Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet lekezelni a piszkálódó kiskamaszokat? fórum

Hogyan lehet lekezelni a piszkálódó kiskamaszokat? (beszélgetős fórum)


1 2
36. anya4005 (válaszként erre: 33. - 0f332c4ec9)
2014. szept. 17. 23:00

A színesbőrű édesanyától meglérdeztem az eset elmesélése után,hogy ez a kifejezés,hogy feka sértő-e a számukra? NEM! Ennél sértőbb a néger,boxos stb.,de a legsértőbb a nigger.

Ezért is írtam így ki,a saját szóhasználatomban,mert arra gondoltam,hogy esetleg színesbőrű fórumozók is olvashatják,és a legkisebb mértékben sem szerettem volna őket megbántani.

Ha valakinek megsértettem az önérzetét,faji hovatartozásában megaláztam,akkor elnézést kérek,nem volt szándékomban!

35. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 34. - D1e807c461)
2014. szept. 17. 21:39
A fekete nem sértő. De a feka igen.
2014. szept. 17. 21:38

már színeket sem lehet megnevezni? :))

v méretet?

ez igen szólásszabadság.

de én nem értem, mi a sértő abban, h fekete.

én nem sértődnék meg, ha ők azt mondanák rám, h fehér. :)

33. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 32. - Anya4005)
2014. szept. 17. 21:36
Ilyet meg nem mondunk és irunk le,hogy "feka"..
32. anya4005 (válaszként erre: 31. - Dina2)
2014. szept. 17. 21:35

Épp ma mesélte egy ismerős,hogy a lányát piszkálja egy srác a suliban. Konkrétan leniggerezte,ami,lássuk be elég rosszúl esik valakinek,ha feka!

Anyuka ma délután szépen megvárta az emberét a suli elött,elbeszélgetés céljából,ha nem használ,megkeresi a szülőket.

Ezt csak azért írtam,hogy lássd,más így csinálja...

31. Dina2
2014. szept. 17. 16:57

mindenképpen beszélek az osztályfőnökkel, csak először szerettem volna tapasztalatokról hallani, hogy vajon ezek a dolgok megszüntethetőek-e valamilyen módszerrel.

mert ugye, az osztályfőnök sincs ott minden percben...

30. jstefan (válaszként erre: 1. - Dina2)
2014. szept. 16. 21:25
Ajánlatos az osztályfőnökkel,és az igazgatóval beszélni amíg nem lesznek komolyabb következményei a kiskamaszok piszkálódásainak.
29. kriszta773 (válaszként erre: 28. - Jstefan)
2014. szept. 16. 21:23
pont a te példád miatt nem kéne erőltetni, hogy verekedéssel oldja meg a dolgot, csodálom, hogy te nem kerültél intézetbe. egy kétségbeesett, túlstresszelt kissrácnak biztos megoldaná az életét, ha a fejéhez vágna egy üvegvázát, és esetleg meghalna a srác, biztos könnyebb lenne cipelnie ezt a terhet élete végéig, vagy neadjisten, vele történne valami
28. jstefan (válaszként erre: 1. - Dina2)
2014. szept. 16. 21:19
Keress egy küzdősport lehetőséget,és írasd be, ott megtanulja a védekezés módját! Én is voltam hasonló helyzetben 10 évesen ,az osztályba került egy túlkoros intézetből kihozott fiú , mindenkit megvert amikor én következtem volna a tanári asztalon lévő üveg virágvázát a fejébe vágtam, küzdöttek a mentők az életéért ,a fiút másik iskolába íratták. Annak ellenére hogy kitűnő tanuló voltam a magatartásom nagyon rossz volt,és maradt felnőttként is. Az a véleményem hogy diplomatikusan kell viselkedni,de ha ok nélkül támadás ér azt radikálisan,és kegyetlenül el kell hárítani!!!
27. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2014. szept. 16. 21:01

én egyszerűen szólnék a tanárnak, hogy rábízom a módszert, a megoldást, de ha bármelyik srác a kettő közül egy ujjal is hozzáér a gyerekemhez, bemegyek és lecsapom mindkettőt :)

azért az valamennyire a tanár feladata, hogy rendet tartson, fegyelmezze a gyerekeket, nem egy 12 éves kölöknek kell megvédenie magát. nehogymár, a suli nem erre való

26. kisj (válaszként erre: 14. - Dina2)
2014. szept. 16. 20:53

akkor legyen sportos alkat

a sport mindenféleképpen jót tenne

25. kisj (válaszként erre: 9. - Dina2)
2014. szept. 16. 20:51
Járasd valami jó kis küzdősportra, az biztos meghozza az önbizalmát is
24. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Dina2)
2014. szept. 16. 16:20
A pedagógus nem csinál semmit? Neki kellene ezeket a fiúkat kordában tartania.
23. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2014. szept. 16. 15:06
Bár irod,hogy csendesebb tipus és,hogy a 2 fiút szép szóval nem lehet észre tériteni. Én mégis azt mondom,hogy ne szép szóval mert azt az ilyenek valóban nem értik,de nagyon határozottan kérdezze meg őket,hogy mi bajotok van? Kicsit ha hangosabb az sem baj,bár ő ha csendes tipus akkor erre kicsit gyakorolnia kellene. Esetleg ha te beszélnél a tanárral? Én egyszer direkt félre néztem amikor fiam épp gyepált egy hülye gyereket aki nem csak néha őt,de mindenkit piszkált. Fiam meg hiperérzékeny az ilyen piszkálódásokra és hamar lerendezi ezt. Na azóta tök jóban vannak ..Ez nem most volt,akkor még mentem érte és erre értem oda. Benéztem a terembe láttam a szitut és félrenéztem.
22. anya4005 (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2014. szept. 16. 13:48

És tovább agyalok...

Igazából a két debil szüleit kéne megcsapni,mert nem sikerűlt rendesen megnevelniük a gyereket!

21. anya4005 (válaszként erre: 15. - Dina2)
2014. szept. 16. 13:41

Nyilván nem akartam összehasonlítani a gyermekeink helyzetét,csak azért írtam le,hogy rávilágítsak: a te/ti dolgotok,hogy megtanítsátok neki,hogyan legyen urrá az ilyen szitukon! Sajnos máshogy nem megy! Ezen agyaltam eddig,hogy mit tennék...

Nem tudom,de tényleg nem!

Amúgy a fiam (4) most kezdi a judot. Nem csak azért,hogy az öccsét szakszerűen tudja gyepálni,hanem,hogy meg tudja magát védeni majd a későbbiekben,amikor már nem csak óvodai civakodásról van szó!

Az tuti,hogy a te helyzetedben,végső elkeseredésemben én csapnám szájon a két debilt,de ezt persze,nem lehet! Viszont a gondolattól is,hogy genyóznak a kisebbel,kezdek epeömlést kapni!

20. Muraja (válaszként erre: 14. - Dina2)
2014. szept. 16. 13:37

Jaj de ismerös ! fiam anno igen volt ez is az is ma mar egy bankban vezetöi alasa van .

De sajnos az idök nem lettek könnyebek inkab forditva .

Fiam meg maig is ruheli az iskoli emlekeit .

De ahogy irod nem lehet ezen a typusu " kölykön " sokat javitgatni ez nem lesz soha sem egy " harcos " ennek az ertelme az elete harca es nem a ökle ...

19. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 14. - Dina2)
2014. szept. 16. 13:21

Nem baj, még sokat változhat, én keresnék neki egy helyet ahol vannak kicsik és befogadják, ha van az iskolában akkor ott, ha nincs akkor olyat néznék ahová mások is járnak a suliból, az edzéseken így találhatna magának barátokat, akikkel egy iskolába jár(a nagyok általában segítik a kicsiket ilyen közösségben)...mindjárt nem lenne egyedül.


Mellesleg ez középiskolában is gondot okozhat majd, csak akkor már te nem fogsz tudni róla...

Nem tudom elmondani neked, hogy mennyire jó érzés úgy elengedni a gyerekeket, hogy tudom megvédik magukat/egymást ha baj van...

18. Dina2 (válaszként erre: 17. - D1e807c461)
2014. szept. 16. 12:28

anno én is átéltem a piszkált gyerek szerepét, és nem tettem semmit. még a szüleimnek sem mondtam el. sőt, tulajdonképpen senkinek.

mai fejjel már vissza tudnék vágni, ahogyan most ennek a két kamasznak is oda tudnám mondani, de ezek egy 30as felnőtt gondolatai és nem egy gyereké. nem gondolkozhatok, nem beszélhetek a fiam helyett, nem adhatom a szájába az én szavaimat, mert nem lesz hatása.

tehát, igen, igazatok van: neki kell megtanulni megvédenie magát, csak ennek a mikéntjével vagyok kétségben.

mert azért ha belegondolunk: oké, legyen már "férfi" és csapjon oda. de ha ezek ketten visszacsapnak és esetleg komolyabb baj történik?

azért egy anyának, hogy ilyet tanácsoljon a gyerekének, elég szívszaggató érzés...

de persze jelen helyzetben nem rólam van szó.

17. d1e807c461 (válaszként erre: 16. - Dina2)
2014. szept. 16. 12:17
te mit tennél a fiad helyében?
16. Dina2 (válaszként erre: 10. - D1e807c461)
2014. szept. 16. 12:10
hát igen, az előzmények azért számítanak, gondolom.
15. Dina2 (válaszként erre: 13. - Anya4005)
2014. szept. 16. 12:08

én különbséget tennék az óvodások és a 12-14 évesek kötekedése között. az ovisok még a szocializáicó időszakában vannak, lehet őket nevelni, formálni, fegyelmezni. egy 14 éves kamaszt már kevésbé...

a fiad viszont jól járt, hogy időben megtanulta megvédeni magát, így ebből később nem lesz problémája!

14. Dina2 (válaszként erre: 12. - 65f7d7b2dd)
2014. szept. 16. 11:58
nem túl sportos alkat...a hozzá legközelebb álló sport a sakk :)
13. anya4005 (válaszként erre: 9. - Dina2)
2014. szept. 16. 11:53

Hát,nem kell lecsapni őket,elég egy jól irányzott,határozott rúgás! Csak mondd el neki,hova rúgjon úgy,hogy fel se tudjanak állni!!!

Én így engedtem a fiamat oviba egy betegség után! Sokat volt itthon,beszélgettünk,és kiderűlt,hogy van,aki kekeckedik. Tudom,durva,de még az óvónők is azt mondták,hogy (bár nem rúgta t.kön) az első pofon óta elválaszthatatlanok...

Amúgy én az anyukával is próbáltam beszélni,aki a másik csoportban óvónő,és annyit mondott: Hát igen,ők kertesben laknak,nem járt gyerekek közé a fiú! Közöltem,hogy mi is kertesben lakunk,de különösen nagy hangsúlyt fektettem a közösségbe járásra az utolsó hónapokban!

12. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 9. - Dina2)
2014. szept. 16. 10:44

Amugy meg küzdősport nincs a közelben kicsiknek?

A fiam hatodikos két éve karatézik...már nem szívóznak vele:)

2014. szept. 16. 10:42

Felénk az iskolai integrációval nagyon sok agresszív gyerek került a környezetébe 2-3. osztályos korába, én azt mondom inkább vegye fel velük a kesztyűt mintsem barátkozzanak, inkább egy beírás az ellenörzőbe mint pszihés problémák a későbbiekben.

Az osztályfőnök nem tesz semmit....

10. d1e807c461 (válaszként erre: 9. - Dina2)
2014. szept. 16. 10:41
ha lökdösik, akkor nem ő kezdi, ő csak befejezi. :)
9. Dina2 (válaszként erre: 5. - D1e807c461)
2014. szept. 16. 10:40

csapja le őket? sokkal nagyobbak és erősebb fizikummal rendelkeznek, mint a fiam. meg aztán, ha ő kezdi a verekedést, az igazgatónál köt ki.

habár...lehet hogy megérne ennyit...

8. Dina2 (válaszként erre: 7. - 65f7d7b2dd)
2014. szept. 16. 10:38

a piszkálódás is gond, ha eljutunk odáig hogy nem akar iskolába menni miattuk, és feszülten jön haza...

persze, úgy is nézhetjük hogy jó felkészítés az életre, mert a felnőtt világban is eltapossák azokat akik nem állnak ki magukért. csak nehéz az olyanoknak akik nem ezek a "kiállós" típusok... pedig nem nevelem anyukakisfiának. ilyen.

ha szólna az osztályfőnöknek, az árulkodásnak minősülne?

7. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 1. - Dina2)
2014. szept. 16. 10:32
A piszkálódással még nincs gond, de ha fizikailag bántalmazzák akkor meg kell védenie magát, nálunk is volt hasonló, az enyémet néha meg is verték...én megmondtam neki, hogy nyugodtan védje meg magát ahogy tudja...ha többen mennek neki akkor le kell csapnia azt amelyik a leghangosabb, legerőszakosabb azután a többi jó eséllyel megfutamodik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook