Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! fórum

80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! (beszélgetős fórum)

47. michelle.r (válaszként erre: 44. - Andi.Bobi)
2018. okt. 22. 12:29
Vagy elírtad a mennyiséget, vagy van gond a vízivással ;)
46. Guruljka (válaszként erre: 44. - Andi.Bobi)
2018. okt. 22. 12:28

Az írásával van egy pici? :)))

Nem 1,2 liter akart az lenni?

45. Guruljka (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 12:27

Nálam beépített tulajdonság a tagadás.

Pláne az étkezéssel kapcsolatban. És még inkább a reggelizéses cseszegetéssel kapcsolatban. Hát nem éhesen esem ki az ágyból, és akkor mi van? Van, aki ilyen, elfogadom - de én nem ilyen vagyok, ezt is el lehetne fogadni.


Nálam inkább az a probléma mostanában, hogy ha nem akarom, akkor is a gép előtt ülök a határidők miatt. Persze beleférne 20 perces mozgás egy-egy szünetbe, de szerintem inkább az a baj, hogy képes vagyok "gusztusból" enni, holott célszerű lenne megvárni az éhség érzését.

A sósat nagyon kívánom. És jön a lukas bundás kenyér, tojással, sajttal sütve. Még ha kevés zsiradékon sütöm is, a sajtnak is, a tojásnak is szinte a fele zsír.

44. Andi.Bobi (válaszként erre: 41. - Andi.Bobi)
2018. okt. 22. 12:25
Reggel 8 tól idáig 1,2 dl vizet ittam. Szerencsére a víz ivással nekem nincs gond..
43. Andi.Bobi (válaszként erre: 40. - Globus)
2018. okt. 22. 11:00
De jó, hogy beválik neked :))
2018. okt. 22. 11:00
2018. okt. 22. 10:57
40. globus (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 09:42
Pár kiló lement az étkezési alkalmak számának szűkítésével. Mivel a nem evéses időtartamban benne van az alvás, simán kibírható. 10-11 óra körül indítom étellel a napot, ám ebben is kevés ch-val :) Nem gondoltam volna, hogy beválik, sőt könnyen tolerálható.
39. michelle.r (válaszként erre: 33. - Abigel45)
2018. okt. 22. 09:30
Az nem lehet, hogy tele van a szervezeted pangó vízzel? Mert attól tényleg lehet úgy kinézni, mint egy Michelin baba.
38. michelle.r (válaszként erre: 28. - Channa*)
2018. okt. 22. 09:29
Pontosan ezt mondta nekem az egyébként rémesen antipatikus nőci ezen a hormontípus vizsgálaton.
37. michelle.r (válaszként erre: 24. - Globus)
2018. okt. 22. 09:27

Aki eszik kenyeret, az tényleg nyakig van a bajban ;) A krumplit meg előtt be kell áztatni legalább fél órára, kiázik a keményítő máris jobb a helyzet.


Én édesburgonyából csinálom a rakott krumplit is, a gulyásba is azt teszek.

36. abigel45 (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 09:26
Én is próbáltam a paleót is, de mivel nem eszek húst (elvek és ízlés miatt sem), nagyon nehéz volt tartani. A mákmuffint viszont átmentem belőle, nagyon fini:)
35. michelle.r (válaszként erre: 23. - Globus)
2018. okt. 22. 09:26

Engem mindig halálra bsztatott mindenki, edző, dietetikus, hogy egyek ötször. Hiába mondtam, hogy nem tudok és nem akarok. Ha reggel eszem, kifejezetten diszkomfortos a gyomrom, fáradt vagyok.


Két éve csak a magam szórakoztatására elmentem egy vizsgálatra, kiderült hogy a hormontípusom szerint mit kell változtatni az étkezésemen, ééééééééééés kifejezetten nem jó nekem, ha háromnál többször eszem egy nap. Ha kétszer ennék, azzal se lenne semmi baj.


Azóta tényleg mintha dinamitból lennék ;)

34. Guruljka (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 09:25
Persze hogy nincs vele baj, szeretem is, de ez tipikusan nem az az étel, amit egymagamra nekiállok főzicskélni.
33. abigel45 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2018. okt. 22. 09:24
hú, én a 75-tel még nagyon duckó vagyok, biztos könnyebbek a csontjaim is. 58-60 kg voltam 30 éves koromig, aztán jöttek a hormongondok. Annyi már biztos nem leszek, de a 65 nagyon szuper lenne:) Persze egyelőre a 70 is nagyon messzi álomnak tűnik, de nem rohanok, abból csak hízás lett mindig a végén.
32. abigel45 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2018. okt. 22. 09:20
igazakat írsz, de itt senki nem írta, hogy nem kell mozogni vagy hogy pár hetes diéták a nyerők:) Épphogy az általad elmondottakkal értettünk egyet. Módszert nem követek, és mozogni is fogok:)
31. michelle.r (válaszként erre: 20. - Abigel45)
2018. okt. 22. 09:20
A szénhidrát éppúgy függőséget okoz, mint a nikotin, vagy az alkohol. Csak egyszerűbb lejönni róla, három napig, lehet hogy akár egy hétig is, a falat kaparod egy pogácsáért, egy szelet tortáért. Ha kitartasz, elmúlik.
2018. okt. 22. 09:16

Tényleg! A magasságodat figyelmen kívül is hagytam....

Minek akarsz te 65 kg lenni? a 75 is pont megfelelő lenne.

Én a 165 cm-es magasságomhoz még 70 kg-al sem vagyok még telt sem.

Persze, tudom, hogy a test zsír és izom aránya fontos, meg a csontok súlya, stb...

29. michelle.r (válaszként erre: 19. - 38fa403bdc)
2018. okt. 22. 09:16

Nem foglak traktálni a paleoval ;), de én pl.karfiolrizst szoktam csinálni, amiért még senki nem akart megölni, sem a család sem a barátaim ;) Felkockázva berakom az aprítóba, majd kókuszolajon - nem lesz kókusz illata és íze - néhány percig kavargatva pirítom, sózom.


Persze ez zöldség, és ha te írtad, hogy nem ehetsz azt sem, akkor nem a legjobb neked.


Egyébként miért nem ehetsz rostot és zöldségeket? Orvosi utasítás, vagy saját tapasztalat?

28. Channa* (válaszként erre: 23. - Globus)
2018. okt. 22. 09:12
Nem hát! Meg az sem jó, hogy a szervezetünk nem tud pihenni, hanem egész nap az emésztéssel van elfoglalva.
27. Channa* (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 09:11
Én se szeretem, de hamar megtanulható és akkor nem kell számolni. nekem 1-2 hetembe telt, hogy tudjam miből mennyit "ehetek".
26. michelle.r (válaszként erre: 16. - Abigel45)
2018. okt. 22. 09:09

Inkább a társai. ;) Paleo elvek szerint. Szendi Gábor és Posta Reni összes könyvét megvettem.


Hormonproblémákkal viszont vannak olyan dolgok, amik hiába diétásak, neked nem megfelelőek.


Egyébként 173 centihez a 80 kiló nem egy olyan súly, amit maximum egy, de inkább fél év alatt ne tudnál leadni, és tényleg csak egy kis önfegyelem kell hozzá. Ha csak a gabonákat és a cukrot kiiktatod, menni fog. És a jó hírem, hogy vissza se fogsz térni.


Hajrá!

25. globus (válaszként erre: 2. - Apeeng)
2018. okt. 22. 08:55
Tibi, te vagy? :D
24. globus (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 08:54
Meg a benne lévő krumplival és hozzá evett kenyérrel :))
23. globus (válaszként erre: 21. - Channa*)
2018. okt. 22. 08:53
Én cukorbeteg vagyok, de nem eszek 5x. Ennek hátulütőire mostanában jöttem rá. Lám, lám, mit tapasztaltam? Jobbak lettek a vércukor értékeim! Nem jó egész napos kajcsizással az inzulint egekben tartani. Szándékosan rövidre állítottam az étkezési intervallumot. Későn reggelizem, korán befejezem a vacsorát, kettő között megeszem, amennyit kell, de ezen kívül semmit. Ha csak a laborértékeim javulnak, már megéri.
22. michelle.r (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. okt. 22. 08:52

A gulyáslevessel speciel pont semmi baj nincs. A csipetkével van, de azt én mindig kihagyom, helyette rengeteg zöldséget teszek bele.


Én utálom a kalóriaszámolgatást. 1600-at kellene ennem, annyit parancsszóra nem ennék, és a macerázást is utalálom, ami vele jár ;)

2018. okt. 22. 08:18

Nekem sosem kellett túl sokat fogynom, annak ellenére, hogy nekem is van hormonális (pajzsmirigy) betegségem, illetve van cukor problémám is, IR-el kezdődött.


Sok-sok kifogás elhangzott a hozzászólásokban, és ez az ami akadályozza a sikeres fogyást.

Első lépésként ezekkel kell leszámolni.


Szerintem egyik diéta sem jó. Nem szabad sem a CH-t, sem a zsírt nagyon elhagyni. Az étkezésünknek változatosnak kell maradni és mindent kell enni, csak mértékletesnek kell maradni!

Mozgásra szükség van az izomzatunk miatt, ami sok más problémát megelőz/megszüntet, pl. ízületi problémák.


A legjobb módszer, ha felcsapjátok Horváth Ilona szakács könyvét és abból főztük, és az általatok főzött ételek mennyiségét korlátozzátok, pl. nem 400 gr főzelék, hanem csak 200 gr, nem 20 dkg sült hús, csak 10 dkg, stb. Simán elég!!!!

Ha a kalória bázist használjátok, ne állítsatok be nagyon nagy célokat, mert akkor nagyon hamar átlépitek a tápanyag korlátokat és elveszi a kedveteket.


Mozgásra nem elég, hogy kertészkedek, takarítok, elmegyek a gyerekért az oviba, járok bevásárolni, stb., hanem igen is kell valami rendszeres sport, aminek nem kell divatos sportnak lennie egy drága sport központban, hanem lehet pl. csak gyaloglás. Nem, nem séta! Hanem intenzív gyaloglás naponta 30-60 perc, vagy otthon is lehet tornázni. Én az intervall edzéseket szeretem, ami azt jelenti, hogy az eltervezett gyakorlatokat 1 percig kell csinálni, köztük kis 30 másodperces szünetekkel. A gyakorlatok legyenek intenzívek és terhelőek felváltva. Pl. helyben futás 1 percig, felülés 1 percig. Nem kell eszköz.


Az étkezésre nem elég figyelni 1-2 hétig, aztán megduplázni az adagokat, hanem egy olyan adagot kell megtalálni, amit tudtok mindig tartani.


Tudom, nem hiszitek el, de egy nőnek nem kell annyit ennie, mint 2 kőművesnek. Pont elég az 1200-1500 kalória naponta. Én nem preferálom az 5x együnk naponta étkezést sem, mert annak az lesz a vége, hogy 5 normál adagot eszünk. Pont elég 3x enni naponta.


Az is tudom, hogy könnyen beszélek, mert alig szeretek valamit. Nekem nem hiányzik a sajt, a gyümölcsök, a tejtermékek, a pacal, a pizza, a hamburger sem, mert pl. a munkahelyen eszek reggel és délben 1-1 zsömlét vajjal, esetleg felvágottal és iszok egy kávét édesítővel és kis tejjel. Este meg eszek egy kis adag főtt ételt itthon, este 6 körül és este 9 körül alma kompótot, amit én csinálok édesítővel.


A lényeg, hogy semmit nem kell túltolni, csak odafigyelni, hozzászokni és a mértékletességet megtartani.

20. abigel45 (válaszként erre: 19. - 38fa403bdc)
2018. okt. 22. 07:37
Nem biztos, hogy a saját hülyeséged! Ha az ember nem bír megállni egy zsemlénél, annak fizikai oka is lehet: krómhiány (tényleg, krómtablettát szerintem fogok szedni), illetve inzulinrezisztencia. Érdemes lenne esetleg megnézetned, terheléses vércukorvizsgálattal állapítják meg. Nekem a cukor megivása után nagyon felugrott, aztán meg nagyon lezuhant - többek közt ezért nem bírtam megállni a CH-nál, és csak ettem és ettem, ha egyszer már elkezdtem. A cukrom pedig mindig rendben volt, most is rendben van. De a terhelésesnél kitűnik, hogy mégsincs rendben, hiába jók az értékek normál labornál.
19. 38fa403bdc (válaszként erre: 18. - Abigel45)
2018. okt. 22. 06:35

:) Én is így voltam, tartottam valamit, fogytam, elértem a célt is, jó ideig nagy odafigyeléssel vissza sem híztam, aztán elegem lett, hogy persze, én még egy zsemlét sem ehetek büntetlenül este (tudom-tudom, miért pont este, hát mert akkor a legjobb enni:) ), amiből persze lett két zsemle...(néha három:( )...ahhh, minél többet fogok írni, annál világosabbá válik, hogy a saját hülyeségem miatt tartok itt, úgyhogy ezt inkább nem is folytatom.:) Beszereztem egy sétálópadot, nem, nem futópadot, futni soha életemben nem szerettem, maradok a tempós gyaloglásnál, szabadban is, lakásban is, egyelőre ennyi a mozgás, de az napi szinten megy, betartható. Mostanra pedig már elengedtem az összes fogyókúrás módszert, elkezdtem két hete azt, hogy csak figyelek arra, mennyit eszem és mit, illetve kerülöm nagy ívben a szénhidrátot, mert nem tudom miért, és már nem is akarom megfejteni az okát, de nagyon erősen gátolja a fogyásomat, ezzel mindig így voltam, vagy csak többet ettem belőle, mint ami nekem megengedett... Sajnos ott még nem tartok, hogy két kanálka rizs után azt érezzem, hogy jól laktam, de ilyesmi a célom.

Én is ezt érzem, nem vagyok önmagam így, és bárki bármit mond, ilyen plusz súllyal már sehogy sem lehet csinosnak lenni, nem takaró ruhákat szeretnék, ami amúgy nem takar, csak próbálkozom, hogy az utcára ki tudjak lépni, a másik fontos dolog, hogy ez már az egészségnek sem tesz jót, érzem azt a sok kg pluszt... szval elég volt, bízom benne, hogy tavasszal már kicsit másképp, másról, más hangulatban fogok írogatni.:)

18. abigel45 (válaszként erre: 15. - 38fa403bdc)
2018. okt. 22. 06:03
Megértelek, nekem is vállalhatatlan már a súlyom, egyszerűen nem vagyok vele önmagam. És én is mintha egész életemben fogyóztam volna:) Lehet, hogy nem kéne ragaszkodnod valamiféle módszerhez? Mert nekem mindig az tett be, tartottam, fogytam, feladtam, visszahíztam, kamatostul. Mostanra sokalltam be, és hagyom a csudába az összes módszert...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook