Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! fórum

80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! (beszélgetős fórum)

107. Cepheus (válaszként erre: 106. - Channa*)
2018. okt. 23. 17:14
Nem vagyok fiú, csak 45 éves. És biztosan ismered az almaformát, ami idősebb korban tipikus, a derék eltűnését eredményezi. És igen, ezen kívül elégedett vagyok, mert kemény és formás a húsom. :-p
106. Channa* (válaszként erre: 103. - Cepheus)
2018. okt. 23. 16:58

Ne haragudj meg!

Nincs nagy baj az alakoddal, de a derékbőséged 88 cm?

Szerintem ez elég nagy baja az alakodnak.


Vagy fiú vagy?

105. Guruljka (válaszként erre: 102. - Cepheus)
2018. okt. 23. 16:52

Nekem is szokott itthon lenni fehérjém.

Ha már többedik napja nem ettem érdemi mennyiségű fehérjét, legurítok egy adagot. Sőt, kipróbáltam, ha azzal indítom a napi étkezések sorát, akkor elég sokáig nem érzek éhséget.

Viszont mivel későn kelő és hajnalban fekvő vagyok, és mivel éjszaka ugye nem illik enni, nekem talán utolsó étkezésként kellene a fehérjét beiktatnom.

Fontos ám, mert idővel (40 után) már kezd az izomzat leépülni, ha nem figyelünk oda.

104. Guruljka (válaszként erre: 100. - Cs.Georgina)
2018. okt. 23. 16:00

Ha simán nem szereted, akkor értem.

Az 1000 kalória nagyon kevés.

103. Cepheus (válaszként erre: 83. - Unom)
2018. okt. 23. 15:59
Na igen. Nekem nincs nagy bajom az alakommal, de a derékbőségem még mindig 88 cm. 80 alatt lenne jó. :-(
102. Cepheus
2018. okt. 23. 15:56
Georgina, esetleg egy Pure Whey fehérjeturmix napközben megdobja a fehérjebevitelt, és csak kb 100 kcal. Segíthet előrelépni, mert 1000 kcal/nap elég kevés. A sima csokis iható, vízzel is.
101. Cs.Georgina (válaszként erre: 100. - Cs.Georgina)
2018. okt. 23. 15:46

És amit elfelejtettem!

Amit eszek: húsok minden formában, rizs, krumpli ritkán, kukorica (tudom zöldségeket írok :) ), tejtermékek, tojás, savanyúságok, és persze a magyaros konyha kolbász, hurka, aztán még bacon.

Ma pl.: sült császár szalonna (kenyér nélkül).

Pssszt! de munkában vagyok és puffasztott rizst eszem és szerintem mára ennyi lesz az étkezésem.

100. Cs.Georgina (válaszként erre: 98. - Michelle.r)
2018. okt. 23. 15:37

Sziasztok!


Húúú és nagyon köszi Mindőtöknek a válaszokat/kérdéseket/tanácsokat! Nem csalódtam, azt hiszem jó helyen járok. :D

Az infratrainerezés az olyan, hogy 50 percet tekersz félig fekve egy biciklin és közben mintha szaunában lennél infra sugarakkal kezelik a lábad a cikk talán jobban megfogalmazza:

[link]

Röviden:tekersz, szaunázol, izzadsz, kb. 800 kalória égetés 50 perc alatt. És nekem eddig az első edzés, amit nem adtam fel.

A kilók nem mentek le, de változtam, sajnos nem mértem magam az elején, de az tuti, hogy rám jönnek a régi ruháim és kitartóbb vagyok, jobban érzem magam, de nem a reklám helye. És bánt, hogy a kilók nem mennek le, már letekertem több mint 30 x 50 percet.

Igen arra már én is gondoltam, hogy túl keveset eszem és azt is rosszkor. Kb.: 1000 kalória/nap. Munkám mellett nem kivitelezhető a 4-5 x étkezés, ráadásul kaotikus munkarendben dolgozom (van olyan hetem amikor 4-5 különböző műszakba megyek, pl.: hétfő reggel 7-től majd 14-től, majd megyek 10-re 12 stb.). Ilyenkor megesik, hogy nappal semmit nem eszek és jön az esti hűtő nyitogatás és a szárazkolbász.

A főtt zöldséget egyszerűen nem eszem meg, nem szeretem, se a levesben a répát, sem párolt zöldséget, nem tudom nem szeretem és nem is tudom rávenni magam.

A kenyeret szintén régóta nem eszem, persze nem mondom, hogy nincs olyan, hogy a pörkölthöz nem csúszik be, de tényleg nem jellemző a kenyér és kifli és társai találkozása velem.

Inni iszok eleget (bár a baráti kör azt mondja a pálinkából néha rámférne több, de viccet félre téve, inni iszom) Reggel 3 dl vízzel indítom a napot.

Orvosnál nem voltam, de már egyre többet jár az eszemben, hogy csak nem ártana.

Néha tornázok, most egy 30 napos edzésre buzdító app.-ot töltöttem le 22 napnál járok.

De mégis azok a kilók nem mennek, ragaszkodnak hozzám, szeretnek engem!!! :(

Tényleg köszönöm az eddigieket Nektek!

99. Andi.Bobi (válaszként erre: 98. - Michelle.r)
2018. okt. 23. 15:18
😁😁😁😂😁
98. michelle.r (válaszként erre: 86. - Cs.Georgina)
2018. okt. 23. 15:00

Várj csak, mindjárt kimutatjuk a fogunk fehérjét :DDDDD


Látjuk hogy mit nem eszel, de mit igen?

Update dolor nem kell a fogyáshoz, elég ha csak az alapelveit betartod, ha ragaszkodsz az update-hez.


Az nem lehet, hogy túl keveset eszel? Iszol eleget?

97. Andi.Bobi (válaszként erre: 96. - Unom)
2018. okt. 23. 14:48
Igen, ez is segített. 21 kiló fogyásnál tartok. Még folytatom, csak most volt egy kis szunet, hogy annyira nem figyeltem. Csak súlytartás volt.
96. unom (válaszként erre: 93. - Andi.Bobi)
2018. okt. 23. 14:41

Neked ez segített? Mármint az időszakos böjtölés.

Ha a kalóriabevitel és a mozgàs rendben van akkor szerintem mindegy, hogy azt mikor eszi meg.

95. abigel45 (válaszként erre: 86. - Cs.Georgina)
2018. okt. 23. 14:27
mióta fogyizol? Mert ha nem eszel kenyeret, tésztát, cukrot, akkor az már elég ütős étrend. Kenyér helyett mit eszel? Kb. mennyi kalóriát eszel meg, és ha sokat, akkor az miből jön össze? Bocs a sok kérdésért:)
94. abigel45 (válaszként erre: 93. - Andi.Bobi)
2018. okt. 23. 14:22
tényleg, de jó, hogy említed! Ezzel még megdobom a fogyim, hogy igyekszem 8 órán belül maradni az étkezéseknél, ez azért nem túl nagy megszorítás. Köszi, eszembe se jutott, hogy még ilyennel is lehet katalizálni a fogyást, pedig tééényleg.
93. Andi.Bobi (válaszként erre: 86. - Cs.Georgina)
2018. okt. 23. 14:17

Próbáld ki a IF et, az időszakos böjtölést. 8 órában eszel, 16 órában nem. Pl. 10-18 óra között eszel.. Oda figyelve a kalória bevitele. 1200-1300 kalória szerintem kell egy napra.

Mozgásnak ha nem szeretsz tornázni akkor sétálj picit tempósabban.

92. Andi.Bobi (válaszként erre: 86. - Cs.Georgina)
2018. okt. 23. 14:13

Szia!

Mi az infratréner?

Voltál a háziorvosnál, esetleg egy vérvétel nem ártana, nincs e pajzsmirigy gond. Ez csak egy gondolat..

91. Guruljka (válaszként erre: 86. - Cs.Georgina)
2018. okt. 23. 14:08
Miért nem eszel főzve zöldséget?
90. Guruljka (válaszként erre: 79. - Unom)
2018. okt. 23. 14:07

Ó, hát így már megvannak az arányok.

Nekem a 155-ből lett talán 149... :D


Fiatalon 47-48 kg voltam. Sose volt súlyproblémám, és hogy lettem 6 évvel ezelőtt 75 + kg, nem érzékeltem, csak már nehezemre esett a mozgás. Azt megelőzően évekig ápoltam a mozgáskorlátozott férjemet itthon, lezajlott a klimax, és leszoktunk a dohányzásról is. A gombóc kinézet akkor tűnt fel, amikor 2012 tavaszán a férjem meghalt, és én kicsit később elkezdtem visszanézni a halála előtt néhány héttel készült képeinket. A mérleg akkor került elő, amikor már fogytam valamicskét, ekkor mértem a 75 kilót.

Az egyetemet, levelezőként, már 50 kilóval kezdtem 2014-ben.

Igen, bizony észrevettem, hogy nem fogom tudni hordani többet a fiatalkori kedvenc blézeremet, mert vállban megerősödtem, és a hátam 50 kilósan is szélesebb, mint régen.

Aztán még tartottam egy darabig a súlyt, de két évvel ezelőtt lelki borulás is ért, a munkám (ami ülőmunka) is több lett. És jött az, hogy gyorsabb a fehér lisztes cucc, mint főzicskélni magamnak. És jöttek a kilók, ami miatt a nyáron bő ruhákat vettem, és most rendeltem éppen kabátot...

89. unom (válaszként erre: 86. - Cs.Georgina)
2018. okt. 23. 14:01

Mi az az infratréner?

A centikben van változás?

Ha van, akkor tényleg izmosidsz, bár én ezt sport nélkül kétlem. Ha nincs akkor változtatnod kell az étkezésen és a mozgáson.

2018. okt. 23. 13:41
Mármint a kettő közül valamelyik, és ha látod a formálódást, akkor inkább az első.
87. Cepheus (válaszként erre: 86. - Cs.Georgina)
2018. okt. 23. 13:39
Szia! Ha jó a napi étrended, akkor valószínűleg zsírból fogysz, izmot építesz, azért nem változik a súlyod. Majd beindul, hajrá. B-verzió :nem megfelelő a kalória bevitel, ezt a Kalóriabázison le tudod csekkolni. És biztos lehet még más is, de nekem ez a tippem.
2018. okt. 23. 13:22

Sziasztok!

Csak azért merek írni, mert jó társaságnak tűntök. :)

A helyzet az, hogy folyamatosan küzdök a plusz kilóimmal. 152 cm alacsony vagyok :( és most társul hozzá 69 kg. Tudom SOK! 36 éves múltam, változni tudom nem késő. 4 hónapja járok infratrainerezni, de kilóban kevés a változás az alakom formálódik, de ...

Segítségeteket az élelmezésem kapcsán kérném.

Amit tudni kell:

1.főzve zöldséget nem eszem,

2.kenyeret és tésztát eddig sem ettem, ez után sem fogok,

3.cukrot még a kávéhoz sem adok, cukros üdítőket kerülöm,

4.vidéken élek, a hiperszuper fogyis cuccok (pl.: update dolgok) nem beszerezhetőek.

Ez így jónak tűnik, de nem mennek le a kilók! :(

Szerintetek mi lehet a gond?

2018. okt. 23. 12:01

Hát nem tudom.


Én terhesség előtt 52-56 kg voltam. És ha most lefogyok ennyire, akkor anorexiásnak nézek ki és mindenki temet.


Én világ életembe sportoltam, bár már 30 éve nem versenyzek, de mindenképp más lett a testem. Nem, nem lottyad, nem megereszkedett, de más.


Az is lehet, hogy a csontjaim lettek könnyebbek, ezért tűnök a régi súlyommal nagyon soványnak, mert ez eseten, ha a régi súlyomba vagyok, akkor ugye jó pár kg-al könnyebb vagyok, mint voltam.....

84. michelle.r (válaszként erre: 82. - Channa*)
2018. okt. 23. 11:32

Mert tényleg jól áll....? ;)

Tényleg megváltozott a testem összetétele, sokkal izmosabb vagyok, mint húszévesen, ezért sose fogok anorexiásnak kinézni. De ha 10 kiló van rajtam, az nekem már elfogadhatatlan. A külvilág szerint rendben, de nekem diszkomfortos.

83. unom (válaszként erre: 82. - Channa*)
2018. okt. 23. 10:18

Messze nem nézek ki anorexiásnak, 10 kilóval többel dagadt lennék, vagyis voltam.

A +10 megvan, centiben, a derekamon.

2018. okt. 23. 09:28

Sosem fogom megérteni, hogy miért gondolják azt a nők, hogy az a súly, ami volt nekik 20 éves, jól állna nekik 40 felett.

A testünk teljesen megváltozik, az összetétele, így szerintem kb. 10 kg-ot rá kell tenni az akkori súlyunkra, hogy ne anorexiásnak nézzünk ki.

81. unom (válaszként erre: 80. - Abigel45)
2018. okt. 23. 09:11

Még most is szoktam turmixozni. A párom cukros, neki híznia kellene, 220g CH-val. Én meg szeretem :)

Az édességgel furán vagyok, tegnap muffint ettem, meg kekszet, meg mindent, ma meg nem kívánom kicsit sem.

80. abigel45 (válaszként erre: 79. - Unom)
2018. okt. 23. 09:05
olvasgattam a hsz-eidet, ha jól értem, fehérjeturmixoztál, utána meg csak úgy fogytál, még édességgel is.... nagyon tuti:) Jó vékony lehetsz, én utoljára 20 évesen voltam 56 kg a 173 cm-emhez:) Amúgy a nagykönyv szerint 63 kg-nak kéne lennem, ami uszkve 20 kg pluszt jelent. Annyi azért nem hiszem, hogy van, de egy 15-től tényleg jó lenne megszabadulni. Szerintem minimum 2 évig írni fogok ebbe a fórumba:) De nem baj, most már nem rohanok a fogyással, amiatt szívtam meg, voltaképp 65 kg-ról indult a fogyim úgy 10 éve, most 83 vagyok... jó, mi? No de most úgyis a nagykabátok jönnek, pasim sincs, a tükör meg kibírja, ha sokat kell várnia rám:)
79. unom (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2018. okt. 22. 20:03
170 centi, ennyi maradt a 172-ből.
78. Guruljka (válaszként erre: 72. - Unom)
2018. okt. 22. 20:00

Milyen magas vagy egyébként?

Én 20 évesen szülés után voltam 50, a 150 centimmel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook