Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 2012. január 1-től fórum

90 napos diéta 2012. január 1-től (beszélgetős fórum)


39. Muna (válaszként erre: 38. - 116199a424)
2011. dec. 13. 09:36

Na máris lenne kérdésem :-)

Van e olyan, hogy gramm korlát?Gondolok itt arra, hogy ok, hogy gyümölcs nap, de mondjuk megvan az szabva, hogy 1 kg gyümölcsöt vagy 5kg ehetek meg egész nap?

38. 116199a424 (válaszként erre: 37. - Muna)
2011. dec. 12. 13:47

Szia! Udv.neked is :-)

Szerintem ebben a dietaban pont az a legszuperebb, hogy nincs elore elkeszitett menusor, minden nap magad dontheted el, hogy mi legyen a menud (vagy elozo nap) az alapjan, hogy mi van otthon, es nem kell sokat azon stresszelni, hogy milyen alapanyagokat kell beszerezni, stb. En biztos, hogy nem is tudnek 100 %-osan ragaszkodni a menusoromhoz, de azert gyuminapon mindig atgondolom majd, hogy mit szeretnek enni a rakovetkezo 4 napban.


Attol felek, dec.vegere en is 90 kornyeke leszek..... de ebben meg az a jo, hogy latvanyos lesz a fogyas ;-) 80-90-bol konnyebb sokat fogyni, mintha csak 2-3 kilo felesleg van rajtad es ahogy kapod majd a dicsereteket a csaladodtol, ismerosoktol, ez nagy motivaciot ad, es konnyebb kibirni a lemondasokat, amivel valljuk be, tobbe-kevesbe minden egyes dieta jar.


Ja, egyebkent a neten sok-sok recept otletet kaphatsz a 90 napos dietahoz, nem tudom, hogy ide beilleszthetem-e a weboldal cimet (lehet, hogy reklamnak szamit), de ha origon, vagy google-ba beirod, hogy "90 napos dieta receptek", akkor megtalalod te is.


Es ha vannak kerdeseid a dietaval kapcs., nyugodtan ird le, en benezek ide surun jan.1.elott is! :-)

37. Muna (válaszként erre: 1. - 116199a424)
2011. dec. 12. 07:41

Üdv!

Csatlakoznék én is!

Nekem ez lesz az első 90 naposom!Úgyhogy extrán elkél majd a segítség :-)

Nagyon jó ötletnek tartom a fényképet az "ilyen volt ilyen lett" nagyon inspirálóan tudnak hatni :-)

Esetleg van már valakinek elkészített menüsorja?

Jaaa és én már 90en is túl vagyok , így nekem extrán van miből leadni :-)

36. 116199a424 (válaszként erre: 34. - B235ac96d5)
2011. dec. 11. 07:14

Szia! De ugyi vagy!!! Barcsak en is mar itt jarnek... Nekem ez alkalommal -25 kilo a celom, de ha "csak" 20 kilo menne le (80+ kategoriaban vagyok), hat annak is ugy orulnek, hogy csak na! Foleg hogy nalunk meg gyerekek sincsenek, igy aztan tenyleg nincs mire fogni az uszogumit, csak az akaraterom hianyara.


Varlak januarban :-)

35. 116199a424 (válaszként erre: 32. - Db82bed8d4)
2011. dec. 11. 07:08

Szia Angie! Te probaltad mar a 90 napos dietat ezelott? Ha igen, milyen eredmennyel?

Udv.a csapatban es varunk jan.1-tol :-)

2011. dec. 10. 21:08

Sziasztok! Én most fejeztem be a 90 napos diétámat, egy kicsit pihentetem magam és én is csatlakozom hozzátok január 1-től. Eddig 12-13kg ment le. Mindig van +,-1kg, ami föl-le:)Én nem tartottam szigorúan a diétát, voltak néha csalások, de azért igyekeztem. Most 79,5-80,5 között ingadozom, a karácsony alatt arra fogok vigyázni, hogy ne jöjjön vissza semmi.A legközelebbi célom a 70kg:)

Sziasztok, januárban jövök!

33. Noricica1987 (válaszként erre: 30. - 116199a424)
2011. dec. 10. 16:04
Hát lehet igazad van de ujj év megyünk ide oda este jövünk haza,és húzós lenne,ezért kezdem 2-án,még soha nem csináltam ezt a diétát kíváncsi leszek,vajon fogom bírni,az biztos hogy addigra be szerzek egy sav lekötőt mert így sok a savam ettől a diétától meg még több lesz mindenhol ezt olvasom!!!Várom már a január 2-át nagyon!!
2011. dec. 10. 14:32

Sziasztok :)

Vissza olvasok :D Én is csatlakoznék :D

31. 116199a424 (válaszként erre: 28. - 41f5ea3045)
2011. dec. 10. 14:10

OK. Nekem is mennem kell, holnap majd benezek, remelem, akkorra mar tobben leszunk :-)

Puszi mindenkinek!

30. 116199a424 (válaszként erre: 25. - Noricica1987)
2011. dec. 10. 14:08

Szia Noricica :-)

Ja, en is gondolkoztam, hogy lehet masodika jobb lenne kezdesnek (ujev, stb), de en ezzel ugy vagyok, hogy mindig a honap elso napjan, vagy hetfon szeretek belevagni egy dietaba, igy attol felek, ha most masodikan kezdenem, akkor az lenne, hogy "majd febr.1-jen ujrakezdem"; de ez csak az en dilim... Te nyugodtan kezdd masodikan :-)

29. 116199a424 (válaszként erre: 19. - Kicsikincs72)
2011. dec. 10. 14:03
Persze, az elso nekifutas utan nekem is visszajott jo par kilo, de akkoriban nekem vizsgaidoszakom volt es olyankor nagyon nem erdekel a merleg, mert alapbol tiszta ideg vagyok, nem meg ha az etkezesem is szabalyokhoz van kotve...
2011. dec. 10. 14:00
most elköszönök de majd jövök.
27. 41f5ea3045 (válaszként erre: 24. - 116199a424)
2011. dec. 10. 14:00
:)
26. Noricica1987 (válaszként erre: 22. - 41f5ea3045)
2011. dec. 10. 14:00
Én is így vagyok vele de most hát ha!!
2011. dec. 10. 13:59
Sziasztok én is csatlakoznék bár én január 2-án kezdem el,mindegy lányok ti egy nappal előrébb fogtok járni!!
24. 116199a424 (válaszként erre: 22. - 41f5ea3045)
2011. dec. 10. 13:58

Majd segitunk, hogy ne add fel!!!! :-)

Ne aggodj!!!

Persze, lesznek jobb, meg rosszabb napok is, de a lenyeg, hogy ne add fel!

23. 116199a424 (válaszként erre: 7. - Andi.nagy)
2011. dec. 10. 13:55

Szia Andi! Ugy tunik, egy cipoben jarunk... :-)

Udv.a csapatban, 22 nap es indul a nagy fogyas!

2011. dec. 10. 13:54
előre félek.de kiprobálom.az a baj hogy feladom hamar...
21. 116199a424 (válaszként erre: 18. - 41f5ea3045)
2011. dec. 10. 13:50
Igen, plussz havi 1 viznap ha jol emlekszem. Habar azt lehet, hogy nem mindenki fogja csinalni, en pl.ha aznap dolgozok, biztos beajulnek munka kozben ha csak vizet iszok egesz nap. Ettol az egytol kicsit felek.
2011. dec. 10. 13:48
Mit szolnatok, ha raknank fel kepet a kezdo sullyal jan.1-en, majd utana a 90 nap vegen? Szerintem el lennenk ajulva latva az eredmenyt! - Persze ha nem bunozunk sokat... ;-)
2011. dec. 10. 13:47

sziasztok mindenkinek!

én végig csináltam becsülettel a 90 napos diétát,és utána még 90 napig ahogy a nagykönyvben meg van irva,de letelt 1év és normál evés mellett,biza jojo effektussal biza +15 kg visszajött .igy sok siekrt mindenkinek de kitartás,és mindenkinek sok sok minusz kg -ot kivánok.

18. 41f5ea3045 (válaszként erre: 17. - 116199a424)
2011. dec. 10. 13:47
Akkor ez a négy nap amit írtál folyton ismétli magát...jól értem?
2011. dec. 10. 13:45

Ez a fogyókúra megváltoztatja a szervezet működését, így garantálja, hogy súlyunk nem növekszik újra. A diéta 90 napig tart. Bár első olvasatra kicsit bonyolultnak tűnhet ez az étrend, de egy hét után már hozzá is szokunk. A négynapos szakaszokból álló diéta során protein, keményítő, szénhidrát és gyümölcsnapok váltakoznak. A sorrendet nem szabad megváltoztatni.

Fontos, hogy az étrendben semmit sem szabad átugorni. A diéta alatt havonta egyszer víznapot kell tartani, amely a gyümölcsnap után következik. Ekkor egész nap csak vizet fogyaszthatunk, majd a proteinnappal folytatjuk. Kávét és teát bármennyit ihatunk, de szigorúan tej és cukor nélkül.

A diéta befejése után ugyanúgy ehetünk, mint korábban, egy feltétellel: a reggeli még 90 napig csak gyümölcs lehet. Ha ebben a 90 napban még 3 kilót leadunk, akkor biztosak lehetünk abban, hogy megváltozott szervezetünk működése.


-----------

Ez volt a 3.resz.

Szerintem is ez az egyik legjobb dieta, mar csak azert is, mert nem konkretan szabja meg, hogy mit egyel, hanem ad egy kis valasztasi lehetoseget: pl.feherje napon mindegy, hogy halat vagy csirket eszel, ezzel szemben mas dietak, amiket probaltam maximalisan megszabjak, hogy mit ehetek es NEM lehet semmit semmivel felcserelni; hat nekem ez a halalom!!!

Igaz, itt is vannak szabalyok, de azert nem annyira drasztikusak!

2011. dec. 10. 13:43
szülés után maradt rajtam 10kiló nem baj mások szerint de én szeretnék újra a régi lenni:)
2011. dec. 10. 13:42
hűha...egyedül nehéz lehet!?
2011. dec. 10. 13:40

REGGELI - minden napra:

Minden reggeli ugyanaz: egy kevés gyümölcs, két alma, körte, barack, vagy egy marék apró gyümölcs, eper, málna, szőlő, cseresznye....... stb.

Fontos, hogy az utolsó gyümölcsevés után 1 óra teljen el az ebédelés előtt.


1. nap PROTEINNAP:

Tejet, sajtot csak ezen a napon szabad enni.

Ebéd: 3 szelet (20 dkg) főtt, vagy sült hús, hozzá egy szelet kenyér. Hús helyett fogyaszthatunk 3 tojást, sütve vagy főzve, vagy a hússal megegyező mennyiségű sajtot.

Salátát - olaj nélkül - korlátlan mennyiségben ehetünk. Ebéd után 2 dl tészta nélküli levest igyunk.


Vacsora: ugyan az, mint az ebéd, de leves nélkül. Ügyeljünk arra, hogy ugyanazt, és ugyanannyit együnk mint ebédre ettünk. Tehát ha húst ebédeltünk, akkor húst vacsorázzunk, vagy ha tojást, akkor tojás legyen a vacsora is.



2. nap KEMÉNYÍTŐNAP:

Ebéd: Bármilyen zöldségféle (bab, borsó, zöldbab, lencse, sárgarépa, burgonya) főzve. Ételízesítőt, sót, paradicsomszószt vagy főtt paradicsomot használhatunk. Egy szelet kenyér és saláta ízlés szerint. Ebéd utántól salátát bármennyit fogyaszthatunk.


Vacsora: ugyanaz, mint az ebéd, de harmadával kevesebb mennyiségben.


3. nap SZÉNHIDRÁTNAP:

Ebéd: főtt tészta fűszerezve, például spagetti szósszal, vagy bármilyen sós sütemény (pogácsa). Tévedés ne essék, tilos a spagettira sajtot szórni!!!


Vacsora: Két kisebb szelet torta, esetleg 3 adag fagyi és kötelezően 1 szelet (3 kocka) főzőcsokoládé.


4. nap GYÜMÖLCSNAP:

Egész nap, bármilyen gyümölcs (gyümölcslé) bármilyen mennyiségben.


Mi a lényege ennek a diétának?

A testkontroll követői szerint a különböző ételfajták lebontásához különböző emésztőnedvekre van szükség. Ami az egyik ételféleség emésztéshez alkalmas, az nem feltétlenül jó a másikhoz is. Például a fehérje (mindenféle hús, hal, tojás, tej, sajt, túró...) lebontása savas emésztőnedvek jelenlétében megy végbe. A gyomor, ha étel kerül bele, mindig az éppen szükséges összetételű és kémhatású gyomornedvet választja ki. Hagyományos étkezési szokásaink szerint jóformán mindig olyan ételek kerülnek össze, melyek egymással ellentétes kémhatású gyomornedveket igényelnek, így semlegesítik egymást. Pl. hús-krumpli, hal-rizs, csirke-főtt tészta, tojás-piritós, sajt-kenyér, tej-kifli.

Az ételek megfelelő társításának elve kimondja, hogy a szénhidrátot (a keményítő is az!) tartalmazó ételt nem szabad együtt fogyasztani a fehérjékkel. A proteinről, fehérjékről tudjuk, hogy az álltati eredetű ételeket érjük rajta: húsok, sajtok, tej. A nagyobb problémát az okozza, hogy mi a különbség a keményítő és a szénhidrát között.

A szénhidrát egyszerű, a keményítő összetett cukor. Keményítő az összes zöldség, a burgonya. Szénhidrát a tésztafélék, a rizs, a cukor, a csoki, az aszalt gyümölcsök és valamennyi üdítő.

Fontos tudni, hogy a zöldségek emésztése nem igényel sajátos emésztőnedveket, semleges, savas és lúgos közegben egyaránt lebontódnak. A gomba és a hagyma is semleges.

2011. dec. 10. 13:40
köszi
2011. dec. 10. 13:37

Sziasztok!


Andi, én nagyon szerettem ezt a diétát csinálni, mert a legkevesebb lemondással szerintem ez jár.


Kéknefelejcs, a diáta lényege a szétválasztás. Négy napos ciklusok követik egymást, amiben bizonyos napokon csak fehérjét, bizonyos napokon csak keményítőt, bizonyos napokon meg csak szénhidrátot ehetsz. Minden ciklus uccsó napja pedig gyümölcsnap.

2011. dec. 10. 13:37

Származása, típusa

Hazánkban rendkívül népszerű a sokak szerint amerikai sportorvosok által kidolgozott 90 napos diéta. Ez a diéta a különböző tápanyagtípusok szétválasztására épül.

A diéta alatt a protein-, keményítő-, szénhidrát- és gyümölcsnapok váltakoznak egymás után, mely napok sorrendjét nem szabad megváltoztatni.


Víznap

Egy hónapban egyszer érdemes víznapot tartani. Ezen a napon csak tisztított- vagy ásványvizet szabad fogyasztani. A víznap vagy folyadék nap célja a felgyülemlett salakanyagok gyors és hatásos eltávolítása a szervezetből, illetve a diéta során beállt súlyponton való átlendülést segítheti elő. Sokan tapasztalják, hogy a kezdetben leadott néhány kilogrammos fogyás után a súlycsökkenés néhány napra, esetleg hétre megáll, de a közbeiktatott víznap hatására a testsúly csökkenése ismét beindul.


Leadható súlyfelesleg

A 90 napos diéta nagyobb súlyfelesleg esetén is hatásos lehet. A diéta általános hossza, mint ahogy a neve is mutatja, 90 nap. Ezidő alatt az átlagos súlyvesztés 15-20 kg. A 90 napos diéta a felesleges súly leadásán kívül megváltoztatja a szervezet működését is. Ezzel biztosítja, hogy a leadott kilók ne jöjjenek vissza a diéta befejezése után se. Abban az esetben, ha a leadni kívánt súlyfelesleg kisebb, a 90 napos diéta előbb is befejezhető. Bár ekkor az említett változás nem jön létre a szervezetben. Reggelire minden nap gyümölcsöt együnk. Bármilyen idénygyümölcs, körte, alma, őszibarack, sárgabarack megteszi a 90 napos diéta alatt reggelinek.


-----------------------

Mindjart kuldom a 2.reszt!

10. 116199a424 (válaszként erre: 6. - 41f5ea3045)
2011. dec. 10. 13:36

Szia! Udv.a csapatban :-)

Megvan neked a dieta leirasa vagy szeretned, hogy atkuldjem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook