Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A csendháborítást hogyan lehet kezelni? fórum

A csendháborítást hogyan lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. dec. 24. 20:40
olyan mint csend háborítás már rég megszünt
2008. dec. 21. 08:46
nehezen :(
72. 64fa0801a6 (válaszként erre: 62. - 10029e223c)
2008. dec. 20. 22:40

Nem olyan régen feljelentettem az alattam lakókat, két börtöntöltelék, 3 felnőtt, mindhárom gyereke az Asszonynak mástól van, a fiai b öröntölelékek lettek...

Birtokháborításért, mert kisajátították a lépcsőházat, állandóan a lépcsőházban füstölnek, ésn speciel asthmás vagyok, de ettől függetlenül ha rágyújt Valaki, mert nem tud egy emeletet lemenni, akkor szellőztessen ki...


Tavasszal-, és nyáron is, gyönyörű-szép, meleg napos időben is bavagdalta az ablakot, majd le is drótozta...

Én vittem a létrát-, és a csípőfogót, és leszedtem a drótokat, majd el is tettem bizonyítékként...

Előfordult, hogy a lépcsőházban Ő-, és a rohadt kommunista régivágású katonatiszt szomszédja, a többi lakó így nevezi, mert benne van 80 évesen az uralkodó stílus, rámtámadtak a lépcsőházban, és az alattam lakó börtöntöltelék elkezdett fojtogatni, mire feljelentettem...


Nekem, mivel tiszta volt a lelkiismeretem, egytlen tanút sem vittem a tárgyalásra, Ő meg odacsődített egy csomó hamis tanút, akik egyntetűen állították a hazugságot, és a rágalmakat, miszerint az Anyját a lépcsőházban vasráccsal vertem meg, Ők mindannyian látták, de érdekes, a vénasszony a mai napig él-,és vírul, hol van a testi sértés lelete??, össze-vissza hazudoztak a tárgyaláson, alulmaradtam velük szemben, és rákényszerítettek a rágalmaikkal, hogy vonjam vissza a keresetet, mert nbagyon megbánom, és úgy is én, Aki igazat mondott, jövök ki rosszul a rágalomhadjáratból...


Bárhová megyek lakni, mindenhol van legalább egy hülye lakó, Aki megkeseríti mások életét, mert nyugdíjas, ráér, nincs semmi gondja, miközben az Autista Gyermekemmel megjártam a hadak útját, elhelyezése után a nulláról kellett újra kezdenem az életem, fennt van a cikk, hogy mi mindenen mentünk át, az Autizmus fórumon...

De Aki ráér, és nem talál más elfoglaltságot, az mások életét keseríti nap-, mint nap, és azt sem tudja dolgában, hogy mi a gond...


Olyan helyen is laktam, ahol a falam túloldalán egy nagyot halló ember lakott, de az előző lakó, miután kiderült, hogy üvölteti a tévét, elismerte, hogy próbált rá hatni, hogy tetessen be nagyothalló készüléket, de Őt is úgy vágták ki, mint macskát ......

Aztán őmiatta is az előző lakóval együtt fordultunk az Önkormányzat szabálysértési osztályára, ahonnan kijöttek, meghallgatták a zajt, majd átmentek Őhozzá is, és el is ismerte, hogy előző lakó is papuccsal szokta verni Neki a falat, a hülye, és mégis azt írták le a végzésben, hogy próbáljunk meg békében együtt élni, ennyit az igazságszolgáltatásról...


Üdv.!!

71. 64fa0801a6 (válaszként erre: 64. - 10029e223c)
2008. dec. 20. 22:26
Egyik régebbi lakóhelyemen, amikor az erkély-szomszédaimnál üvöltött a tévé, akkor bekapcsoltam a Queent, jó hangosan, és kiraktam az erkélyre, utánna elgondolkodtak...
70. f5c6739a81 (válaszként erre: 69. - 61af9f6201)
2008. dec. 20. 14:37
De a rendőrök mit csinálnak ilyenkor ezekkel a hülyékkel?
69. 61af9f6201 (válaszként erre: 66. - F5c6739a81)
2008. dec. 19. 12:25

hívd ki újra a rendőrséget. és addig amíg be nem fejezi...

én is azt szoktam :DDDD

68. f5c6739a81 (válaszként erre: 67. - Naposcsibe)
2008. dec. 18. 21:53
Jó ötlet...
2008. dec. 18. 21:28
Írni kell a kerületi jegyzőnek.De úgy kell megfogalmazni a levelet hogy nem rég óta tart az állapot,uis amikor én írtam hasonló okokból,és beleírtam h évek óta fennáll ez az állapot,akkor elutasították a kérelmet,mivel 1 év után csak bírósághoz lehet fordulni a panasszal.Kinek van rá ideje?(
2008. dec. 18. 21:23
Nekem is ez a gondom, ugyanúgy panel, az alattunk lévő bömbölteti a tévét, hallom mikor melyik csatornáról melyikre kapcsol :-( tegnapelőtt már kihívtam rájuk a rendőrséget (mert ha csöngetek, nekem nem nyitják ki persze a baromarcúak), el is csendesedtek, de eddig tartott.
2008. dec. 16. 14:18
Ja, és még annyit h a cigányvédők, költöztessék maguk mellé a kedves védenceiket!!! Akkor elhiszem h tényleg annyira odavannak értük, és fájjon az ő fejük miattuk, ne a miénk...
64. 10029e223c (válaszként erre: 41. - Free)
2008. dec. 16. 14:16
Mik a fejlemények? Nálunk is hasonló a helyzet, d az én alsószomszédom reggel 5kor a cuffcuffol...persze rézbőrűek, h itthon vagyok, egész nap komolyzenét adok viszonzásképp, ettől kicsit meg is nyugodtak:)
63. 10029e223c (válaszként erre: 44. - Dorka29)
2008. dec. 16. 14:13
Mindenképp beszélj vele, d ne számíts változásra, max te is próbálkozhatsz, h elvedd a kedvét, attól h jó érezze magát, d tudod h a háborúskodásnak nincs vége:( a vége meg az, h te költözöl...
2008. dec. 16. 14:11

Nekem mindenhol van gondom, Bp-en élek, itt az alsó szomszéd hallgatja napi szinten a basszust, van amikor feltekeri, van amikor lehalkítja, albérlők, panelban lakunk, és az ugye köztudottan jobban vezeti a zajt. Már gondoltam rá, hogy simán csak megőrülök, és egy elmegyógyintézetben majd nyugtom lesz. Már kb 200-szor szóltunk neki, mi a válasz az volt, h érti…aztán másnap kiderül reggel fél 5-kor (!!!) hogy mégsem. Szóltunk a közös képviselőnek, kb 1 éve, mire ő közölte h nem tudja ki a tulajdonos a lakásnak. (el is hiszem, szegénynek még ezt is tudnia kelleneJ) végül el kezdett a közképviselő levelezni az önkormányzattal, aminek ugye se füle, se farka…

A másik, nyaranta lemegyünk anyámhoz, és ott lakunk nála, a szomszéd telek mindig csendes volt, aztán pár éve a tulajdonos új barátokra tett szert, törik a magyart, és kicsit sötétebbek tőlünk (nem, nem Afrikából jöttek..) Non-stop bulival indítottak, amikor 4 napos hosszú hétvége volt, elviselhetetlen zajjal, kb 40-en, hiába szóltunk, meg sem hallották a zenétől, senkinek sem kívánom ezt. Azóta idegbeteg vagyok, a legkisebb zajra is felkapom a fejem, amire eddig nem figyeltem volna. Kihívtunk a rend éber őreit, de kb kétóránként, a végén engem igazoltattak. Hiába érveltem, megmondták h nem tudnak semmit csinálni. Menjek az önkormányzathoz, és indítsak birtokháborítási eljárást. Megtettük. Kaptam egy elutasító határozatot pár hét múlva. Azóta minden nyáron ez a helyzet, vad bulik, rendőrök ki, semmi sem változik, mi meg szívunk, volt már ellenzene, próbálkoztunk, d ezeknek mindegy. Be vannak rúgva, és az ember fél is tőlük, egyszer majdnem ránk támadtak, a kerítés mentett meg. Nekem családom van, és nem tudok semmit tenni, a pici gyerekem így nő fel. Nem tudom hogyan lehet ezt bizonyítani, mert ezek a zajértékek is nevetségesek, ami engem zavar, lehet mást nem…és tudjátok mit mondtak a vadak, h költözzünk el, én ott nőttem fel, sohasem laktam máshol, a szívem szakad meg, de nem tudom akkor jobb lesz-e ha elmegyünk, nem inkább a jogszabályokon kellene változtatni, h minket, békés embereket védjen, ne a vadakat?! Köszönöm, h elolvastak…

2008. dec. 16. 13:44
a szomszédokat le kell ...
60. 1366d1807f (válaszként erre: 59. - 2d539db31c)
2008. aug. 24. 18:17

Kérdezd meg az Önkormányzattól. Nekik kell tudnia legjobban a helyi rendeleteket. Biztosan meg van szabva, hogy milyen állatot lehet tartani és hányat.

Vagy írjál a jegyzőnek egy panaszos levelet.

2008. aug. 24. 18:14
Engem a szomszéd libái bosszantanak gágogásukkal. Ezzel kelek, ezzel fekszek. Városban a centrumban lakunk családi házban. Tehetek valamit ellene?
2008. aug. 24. 13:26

SEGÍTSÉG!


Családi házas övezetben lakom. Évek során "Status simbolum"-ként szinte minegyik házban van 1-2 kutya. Illetve a kertben.


Elég éjjel egy kóbor macsak, vagy kutya, rákezdik, ugatnak, vinnyognak, acsarognak.


Aludni már szinte lehetetlen. Éjfélkor kezdődik, aztán fél kettő körül, jháromkor, négy felé ..... kialvatlanul megy a gyerek az iskolába, álmosan megy a szülő dolgozni és ideges a nap végére.


Mit tehetek? Másokat is zavar, de nem mernek szólni, mert félnek, beverik az ablakukat téglával.


Van erre törvény? Van megoldás? Kérem, segítsetek!


Köszönettel: Aichi

57. judy01
2008. júl. 10. 13:18
Nalunk is a szomszed kakasok elviselhetetlenek. Sajnos a keruletben tarthato baromfi.De ejjel nappal ezt hallgatni? Mit tanacsoltok?
2008. jan. 17. 10:12

Birtokvédelmi eljárást kell indítani az Önkormányzat szabálysértési osztályán. Vagy az a tulajdonos írja meg a kérelmet, akit zavar, vagy a közös képviselő. Minden esetben alá kell iratni a lakókkal (név, emelet, ajtó).

Nekem most van egy ilyen ügyem éppen (közös képv. vagyok).

A rendőrség tanácsolta ezt nekem, mikor egyszer kihívtuk őket, Kijöttek, de nem tudnak mit csinálni.

2008. jan. 14. 14:18
Én is tulvagyok,illetve a ház lakóival ilyen helyzeteken.Itt a rendőrség sem tehet semmit,csak figyelmezteti,és figyelmezteti az ilyen lakókat,mást nem tehet.De!!!! Az illető akit megháboritanak az ilyen szomszédok,meglehet fékezni,és nem is akárhogy.Bennünket már felvilágositottak nagyjából.Tehát bekell menni a hivatalba,ott van egy olyan osztály/ne kérdezd melyik,nem én intéztem/,ahol panaszt tehetsz,esetleg a szomszédok aláirásával,és kirónak a csendháboritóra kb negyvenezer forintot.És ez igy mehet addig mig az illetőnek esetleg van pénze,vagy abba hagyja.Hát igy csendesedett meg az évekig tartó éjszakázás.
2008. jan. 1. 08:26
Először üvöltök,aztán lemegyek csengetni,utána jöhetnek az egyenruhás bácsik.Persze csak 22.00 után.Ha előre bejelentik,toleránsabb vagyok ám,nem ilyen hárpia
2007. dec. 30. 23:19
10 után hívhatod a rend őreit, már újra törvénybe van.
52. Free
2007. okt. 28. 16:54

drága lelkem szomszédja ismét nem bírja ki halláskárosodás nélkül. folytatódik a hangoskodás lent.

egyébként nem is zavarna, ha a basszustól nem rezegne a padlózatom...

51. kingi7 (válaszként erre: 50. - 5464505f6a)
2007. okt. 23. 15:09

Vagy megszöksz, vagy megszoksz...én nem szeretném...

vicc colt ez a lelövös...a kuruc.info-n olvastam:) tetszett..:)

50. 5464505f6a (válaszként erre: 49. - Kingi7)
2007. okt. 23. 14:58
Az nem számit,lsd:a favágós,baltás,lelövős,OCÖ-s sztorit.Türjük,h lassan mi vunk a kisebbség.Hogy nekik mindent szabad:(
49. kingi7 (válaszként erre: 48. - 5464505f6a)
2007. okt. 23. 14:55
És engem ki véd meg tőlük???
48. 5464505f6a (válaszként erre: 47. - Kingi7)
2007. okt. 23. 14:51
Vigyázz, mindjárt jönnek a cigányvédők és letámadnak,h rasszista vagy!!
47. kingi7
2007. okt. 23. 14:37
Hát nem javul a helyzet...kertes házban lakom, "csendes" helyen, de amióta a cigányok ideköltöztek...azóta vége a csendes övezetnek...napok óta egy puffogos motorral rallyznak az utcában...múlt héten szombaton fél nyolckor arra ébredtem, hogy a frissen befüvesített növekvő füvemen egy utánfutós autó áll, megdermedt bennem a vér... az utcán tele volt a cigányok autójával, még az autóbeállókon is álltak, plussz még a fő út is félig megtelt...8-kor elindult a cigánybasszus...az volt a szerencse, hogy nem itt volt a cigánylagzi....mert ami történt az csak a lánykikérés volt. Űvöltve vagy 100 cigány vánszorgott végig a mi csendes kis utcánkon:(((
46. 5464505f6a (válaszként erre: 42. - Tunde86)
2007. okt. 23. 14:04
Már ne is haragudj,de ezt a hülyeséget nem gondolhatod komolyan!Amikor döngetik ezerrel a zenét,akkor bizony nem kell a fülem a falra tapasztanom,h halljam és mivel nem tudunk tőle nyugaodtan aludni,pihenni, tanulni, ezért ez NEM csak az ő magánügye, mivel mások életére is kihat.De minek magyarázom már megint?
45. LoLiNa
2007. okt. 23. 05:49
rendörséggel :F
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook