Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A csendháborítást hogyan lehet kezelni? fórum

A csendháborítást hogyan lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. okt. 22. 21:46

Nálunk a következő a helyzet: a falszomszéd gyereke reggel hattól este 9-ig futkos, nem tudni, miért nem jár oviba. Délelőtt és délután is van 2 óra "szünet". Majd szétfúrja az oldalam a kíváncsiság, hogy akkor vajon mit csinál a kölök..:) A futkosást megszoktuk, lehet, hogy egyéb problémája van a gyereknek és nem tudnak vele mit kezdeni a szülők.

DE az anyja fullon hallgatja a roma-lakodalmast, amitől már alapból tök ideg leszek..

És ami tényleg, nagyon, de nagyon idegesítő az az, hogy a gyerek rendszeresen labdát pattogtat és a konyhaszékeket a járólapon huzigálja úgy fél órát naponta.. Ez utóbbit nem értem, hogy a szülei, hogy tudják elviselni. ..

Én meg altassam az 5 hónapos lányomat valahogy napközben is.. Már volt, hogy a fáradtságtól annyira sírt, hogy úgy aludt el, hogy befogtam a fülét, és amíg aludt, addig fogtam. A kezem totál elzsibbadt,az idegeimről meg jobb nem is beszélni...

MÉG nem mentem át, de csak azért, mert a hideg miatt a gyereket fel kéne öltöztetnem, hogy átcsattogjak vele a szomszéd lépcsőházba.

Van valakinek ötlete?

43. Dorka29 (válaszként erre: 42. - Tunde86)
2007. okt. 22. 21:38
:D
2007. okt. 20. 12:39
Szerintem nem kell elitelnunk senkit mert hangoskodnak mert az az ok privat ugyuk hogy mit csinalnak a lakasban sot nekunk nem kellene halgatoznunk hogy a szomszedaink mit csinalnak mindenkinek meg van a magan elete szerintem.
41. Free
2007. okt. 20. 11:01

Kb 3 hete költözött a házba alánk egy albérlő. Hogy a dögére mindig este 3/4 10 jön a tuc-tuc zene hallgatása, az hihetetlen! A basszustól szó szerint rezegtek az ablakaink.

Én borzasztó türelmesen mindig megvártam, míg végre lekapcsolják a centert, de szerencsére vmelyik szomszéd nem bírta idegekkel, és a közösképvieslő közvetítésével megkérte az újakat, hogy legyen végre csend este.

2007. okt. 18. 15:26

Nemtudom ! Engem nem zavar ha valaki hangoskodik vagy éppen buliznak !A kutyaugatást észre sem veszem ,a páromat viszont és a szomszédokat is zavarja !Pedig rajtam kivül mindenkinek van kutyusa . Én ha álmos vagyok akkor alszom ,még a nagy viharra sem ébredtem fel !:))))

De van egy elönyöm egy nyugis utcában lakom ,ahol azért csak néha van zene -bona amikor a fiatalok buliznak ,de elötte szólnak ,ha túl hangosak lennének szóljunk! De van mikor a lelkésznél van kertiparti zenével éjjel 3-ig .ez tőlem 60 méterre van ,ha aludni akarok bezárom az ablakot és kész!

2007. okt. 3. 07:07
Az a baj hogy az ember belegebed mire elér valamit és ráadásul még haragosa is lesz!Sajnos mifelénk a csendháborítók megtorolják az ellenük tett dolgokat.........
38. 4b6a2525df (válaszként erre: 37. - Anyoca69)
2007. okt. 3. 07:02
Sajnos nem csendháborítás. Talán az Önkormányzatnál kereskedhetnél. Kérj a jegyzőtől tanácsot. Esetleg kötelezhetik, hogy helyezze át a baromviudvarát a telke más részére. De ebben már nem vagyok annyira biztos.
2007. okt. 2. 09:19

Sajnos sok embernek tanyán kellene laknia, ott nem zavarna senkit.

Én családi házban lakom, a telek baloldalára kellett építkeznem. Igenám, a kerítés túloldalán egy tyúkól van engedélyek nélkül persze, és a kakas éjjel-nappal mondja a magáét. Az öregasszony megígérte tavaly, amikor a pici született, hogy nem lesz több, de az is hazugság, amit kérdez. Csendháborításnak számít, ha vasárnap reggel hatkor már a csicskásával a tyúxart kapartatja az ólban? És a velejáró kukorékolás? És a vele járó bűz? ezellen mit lehet tenni? Ja és ez mind a hálószobám ablaka alatt, mellett

36. 2ecfe1b5f5 (válaszként erre: 22. - 4b6a2525df)
2007. szept. 17. 19:43
Teljesen tisztában vagyok a ren őreinek sajnálatos tehetetlenségével. Sajnos. Sokszor Ők az" áldozatok" a törvényalkotók jóvoltából.
35. Andrea1977 (válaszként erre: 29. - Zinajda)
2007. szept. 10. 12:57

Szia!

Ne haragudj, de olyan jót nevettem azon, ahogy leírtad a dolgokat!Én nagyon vizuális típus vagyok és ezáltal látom magam előtt amit leírtál!Komolyan mondom, kész téboly lehet! Csak kitartást és sok erőt kívánhatok! Kérlek ne haragudj rám, nem gúnyból nevettem a történeteden!Nagy az Isten állatkertje sajnos! Üdv. Andrea

34. Andrea1977 (válaszként erre: 31. - Dee)
2007. szept. 10. 12:51

Kedves "dee"!

Egy éve költöztek el az alattunk lakók, hála istennek!Egy óvónő és családja lakott alattunk! Kislányom éppen lázas és nagyon taknyos volt!Ilyenkor ugyebár a szopcsi sem úgy megy, ahogy kéne!Én nem voltam rest és éjszaka bekapcsoltam a porszívót és leszívtam a gyerek orrát!Ne tudd meg, milyen balhék voltak emiatt:kakaón halggaták a zenét esténként és már zöld hajnalban!Akkor még csak négykézláb járt a kislányom és ahogy "szaladt" a tesója után, csapta a kis kezét a laminált padlón.Erre ezek azt mondták, hogy vasgolyót dobálnak a gyerekeim!Vagy: mosogatás közben, kiesett a kezemből a fedő, már egyből verték a radiátort!Volt, hogy a focilabdát dobálták a plafonhozt...és még sorolhatnám! Kibírhatalan volt.De már elköltöztek!!!!Volt, hogy mi is kihívtuk rájuk a rendőrséget, mert azt csinálták, mint az állatok! De tényleg úgy volt, ahogy "csorieva" írta: addig tartott, míg kijöttek! Az ilyen non-toleranciával rendelkező emberek sajnos mindenhol megtalálhatóak!!!Tudnék egy két esetet neked írni, hogy pl. a sógornőmék életét hogyan keseríti meg egy idióta szomszédasszony, amki nem tud magával mit kezdeni! Mi panelban lakunk, ők meg kertes házban! Látod, erre sincs mit adni! Pedig én azt gondoltam, hogy a saját portámon...Mindenesetre, nagyon sok kitartást kívánok nektek a sdzomszéd hülyeségéhez! üdv: Andrea

33. Andrea1977 (válaszként erre: 4. - 4b6a2525df)
2007. szept. 10. 12:32

Kedves "csorieva"!

Teljes mértékben IGAZAD VAN!Sajnos, hogy nem tud mit tenni a rendőr!!! Régen sokkal hatásosabb eszközök voltak! Ma már jogok vannak, még a bűnözőknek is! Pedig sokszor tényleg jó lenne, ha tettlegességgel lehetne az ilyen és az ettől durvább dolgok ellen fellépni!Akkor legalább még mindig lenne tekintélye a rendőrnek!Ma már lassan még nekik kell elnézést kérni, ha intézkedni akarnak!SAJNOS, hogy meg van kötve a rendőrök keze!

32. 4b6a2525df (válaszként erre: 31. - Dee)
2007. szept. 9. 08:51

Próbáld ki, ma kalapálj Te.:)


Bocs, de ez a törvényi tehetetlenség:(

mármint, hogy nem tudsz ellene tenni semmit.

31. dee
2007. szept. 9. 01:56
Na és most 1:56-kor mit kell kalapálni,hogy én hallom?Esküszöm nem normálisak ezek az emberek:)
30. 4b6a2525df (válaszként erre: 26. - Spatifillum)
2007. aug. 26. 19:10

Sajna igen, csak az önkormányzat hozhat csendrendeletet.

De az ilyen "szomszédháborúk" ellen az sem igazán jó. Mire kiér a rendőr, csend van, ahog eljön, megint ricsaj. Még 2-3-szor kimegy, de utánna már nem, hiszen más dolga is van.

Ekkor jön a bejelentőtől a cirkuszolás. Általában rajtunk töltik ki a mérgüket, mindjárt a telefonba, utánna panaszlevelek tömkele mindenhova, természetesen a rendőrséghez.

Nem is értem, hogy a polgásmestert, vagy a jegyzőt miért nem rángatják ki éjszaka az ágyukból, hogy személyesen győződjenek meg a rendbontásról és kötelezzék a szomszédot a normális együttélés szabályainak betartására.

Bocs, de még mindig be tudok pipulni, ha a rendőröket piszkálják, főleg azért, mert nem tudnak semmit tenni. tudom, hogy szivesen "pofán vágták" volna a rendbontókat a srácok, ehelyett el kellett kullogniuk,(jogszabály hiányában) amikor a részeg banda az arcukba röhögött.

2007. aug. 26. 06:02
Van egy "kedves" család a szomszédban. Reggeltől-estig ordíttatják a rádiót az udvaron. A négy gyerek az utcán az ablakom alatt visít, focizik és ordít. Még jó, hogy kezdődik az iskola. Az anyuka sztereóban ordít a gyerekekkel. Végül van egy szemét kutyájuk, amelyik órákon át képes csaholni. Ezt rendszerint hajnalban vagy este tesz. De azért napközben sincs csendben. Amit meg tudtunk tenni, hogy nem szólunk hozzájuk.
28. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 25. - Spatifillum)
2007. aug. 16. 17:14

Nem mondom, sokszor jobb, ha az ember tapintattal kezel dolgokat, de van, amikor nem lehet.

Sarkany ellen sarkanyfu :))

Olyan hatasra kell torekedni, hogy az illetonek a kedve is elmenjen attol, hogy esetleg ujra megprobalkozzon a dologgal, hatha csak vicceltel.

Amugy aznap reggel vervetelre kellett mennem, emiatt amugy is ideges voltam, igy sikerult akkorat dramaznom, amilyet szerintem meg gyerekkoromban sem tudtam.

27. spatifillum (válaszként erre: 25. - Spatifillum)
2007. aug. 16. 16:48
Ja, elfelejtettem leírni, hogy kb. 5 év után történt a feljelentés. De a többi szomszéd már régebb óta a környéken lakott, ők tudnák megmondani pontosan, mióta "hangoskodott".
26. spatifillum (válaszként erre: 22. - 4b6a2525df)
2007. aug. 16. 16:45

Éva,tudom, hogy nem a rendőrségre tartoznak a csendháborítás jellegű ügyek.

Sajnos, az ember nem tudja sokx tolerálni, ha a másik vexálja.Valaki tényleg kitalálhatna már valami "csendrendelet" félét.

Ebben csak az önkormányzatok az illetékesek?

25. spatifillum (válaszként erre: 24. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 16. 16:39

Antea, téged kellett volna pár évvel ezelőtt hívni a környékünkre:)

A szomszéd azzal bosszantotta a szomszédait, hogy a diszkóban használatos hangfalait üzemeltetve "hallgatta" a kertben a "zenét" délelőtt 10 órától este 11-ig tavasztól késő őszig.

A feljelentés sem használt, tulajdonképpen arra ment ki a dolog részükről, hogy ki bírja tovább cérnával. Képes lett volna a bíróságra is menni emiatt. Nekünk(a többi szomszédnak) elég az eljárási illetéket is kifizetni. Nem az összeg miatt, hanem hogy vele foglalkozzon mindenki:)

A környéken azóta sem beszél velük senki, közútálatnak "örvendenek".

Persze abból, amit ide leírtam nem sok minden derül ki, de teljesen érthető, hogy ideges lettél és igazad is volt.

2007. aug. 16. 13:17

En utoljara ugy probaltam megoldani, hogy mergemben egy krumplit megceloztam a sportpalya iranyaba, mikor ejszaka 2 orakor gordeszkaztak a sodronylemezzel erositett buckakon a deszkapalyan.

Az eredmeny az lett, hogy a medenceben landolt a krumpli. Vegul tettlegessegre fogtam magam, atvonultam a hazunk biztonsagi orevel a palyara es angolul leorditottam a hajukat, hogy meg egy ilyen, rendort hivok, bevitetem oket, feljelentest teszek (a biztonsagi or a hatam moge volt mellesleg bujva, halkan szegyenlosen hozzafuzott 1-2 dolgot).

A ferjem az erkelyen rohogott, szerinte nem vagyok 100-as, legalabb spanyolul randaliroztam volna, idegen letemre mit verem a hatsom a foldhoz, akar le is uthettek volna, de azota csend van.

2007. aug. 16. 11:58
A mi kedves szomszédunk minden éjjel hangos volt. Ő fordítva élt, nem egyszer álmunkból ébredtünk, már amikor el lehetett tőle aludni. Hiába kértük legalább a babára legyen tekintettel nem volt. Rávettem a férjemet némi lökdösődésre, aztán kihívtuk a rendőrt, akiktől azért kicsit megijedt. Később szerencsére elköltözött, mondjuk albérlő volt, a főbérlő kitette. Ha nem ment volna el, mi mentünk volna albérletbe, és egy ideig áthívtam volna az öcsémet, hogy tegye helyre ezt a bolondot. Az hatásos lett volna.
22. 4b6a2525df (válaszként erre: 17. - Tim20)
2007. aug. 16. 07:27

Hagyjátok már a rendőrők piszkálását. Tényleg az ő dolguk a törvény betartatása, csakhogy nincs rá törvény!!!!! A csendrendelet megszünt!!!!

Miért nem szerveztek polgárőrséget, akik éjszakánként vigyáznak az utca rendjére. Ha velük kekeckednek a csendháborítók, akkor a rendőrök már előállithatják őket, persze nem csendháborításért, hanem a polgárőrökkel szemben tanusított magatartásért.


Bocs, de mindig felmegy a pumpa, ha igaztalanul piszkáljátok a rendőröket. Én is az voltam 33 évig, ebből 11 évet közrendvédelmi osztályvezetőként húztam le, igazán tudom, hogy mennyire nem tehettünk semmit. Amikor én a mostani városomba kerültem egy évig kellett csesztetnem az önkormányzatot, hogy hozzon már egy tetü rendeletet, ami tiltja a közterületen való szeszesital fogyasztást, mert a HÉV környéke tele volt részeg emberrel, és akkor is engem csesztettek az állampolgárok. végül mindenkit a Polgármesterhez küldtem, aki persze nem hallgatta meg őket, hiszen neki joga van a nem meghallgatáshoz is. Bezzeg az emberek nem őt szidták, hanem bennünket:(

21. imena
2007. aug. 15. 22:59
köszönöm
2007. aug. 15. 22:58

igen, a jegyző a birtokvédelmi eljárás lefolytatásáért felelős személy.


Fordulhatsz rendőrhöz, de ő igazából nagyon sok dolgot nem tehet...


SF

19. imena (válaszként erre: 18. - Sasfioka)
2007. aug. 15. 22:43
és ha példáulnem a szomszéd a zaj forrása, hanem a közeli téren összegyűlő kölkök,túramotorral, bömbölő autókkal, dübörgő zenével, akkor is ugyanez az eljárás, hogy a jegyzőhöz kell fordulni? sajnos mi ezt vagyunk kénytelenek esténként (1o óra után) hallgatni.
2007. aug. 15. 22:32

A csendrendelet már csak "önkormányzati szinten" létezik, ha létezik. Így a rendőrnek nincs hatáskörében a csendháborítás tényét megállapítani, illetve eljárni.


Igazából itt ami kérdés:

A csendháborítás eseti avagy rendszeres? Mert ha évente egyszer előfordul, hogy a szomszéd bulit tart, akkor azt mondom: VISELNI KELL. Ennyi toleranciának mindenkiben lennie kell, és nem rendőrrel fenyegetőzni, pláne nem ráhívni. (Ez a végén komoly konfliktust is eredményezhet, akár hosszabb távon is, és a rendőr úgysem tud mit tenni)

Amennyiben a "kihágás" visszatérő, ismétlődő, akkor meg kell tenni az önkormányzatnál a jegyző felé a bejelentést (mégha nincs "csendrendelet", akkor is lehet birtokvédelmet kérni!!), a jegyzőnek hatásköre és jogköre eljárni. Akár helyszíni zajméréssel is!!! Amennyiben megállapítható, hogy a birtokodat nem tudod "funkciójának megfelelően használni", azaz pl. éjjel pihenni, a birtokvédelmi eljárást LE KELL FOLYTATNIA! És nem csak bírságolni lehet a jegyzőnek...


SF

17. Tim20 (válaszként erre: 16. - Kingi7)
2007. aug. 15. 21:56
Ez a szomorú, hogy nem csinálnak semmit, holott az ő dolguk lenne a rend védelme és a törvények betartása és betartatása.
16. kingi7
2007. aug. 15. 21:01
Hosszú volt a tegnapi éjszaka, hajnal 3-4 óra felé elhúzták a siratóst, majd 5 órakkor ordibálva abbahagyták.... a rendőrséget többször hívtuk, voltak kint és el is mentek a ház előtt...ez volt az intézkedés...:(
15. Pandamaci (válaszként erre: 6. - Rozália)
2007. aug. 15. 15:03
Egyszer velünk is hasonló fordult elő: a felettünk lakó eszméletlenül bömböltetett valamilyen zenét. Felmentem, próbáltam becsöngetni, de azt sem hallották a nagy hangtól. Aztán egy számnak éppen vége lett, amikor meghallották a csengőt. Mondtam, hogy elnézést, de nem lehetne lehalkítani a zenét, mert a tévét sem halljuk egy emelettel lejjebb. A szomszéd nem értette, ezért javasoltam, hogy jöjjön le hozzánk, tapasztalja meg nálunk a hangerőt. Erre elnézést kért, és halkított.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook