Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a méhszájseb tünetei és mitől alakul ki? fórum

Mik a méhszájseb tünetei és mitől alakul ki? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2013. júl. 10. 11:36

nekem tegnap fagyasztották le, semmit nem mondtak arról, h mekkora vagy mennyire durva. mikor mondták h méhszájsebem van, annit mondtak, h "krónikus".

nekem nincs folyásom, mindenki írta, h folyt belőle egy csomó miután lefagyasztották és nekem meg semmi.

akkor nem sikerűlt vagy van ien is?

147. CsillagTM (válaszként erre: 146. - Zsobes)
2012. júl. 9. 21:06
én is vérzek...gondolod, ettől?!
146. zsobes (válaszként erre: 145. - CsillagTM)
2012. júl. 9. 16:11

Nekem 20 Ft-os és én is kaptam ilyen kikeverős kúpot, amiben bórsav van. De nekem rögtön másnap elkezdett vérezni a méhszájseb, azóta is vérzik. Azelőtt sosem volt ilyen panasz ettől a kúptól, így nekem sem valószínű, hogy ettől van, de mégis gyanús. Ma megyek vissza dokihoz, remélem valami jót is hallok mostmár...

Neked milyen panaszokat/tüneteket okoz egy ekkora seb, mert velem kedvesen közölte egy orvos, hogy hát ja, térdtől köldökig ki vagyok kapcsolva, mint nő, nem csodálja, ha minden szellő fájdalmat okoz. Kicsit kiakasztott ez a hozzáállás...

2012. jún. 28. 03:21
nekem tegnap a nődoki azt mondta, h 50Ft-os nagyságú méhszájsebem van, és bórsavas kúpot írt rá, napi 1-et, 10 napig. szedte már ezt vki?
2012. márc. 9. 12:45

Sziasztok!

22 éves vagyok és hát Kedd óta eléggé kellemetlen barnás véres váladék folyik belőlem, de mivel egyetemista vagyok elég messze a nőgyógyászomtól ezért még nemtudtam eljutni hozzá, Jövőhét kedden megyek, addig azt szeretném megkérdezni hogy nem probléma e ha tejsavas irrigálással ápolom! Szerintetek ez méhszájseb gyanus? Válaszokat előre is köszi

2012. márc. 2. 20:27
Nekem 6 évig volt méhszájsebem, egy egész gyógyszertárat beszedtem alul felül, és 6 orvosnál jártam, köztük volt 4 magán és 2 sztk-s. Senki nem tudott segíteni. Aztán a hetedik doki fogta és megműtötte, mert a teljes méhszáj felületére kiterjedt és P3 volt a rákszűrés. Először loop kimetszés volt, aztán komplikáció volt és szükség volt még egy alkalomra ami a hagyományos hideg késes varrós technika volt. Nagy nehezen meggyógyult és azóta a panaszaim szinte teljesen megszűntek.
142. Abélia
2011. febr. 14. 16:05

Szia!

Kérlek segítsetek! Múlt hét csütörtökön lett vége a menstruációmnak, pénteken kell felhelyeznem a Nuvaring hüvelygyűrűt. Körülbelül szerda óta folyamatosan fáj a hasam, olyan mintha a méhem fájna és mindkét petefészkem. Pénteken a gyűrű felhelyezésénél éreztem a méhszájamnál egy nagyon apró kis dudort, nem tudom hogy az fájhat-e vagy ne törődjek vele. Már szinte mindent elolvastam amit csak bírtam, azt írták, hogy a folyamatos fájdalom lehet annak a jele is, hogy terhes az ember. Csak csütörtökön tudok orvoshoz menni, addig nagyon jó lenne ha valaki megtudna nyugtatni. Mi lehet ez méhszájseb, vagy a fájdalom utalhat arra hogy teherbe estem?? Kérlek segítsetek

Előre is köszönöm

141. Netti1
2010. dec. 31. 12:47

Hali!

A homoktövis magolajról szeretnék érdeklődni. Használta már valaki? Hogyan kell használni? Nem alkohollal van hígítva? Az nem tesz kárt? Irrigáltatok is vagy csak tamponnal használtátok?

A doki egy pici "sebet" látott, de azt mondta az lehet normális is. Gyulladás miatt eddig nem mertem együtt lenni a párommal és azt mondta, hogy csináljuk nyugodtan és ha fennáll a vérzés kezeljük.

Én inkább megelőzni szeretném mielőbb súlyosbodna.

Kösz előre is a válaszokat.

2010. nov. 20. 16:31
Persze ezt az orvosnak tudnia kell,hogy milyen kezelést ajánl,de,ha már elindultál egy úton,akkor azon menj végig! Nem kezdj bele különböző terápiákba!
139. life14 (válaszként erre: 137. - 190124133c)
2010. nov. 20. 16:11
Fálek,ha megint antibiotikumot kell szednem,csak ront a helyzeten.
138. life14
2010. nov. 20. 16:08

Csináltattam pénteken hüvelyváladék tenyésztést Budapesten az Interlab-ban.Kb 1 hét múlva lesz eredmény,amivel elmegyek a nőgyógyászhoz.

Új orvoshoz járok,akit sokan ajánottak. Ő is megmondta,hogy a sok antibiotikum,amit eddig kaptam tönkretette a hüvely- és hugycsőhámot,és az immunrendszeremet is legyengitette.

137. 190124133c (válaszként erre: 136. - Life14)
2010. nov. 20. 15:04
A heveny méhgyulladást antibiotikummal,de,ha nem reagál, akkor kórház,infúziós antibiotikum:-)Nem érdemes kísérletezni,mert,ha nem kezelnek ki belőle rendesen komoly bajok forrása lehet.
136. life14
2010. nov. 20. 14:54
A leletre azt irta az orvos,hogy heveny méhgyulladásom és hólyaghurutom is van.Hogyan szokták a méhgyulladást kezelni?
135. life14
2010. nov. 15. 10:57
Szerdán az orvos lápisszal ecsetelt.Most barnás bőrdarabkák jönnek ki a hüvelyemből.Ez normális?
134. life14
2010. nov. 13. 20:27
A gyógyszerek,amiket kaptam:SP 54 25mg,Indometecinum végbélkúp.
133. life14 (válaszként erre: 132. - Tótágas)
2010. nov. 13. 14:39
Hüvelyváladékbol csináltat baktériumtenyésztést és rezisztenciavizsgálatot.
132. Tótágas (válaszként erre: 131. - Life14)
2010. nov. 13. 12:28
A gyulladást valami okozza,arra kéne tenyésztést csinálnia!És az eredménytől függően kezelnie.
131. life14 (válaszként erre: 126. - Tótágas)
2010. nov. 12. 14:29
Azt mondta gyulladástol van.Jövő héten megyek hozzá vissza.
130. life14 (válaszként erre: 126. - Tótágas)
2010. nov. 12. 14:26
Szerdán vette észre.Lápisszal ecetelt.De még mindig fáj,és vérzem is.
2010. nov. 12. 11:58
Most nézem ki egy nőgyógyász honlapját ha érdekel akkor írj neki!!DR CSEH ERIKA szülész nőgyógyász:keress rá a neten
128. aida22
2010. nov. 12. 11:31
nekem is pici volt és jó nagy lett.de már elmult de nagyon megszenvedtem és a babát is kockáztatta ez az egész.de nem lett semmi baj.
127. aida22 (válaszként erre: 124. - Life14)
2010. nov. 12. 11:30
szerintem igen azt jelenti.de ez rettenetesen fáj az biztos.nekem nagyon marta éreztem ahogy nyilt sebre marta.
126. Tótágas (válaszként erre: 120. - Life14)
2010. nov. 12. 11:29

Nem is értem,ezt miért nem a nőgyógyászoddal beszélted meg? Rákszűrést,(kenetvétel) végzett?Lehet fertőzéstől,candidától,humánpapilloma virustól,lehet rákmegelőző állapot is.(Ha fertőzés egyidejüleg a partneredet is kezelni kell,mert állandóan visszafertőzhet!)

Mert a rákszűrés eredményétől függ a "gyógyítása"

Ami lehet gyógyszeres(hüvely-kúp,-)tabletta,lehet lápiszolás(kiégetés)lehet műtét.

MENJ VISSZA AZ ORVOSODHOZ!!!!

2010. nov. 12. 11:28
sziasztok nekem azt mondta a nőgyógyász hogy olyan pici a sebem nem is kell vele foglalkozni
124. life14
2010. nov. 12. 11:19

Sziasztok!

Lassan két éve tartó hüvely-és húgycsőgyulladásom van.Elkezdett fájni a méhem,és állandoan vérzem-pecsételő vérzés.A nőgyógyász azt mondta,hogy vérzik a méhszájam.Ez azt jelenti,hogy méhszájsebem van?

123. aida22
2010. nov. 12. 11:18

a tesomnak 6 honapos terhesen jött elö és akkor őt megműtötték.

sajnos elég veszélyes főleg annak aki terhes.

nekem csak zuhanyozni lehet ilyenkor tilos fürdeni nem szabad intim mosakodot sem szappant semmit használni csak sima vizzel szabad mosni hogy ne irritálja.

122. aida22
2010. nov. 12. 11:17

ha már nagyon súlyos akkor megműtik.én elkaptam egy fertőzést ami teljesen megmarta ott belül kaptam rá canestent az lefertötlenitette de véresre marta ez teljesen felterjedt a méhszájig.Állandóan vérzett:(((és nagyon fájt.

Sajnos gyógyszit nem kaphattam rá mert 7 hetes terhes vagyok igy magától kellet elmulnia mikor elmult a vérzés mégegyszer canestent kelet használnom és most már teljesen megszűnt.

2010. nov. 12. 11:16
Nekem elmúlt magától.Az orvos azt javasolta,felejtsem el a tampont.Neki lett igaza,elmúlt minden bonyodalom nélkül.:-)
120. life14
2010. nov. 12. 11:13
Mi a méhszájseb?Hogyan lehet kezelni?
2010. szept. 9. 18:02
Macus17-nek üzenném, bár szerintem már megoldodott a problémád, hogy van megoldás a méhszájsebre...és nem csak a fagyasztásos módszer. Van egy lézeres leégetéses dolog, de ezt viszont a TB nem támogatja,( és az orvosok sem mondják, legalábbis nekem nem mondták ezt a lehetőséget) szóval csak maszekba csinálják meg. Neten lehet rákeresni erre, nekem is volt ilyen, én Győrbe mentem (Dr. Szalai). Ez nagyjából negyed órás beavatkozás, nincs altatás, de nem is érzel semmit, utánna mehetsz is haza. Utána nem kell műtét mint fagyasztás esetén, lézeresnél leégeti a seb felszínét amin utána új réteg keletkezik, ami már gyógyult... Remélem tudtam segíteni, én mindenkinek ezt ajánlom!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook