei vannak? Aki már meggyógyult, az is írjon! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
104. pkitti (válaszként erre: 50. - A00173b1f9)
2022. márc. 22. 10:22
Szia, én elkérhetem a doki elérhetőségét? :)
2017. márc. 14. 10:56
Sziasztok! A cikatridina kúp tényleg jó méhszájsebre?
2017. márc. 4. 08:45

Valaki tudja esetleg, hogy Miskolcon hol csinálnak fagyasztást? A Semmelweis kórházban csak a műtétre van lehetőség.

Aki tud konkrétan orvost, jelezze már. Köszi :)

2014. márc. 6. 17:22

Sziasztok!


Főnökasszonyom gyógyszerész én Patikában dolgozom. Azt mondta hogy neki is volt és akkoriban Pesten volt dokinál . Ő ajánlotta hogy Aloe Vera Gélt ami 100 -os lefagysztani és azt hüvelyi úton kezelni. Én kipróbáltam és úgy nézem jó sok panaszom ami volt előtte elmúlt de még csak két "kúpot" használtam el. Azt mondta a főnökasszonyom hogy legalább 10-20 és rendszeresen minden este. Könnyen olvad. Én letettem a fagyóba ilyen szilikonos formába és esténként kezelem vele magam csak most megjött addig szüneteltetem. Plusz belsőleg is eszem az Aloe Gélt. Aztán majd ha letelt a kb. 20 nap elfogok menni nődokihoz és kifaggatom. Főnökasszonyom méhszájsebe ettől múlt el és azóta sincs.


Remélem tudtam valakinek segíteni.

100. Hitta (válaszként erre: 99. - Panka820)
2012. jan. 24. 19:17
Akkor te szerencsés vagy, én már két doboz cikatridinát is elhasználtam, de nem értem el vele ilyen hatást :/
2012. jan. 18. 13:49

Sziasztok,


nekem 7 éven keresztül volt méhszájseben. Lettem fagyasztva, ecsetelve, homoktöviskúrán is részt vettem, 5 évig szexmentes életet éltem. De semmi sem segített, míg el nem mentem a 100.-dik orvoshoz, aki a cikatridinát ajánlotta. 1 doboz után jele sem volt a sebnek és ezt nem csak az orvos mondta, hanem valóban azóta is tünetmentes vagyok. Ennek már 1 éve és azóta is boldog párkapcsolatban élek.

98. Csicsi25 (válaszként erre: 96. - Nikike1988)
2012. jan. 10. 15:16

Igen, elmúlhat magától. Amikor mentem, mondta a doki, hogy van és kell majd csinálni vele valamit. Aztán nem is foglalkoztam vele. Amikor legközelebb mentem egy másik dokihoz, ő nem mondta, hogy lenne. Rákérdeztem, azt mondta, úgy tűnik, meggyógyította magát :) Szóval van ilyen is.


Nekem a fagyasztás előtt kellett bevennem két Cataflamot, úgyhogy nem fájt és azt hiszem, utána sem. Folyás viszont volt rendesen.

97. lexi018 (válaszként erre: 96. - Nikike1988)
2012. jan. 10. 15:14

hát lehet,hogy ott nem nézték meg rendesen.



Eddig én is oda jártam és soha senki nem mondta,igaz,lehet csak tényleg most alakult ki.

2012. jan. 10. 14:48

sziasztok.

a méhszájseb elmúlhat magától?


Magán orvos mondta hogy egy pici méhszájsebem van.de ezután nem volt lehetőségem hozzá menni anyagi okok miatt...


Pár hónap múlva sztkba mentem de ott nem is említette az orvos h lenne..

2012. jan. 10. 14:37

én attól félek,hogy nehogy valami más baj is legyen...mármint hogy valami rosszat mutasson a cytológia.Egy éve voltam,akkor P2-s volt,de akkoriban folyton volt valami bajom odalenn.

De gondolom ha valami nagyobb gáz lenne azt már most látta volna a doki,nem?


Fagyasztás után meddig nem lehet nemi életet élni?nehezet emelni?

2012. jan. 10. 14:29

Nekem tavaly volt méhszájsebem, lefagyasztották. Maga a beavatkozás 10 percig tartott, közben nyomást éreztem, de nem volt egyáltalán vészes. Utána mentem is dolgozni, a görcsökre bevettem egy gyógyszert. A folyás elég vízszerű volt, 3-4 napig tartott.

Ne félj tőle.

2012. jan. 10. 14:18
Nekem kb 7 éve volt. Fagyasztással elmult azota sem volt szerencsére. Tényleg nem fájt, pedig féltem töle nagyon, kb negyed orára rá kezdett fájni a hasam, de vettem be egy fájdalomcsillapitot és el is mult. Az nap pihiztem, utána 1 étig volt folyás (nem kicsit) olyan volt mint a viz.
92. Csicsi25 (válaszként erre: 90. - Lexi018)
2012. jan. 10. 14:13

Szia!

Ne félj! Nem vagy egyedüli eset! Sok nőről tudok, akinek volt, nekem is. Először nekem is fagyasztva volt, nem volt vészes. Az ijedtség nagyobb volt, mint maga a beavatkozás. Aztán amikor másodszor volt, akkor kisebb volt - elmúlt magától.

91. Agnik1 (válaszként erre: 90. - Lexi018)
2012. jan. 10. 14:12

Szia!


Nekem is fagyasztották a méhszájsebem még 2010-ben.

Műteni akart az orvosom, de mondtam, hogy az akkor 8hónapos kisfiamat nem tudom 5napra otthon hagyni. Így maradt a fagyasztás, ami sikerült, és nem kellett műteni.

2012. jan. 10. 14:08

sziasztok!


Ma voltam egy nőgyógyász-onkológusál,és ő mondta,hogy van egy nagy méhszájsebem,és le kellene egy hét mulva fagyasztani.


Ha nem sikerül és kiujul,akkor műteni vagy lézerezni.


Nagyon félek,a citológia eredménye csak 1 hónap mulva lesz meg,de félek,nehogy az is valami elváltozást mutasson... :(

2012. jan. 10. 14:07
Milyen tanácsokat?
2012. jan. 10. 14:06
Akik már túlestek méhszájseben...tanácsokat szeretnék!
2011. febr. 2. 09:43

Szia !


Semmilyen tünetem nem volt !!!!

Rákszűréskor derült ki hogy nem jó a cytológia eredményem. Többszörös gyógyszeres kúra ellenére sem javult az eredményem és Conisatio lett belőle, azóta gyógyult vagyok.

2010. febr. 28. 16:51
metszés:)
2010. febr. 28. 16:50
conisatio= kúpmeszés:)
2010. febr. 28. 16:49
krioterápiával, conisatio-val(kúmetszés) ..stb szokták a P3(indokolt eset) P4-es citológiájú hölgyeknél a méhszájat "kezelgetni"....
2010. febr. 28. 16:47
sajnos a kúpokra érzékenyek lehetünk az alkotóira vagy hatóanyagaira is egyaránt, de a méhszájseb önmagában előfordulhat, hogy vérzik...más tünetet nagyon-sajnos-nem produkál...lehet hogy mechanikus a méhszájseb, lehet kémiai irritáció miatt(kúpok) és sajnos a HPV is okozhatja illetve olyan patogén kórokozók ami gyulladást indukálnak a nyálkaháyrtyán...
82. nadine81 (válaszként erre: 79. - Pemete)
2010. febr. 28. 16:31
Na várjunk,most akkor a"fagyasztás" meg a"besütés" nem ugyanaz?Mert a besütés nálam úgy volt,hogy helyi érzéstelenítés,tehát befújta belül valamivel,s úgy lekezelte a sebet.De kivágás meg ilyenek nem voltak szerencsére.
81. Mel82 (válaszként erre: 80. - Pemete)
2010. febr. 27. 05:58
Nem hívtam fel a régi dokimat, tegnap már kihagytam a kúpot, talán jövő hétre "kitisztul" belőlem és új dokihoz megyek. Akihez eddig jártam ahhoz nem megyek többet,úgy érzem már nem foglalkozik eleget a betegeivel.Persze a kismamákkal igen, de ezt meg is mondta, hogy ők a kedvencei.
80. pemete (válaszként erre: 78. - Mel82)
2010. febr. 26. 23:32
Sikerült amúgy beszélni a dokival?
79. pemete (válaszként erre: 77. - Nadine81)
2010. febr. 26. 23:32

Nem hiszem, hogy az volt a gond. Egyébként a fagyasztás is csak akkor segít, ha nem túl nagy a seb, és 2 év múlva kiújulhat, ha hajlamos rá az ember. Márpedig ha már 16-17 évesen volt ilyen gondom, akkor sajna ez van:S Bár nem vagyok orvos, nem tudhatom... Az tuti, hogy a fagyasztást nem vállalnám mégegyszer, engem ne feszegessenek szét teljesen minden érzéstelenítés nélkül úgy, hogy magamnál vagyok. Igaz, hogy most a műtétnél kivágták az egész méhszájamat, és újat csináltak helyette, ami azért elég nagy dolog, de legalább altatásban voltam, és ez most tutira kibírja életem végéig, kivéve, ha szülök mégegy gyereket, de erre egyelőre nem sok esélyt látok:)

A lényeg, hogy nem egy jó dolog ez, és arról sincs fogalmam, hogy mi a csudától alakult ki.

78. Mel82
2010. febr. 26. 22:45
Én úgy döntöttem, hogy a kúpot abbahagyom és jövő héten bejelentkezem egy másik dokihoz. Ha addig nem őrülök meg az idegeskedéstől:-(
77. nadine81 (válaszként erre: 73. - Pemete)
2010. febr. 26. 22:39
Bocsi,de nem lehet hogy pont ez volt a baj,s ezért kellett végtére már megműteni is,mert nem sütötték be már a legelején a sebedet?Mert gondolom nekem se a semmiért csinálták úgy.Főleg,ha újra és újra kiújult,nemis értem,miért vártak addig vele.Nekem azóta sincs semmi gondom.
76. Mel82
2010. febr. 26. 08:36
Nem ír semmi ilyesmit a tájékoztató. Mindenképp felhívom a dokit,mert különben úgysem nyugszom meg.
75. pemete
2010. febr. 26. 08:01
Az a biztos, ha megkérdezed, én nem emlékszem, hogy nekem lett volna. Egyébként nem ír erről semmit a betegtájékoztató?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook