Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méhszájsebnek milyen tünetei vannak? Aki már meggyógyult, az is írjon! fórum

A méhszájsebnek milyen tünetei vannak? Aki már meggyógyult, az is írjon! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
74. Mel82
2010. febr. 26. 07:58
Különböző fórumokon olvasgattam és más is írta, hogy véres folyása lett tőle. De én mindenképp felhívom a dokit, hogy mit csináljak.
73. pemete
2010. febr. 26. 07:49

Először is normális, hogy nem csinált vele még semmit. Ez még elmúlhat magától is, vagy a kúptól, ami ilyen pici, mint ahogy mondod.

A klionnal kapcsolatban, meg olvasd el a betegtájékoztatót, és ha nem írja, akkor hívd fel az orvost, de szerintem attól nem kéne, hogy véres legyen bármi is:S

Nem fogják a minisebet egyből fagyasztgatni, meg műteni, nekem évekig kúpos kezelésekkel tartották kordában, fél évente kaptam kúpokat, aztán egyszer meguntam, és nem használtam, rá 1,5 évre lefagyasztották, ami után megint kiújult, és most a fagyasztás után majd 6 évvel megműtöttek. De nekem az egész méhszájam odavolt már. Szóval nem úgy megy az, hogy gyere cipó hamm bekaplak. De a klion miatt mindenképp egyeztess vele!

72. Mel82
2010. febr. 26. 06:59
Volt másnak is Klion -D 100 10 napos hüvelytablettától véres folyása? Nem tudom, hogy abba hagyjam-e a kezelést.
71. Mel82 (válaszként erre: 70. - Nadine81)
2010. febr. 13. 23:17
De tényleg, Clion hüvelytabletta! Gondolom nekem is a folyástól alakult ki.
2010. febr. 13. 23:05
Nem Clion hüvelytabletta?Nekem azt mondta,a folyásoktól lett,hogy"kicsípte"a méhszájat,mivel nem mentem időben hogy a folyást kezeltessem.Volt régebben ilyen gondom,mert pl.a mandulámra kapott antibiotikum mellékhatása is gombás fertőzés lett...szóval régebben volt mit kibírni nekem is.
69. Mel82 (válaszként erre: 68. - Nadine81)
2010. febr. 13. 22:49
Hát azt nem mondta, hogy mitől lett. Megvizsgált, mondta, hogy van egy kis folyásom, arra adott akkor 3 napos kúpot. Egy hónap múlva kellett visszamennem az eredményért. Akkor mondta hogy felírja ezt a 10 naposat és köv. vizsgálaton meglátjuk mi lesz a sebbel.Most nem jut eszembe,K betűvel kezdődik az tuti. És elég nagynak látszik,még nem kezdtem el,mert most leszek beteg és nem lehet félbeszakítani.
2010. febr. 13. 21:55
Rég volt már,kb.4-5éve.Ha jól emlékszem,Dalacin hüvelykrémet kaptam,amihez ilyen adagolóhenger is volt(olyan,mint az injekció,ilyen tubus szerűség,azzal kellett"benyomni"a krémet.Szerintem is,a kúp ha elfogy,menj vissza a dokidhoz,vagy egy másikhoz.Olyanhoz menj,akinél van hüvelyi ultrahang is,azzal jobban meglátnak mindent.Neked mit mondtak,mitől lett a seb?Milyen kúpot kaptál rá?
67. Mel82 (válaszként erre: 66. - Nadine81)
2010. febr. 13. 21:39
Én is így gondolom. Szerintem elfogy a kúp és utána elmegyek másik dokihoz. Nálam semmi jele nem volt, az éves ellenőrző vizsgálaton vette észre a doki, hogy méhszájsebem van.Nem emlékszel, hogy milyen kúp volt? Vagy rég volt már?
66. nadine81 (válaszként erre: 65. - Mel82)
2010. febr. 13. 15:11
A tied ezek szerint még kezelhető gyógyszerrel(kúppal),mert időben észre vették,időben mentél dokihoz.Én mivel akkoriban még nemis hallottam erről a betegségről,azt hittem,csak ilyen közti vérzéseim vannak,vagy csak felfáztam.Az enyémet is először kúppal próbálták kezelni,s mivel nem segített,ezért sütötték be.Én mondjuk fél évet nem várnék vele,mert ha a kúp nem segít,akkor addig meg csak nől.
65. Mel82
2010. febr. 13. 12:22
Hogy lehet az, hogy valakinek elmúlik magától valakinek meg csak műtéttel? Nekem is van méhszájsebem, a doki szerint pici, az eredményem p2-es lett. Kaptam egy 10 napos kúpot és azt mondta meglátjuk következő vizsgálaton, ami fél év múlva lesz, hogy hogyan változik a méhszájseb. Akkor ez most normális, hogy nem csinált vele semmit?!Kicsit aggódom...
64. nadine81 (válaszként erre: 63. - Timi07)
2010. jan. 26. 23:25
Nincs mit,hogy vagy amúgy?
63. Timi07
2010. jan. 26. 21:09
Köszi nadine81 :)
2010. jan. 8. 20:02

Szia.Én már írtam pár válasszal ezelőtt is,hogy nekem azt mondta a doki,hogy voltak apróbb folyásaim amik feltehetőleg nem lettek kezelve vagy legalábbis nem megfelelően,s azok kicsípték belül,attól lett sebes.Különösen tünetei nem voltak,de sokszor véreztem együttlétek után,akkor is,mikor a mensi közelébe se jártam.Aztán egyszer folyás miatt mentem dokihoz,s akkor vette észre a sebet.Barátnőmnek is volt egyszer,neki még tudták gyógyszerrel,krémmel kezelni,de mivel nekem nem használt be kellett sütni.Azt hiszem Dalacin hüvelykrémet kaptam rá,ilyen tubusosat.Volt hozzá ilyen"fecskendő"szerűség,abba kellett a krémet felszívni,s úgy benyomatni.

Maga a"műtét"hamar meg volt,annyira nem is volt fájdalmas,olyan érzés volt mintha alulról nyomnák felfelé(belülről).Utána nem voltam elég óvatos,megemeltem magam,s felszakadt a seb kicsit.De arra már használt a krém.Azóta szerencsére nincs gondom.Én könnyen kezelhető betegségnek mondanám a méhszájsebet.

Ja,a"műtétet"nekem magándoki csinálta,kb.10ezret fizettem,kórházban nem biztos hogy ilyen hamar és nyugodt körülmények közt ment volna a dolog.

61. Timi07
2010. jan. 8. 17:35
Sziasztok! Valaki tudna nekem írni bővebbena méhszájseb tünetéről és,hogy mitől alakulhat ki? Úgyanis nekem cisztám van és most kiderült, hogy méhszájsebem is van. 9 éve antibébi tabit szedek és 2x kimaradt a menszeszem, így elmendtem a dokihoz egy ismeretlenhez /az Én dokim nyugdíjba ment, egy angyal volt/. Megvizsgált, ultrahang stb, aztán felírt egy Bellara nevű gyógyszert. Azt mondta ezt szedjem és 6 hónap múlva találkozunk. Kaptam egy lelet papírt amiből persze egy kekot sem értettem. Megmutattam a háziorvosomnak Ő monta el a cisztát és további vizsgálatra küldött,így derült fény a sebemre. Most azzal is kezelnek. Szóval aki tud bővebbet írjon. Előre is köszi.
60. csilla80 (válaszként erre: 59. - Pemete)
2009. szept. 29. 17:42
Kivancsi lennek arra a cikkre... nekem volt/van ezert nagyon sok mindent elolvastam mar... Ha nem kezeltetem,lehet,ha mar alorol szagolnam az ibolyat...
59. pemete
2009. szept. 29. 17:33
Hát nem tudom, annyi mindent lehet olvasni erről. Legutóbb egy igencsak érdekes cikket találtam. Ami azt ecsetelte, hogy a méhszájseb micsoda is valójában, és hogy mi tud belőle kialakulni, és mi nem. Ezek után én ha megint ott lennék nem fagyasztatnám le, az biztos!
58. csilla80 (válaszként erre: 57. - Pemete)
2009. szept. 29. 16:56
Valoban riogatjak az embert... mert tunet nelkul elrakosodhat... :-(((
57. pemete (válaszként erre: 55. - Franc22)
2009. szept. 29. 08:29
Meg a méhszájsebtől amúgy sem kell betojni, nem olyan vészes az, csak szeretik riogatni az embert...
56. zizi68 (válaszként erre: 55. - Franc22)
2009. szept. 29. 08:08
a méhszájsebet és a babát nem lehet összekeverni.....mondd meg a férjednek....
2009. szept. 28. 12:19

sziasztok!

Én nekem ma diagnosztizálta a doki, hogy méhszájsebem van, valami folyással együtt. 7.-én mennem kell onkologiára vagy mi a szöszre, és ott elvégeznek valami kolposcopiai vizsgálatot és mától 3hétre kell vissza mennem a leletért és kiderül, hogy mizu. Kaptam egy kupot és egy kenőcsöt, amivel a páromnak is kell kennie magát. Csak tudnám neki miért. Nekem semmi vérzési tünetem nem volt, csak 2-3napja többet járok pisilni. Azért vizsgáltattam meg magam, mert már régen voltam és mert anyukámnak úgye van ez a rákos baja. Mi van ha nem megyek most el, akkor lehet, hogy el is mérgesedet volna. Bele sem merek gondolni. Bár így is bennem van a félsz. Párom azt mondja, hogy reméli, hogy téves és inkább baba van.:)

54. a00173b1f9 (válaszként erre: 53. - Anika02)
2009. szept. 20. 08:48

Szia!


Olvastam,hogy menstruáció előtt a barnás folyás valójában vérzés,de amire távozik arra már barna színú lesz valami festékanyag miatt.Tehát normális tisztulási folyamat. A doki miért ad ilyesmit neked? Egyáltalán megvizsgálták a kenetet,hogy mi ez? Nekem azt mondta a nőgyógyászom,ha 1 héten belül zajlik a menses és utána még van barna folyás az normális. Lehet,hogy másik dokihoz kellene elmenned.

2009. szept. 19. 22:32

Sziasztok!

Ha már itt vagyok megkérdezem, hogy szerintetek az mi lehet, hogy menzi után mindig van barnás és kicsit kellemetlen szagú folyásom. a nőgyógyász klion tablettát szokott rá felírni, attól elmúlik, de sztem ez igy nem ok és eléggé kellemetlen is ha éppen nincs otthon tabletta... de úgy egyébként a nőgyógyász szerint semmi bajom nincs...(!) de ez akkor sem normális...kérem segítsen aki tud!

52. a00173b1f9 (válaszként erre: 51. - Csilla80)
2009. szept. 19. 19:27
:))
51. csilla80 (válaszként erre: 50. - A00173b1f9)
2009. szept. 19. 19:22
Igazan koszonom,hogy elmondtad...
50. a00173b1f9 (válaszként erre: 49. - Csilla80)
2009. szept. 19. 19:20

Szia!


Az én nődokim lézersebész és ezzel az eljárással csinálta a műtétet. Az égvilágon semmit nem éreztem,pedig nem is altattak . Hüvelyen keresztül csinálta. Matatott pár percig és mondta,hogy készen vagyunk. Ez kb 5 éve volt és nem újult ki. Ha budapesti vagy,akkor szívesen odaadom a doki elérhetőségét. Egyébként a Margit kh-ban praktizál.Nagyon jó fej,teljesen empatikus.

49. csilla80 (válaszként erre: 47. - A00173b1f9)
2009. szept. 19. 19:01

Es mibol allt a mutet?

Ha nem vagyok tul indiszkret... :-)

48. csilla80 (válaszként erre: 46. - Forever Love)
2009. szept. 19. 19:00

Nem ijesztegetni akarlak,de,ha szeretkezes utan verzel,ott mar komoly gond lehet/van... menj rogton dokihoz,mond el a tuneteket es,ha o nem ajanlja,akkor is nezesd meg magad kolposzkoppal...

Nem a gombas fertozes okozta Neked a mehszajsebet.

47. a00173b1f9 (válaszként erre: 44. - Jéghegy)
2009. szept. 19. 18:57

Szia!


nekem is szülés után vették észre.A doki mondta,hogy van egy kis méhszájsebem. Azt nem mondta,hogy van teendő vele. Én meg rákérdeztem,hogy ez el fog múlni? Mondta,hogy soha,inkább nőni fog.Akkor rögtön meg is beszéltem vele a műtét időpontját.

2009. szept. 19. 13:40

Nekem nagyon sokáig volt gombás fertőzésem, még mindig van néha de a nődoki nem mondta mikor netet vett, hogy látja ilyesmit! Pedig én is szoktam vérezgetni szex után, meg elég gyakran van folyásom is akkor szerintetek nálam is ez a gond? :S


Rákszűréssel együtt végeznek ilyen vizsgálatot, vagy hogyan kell kérni?

Köszönöm

45. Csigusz 79 (válaszként erre: 44. - Jéghegy)
2009. szept. 19. 13:33
Nekem P3 lett az eredmény és muszáj volt műteni,és igen,kaptam levelet,nem is szivesen műtenek ha még valaki nem szült (pl Én) de ha szükséges akkor bizony ajánlják hisz rossz vége is lehet,esetleg kiveszik a méhet,akkor meg majd csak leshetek.Köszönöm most így műtét után fél évvel jó vagyok :o)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook