Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! fórum

80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2019. jan. 15. 11:01

Amikor elkezdtem számolni, ha jól számolom, 2013-ban, akkor eleve nem volt célszerű megennem a rántott dolgokat. Túl azon, hogy én neki nem állok panírozni magamnak, egyszerűen olyan rossz a szénhidrát-zsír-fehérje aránya, hogy aztán egész nap azt korrigálhattam, és akkor se sikerült teljesen.

Hasonlóan feleslegesnek bizonyult a felvágottak vásárlása, akkor szoktam le róla végképp.

De a hús, sütőzacskóban, ízlés szerint fűszerezve, saját zsírjában és levében párolva, nagyon finom.

A levét a legtöbbször leöntöttem, és zabkorpával sűrítve szósz lett belőle, és még mindig csak a hús zsírtartalmát ettem meg. A húst magát pedig zsírjára sütöttem, elállt a hűtőben, akár felvágottként is lehetett volna enni.

Viszont a felvágott kenyeret feltételez, amit kevésbé ajánlatos enni. Szóval kialakult, hogy a sovány vagy zsírtalanul elkészített húst ettem valamelyik szuperkörettel (köles, bulgur, hajdina). Vagy párolt zöldségekkel, de ettem rizst és krumplit is néha.


Szóval azt akarom mondani, hogy át kell alakítani az étkezést. Nem lehet azt enni, amitől idáig híztunk.


Viszont pont a jó TV-adón vagyok, jó hír, hogy a napi több, rövid edzés is ér annyit, mint egy hosszabb. Sőt az idősebbek számára, vagy akik pl. betegség miatt fekve veszítettek izmot, a több apró "edzés-falatka" is már hetek alatt szépen visszahozza az izomzatot.

796. Tüsszy
2019. jan. 15. 10:57
Néztem ezt a felezős mintaétrendet, bár normál napokon nem írja a mennyiségeket, de ha a fél dupláját veszem, akkor sem zabanap a normál nap. Meg van egyáltalán az 1200-1400 kcal? Mert ha 500 a fogyinap, akkor ez még szigorúbb összességében, mint a klasszikus kalóriaszámlálós.🤔
795. cickány64 (válaszként erre: 791. - Orsibigyu)
2019. jan. 15. 10:20
Szia! Én azért nem hiszek az ilyen mindent másnak eszek dologban mert a fogyókúra egyik nagyon fontos eleme hogy a gyomrod összeszűküljön, gondold el hogy amikor normálisan eszel ha leülsz Egy asztalhoz simán megeszel egy menüt mondjuk egy levest akár húslevest vagy bármit vagy zöldséglevest utána megeszed a másodikat ami ugye nekem a kedvencem rántott hús rántott karfiol egy 2 darab, vagy rántott sajt, mellé rizs vagy valamilyen burgonya köret esetleg két kovászos uborka. Na mikor ezt mind letoltad, akkor ugye ezt le kell fojtani egy kis nasival, lehet egy kávé, habos kávé vagy bármilyen sütemény, desszert. Na most ezt hogyha fogod és beleöntenéd egy tálba, úgy ahogy van evés nélkül, nézd meg hogy mekkora hatalmas felületet tölt ki. Na most másnap egy ekkora gyomorba ha beletöltesz 500 kalóriát, Kopogni fog a szemed az éhségtől és iszonyatos kényszert fogsz érezni bármire, akár egy szem kekszre bármire és már oda is van a fogyókúrád, mert egy túletted az 500 kalóriát, 2 :tuti hogy amit nasizni, fogsz az magas szénhidráttartalmú lesz, mivelhogy a cukrot akarod megemelni vele illetve hát a tested. Csak gondolj bele. Az elv nem rossz, csak nehéz megvalósítani.
2019. jan. 15. 09:52

Ugyanúgy 15 kg a leadni valóm.

Mostanában inkább igyekszem többet mozogni.

2019. jan. 15. 09:24

Ma ráálltam a mérlegre, de 66 kg vagyok. Igaz, csak minimálisan figyelek az étkezésre.

Legalább a blézerbe jobban bele kell férnem 3 hét múlva, blúzt esetleg még vehetek addig.

792. Guruljka (válaszként erre: 791. - Orsibigyu)
2019. jan. 15. 09:18

Hogy kerül az asztalra sós mogyoró? :D


Amit egyébként lehetne enni, de tapasztalatból mondom, úgy a legkönnyebb a számolás, ha egymaga van az ember, és úgy tud vásárolni is, hogy nincsenek fölös ingerek a környezetében. Én így voltam olyan kb. két éven át.


Az 500 kalória nem tudom, hogy jött ki, én azt olvastam hogy a napi kalóriakeret felét kell enni másnaponként.

Ha napi 1000 kalóriát eszel általában, az önmagában akadályozhatja a fogyást, mert a szervezet tartalékolásba kezd.

791. orsibigyu (válaszként erre: 790. - Guruljka)
2019. jan. 15. 09:14
Csak nekem az nagyon faraszto, hogy mindennap szamoljam. Mert akkor peldaul, ha meglatok az asztalon egy kis sos mogyorot es eszek belole, akkor azt rogton fel kell irjam. De ennyire fegyelmezett lenni folyton.... Minden masodik nap kitalalni egy 500 kalorias etrendet, oke... Betartani, meglatjuk, de szerintem ha belepusztulok is, foleg, hogy tudom, holnap mindent ehetek. 500 kaloriaval szerintem rendesen sportolni nem lehet, ezert, csak a jolevos napon sportolok.
790. Guruljka (válaszként erre: 788. - Orsibigyu)
2019. jan. 15. 09:07

Csak a kilengős napokon mozogsz?


A mindennapi számolásba is belefér valami kedvenc, de át is lehet alakítani a receptet kicsit.

789. Guruljka (válaszként erre: 787. - Orsibigyu)
2019. jan. 15. 09:06

És kell a fehérjehangsúlyos táplálkozás is, mert a szervezet az izmot bontja a legkönnyebben.

(És a felvágottfélék fehérjetartalmát is figyelni kell!)

788. orsibigyu (válaszként erre: 782. - Guruljka)
2019. jan. 15. 08:50
Most ezt megis ki fogom probalni, mert magam szamara tarthatobbnak velem. Mert csak minden masodik nap kell kaloriat szamolni. Neha ehetek a kedvenceimbol. Azon a napon mikor ehetek, este beiktatok egy tornat is. Most megneztem a kedvenc szoknyaimat, amik nem jottek fel, es rendeltem egy szammal kisebb farmert. Bele fogok ferni tavasszal! Kinek milyen ruhaja van, amibe szeretne belefogyni?
787. orsibigyu (válaszként erre: 777. - Abigel45)
2019. jan. 15. 08:46
Sajnos, ez igy van. Es peldaul a ferjem gerincservet is kapott, mert a taplalkozasa nem megfelelo volt, es biztos izombol is fogyott, es a gerinctarto izmok, hasizmok elgyengultek es a 120 kiloja es 2 meteret nem birta tartani a gerince eros izmok nelkul. Senkinek sem kivanom, hogy ezt atelje. Neki a fogyas nem hasznara valt, hanem karara. Most mutet utan, 2 eve uszik, es nem figyel oda mit eszik, de rendben van a sulya is. Kell a mozgas!
786. Cepheus
2019. jan. 15. 07:31
Most én is híztam fogyás helyett. :-( Ciklus elején vagyok, hátha lemegy a vízzel.
785. orsibigyu (válaszként erre: 784. - Orsibigyu)
2019. jan. 14. 21:46
Elaludtak, es pipa.
784. orsibigyu (válaszként erre: 783. - Zsókica21)
2019. jan. 14. 20:16
Ez most mindenkinek ilyen rosszul sikerult? Nekem jo volt a mult het: 84,8 rol indultam, es 83,9 lettem. De hetvegen vendegeket vartam, meg vendeg voltam. Es talan tul laza/ 85,2. De nem szabad feladni. Ha egyszer a gyerekek elalszanak, fogom magam es letornazom.
2019. jan. 14. 18:01

68,8 kg vagyok !Sajnos híztam a héten!

67,9 kg voltam szombaton reggel.

Igen sok volt a szénhidrát a héten!

150 fölött!

782. Guruljka (válaszként erre: 780. - Orsibigyu)
2019. jan. 14. 15:18
Utánanéztem német oldalon. Egy hivatalos egészségvédelmi oldalon írják hogy több vizsgálatot végeztek, ez alapján ez az időszakos koplalás nem eredményesebb, mint a tartós kalóriacsökkentés.
2019. jan. 14. 15:10
2019. jan. 14. 15:10
Esetleg valaki hasznalta ez a modszert? Nekem ez jonak tunik, de ha valakinek van errol tapasztalata megkoszonnem.
779. orsibigyu (válaszként erre: 778. - Abigel45)
2019. jan. 14. 14:57
Nekem nem jo a hetfo merleglonek. Hetvegen muszaj elengednem magam. Penteken 83,9 voltam, ma reggel 85,2. Amugy nyugi en sem tornazok rendszeresen. De csak abban a fogyasban hiszek, ami kez a kezben halad az izmosodassal. Ezert celnak igy tuzom ki, hogy fogyni szeretnek, es raszokni a rendszeres mozgasra.
2019. jan. 14. 13:42
Na, így hétfőn egy gyors mérlegelés? Ki mennyit fogyott vagy nem fogyott a múlt héten? Én nyamvadt fél kilócskát adtam le, de ez olyan kiszámíthatatlan, lehet, hogy már holnapra visszaingadozom...
777. abigel45 (válaszként erre: 773. - Cickány64)
2019. jan. 14. 13:41
anno én torna nélkül fogytam. De most már nagyon ronda a tartásom, és nagyon plötty vagyok. 45 évesen már muszáj felvenni a harcot így is az idővel...
776. Guruljka (válaszként erre: 775. - Rizzo)
2019. jan. 14. 10:46

Én maradok a tánc nélkül. :D Nem része az életemnek.


Én Tatarek Formabontók edzéseit is szeretem, de a Fitness Blenders-ben is remek dolgok vannak, sőt a keresőjük is nagyon jó.

775. Rizzo
2019. jan. 14. 10:39

Hat en meg pont ugy vagyok vele, hogy tetszik is a tanc, jo is vagyok benne mert hamar megmarad a koreo (gyerekkent 10 evet tancoltam) es mivel szuper a csapat, nagyon jo motivalo. Tegnap este meg is volt az adag, erzem is mindenhol. :)


En Cassie Ho videoit is nagyon jonak tartom (a youtubeon blogolates neven szerepel a csaj). Ha nincs sok idom tole szoktam valamit csinalni: sok ilyen 6-9 perces videoja van ami sajat sulyos, egy bizonyos testreszt atmozgato torna (a 6 mins to sexy arms videoja gyilkos) :D


Bocsi az ekezetek hianya miatt, a telefonomon nincs magyar billentyuzet. Szep napot nektek! :)

774. felhasznalo1026 (válaszként erre: 773. - Cickány64)
2019. jan. 14. 08:58

Sajnos nekem nagyon kevés időm van mozogni.

Amikor néha,nagy ritkán sikerül, úgy kiütöm magam....

2019. jan. 14. 08:45
Halihó, nincs itt senki aki torna nélkül megpróbálta a fogyókúrát?
772. orsibigyu (válaszként erre: 768. - Rizzo)
2019. jan. 12. 21:01
HIIT, low impact tornak, Pentek Eniko, Cindy Crawford, kocogas, hullahoop, sulyzos edzesek, fitnessblender, bicaj, meg a 7 perces torna. Ezeket tartom jonak. A legjobban akkor neztem ki mikor terembe jartam. de ez mostmar 3 gyerekkel, munkahellyel, lehetetlen.
771. orsibigyu (válaszként erre: 768. - Rizzo)
2019. jan. 12. 20:57
Nekem sem jonnek be a koreografikus tornak vagy tancok. De peldaul, szabadon tancolni nagyon szeretek. Mikor csak ugy erzesbol tancolok, es foleg mikor senki sem lat. En utalok tul ugralosakat vegezni. Eleg nagyok a melleim es szerintem attol megereszkednek. Jo,a gyerekek szulese szoptatasa, fogyas hizas sem tesz jot. De ez idegesito. 2 sportmelltarto, semmi nem segit ezen.
2019. jan. 12. 14:19

[link]


itt a hátsó sorokban néha látszik egy nő, halványsárga pólóban, szürkés térdnadrágban. Na én kb. úgy mozognék sok gyakorlás után.

769. Guruljka (válaszként erre: 768. - Rizzo)
2019. jan. 12. 14:16

Én udvariasan fogalmazva is darabosan mozgok. :D A zumbánál nem csak a lábam, úgy mindenem összeakad. Csodálom is azokat, akik ezt tudják.

Valamikor régen dohányoztam, és nem nézettem még meg a tüdőmet a leszokás óta, de valami van, mert hamar kifulladok, a HIIT nem nekem való, de az ugrálósabb kardió sem. Igaz, már 61 éves is lettem..


Szeretem Tiffany Rothe edzéseit, ismered?

[link]


tiffany Rothe orange 1

768. Rizzo (válaszként erre: 766. - Guruljka)
2019. jan. 12. 14:09

Szia Guruljka, köszönöm szépen, jól esik a támogatás. :)


Épp zumbát táncolok a csoportos órán is, nagyon szeretem, kardiónak szuper, mert a futás meg lépcsőzés számomra nagyon unalmas. Én pont hogy a HIIT trainingeket szoktam itthon csinálni, van hozzá egy szuper applikáció a telómon, szerencsére nem kell hozzá se nagy hely, se pedig felszerelés, max egy szék. És megérzem... óóóó de még hogy megérzem :)


Te is táncolsz esetleg? Vagy ha nem, akkor mit szoktál mozogni?


És a többiek?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook