Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A bank elengedheti, mérsékelheti a tartozást? fórum

A bank elengedheti, mérsékelheti a tartozást? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
91. Mezei Virág (válaszként erre: 90. - V555)
2017. dec. 27. 16:28

:(

Te már tanultál belőle...

Sokan pedig feledékenyek...

Még most sem mentették meg a sok deviza hitelest, de forintban már megint egyre több az adós ...:(

90. v555
2017. dec. 26. 23:59
Jó neked. Én is tanultam belőle: SOHA többé hitel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017. júl. 17. 04:29

En a tervezettnel joval hamarabb, iden majusban rendeztem az egesz osszeget.

Azonnal fel is mondtam a folyoszamlam.

Soha tobbe hitel, es soha tobbe BB.

El sem tudom mondani, mekkora megkonnyebbules!

88. v555
2017. júl. 17. 02:56
Egyébként benne van az üzletszabályzatukban, hogy megegyezésre törekszenek. Az Intrumnak és az Eos-nak is 2 hitelemre tripláját fizettem ki, de az utolsó 20.000 Ft-os részletet ki kellett fizetnem, nem engedték el. Ennyit a megegyezésről...
87. v555
2017. júl. 17. 02:52
Nekem is a BB-nál volt folyószámlám rajta 165.000 Ft folyószámlahitellel. Mivel a hitelkártyát és a személyi hitelt végrehajtó által többszörösen megfizettem,kb. 800.000 Ft-ot 200.000 Ft-ra, úgy gondoltam, hogy már nem fognak csesztetni. Tévedtem. 4 év 11 hónap után a BB behajtási Osztályáról kaptam egy ajánlott levelet, amelyben megírták, hogy a 165.000 Ft időközben 520.000 Ft lett.Próbáltam velük egyezkedni, decsak annyit engedtek meg, hogy kamant mentesen fizessem a korábbi folyószámlámra az összeget, de úgy, hogy 1-én (csak ekkor lehetett) fizetek 55.000 Ft-ot, majd még abban a hónapban elkezdem töleszteni 15-én havi 20.000 Ft-ot. Modták, hogy küldik a részletfizetési szerződést, (amit persze hiába egyeztünk meg), csak 32 nap után küldtek el, természetesen a mindennap kamatos kamattal terhelt összeggel.Ez így már 546.000 Ft lett.Befizettem az 55.000 Ft-ot, majd ugyanabban a hónapban még a 20.000 Ft-ot. Azóta mindig időben rendezem az összeget, de a pénztárosnak hiába adom oda mindig a személyit, lakcímkártyát, soha nem találja a folyószámlámat...Ezért mindig elkérik a régi befizetésem bizonylatát. Még jó, hogy megőrzöm.... 1 év után levélben tájékoztattak, hogy megszűnik ez a fajta számlacsomagom.Mivel másfél órás várakozás után nem jutottam el a pénztáros nő kolleganőjéhez (mivel ő csak befizetéseket intéz), ezért még nem tudom, hogy újra kamatmentes lesz-e a számlacsomagom. Itt jegyezném meg, hogy korábbi munkahelyeimen hiába voltam pl. recepcios, ha úgy adódott felszolgáló voltam, sőt a takarítónő munkáját is sikerült elvégeznem.Soha többet nem veszek fel semmilyen hitelt!!!!!!!Ezt egy életre megtanultam!!!!
86. v555
2016. júl. 20. 13:45
Köszi, már megegyeztem velük. Először be kell fizetnem 47.000 Ft-ot,utána pedig havi 20.000 Ft-tal fogom törleszteni.A számlacsomagom havi 400 Ft-os. És csak akkor mondhatom fel a számlámat, ha már pluszban lesz. Köszi a segítségeteket!
2016. júl. 9. 01:20

Sajnos a legtobb kerdesedre nem tudom a valaszt.

Nekem eloszor is be kellett fizetnem egy nagyobb osszeget, hogy megalljon a kamatozas. Aztan telefonon kellett megegyeznem a behajtasi osztallyal, a tovabbi reszletfizetesrol. Max. 24 havi kamatmentes torlesztes van.

Ha elkezded fizetni, pontosabban ha rendesen fizeted minden honapban, nem terelik jogi utra az ugyet.

84. v555
2016. júl. 7. 21:02
De azért az érdekes, hogyha korábban felmondták a folyószámlahitelemet, akkor erről miért nem értesítettek? Miért csak most jött ajánlott levél évekkel később? Vagy miért nem akkor mondták fel, amikor személyi hitelemet meg hitelkártya szerződésemet 5 évvel ezelőtt, és átadták egy behajtónak. Én azóta vagyok másik banknál,és odajött minden bérem.Meg hogy kaphattam folyószámlahitelt, amikor a másik 2 hitelemet se fizettem rendesen?
83. v555
2016. júl. 7. 20:50
Bocs, elírtam. Nem 2019. aug.21-én, hanem a fizetési számla ,valamint az ehhez kapcsolódó korábban felmondott folyószámlahitelemet mivel nem rendeztem tartozásomat, a bank a velem kötött fizetési számla keretszerződést súlyos szerződésszegés miatt 2016. aug. 01-én felmondja.
82. v555 (válaszként erre: 80. - Cic*Mic)
2016. júl. 7. 19:31
Hát sajna ma már megjött az ajánlott levél a Budapest Bank jogi osztályától, hogy a fizetési számlám keresztszerződését valamint az ehhez kapcsolódó korábban felmondott folyószámlahitelemet 2019. aug. 21-én 501.518 Ft tartozással 2016.08.01. napra, tehát 1 hónap múlva felmondja. Felhívtam őket, és azt mondták, hogy menjek be bármelyik bankfiókjukba hozzájuk személyesen a napokban, vagy tértivevényes levélben írjam meg miképp tudnám rendezni a tartozást. Ha személyesen bemegyek lehet-e részletfizetést kérnem vagy tartozásom csökkentését? Ha részletet megadják mennyi kamatot kell még fizetnem? És ha fizetem a részleteket hová fizessem, hogy a jogi osztály ne adhassa ki közben végrehajtásra? Köszönettel.
81. v555 (válaszként erre: 80. - Cic*Mic)
2016. jún. 21. 18:30
Jól értetted. Amikor 2010-ben felmondták a hitelkártya szerződésemet,és átadták egy behajtó cégnek,akkor én nekem mínuszban ott maradt a folyószámlahitelem.Én akkor átmentem egy másik bankhoz odakértem a fizetésemet,és közben pedig a hitelkártya tartozásomat rendeztem a behajtónak. Ezután kb. 1 évig kaptam sima levélben egyenlegértesítőt utána már csak most amikor küldtek egy sima levélben egy kártyát,amit nem aktiváltam. Az is érdekes, hogy a hitelkártya szerződésemet már 1 év nemfizetésem után átadták a behajtónak, a személyi hitelemmel is amikor késve fizettem be pár hónapot,már rögtön tértivevényes levéllel szólítottak fel, hogy rendezzem tartozásomat. Most meg nem tűnt fel nekik,hogy 5 éve nem jön ide a fizetésem?Egyébként amikor a hitelkártyámat visszafizettem,annak az egyenlegértesítőjén ott szerepel minden hónapban a számlavezetési díj,amit minden hónapban fizettem,amíg le nem járt a tartozásom.Akkor az milyen számla? Én már nem értem,ezért ezeket mind megkérdezem majd a banktól.
2016. jún. 21. 16:54
Ja bocsi, én úgy értettem, hogy a folyószámlahitelt nem fizetted :)
79. v555 (válaszként erre: 78. - Channa*)
2016. jún. 21. 16:27
Köszi a segítségedet. Holnap bemegyek a bankba.
78. Channa* (válaszként erre: 76. - V555)
2016. jún. 21. 14:46

Én felhívnám őket, hogy miért küldtek kártyát egy nem létező számlához. Ha létezik, akkor miért létezik?

A munkabér oda nem érkezése egy dolog, a számla nem attól él, hogy érkezik e rá pénz vagy sem, hanem attól, hogy megszűntették e.

Kérdezz rá arra is, hogy miért nem szüntették meg.


Ha a számla azóta is él, akkor biztos van rajta tartozásod is, amit elvileg rendezned kell. Ez akár számlavezetési díjból is felhalmozódhat.

Természetesen a telefon után levelet is írj nekik, és kérj tőlük egy igazolást, hogy nincs már tartozásod, a számla megszüntetéséről, stb.

A legjobb az lenne, ha ezt személyesen intéznéd, hogy rögtön megkapd ezeket a papírokat. A kártyát vidd magaddal, hogy be tudják vonni.

77. v555
2016. jún. 21. 14:20
Az a durva,hogy már 2 db 100.000 Ft-os hitelükre kb. kifizettem 700.000 Ft-ot.Jó, tudom hogy főleg én hibáztam azzal, hogy 1 banktól 3 hitelt is felvettem.
76. v555
2016. jún. 21. 14:14
Igen.Azt is sima levélben,és nem aktiváltam.És nem tudom jelent-e valamit az, hogy ilyen nevű folyószámlája nincs is már a banknak 2012 óta.Én még azt sem értem, hogy amikor átadták a hitelkártyámat egy behajtó cégnek,és felmondták a hitelkártya szerződésemet, akkor a folyószámlahitelemet miért hagyták meg, hiszen már előtte 1 évvel nem érkezett rá munkabérem,mert átmentem egy másik bankhoz.
75. Channa* (válaszként erre: 71. - V555)
2016. jún. 21. 10:17
Tehát, kifizettél mindent, azaz nincs tartozásod, de a számlád nem lett megszűntetve, és most kaptál egy új kártyát hozzá, ugye?
74. Cic*Mic (válaszként erre: 73. - V555)
2016. jún. 21. 10:12

Nem tudom neked mekkora az összeg, de maximum 24 hónapra adnak részletfizetési lehetőséget.

Egyébként állj a sarkadra ha beszélsz velük, mert gusztustalanok, arról kérdezősködnek hogy van-e munkád, ha nincs mikor lesz, ja és hogy esetleg eladhatnál ezt-azt hogy pénzhez juss...

Ha elküldik a szerződést postán, neked vissza kell küldeni a mellékelt válaszborítékban, amit elfelejtenek a borítékba tenni, szóval lehet fizetni még az ajánlott levél után is.

Nem hagyták megszüntetni a számlát sem, attól függetlenül hogy felmondták a folyószámlahitelt, hiába kértem, nem lehet. Így minden hónapban hozzáteszik a havi csomagdíjat a törlesztőhöz...költsék gyógyszerre, ha kifizettük az egészet, az lesz az első hogy megszüntetem a számlát.


Sok szerencsét!

73. v555
2016. jún. 21. 09:58
Azt fogom tenni.
72. Cic*Mic (válaszként erre: 71. - V555)
2016. jún. 21. 08:51

Szeretnéd kifizetni a tartozást?

Mert akkor csak egyet tudsz tenni, felhívod őket és megbeszélitek hogyan tovább.

71. v555 (válaszként erre: 16. - Cic*Mic)
2016. jún. 21. 05:23
Én is hasonló cipőben járok. Csak én már 2004-ben felvettem ettől a banktól egy hitelkártyát, meg egy személyi hitelt,és 2006-ban lett egy folyószámlahitelem. A személyi hitelt kifizettem, de a hitelkártya szerződésemet 2010-ben felmondták és átadták egy behajtó cégnek,amit azóta a behajtó cégnek kifizettem. Ekkor mínuszban volt a folyószámlahitelem.2010-ben átmentem egy másik bankhoz.A régi bankomtól kb. egy évig kaptam még sima levélben az egyenlegértesítőt, és pár hete sima levélben érkezett tőlük egy bankkártya.A fizetésem már 2010 óta nem ide jön.Mit tehetek?
70. Cic*Mic (válaszként erre: 69. - Channa*)
2016. máj. 3. 19:08
19. 000 ft korul lesz a havi torleszto.
69. Channa* (válaszként erre: 68. - Cic*Mic)
2016. máj. 3. 18:25

Na, örülök!:DDD

Nem tudom mekkora összeg a havi innentől, de azért megpróbálhatnátok, ha....

2016. máj. 3. 16:54

Megvan a 40. 000 ft :)

Es azt mondta a ferjem, hogy nem vacakolunk kervennyel, a maradekot 24 honap alatt kifizetjuk.

Nagyon orulok, megkonnyebbultem hogy vegre sinen van az ugy :)

Bar nem ertem a bank politikajat, hogy miert ennyire szigoru. Egyik ismerosomnek jol fizeto munkahelye van, es megis par ezer forintjaval fizet vissza az enyemnel nagyobb osszeget.

Na mindegy, a lenyeg hogy minden ok :)

67. Cic*Mic (válaszként erre: 66. - Channa*)
2016. máj. 2. 16:31
Köszi :)
66. Channa* (válaszként erre: 65. - Cic*Mic)
2016. máj. 2. 16:29

Nem tudok mit mondani, mert ugye mindenhol más szempontokat vesznek figyelembe.

én bízom benne, hogy belemennek!

Sok sikert!

65. Cic*Mic (válaszként erre: 63. - Channa*)
2016. máj. 2. 16:23
Mindenkepp. 24 honap helyett 36-ra szeretnem kerni, bizom benne hogy ez is megfelel majd nekik.
64. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 62. - Cic*Mic)
2016. máj. 2. 16:23
Természetesen, igen.
63. Channa* (válaszként erre: 62. - Cic*Mic)
2016. máj. 2. 16:11
Meg kell próbálni!
62. Cic*Mic (válaszként erre: 61. - Channa*)
2016. máj. 2. 15:50
Ossze kell valahogy szednem a 40. 000 ft-ot, de a maradek torleszto nagyon sok lenne 24 honapra. Azt mondta az ugyintezo, hogy bent a bankban kerjem hogy kuldjenek egy ugyfelkerelmet a kozpont fele, hogy szeretnek hosszabb futamidot kerni. Erre van valamennyi esely, hogy megadjak?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook