Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A könyvek haszna fórum

A könyvek haszna (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A könyvek haszna

33. syria (válaszként erre: 12. - Globus)
2012. aug. 24. 16:38
Azt hiszem az a könyv sok gyerek számára meghatározó lehetett. Nekünk is megvan valahol. De mire a fiaim olvasó korban kerültek, megjelent a fantasy. Onnan fogva nem érdekelte őket egyetlen ifjúsági könyv sem. Hiába akartam a kezükbe adni az indián regényeket, amik kislány létemre a kedvenceim voltak, méterszámra vásárolták a fantasyt.
32. syria (válaszként erre: 11. - 34c48a3825)
2012. aug. 24. 16:31
De jó, hogy volt lehetőségetek szobát építeni a könyveknek!
31. 74f8c12b8e (válaszként erre: 30. - Syria)
2012. aug. 24. 16:31
..azt meg kifelejtettem,hogy jó írás volt,és irigyellek azért a szekrényért,amit bámulhattál:)
30. syria (válaszként erre: 10. - Csemár)
2012. aug. 24. 16:30
Boldog vagyok, hogy örömet okoztam. :)
29. syria (válaszként erre: 9. - 7dfc648351)
2012. aug. 24. 16:28
"A könyveknek nem ilyesfajta hasznuk van" - ez alatt mit értesz?
28. syria (válaszként erre: 8. - Turkkati)
2012. aug. 24. 16:26

A felsorolt könyvek nekem is kedvenceim voltak.

Szóval azért van még, akinek este az orrára esik a könyv. :D

2012. aug. 24. 16:26
Régen sok könyvet vettünk ki a könyvtárból, de most olvasáshoz sincs kedvem... De már olyan régen láttam a csajokat biztos bepótolom...
26. syria (válaszként erre: 7. - Arany52)
2012. aug. 24. 16:24
A próféta szóljon belőled! :)
25. syria (válaszként erre: 5. - Karmicpixie)
2012. aug. 24. 16:24
Vavyan Fable nekem is kedvencem. Ő volt az, akinek a 12. könyvét már nem vettem meg helyhiány miatt. S azóta is jó, ha évente 1-2 könyvet vásárolok, mert nem tudom hova tenni.
24. syria (válaszként erre: 4. - Bae59c87c2)
2012. aug. 24. 16:21
Köszönöm a dicséretet. Szinte belepirultam. :O
23. syria (válaszként erre: 3. - C8ec504c40)
2012. aug. 24. 16:19
Az utolsó mondatoddal kiegészítetted a cikket. :) Köszönöm.
22. syria (válaszként erre: 2. - 8d33847c1b)
2012. aug. 24. 16:17
Köszönöm. :)
2012. aug. 24. 15:40

Én azt hiszem, szinte mindent a könyveknek köszönhetek,ami vagyok.Nálunk otthon alig volt könyv,viszont a barátnőméknél igen,és szerencsére kölcsönadták:) aztán meg a gyerek- majd a felnőttkönyvtár.És persze gyűjtögettem apránként:klasszikusokat,regényeket,természettudományt,művészetet,meg humort.

Most tartok ott,hogy elajándékozok a könyveimből.Ami fontosabb,jobb volt nekem ,az már a véremmé vált,a többi meg hátha másnak válik fontossá.Tán 8-10 könyvem van,amit nem ajándékoznék el,mert bármikor rámjöhet,hogy nem tudok nélküle élni 1 percig sem :D

2012. aug. 24. 15:29

Én a Harry Potter könyveknek köszönhetően kaptam rá az olvasás szeretetére, még 11-12 évesen, holott édesanyám, nagymamám és dédnagyanyám mind nagy könyvmolyok voltak, "a Potter" előtt nem lehetett rávenni, hogy olvassak.

Aztán az idők változtak, előtörtek a lappangó bibliofil hajlamaim. Elvégeztem a könyvtár szakot (habár elhelyezkednem nem sikerült...) Nem megyek hosszabb távra könyv nélkül, valami olvasnivalónak folyton lennie kell a kezem ügyében. A könyvek meg persze csak szaporodnak, de szerencsére a családban sokan értenek a famegmunkáláshoz, így a polc kérdés nem téma (-:

19. globus (válaszként erre: 18. - Lucka)
2012. aug. 24. 15:27

Minden kor kitermeli a maga "alsóbb" rétegét.

Ma ugyanaz a makogó olvasás, helyesírási képtelenség két diploma után értendő :)

Nem tudom, hogy a PISA vizsgálatot mióta végzik, de minden évben elmondják, hogy az értő olvasásunk siralmas, az összes vizsgált ország között utolsó helyeken kullogunk.

Ha hiányzik a motiváció az önkéntességre, minden döcögve megy.

18. lucka
2012. aug. 24. 15:15

Amikor én felnőttem, még nem volt internet, de érdekes módon az általános iskolai osztálytársaim nagy része pontosan ugyanolyan kulturálatlan maradt, mint amilyennek a cikkíró a mai ifjúság nagy részét leírja. Én nem hiszem, hogy ezen múlik. Akinek igénye volt a műveltségre, az akkor is megtalálta a hozzá illő szórakozást, és ez manapság is így van. Akinek meg nem volt rá igénye, annak hiába voltak ott a könyvek, akkor sem olvasott, inkább bandázni járt és másfajta szórakozást keresett. Nem egy ismerősöm van, aki TV nélkül nőtt fel, és nem lett olyan ember belőle, akivel szívesen barátkoznék. Az általános iskola hetedik-nyolcadikos tanulói zömében akkor is flegmák voltak, visszabeszéltek, helyesen írni nem tudtak, és nem érdekelte őket se a tanulás, se a kulturált szórakozás. Cigiztek és alkoholt ittak, pedig nem TV-n meg interneten nőttek fel.


A másik dolog pedig szerintem az, hogy nem csak a TV műsorokban és az interneten, hanem a könyváruházakban is egyre több szemetet találni manapság. Attól még hogy valami nyomtatásba kerül és könyv lesz belőle, nem feltétlenül segíti az ember szellemi fejlődését. Sőt...


Összességében azt kell mondjam, hogy bár olvasni nagyon szeretek, és a könyveket is imádom gyerekkorom óta, mégsem értek egyet a cikkíróval.

17. Roza78
2012. aug. 24. 15:02
Nagyon jó a cikk. En is könyvmoly vagyok, több száz könyvünk van itthon szépirodalom, romantikus, orvosi krimi, horror. Mindent elolvasok ami a kezembe kerül, helyhiány miatt én mostmár könyvtárba járok. A táskámban mindig van egy könyv, ha esetleg várakozni kell valahol ne unatkozzak.
2012. aug. 24. 14:43

Imádtam ezt a cikket...


Én is nagy könyvmoly vagyok, lassan leszakad az egyetlen kicsi könyvespolcom, mert kicsi a hely nálunk is...


Ha egyszer lesz saját lakásom, egészen biztos, hogy a "dolgozó" szobánk könyvespolcokkal lesz kibélelve. :)

Párom is nagy könyvimádó, sajnos az ő könyveinek nagyon kicsi hányadát láthattam, mert hozzánk már nem fért be, az anyukájánál várják bedobozolva, hogy végre levegőhöz jussanak.


Imádjuk a könyv illatát menthetetlenül és reméljük, hogy sikerül átragasztani ezt a gyerekekre is...

2012. aug. 24. 14:28
kiolvatam = kiolvastam
14. csemár (válaszként erre: 13. - Globus)
2012. aug. 24. 14:27

...Szétolvastam a gyerekeimnek...! :-D

...Pár évvel ezelőtt, mikor már dúlt a Harry Potter-láz, valahogy megtudtam, hogy megírta valaki a Magyar H. Potter-t... Az kértem karácsonyra a - felnőtt - lányomtól...! :-D Újévig kiolvatam Az álomfogókat... :-DD ...Mielőtt továbbadtam volna a "gyerekeknek"... Mostanáig sem "javultam" semmit: sértésnek veszem, ha az unokák nem jönnek lefekvéskor, hogy "Mami, mesélj!"

13. globus (válaszként erre: 12. - Globus)
2012. aug. 24. 14:01
Ugyanez a példány mai napig megvan, féltve őrzöm még, jelképez valamit, innen datálom a betűmániám :)
12. globus
2012. aug. 24. 14:00
Erről jut eszembe, hogy gyerekkoromban megvették karácsonyra a Minden napra egy mesét. Mivel ugye ígéret volt, feltúrtam érte a házat, szétborítottam a ruhásszekrényt, és megtaláltam!!! Mit ne mondjak, karácsony előtt, mire megkaptam volna, már ki is olvastam... :DD
2012. aug. 24. 13:58
Mi azért építettünk akkora nappalit, amekkora végül lett, mert nem fértek el a könyvek, csak egy külön szobában.
2012. aug. 24. 13:56

Nem, nem mentek ki a divatból a könyvek! Örömmel olvasom, hogy vannak (vagyunk) még - úgymond - "könyvmolyok"! Ebben a nagyot változott 21. században is még! ...Ezen a nyáron fedeztem föl magamnak pl. J. Austent... ...Tegnap értem a végére A három márványfejnek (Jókai)... Igen, igen, 40 fok van árnyékban... Na és? Még a trópusi hőséget is elfeledteti egy jó olvasmány... Ma még keresgélek a könyvespolcon, nem is tudom, mi legyen: egy másik Jókai? Vagy valami jó kis krimi, a "klasszikusoktól"?... Jaj, aki a tévé elé dől oda, ha van egy kis szabad ideje, el sem tudja képzelni, micsoda ILLATA van egy 100 éves könyvnek...! ...Arról nem is beszélve, hogy micsoda élvezet hason fekve álomba olvasni magunkat este az ágyban...

Köszönöm, Syria, ezt a cikket!

2012. aug. 24. 13:51

A könyveknek nem ilyesfajta hasznuk van, hanem műveltségben, kultúrában, szóhasználatban mérhető a haszna. Valamint aki sokat olvas, az jellemzően nem alja családból származik, így mást is visz magával az életbe.


A kutatások pedig egyértelműen bizonyítják, hogy a könyvpiac sem a válságtól, sem pedig a nettől nem szűkül. Aki olvas, az olvas.

2012. aug. 24. 13:48

Tetszett a cikk:)

Igaz, nem volt ilyen élményem (nagyszülői könyvespolc), de szerencsére nekem mindig tellett könyvre gyerekkoromban.

A pöttyös, a csíkos könyvek, Fekete István összes regénye, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Szilvási Lajos gyerek- és ifjúkorom kedvelt írói.

Mostanában inkább a romantikus, szórakoztató csajos könyveket szeretem, amik kikapcsolnak, de a TV-t bármikor felcserélem könyvre, nem is tudok elaludni, ha nem olvasok az ágyban néhány oldalt, ha későn fekszem, akkor is:)

2012. aug. 24. 13:44

A nyomtatott irodalomnak mindig lesz vagy is kell hogy legyen helye az életünkben. A könyvek segítségével jutunk el idegen tájakra, régi korokba és vele fejlődik szókincsünk.

Én is beleszülettem a könyvtárba, de ez nem is volt nagy szó, mivel nagyapám ismert nyomdász volt. Ez az alap könyvtár növekedett tovább az évek folyamán, ma már ott vannak néhai drága férjem írásai és a saját könyveim is és nélkülük számomra elképzelhetetlen az élet.

A technika fejlődik és nem is baj, de a könyvet kiszorítani soha se fogja - legalább is reméljük.

6. c8ec504c40 (válaszként erre: 5. - Karmicpixie)
2012. aug. 24. 13:27

Ez is igaz, főleg, hogy most már elég drágák is lettek sajna a könyvek :( azért aki szereti a könyveket, megtalálja a módját, hogy megszerezze azt a példányt, ami kell neki, vagy megvárja a könyvesboltok akcióját! (ilyenkor pl. 6000 ft-ról 1000-re leárazott olyan jó útikönyveket lehet venni természetesen igényes, képes, leírásos formátumban, hogy az ember lányának könnybe lábad a szeme az örömtől!).


Internetes könyvek sem rosszak, csak abba hamarabb belefárad a szem.

5. karmicpixie (válaszként erre: 1. - Syria)
2012. aug. 24. 13:22

Én is falom a könyveket. Bár főként, olyat ami kikapcsol. Vavyan Fable a nagy kedvenc.

A helyhiány miatt viszont e-könyv olvasóra váltottam és kb. 2 hónap alatt behozta az árát.

HAJRÁ Könyvmolyok! :D

2012. aug. 24. 13:21

Abszolút így van. Tanárként pedig még inkább így látom.

A cikknek pedig, olyan, de olyan igazi, békebeli könyvillata van, hogy csuda....duruzsoló cserépkályhát, öblös, kopottas fotelt, meleg, sárgás fényű állólámpát, és természetesen könyvet látok magam előtt.

(noha kb. 40 fok van..)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook