Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Leukémia és kezelése. Cél: meggyógyulni!!! fórum

Leukémia és kezelése. Cél: meggyógyulni!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. okt. 14. 08:22
Elment. Nem bírt tovább küzdeni. Megnyugodott.
2011. ápr. 14. 15:07
Ma este a Házon kívül-ben lesz Laura és családja.
88. abeni
2011. jan. 8. 12:15

Laura és története a TV2 Mokkájában,miként nővére Életet jelentő sejteket adott neki.


[link] velot-laura

2010. okt. 19. 21:06
Még nincs félsterilben csak kinyílt a boxajtó!A sejtje ma még sok is volt /10 ezer/,de ez a sejtemelő miatt.Jobban van sokkal!Jövő héten mehet félsterilbe!
86. 7529edede9 (válaszként erre: 85. - Csféva)
2010. okt. 16. 09:48
Fantasztikus hír, nagyon örülök.
2010. okt. 16. 09:44
KEDVES ISMERŐSEIM,BARÁTAIM,LAURA és CSALÁDJA SEGÍTŐI!!!!!!!!!!!!!!!LAURA MA FÉLSTERIL KÖRNYEZETBE KERÜLHETETT,MERT:3600 lett mára a sejtszáma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Egyre növekszik,beindult a saját vérképzése!!!!!!Erősödik,gyógyulgat!!És bízok benne,hogy anyukáját,Ritát mihamarabb meg ...tovább »szólítja,és mondhatja neki:ANYA!!!!!!!
2010. okt. 14. 13:48

Lauránál elkezdődött a Dorcika sejtjeinek megtapadása.Jelenleg kissé hurutos,de a nehezén úgy tűnik túl van.Hatalmas fájdalmakkal járó csontvelő-átültetést egész jól tolerálta a kezelés mellékhatásai igen megviselték,de sajnos ez ezzel jár.Fürge kis sejtek osztódnak,hogy felépítsék az új vérképző rendszert,am ...tovább »it tesótól kapott.

Minden nap nagyon hosszú,félelemmel,várakozással teli,de a neheze már elmúlt.

Laurám erősödj!Gyógyulj,hogy decemberre haza mehessük !

2010. szept. 23. 07:08

Laura állapota:


„A tegnapi napon került Laura Miskolcon be a Boxba steril szobába 9-napig kap kemoterápiát aztán kapja meg a sejtet.


Igy Laurához csak beöltözöt védö ruhába lehet bemeni egy szülönek.


Othol is steril szobát kell ki allakitani ami ugyszintén pénzbe kerül de még nincs meg rá a pénz ami azt takar hogy kikel festeni szigetelési problémánk vannak mivel félkész csak a házunk igy penészedig. mivel deviza hitelböl keztünk épitkezni nem tudtuk befejezni sem. Pára gyüjtö gépre is szükség van és emelet folyamatos 25-fokot kell biztositani a szobába ami plusz teher. Ha nincsenek meg ezzek a feltételek Laurát nem engedik ki a korházból 2-3-hónapmulva. amikkor már haza tunák engedni. Az össejt kezelés az elsö 3700000-millioba került. A kijevi klinikán azt mondták ilyen agykárosodást kb-3-4-kezelésel tudnak reményeink szerint helyre hozni de ezt Laura szervezete dönti l-lehet ennél kevesebb is de akkár több is. Mostanság nem nagyon adakoznak az emberek nem gyülik a pénz több alapitvány is becsapot. Az elsö kezelésre 7-hónap alatt gyült össze a pénz de akkor szervetek jótékonysági koncertet munkahely adot. De most nehezen jönn ami van az valosszinü hogy most Laura transpantációjára fordul mert bio éttelek biztositása stb kiadása -2-300000-ft-nál most nincs több. Tehát sajnos igen mesze állunk még az össejtkezelésnek a teljes összegére szánt pénzzel.”

2010. szept. 11. 14:29

Segíteni szeretnénk egy 5 éves kisfiún, Patrikon, aki nagyon beteg; leukémiás és jelenleg mély altatásban van, gép lélegezteti a Debreceni ...tovább »Gyerme ...tovább »k Onkológi ...tovább »án. Az állapota súlyosbodik, ráadásul tüdőgyulladással is küszk ...tovább »ödik, így naponta van szüksége vérfrissítésre, de sajnos ritka vércsoportja van - ...tovább »"0" RH negatív, ezért irányított véradást szervezünk neki.


Kérjük, aki tud, segítsen és adjon vért neki vagy legalább tegye ki, hogy minél többen olvassák!

Az ország bármely területén lehet jelentkezni önkéntes véradásra, ahol a kisfiú és orvosa adatait (a lentiek szerint) kell megadni.


A kisfiú neve: Henrich Patrik

címe: 5350 Tiszafüred, Fürdő u. 9.

vércsoportja: "0" RH negatív

TAJ száma: 123 244 062

orvosa neve: Dr. Szegedi István - Debreceni Egyetem Hematológiai és Gyermek Onkológiai Osztály


Számítunk az együtt érző segítségre.

Köszönjük szépen Patrik és Szülei nevében is!

2010. szept. 7. 19:33

Legfrisebb:


KEDVES ISMERŐSEIM!!!!LAURA MOST VAN ÚTON MISKOLCRA,A CSONTVELŐ TRANSZPLANTÁCIÓRA.MÉG NEM ÉRKEZETT MEG A MENTŐVEL,DE AMINT ODAÉRNEK,VIZSGÁLATOK VÁRJÁK,EGY KIS ERŐSÍTÉS,EGY FELKÉSZÍTŐ KEMO,BÁR AZ UTOLSÓ VIZSGÁLATI EREDMÉNYE NEGATÍV VOLT,-ÉS UTÁNA A DORCI ÁLTAL ADOTT ÚJ ÉLET!!!!!!!!!!!HA TUDOK ÚJAT INFORMÁLOK MAJD MINDENKIT!!!!!KÖSZÖNJÜK

2010. szept. 4. 11:06
Ez örömteli bejelentés, nagyon szorítok értük!
2010. szept. 4. 11:04

Laura édesanyja írta:


"Kedves Mindenki!

Laura csonvelőjében nincs kimutatható leukémiás sejt.

Ez a 4 napos nagyon erős kezelés azt az eredményt adta,amit vártunk és Hittünk benne.

Bár Laurácska nagyon gyenge most,gyulladásos értékei magasak,vérképe nem jó,melyet az erős kezelés váltott ki,de hamarosan jobban lesz és indulunk a ...tovább »miskolci transzplantációs osztáklyra,ahol egy pár napos kemoterápia után megkapja Dorcika sejtecskéit,melyet a héten adott le.

Dorci egy Hős,nagyon bátor,ügyes.

Felnőtteket megszégyenítve csinálta végig a 10 napos kórházi bennfekvést és beavatkozásokat!

Az Életben az a legszebb,hogy amikor annyira vágysz valamire,ha az utolsó pillanatban is,de megkapod!

Én már csak tudom,mert én megkaptam.... "

2010. szept. 4. 11:03

Sziasztok!


Laura szépen gyógyul. A tegnapi eremények nem mutattak ki leukémiás sejteket.

2010. aug. 11. 17:54

[link]

Itt látható Laura videója. A megjelenö video alatt nyomj a középsö karikára

2010. aug. 5. 10:25

Sziasztok!


Laura megkapta az első őssejt kezelést és nagyon jól reagált rá. Most már itthon tölti a rehabilitációt és továbbra is elkél a segítség a második kezelésre. Aki segíteni szeretne, így is lehet:


[link]

2010. jún. 13. 15:12

Laura 2010. június 20-án indul anyukájával Kijevbe, az első őssejtkezelésre.

Bízunk benne, hogy meghozza a remélt javulást...


Szorítunk neked kicsi lány!

2010. máj. 21. 17:04

Ismét a Mokkában szerepelt Laura és anyukája, az interjút itt meg lehet nézni:


[link]

2010. máj. 6. 16:12

Május 22-én jótékonysági koncert Nyíregyházán a Művelődési Házban. A teljes bevétel és az adományok Laura gyógykezelésére mennek.

Köszi mindenkinek aki elmegy és segít!

2010. ápr. 9. 15:09

Sziasztok!


Aki akar a lánykán segíteni, az kupakot is gyűjthet!

2010. ápr. 7. 19:02
Köszönjük a kedves szavakat és a biztatást. :-)
2010. márc. 31. 10:29
Puszi a pici lánynak, remélem gyógyulást hoz az őssejtterápia, erőt és sok-sok egészséget kívánok!:)
2010. márc. 30. 19:24

Ez nagyon jó hír!

Kívánom a teljes felépülését,láttam a TV-ben is, gyors gyógyulást neki.

2010. márc. 30. 19:17

Sziasztok!

Újabb hírekről számolhatok be Laura állapotáról.

Februárban megkapta az utolsó kemoterápás kezelést, és az utána végzett vizsgálatok kimutatták, hogy a leukémia már nincs jelen a kicsi csontvelőjében. Ez nagyon jó hír volt, mert közben már a csontvelőtranszplantációra is készültünk, de szerencsére arra már nem lesz szükség.

Az újabb lépés: őssejtterápia, a szürkeállomány helyreállításáért. Most Laura erre készül fel.

Reméljük, hogy minél hamarabb sor kerülhet rá.

Az őssejtterápia sok pénzbe kerül, kb. 3 millió forint egy kezelés. Az első kezelés árának fele már összegyűlt, talán a másik részét alapítványi támogatásból meg lehet oldani.

67. 523c7dbc1e (válaszként erre: 66. - Be52089f0e)
2010. márc. 7. 18:49
Remélem meggyógyul ez a tündér kislány!
2010. márc. 5. 19:47

Egy újabb interjú:


[link]

2010. febr. 11. 15:06

Aki esetleg nem látta, itt megnézheti a videót:


[link]

2010. febr. 10. 20:41

Sziasztok!


A holnapi Mokka vendége lesz Laura és az anyukája.


Aki teheti nézze meg!

63. 7529edede9 (válaszként erre: 62. - Be52089f0e)
2010. jan. 22. 14:58

Köszi az információt,

megnéztem és nagyon elkeseredtem de tavaszkor mikor kinyílik az a kis virághagyma minden ok lesz!

Szorítunk a kislányért!

2010. jan. 22. 08:53

Sziasztok!

Én is Candy ismerőse vagyok, így nagyjából én is tudom, hogy mi történik a kislánnyal.


Elkészült a honlapjuk, itt található:


[link]

2010. jan. 6. 18:57

Sziasztok! Köszönöm, hogy ennyien érdeklődtök az unokahúgom állapota felől. Ez nagyon megható, és kedves dolog mindenkitől.

Ami az elmúlt egy hónapban történt: a kislány értelmi állapota még mindig változatlan, többnyire ébren van, de nem beszél, nem kommunikál. Karácsony előtt újra megkezdték a kemoterápiát, de most más protokoll szerint (kisebb adagot kap egyszerre). Haza is jöhettek néhány napra. Szerencsére azóta nem volt újabb rohama, viszont gyakran hányt és belázasodott. Karácsonykor is lázas volt, így bent kellett maradni a kórházban az ünnepekre. A lázat mégsem tudták teljesen lecsillapítani, újabb vizsgálatok után kiderült, hogy a kicsi kétoldali tüdőgyulladást kapott. Még mindig ebből lábadozik. Közben a két ünnep között az orvosok közölték a szülőkkel, hogy valószínűleg már nem kapják vissza értelmes kislányukat,mivel a szürkeállomány nagy része elhalt, ezért tartósan sérült marad. Ebben még nem biztosak, mert nem találkoztak hasonló esettel, és mivel még fiatal (2,5 éves) gyermekről van szó, TALÁN visszafordítható ez az állapot. A rehabilitációt kell megkezdeni.

Keressük a lehetőségeket, és reménykedünk.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook