Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! fórum

80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2019. jan. 20. 08:49

Jó reggelt mindenkinek!


Úgy néz ki végre sikerül újra folytatnom a fogyásom.. Igen tudom már párszor írtam, de mindig elcsábultam. Tegnap reggelre is kevesebbet mutatott a mérleg, már is csak vissza ugrott a szám, így már tudom a következő lépés az lesz amit mutatott ha ma vigyázok :)


Tegnap úgy alakult, hogy 2 szer ettem. 10-11 körül és este 6 kor. Édességet nem. Ma ugyanezt próbálom:)

2019. jan. 20. 08:45
Zabpehelyből is csináltam...
885. Andi.Bobi (válaszként erre: 883. - Rizzo)
2019. jan. 20. 08:45

Szia!

Én már csináltam itthon kókusz "tejet" meg szezámmagból is "tejet"


Csak le kell forrázni vízzel, állni hagyni leszűrni és kinyomkodni. Tiszta harisnyán keresztül nyomkodtam ki. A kókusz tejben mikor kihűlt a hűtőben lett egy réteg kókusz zsír...

A páromnak csináltam párszor, azóta se....

A kókuszt nem szeretem a szezám tej finom volt.

884. Mo-Ma
2019. jan. 19. 23:41

Nekem egyedül a böjtkúrák jöttek be, de azok nagyon, ha rám jött egy pár kiló. Az nem csak fogyaszt, hanem gyógyít is. HA valaki rászoktatja a szervezetét, hogy vannak böjtös napok is, akkor nagyon szépen lehet lavírozni a léböjttel.

Egy nagyon fontos van: a neten a léböjtről írt cikkek 90%-a marhaság, mert aki írta az vagy okoskodó dietetikus, vagy olyan, aki még soha sem csinálta, és úgy mond véleményt.

883. Rizzo
2019. jan. 19. 23:34

Hat a tehentej amugy nem a legjobb a macskanak :D ha megissza az egy dolog, de nem veletlenul nem adnak se kutyanak se macskanak pici korban tehentejet, ha nagyon szukseg van valamilyen potlasra akkor inkabb kecsketejet szoktak.


Cepheus szerintem ne menjunk at ebbe a fajta “ervelesbe” mert semmi ertelme :D


A mandula, kokusz es hasonlo “tejek” amugy nem tejek es nem tartalmaznak mindenfele ossze vissza anyagot, ezek a ledaralt es aztatott mandulabol (vagy mas magvakbol) keszulnek. Ezert is inkabb vizesebbek mint zsirosabbak. Elvileg itthon is lehetne csinalni de meg sose probaltam, eleg idoigenyes, aztan meg ki tudja hogy sikerul.


Amugy szerintem nem beszelnek sok hulyeseget a veganok. Olyan ertelemben igazuk van, hogy ennyi husra nincs szuksegunk mint amennyit eszunk, illetve nem lenne, ha normalisan taplalkoznank. Mi nagyon husosak vagyunk, de egy ideje mar igyekszunk nem minden nap hust enni, van hogy csak minden masodik nap eszunk. Ha masra nem is jo, azert kicsit megkonnyiti az emesztorendszer dolgat.

882. unom (válaszként erre: 878. - Rizzo)
2019. jan. 19. 18:18

Az ember az egyetlen,aki tud fejni.

De ha egy ragadozó elejt egy szoptstós állatot ellőször sz emlőt eszi meg.

A vegánok sok hülyeséget beszélnek.

881. globus (válaszként erre: 874. - Zsókica21)
2019. jan. 19. 18:13

[link]


Hivatalosan az a normális, ha felnőtt korban NEM tudjuk meginni a tejet :) Cikk szerint a világ lakosságának 75 %-a laktóz intoleráns. Örülhet neki, aki nem tartozik bele.

A veleszületett laktóz /tejfehérje allergia valódi istencsapása, szerencsére elég ritka.

880. orsibigyu (válaszként erre: 878. - Rizzo)
2019. jan. 19. 18:07
A macska is szereti a tehentejet. Engem ezzel nem gyoztek meg. Szerintem a valtozatossag a lenyeg. Megneznem a mandulatej osszetevoit, mert a mandulat megfejni nem lehet :-D Szoval a tul sok osszetevos dolgokat kerulom, igyekszem arra, hogy minnel inkabb az alapanyagokhoz nyuljak- sokaig sutottem a kenyeret, csak sokba kerult ugy, es talaltam megbizhato kenyerszallito ceget. Ne vedd cinikusnak a hozzaszolasom, sajnos a neten nem jon at, csak nehany ellenervet sorakoztattam fel. Mert mindenki azt csinalja, ami a meggyozodese. Lehet sokan az en dietamat latjatok a legnagyobb hulyesegnek, es meg en sem vagyok biztos, hogy nem az:-D
879. Cepheus (válaszként erre: 878. - Rizzo)
2019. jan. 19. 18:06
Off: sütni-főzni sem szoktak az állatok... 🙂
878. Rizzo
2019. jan. 19. 17:49

Én most próbálok visszavenni kicsit a tejtermék fogyasztásból. Már mindenfélét olvastam róla, olyat is, hogy szüksége van rá a szervezetnek meg olyat is, hogy nem. Nekem ugyan semmilyen érzékenységem nincs semmilyen ételre, de a családban például van laktózérzékeny, emiatt néztem először utána. Tejet mondjuk eddig sem sokat ittam, úgy mit Guruljka, max a kávémba löttyintettem egy kicsit, de péltául a tejfölt, túrót és a sajtokat nagyon szeretem. Itt nálunk aranyáron van a tejföl (Németországban), így nagyon ritkán veszek, és most egy ideje már túrót se annyira sokszor, egyedül a sajtok amiket tényleg vissza kell fognom, márcsak a kalóriák száma miatt is. Az érv, ami miatt most a rendes tejet kb három hete már mandulatejjel helyettesítem, egy vegán barátom szájából csúszott ki nemrég, mikor erről beszélgettünk. Azt mondta képzeljem már el, hogy az ember az egyetlen olyan "állat" amely másik állat tejét issza. Minek? És ez megmaradt a fejemben.


És ha már mandulatej, épp most értem haza edzésről és iszogatom a mandulatejes csokis proteinshakemet. Reggel volt méreckedés, de sajnos elfelejtettem ébredés után, így már csak reggeli után pattantam rá a mérlegre és képzeljétek, múlthét szombaton még 98,5-öt mutatott, ma pedig egy fél reggelivel a hasamban már csak 97-et!!! :)

877. Guruljka (válaszként erre: 874. - Zsókica21)
2019. jan. 19. 12:10

Én magát a tejet nem iszom meg, esetleg tejeskávéba keveset, vagy egyes ételekbe teszek.

A tejtermékeket válogatva szeretem: az aludttejet nem, de a joghurtot, kefirt igen. És persze túró, sajt. Szeretem a camembert-t, a brie-t is, de a kék sajtokat valahogy nem.

És mindezt csak tehénből.

2019. jan. 19. 10:33
Tehat gondolkodhatok, mi a csudat egyek ma is valtozatossag cimszo alatt 500 kaloriaba suritve.
875. orsibigyu (válaszként erre: 874. - Zsókica21)
2019. jan. 19. 10:31
En 3,6ost szoktam inni. Rendben vagyok tole, semmi bajom, sot nem tudok meglenni nelkule. Volt, hogy kecsketejet hozzattunk mikor a kislanyom kicsi volt, csak a kecske megellett, vagy mi, es nem tudtuk hozni tovabb. Az nagyon finom volt, a fiaim is ittak, en is. Kaloriara nem kevesebb, de a valtozatossag miatt fontos. En is a valtozatossag hive vagyok. Azzal soha nem lehet melleloni.
874. Zsókica21 (válaszként erre: 872. - Orsibigyu)
2019. jan. 19. 09:20

[link]

Az jó ha bírja a szervezeted.

A tej élet erő egészség.

Kérdés hogy melyik az a tej manapság?

2019. jan. 18. 13:26

Valami korlátozás minden csoda-diétában van.

Akkor már egyszerűbb a normál vegyes étrendet tartani, a tápanyagok megfelelő arányával és a kelleténél nem több kalóriával.


[link]

872. orsibigyu (válaszként erre: 870. - Zsókica21)
2019. jan. 18. 13:09
Sajnos a tej a gyengem. Nem tudok anelkul meglenni. De zabkasat siman eszem tej nelkul.
871. Tüsszy (válaszként erre: 861. - Orsibigyu)
2019. jan. 18. 11:38
Én nyers kígyóuborkát és kápia/ bocskor paprikát (lényeg hogy piros, színes) rágok 1 főtt tojás mellé.
870. Zsókica21 (válaszként erre: 869. - Orsibigyu)
2019. jan. 18. 11:15

Szerintem a tej el is hagyható.

Én nem bírom a tejet legalább is a szervezetem nem tolerálja. Én vízzel szoktam a zabkását.

Az étrendből vehetünk példát ,ha nem is mindet tartjuk be.

Tejtermékből csak a kefir,és a sajt amit tudok enni.

869. orsibigyu (válaszként erre: 867. - Zsókica21)
2019. jan. 18. 10:46
Nem hangzik rosszul, de a zsirszegeny tej sehogy sem tartozik az alacsony gi etelek koze. Ferjem gepeket gyartott tejuzembe. Ott tudta meg, hogy a zsircsokkentett tej ugy keszul, hogy szetcsapjak a tejet alkotoelemeire, majd a megfelelo kombinacioban ujra osszerakjak. Az a tej, amiben keves a zsirtartalom nagyon izetlen lenne, ezert minnel kevesebb a zsir annal tobb tejcukrot adnak hozza. Ebbol szamomra logikusan az kovetkezik, hogy a glikemias indexe magasabb, mint a zsiros tejnek. Lehet valamilyen tenyezot nem veszek figyelembe....?!
868. Zsókica21 (válaszként erre: 867. - Zsókica21)
2019. jan. 18. 10:16
Glikémiás Telítettségi (GL) adatai.
867. Zsókica21 (válaszként erre: 866. - Guruljka)
2019. jan. 18. 10:13

Szia Guruljka!

Igen .Nem ez lett volna a kérdésem.

Hanem az hogy próbálta-e már valaki?

Bocs hogy nem volt egyértelmű.

866. Guruljka (válaszként erre: 865. - Zsókica21)
2019. jan. 18. 09:59
A GL benne van a szövegben, glikémiás terhelés.
2019. jan. 18. 09:46

Szép és sikeres napokat kívánok!

GL=?

[link]

864. orsibigyu (válaszként erre: 862. - Guruljka)
2019. jan. 18. 06:59

Aposom utalja a tejport, kierzi mindenbol. Nagyon jol tesztel erre mindent. A lidlbol csak a kefir nem tartalmaz tejport. Az sovanyabb mint a gorogjoghurt. A gorogjoghurt elegge a tejfol iranyaba megy el.


Mikor ilyen keveset eszem minden rosszul esik: nyers zoldseg, gyumolcs, minden ami savanykas, vagy pl a sonkaszeletek nagyon sosak voltak, az is rossz volt. Nekem tegnap bevalt a fott zoldseg es tojas, utana mikor azzal jollaktam nem esett rosszul pl. a smoothie. Meg arra is rajottem, hogy semmikepp sem szabad ugyanazt enni 2szer. Mert elsore nagyon finom volt a levesem, de masodikra alig ment le.

863. cickány64 (válaszként erre: 861. - Orsibigyu)
2019. jan. 18. 00:04
Csinálj egy salátatálat, sok salival, 1 deci 0-ás joghurtba ezersziget por, süssél le zsiradék nélkül csirkemellet, sokat, tedd fagyasztóba maxumum. Vágj a salira aoró kockákból 10 dékát. Ez még 200 kcal sincs, és ehetsz 2*is egy nap.
862. Guruljka (válaszként erre: 861. - Orsibigyu)
2019. jan. 17. 20:23

Nem ettem még görög joghurtot.

De nem hiszem, hogy bármilyen joghurt marná a gyomrot, inkább gyomornyugtatóként szokták enni.

861. orsibigyu (válaszként erre: 850. - Guruljka)
2019. jan. 17. 19:45

Nem az osszetetelet nezem a dolgoknak, hanem, hogy mennyire esik jol a korgo gyomromnak. A tojasra raneztem, es azt ereztem: nem lesz tole savam, nem erzek tole irritalo erzest, nem leszek hamar ehes tole, nem emeli meg hirtelen a vercukromat, olyan jol esik ragondolni.De adjatok otletet, ha nagyon ehesek lennetek mit ennetek, ami nem tul sok kaloria? Meg a kiserletezesnel tartok. Az alga, vagy piritott szojabab nem jon szamitasba nem tudom hol lehet ilyesmit beszerezni, de nem kecsegtet a gondolat, a tokmagbol sajtbol mennyit ehetnek, hogy ne rohanjon fel a kaloria egybol 500ra? Gorogjoghurt annyi keves etelel parositva szerintem marna a gyomrom. Nem esik jol a gondolata, de lehet pont jol esne, mert nyugtatna. Kiprobalom. Amugy a kefirrel szemeztem inkabb.

De veegre este van. Es meg egy nehez nap eltelt.


Sok ugyes emberke van a csoportban. Gratulalok.

860. Guruljka (válaszként erre: 859. - Rizzo)
2019. jan. 17. 18:56

Igen, városi kutyásként én sem híztam.


Ma már falun élek és komondorom van. És nem szeretem a falut, tehát nem gyalogolok. (Ha máshol vagyok, ott igen!) Ez tulajdonképpen baj, de mit csináljak, nem szeretem az utca látványát. A párhuzamos utcáét se, több meg nincs.

859. Rizzo (válaszként erre: 856. - Unom)
2019. jan. 17. 18:50

Szia! :)


Hááááát nem akarok semmit elkiabálni, de eddig nagyon jól. Hétfőn pihi napot tartottam, de sétálni aznap is voltam, egy 4 km-es kört mentünk a kutyával (így a jó, ketten). Kedden az volt a terv hogy a HIIT edzést csinálom itthon, de megmondom őszintén, hogy aznap még olyan szinten izomlázam volt, hogy inkább egy hosszabb sétára mentem csak, így akkor egy 6 km lett belőle. Szerdán a szokásos 4 km, illetve akkor már kiment a karomból az izomláz, így megcsináltam egy 7 perces saját testsúlyos videót, amitől ma megint érzem, hogy élek :D Ma estére megyek táncolni, illetve szombaton és vasárnap is, mert most kivételesen szombaton is tud jönni a tréner, ezenkívül a holnapi szokásos 4 kilóméterem be van biztosítva, mint mondtam a kutya miatt... :)

858. Guruljka (válaszként erre: 857. - 3526824478)
2019. jan. 17. 17:46

Drukkolok! :D


Én meg rájöttem, hogy hogyan tudom elegánsan megoldani, hogy az adott napon a blézer nem ér teljesen össze rajtam. Szóval nincs időkényszer, tehát frusztráció sem lesz, de egyre jobban fogok figyelni az étkezésre is.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook