Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! fórum

80 kg körül vagyok, 65 szeretnék lenni. Ha te is így vagy vele, csatlakozz! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
947. orsibigyu (válaszként erre: 938. - Tüsszy)
2019. jan. 23. 15:47
Utána nem volt kukacos😂 Amúgy a föld maga is szennyezett, mivel a talajvízben van a szennyezõdés. Nincs mese tönkrevágtuk ezt a bolygót. Semmi nem bió. Mióta mesterséges anyagokat alkottunk, amik vízben oldódnak, és tanultuk a víz körforgását a természetben.... A bió egy mítosz- jól eladható.
946. 3526824478 (válaszként erre: 944. - Orsibigyu)
2019. jan. 23. 15:45
Ezeket felváltva egyik nap így másik nap úgy eszel?
945. orsibigyu (válaszként erre: 944. - Orsibigyu)
2019. jan. 23. 15:41
Azért nem ajánlom, mert egy vloggertõl hallottam róla, aki állítólag 40 kg- t fogyott vele. De ki tudja, igazat mond? Hogy tényleg azzal fogyott. Sajàt bõrömet vásárra viszek, de másnak nem tudom azt mondanak, hogy ez a tuti, amíg nem próbáltam. Eddig annyi, hogy betartható, megy le a súly, már éhes sem vagyok, azon a napon mikor ehetek nem mindig eszem túl sokat, mert nem birok, bár,ha egész nap itthon vagyok és folyton csipegetek, akkor az meglátszik- nem fogyok- de nem is hízok.
944. orsibigyu (válaszként erre: 930. - 3526824478)
2019. jan. 23. 15:37
Nem ajánlom, de nekem ezért tetszett meg az a diéta, amit csinálok. Egyik nap szabadon étkezem, másik nap csak 500 kalóriát eszem. Nem kell folyton kalóriát számlálni és azon a napon mikor éhezem nem leszek depis, mert holnap ehetem, amit naagyon megkívántam.
2019. jan. 23. 15:35

Szép napokat mindenkinek!

Milyen volt a múlt hét test tömeg szempontjából?

Hétfőn volt méretkezés?

Nekem nem volt sikeres!Hétvégén itthon voltak a gyerekeim.Ettünk mindent.Olvasgatlak benneteket nagyon hasznos dolgokat írtok.A héten éjszakás vagyok és 12 órázom .Este 6-tól reggel 6-ig. Aludni keveset alszom fél 8-tól délig max. Most csak ennyi telik tőlem.Dobozoltam.

Sütőtök krémleves a menüm.Nem ezt terveztem de így alakult.

Test mozgás?Pislogok jobbra balra.

Továbbra is sikeres napokat kívánok nektek!

942. orsibigyu (válaszként erre: 929. - Guruljka)
2019. jan. 23. 15:34
A cukorról ugyanígy gondolkodik az egyik barátom, aki élelmiszeripari mérnök, és egyetemi tanár. Semmilyen édesítõt nem ajánl- max méz.
941. 3526824478 (válaszként erre: 931. - Unom)
2019. jan. 23. 15:09
Meglátom. Köszi 😊
940. Tüsszy (válaszként erre: 936. - Guruljka)
2019. jan. 23. 15:02

Na igen , ezt is számolgatni, méricskélni kell. Ha írom a kalóriabázist, akkor könnyebb, de abban is van becslés.

Ma pl töltött gombát ettem, alig volt benne két evőkanálnyi hús. A bázisban bejelöltem egy töltött gombát és annyi a mai fehérjémnek, a bázis szerint elég, pedig biztos nincs így.

939. Guruljka (válaszként erre: 937. - Unom)
2019. jan. 23. 14:58
De! Keveselltem is. Rosszul számoltam, szokásom szerint. Köszi a kiigazítást!
938. Tüsszy (válaszként erre: 926. - Orsibigyu)
2019. jan. 23. 14:57

Bio: na én az előző házunknál veteményeztem, próbáltunk alig permetezni. A kelbimbómról kézzel szedtem le az összes kukacot egyszer.

Na, látom ám egyszer,mert otthon maradtam, hogy a hátsó szomszéd nagy teljesítményű motoros háti permetezővel nyomja a szert a kis barackfáira. Fújt a szél. Az egész veteményem felett permetköd volt. Ennyit az én biomról.🙄

937. unom (válaszként erre: 936. - Guruljka)
2019. jan. 23. 14:56
Nem 120g?
936. Guruljka (válaszként erre: 934. - Tüsszy)
2019. jan. 23. 14:52

Én nem vagyok húsevő, a paleo engem inkább riaszt. Azért is van itthon fehérjeporom, mert napokig sem eszem húst néha.

Meghatározták már a fehérjeszükségletet: 1,5gramm testtömeg-kilogrammonként. Azaz aki 80 kilós, ehet napi 40 g fehérjét bátran. Ami nem 40 g hús, hanem a húsfajtától függ, a csirkemell sem egészen 25% fehérjét tartalmaz csak. (a marha még 20% se mindig van.)

Ha rám van bízva, csak hússal nem jön nekem össze rendszeresen.

935. Tüsszy (válaszként erre: 929. - Guruljka)
2019. jan. 23. 14:45

Pékáru: nagyon ritkán, ha eszem. Szinte semmit.

Olvastam Szendytől a paleos könyveket, engem az is befolyásolt.

Ha mégis elcsábulok, akkor fehérkenyér.

934. Tüsszy (válaszként erre: 928. - Guruljka)
2019. jan. 23. 14:42

Értem én ezt a fehérjefontosságot. Csak mennyi az annyi egyéntől függően ami még nem károsít.

Nem kell kipróbálnom, én is fogyasztom, én este. Rendszeresen eszem húst. Csak remélem, hogy nem tolom túl

933. unom (válaszként erre: 932. - Guruljka)
2019. jan. 23. 14:38

Igazad van.

Csak ol nekem jóval több az édesség igényem, mint neked.

Most nézek zabkorpás piskóta receptet, a múltkori narancskrémmel hétvégén torta lesz. Csak a krémet méh higítani kell valamivel, így túl tömény.

932. Guruljka (válaszként erre: 931. - Unom)
2019. jan. 23. 14:33

Én sem vonnám meg magamtól teljesen, de esetleg segít valami lassú felszívódású CH.

Nem vagyok hajlandó lemondani semmiről. Akkor állandóan csak arra gondolnék.

Nem tudom, hova lett az a mentális erő, ami a 25 kiló leadásakor megvolt. Az a gyanúm, hogy ez összefügg azzal, hogy a fiam hazaköltözött anno a koliból, bár az okot nem értem. Ha egyedül vagyok, mindig energikusabb vagyok.

931. unom (válaszként erre: 930. - 3526824478)
2019. jan. 23. 14:28

Szerintem ne vidd le nagyon a CH-t, az édességet pedig próbáld cukormentesen pótolni.

Pl. túró édesítővel, kakaóval, narancslével kikeverve.

Tudom, van aki teljesen leszokik az 3 édességről, én nem szeretnék.

2019. jan. 23. 14:18

Hali.

a napokban valahogy nincs motiváció.

Azt vettem észre hogy (ha akarok) simán lemegy 4-5 kiló de mivel ezido alatt megvonom a cukrot, edességet és a szénhidrát nagy részét iszonyú depis leszek, levert, vesuekedős, ideges stb. 😥

Mióta mindent eszek azóta jobb a kedvem de a kilók is vissza jöttek.

Mit lehet tenni? Nincs ötletem.

929. Guruljka (válaszként erre: 925. - Tüsszy)
2019. jan. 23. 14:15

Nem tartom megoldásnak a helyettesítést. Jobb a kenyeret elkerülni, ha lehet.

Ha már valamicskét eszünk belőle, saját tapasztalatom szerint a saját sütésű, ami nincs nagyon adalékokkal vagy mivel felfújva, jobb. De idővel szépen leszoktam róla,saját sütésűt is keveset ettem, azt se mindennap.

Ugyanígy a cukor. Ha már édesítek, akkor az a kicsi cukor belefér, tehát nem helyettesítem a sütiben, hanem nem eszem sütit.(A kávét, a teát eleve régóta édesítetlenül iszom.)


Mert az is tapasztalat, hogy tényleg valamiféle függőséget okoz a cukor és a pékáru.

928. Guruljka (válaszként erre: 922. - Tüsszy)
2019. jan. 23. 14:11

Nem tisztán reklámlevél, de nem is állítja, hogy túl kellene fogyasztani. Viszont tényleg ügyelni kell, hogy elegendő fehérjét együnk. A vesékre az a káros, ha hosszabb időn keresztül viszünk be sok fehérjét.

Itt a sportorvos.hu cikke erről, ők nem reklámoznak:

"A szükségletet meghaladó fehérjebevitel nem támogatja a teljesítményfokozást és az egészséget. A túlzott fehérjebevitel máj- vagy vesekárosító hatása ma nem kellően alátámasztott, de dehidrációt, fáradékonyságot, ingerlékenységet és más kedvezőtlen jelenségeket valóban előidézhet, látens vagy tekintetbe nem vett ismert vesebetegségek esetén pedig ez a probléma is felszínre kerülhet."

Itt olvasható:

[link]


A túlsúlyos embernél, ha elkezd végre a kellő mértékben mozogni, hasonló folyamatok zajlanak le, mint egy sportolónál, mert ha kisebb léptékben is, de izmot épít. Én jónak tartom ezt a sportorvosi portált, sok jó tanácsot adnak közérthető nyelvezeten.


Az előző cikkhez, amit hoztam: próbáld ki, én már megtettem. Ha eleve egy adag fehérjével kezded a napot, kevésbé vagy éhes. Nyilván nem ész nélküli mennyiségben, de ezt a cikk sem írja.

2019. jan. 23. 14:00

Ma ezt kaptam a Fit-video hírlevélben, általában nem írnak marhaságokat:


Rengeteg fogyókúrás módszerrel találkozhatunk, de olyan nagyon kevés van, amely közben nem megy tönkre az anyagcserénk, egészségünk. - Silye Gabi írása

Mindannyian egyéniek vagyunk, más az anyagcserénk, alkatunk, izomzatunk, így nincs általános csodamódszer mindenkinek, viszont az alábbi irányelvek betartásával egészségesen és tartósan fogyhatunk:


1. Ne koplaljunk!!! Alapanyagcsere alatti kalóriabevitel TILOS, mert a szervezet raktározással reagál rá.

2. Legyünk türelmesek, az egészséges fogyás, ami nem terheli a szervezetünket, bőrünket sem viseli meg heti 0,5-1kg.

3. Az első heti néhány kiló az víz és szénhidrátraktár, ami természetesen visszajön, ha abbahagytuk a diétát

4. Étkezzünk rendszeresen, 3-3,5 óránként, hogy elkerüljünk a rendszertelenségből adódó raktározást és folyamatosan legyen energiánk, így megakadályozható a farkaséhség miatti túlevés.

5. Elegendő fehérjebevitel (függ az edzésmennyiségtől, típustól), hogy a szervezet ne bontsa le az izomtömeged.

6. Jó minőségű, teljes értékű szénhidrátok fogyasztása, mint barna rizs, köles, hajdina, teljes kiőrlésű tészta. Ezek kevésbé ingatják a vércukorszintet, nem okoznak hirtelen inzulinválaszt, mellyel elkerüljük a hirtelen szénhidrátéhséget és a vércukorszint ingadozásból adódó koncentrációzavart, folyamatos nasi kényszert, így a felesleges cukrok zsírraktárban történő raktározását. Érdemes figyelembe venni a szénhidrátok glikémiás indexét, terhelését és az alacsonyabb értékű, azaz lassabban felszívódó ételeket válaszd.

7. A szénhidrátbevitelt úgy oszd el, hogy este már inkább zöldségek legyenek és edzés előtt legyen a szénhidrát nagy része, hogy legyen energiád az edzéshez.

8. Minden étkezéshez zöldség fogyasztása.

9. A gyümölcsöknek általában magas a cukortartalma, így ne korlátlanul fogyasszuk őket, és ha mellé néhány szem diót, mandulát (nem sózott natúr magot) is beiktatunk a vércukorszint emelő hatását is csökkentjük.

10. Kerüld az adalékanyagokkal, transzzsírokkal teli feldolgozott ételeket, próbálj meg minél természetesebben étkezni.

11. Figyelj a folyadékbevitelre, ami minimum 30ml/testtömeg kg legyen, és ehhez adódik hozzá a sport alatti folyadékvesztés és az esetleges nyári hőség miatti izzadás. De ez ne üdítőkből történjen, hanem vízzel vagy cukor és koffeinmentes gyógyteával. A 100% gyümölcsleveknek is magas a cukortartalma a benne lévő gyümölcsök miatt.

12. Változatosan táplálkozzunk, mert diéta alatt eleve alacsonyabb a kalóriabevitel és ha még ezt egyhangú táplálkozással kombináljuk, vitamin és/vagy ásványi anyag -, nyomelem hiányt okozhatunk.

926. orsibigyu (válaszként erre: 925. - Tüsszy)
2019. jan. 23. 10:37

Sajnos összeesküvések vannak és 2 fajta: 1. Vegyél valami olyasmit, amire az ég világon semmi szükséged, de legalább nem árt. Mivel érik el: félelmet gerjesztenek, a régi dolgok helyett jobbat kínálnak ( tejmarketing).

2. Nem akarnak túl sok hulladékot termelni mert akkor ráfizetnek, ezért ledarálják a csontokat, bõrt és minden népszerūtlenebb részét az állatoknak- párizsi,virsli,kutyakaja. Vagy például miért van kifõzde sok szupermarketben- a lejáráshoz közel lévõ élelmiszert felhasználják.

Ebben kell gondolkodni a választásnál, így kicsit átlát rajtuk az ember, és mikor reklámokat, cikkeket olvasol, megfontolod, tényleg a te egészségeddel foglalkoztatja õket, vagy a saját zsebük. Bió zöldség= ugyanolyen zöldség mint a másik, csak drágábban el lehet adni( hogy lehet egy bió zöldség hibátlan?)

925. Tüsszy
2019. jan. 23. 09:41
Ma már elfogadott közvélekedés, hogy a a korpás pékáru, teljeskiörlésű milyen jó hatással van az egészségre. Lassan szívódik fel, stb... tudjuk. Lehet. De soha nem felejtem el, mikor láttam, tisztítottam annak a disznónak a vékonybelét, melyet nagyapám korpás moslékkal etetett. Milyen volt? Szinte bele volt "égve" a bél falába a korpa. Nem lehetett kitisztítani, felhasználni kolbásztöltésre. Milyen hatással lehet ez a mi bélrendszerünkre? Csak azt hallani milyen jó. Én láttam mást. Inkább nem eszek egyáltalán kenyeret. ..na jó, néha fehéret.😎
924. Tüsszy (válaszként erre: 923. - Orsibigyu)
2019. jan. 23. 09:24
Nehéz eligazodni fehérje kérdésben ugyanúgy, mint minden más egészségvédelmi, vagy táplálkozás-tudományos kérdésben. Mindenre fel tudnak hozni vélt, vagy valós tudományos kísérleti eredményt, illetve sokszor annak ellenkezőét. Sokszor állhat anyagi érdek is mögötte. Pl vitaminok. Már nem is tudom szedjem-e. Néha még az összeesküvés- elméletek is elgondolkodtatóak, pl. vannak-e gyógymódok, amit eltitkolnak. Vagy a korpa bevitele az étkezésbe a világélelmezés megoldása céljából.stb.
923. orsibigyu (válaszként erre: 922. - Tüsszy)
2019. jan. 23. 09:12
Ezen én is sokat gondolkodom. Ha olyan nagyon fontos a fehérje, miért nem lehet táplálékokban színtiszta fehérjét fellelni? Mert bármit eszünk, abban van szénhidrát és zsír is. Szóval valószínū, hogy ezek mind kellenek nekünk. Mint ahogy nem ugyanaz,ha vitamint szedsz, mintha megeszed az áfonyát- mert a vitamin tartalmaz vasat, jobb esetben c - vitaminnal kombinálva, ami segít a felszívódásban, de akkor is hiányzik az antioxidáns, rost és még kitudja mi minden, amit még fel sem fedeztek. Nem vagyok semmi mesterséges dolog híve. Emellett tartok itthon fehérjét, de csak edzés utánra és csak ha éppen minden gyermekeimnek fõzött kaja zöldséges és mondjuk makarónis,és nem tudok hirtelen fehérjét bevinni.
922. Tüsszy (válaszként erre: 919. - Guruljka)
2019. jan. 23. 08:09
Mivel reklámlevél, elég egyoldalúan tájékoztat, szinte sarkall a fehérje-túlfogyasztásra, aminek pedig magas a kockázata, pl. A vesékre.
921. Andi.Bobi (válaszként erre: 915. - Orsibigyu)
2019. jan. 22. 14:44
De cukik!
2019. jan. 22. 14:01

És még egy:


5 fogyókúrás hiba, amit majdnem minden nő elkövet

Neked is az volt már újévi, tavaszi, nyáreleji fogadalmad, hogy lefogysz? Tanulj más hibáiból és Te csináld másképp.


1. Diétázni akarsz


Ezzel azt állítod, hogy ez csak addig tart, ameddig eléred a célod. Pedig a lényeg egy olyan életmódváltás lenne, aminek része az is, hogy egészségesebben étkezel. Például fogadd meg azt, hogy amikor édességre vágysz, gyümölcsöt eszel inkább.



2. A salátád túl „gyenge”


Amikor főétkezésként salátát eszel, győződj meg róla, hogy legyen benne olyan, ami hosszú időn át jóllakottan tart. Legyen benne egy adagnyi protein (hal vagy magvak) és egészséges zsírok (mint az avokádó).



3. Túl sokat eszel a jóból


A magvak, a diófélék, az avokádó, a mogyoróvaj egészséges opciók, azonban ha túl sokat eszel belőlük, az már túl sok kalóriát jelent. Az avokádóból az egy negyednyi, a magokból és a diófélékből a 10-12 szemnyi vagy egy fél maroknyi mennyiség legyen a napi adag.



4. Megtiltasz magadtól ételt


Hiába szereted a csokoládéfagyit, azért, hogy ne egyél belőle túl sokat, inkább egyáltalán nem eszel. Pedig bizonyított: a tiltás mindig növeli a vágyakozást. Találj új módot, hogy ezek is bent maradhassanak az étrendedben: például válts olyan termékre, ami kevesebb kalóriát tartalmaz.



5. A kalóriákat a hétvégi bulizásra tartogatod


A tiltás mindig túlevéshez/túliváshoz vezet. Egy ilyen fogadalom gyakran vezet ahhoz, hogy a bulin nem fogsz tudni kontrollt tartani. Egy fél pohár vörösbor (1 dl) esténként, akár hétköznap, nem fog megártani.

2019. jan. 22. 14:00

Ma kaptam hírlevélben, továbbítomn:



"Hízol, mert össze-vissza eszel? Ez az egyszerű megoldás leszoktat róla!

Tudtad, hogy ha nagyon éhes (szomjas vagy), akkor kívánod meg csak igazán a junk food-ot? Szeretnél leszokni az impulzív étkezésről? Ez a tipp pont neked szól!


(Nem csak) fogyókúrázóknak: tudatos étkezés könnyen


Nincs időd ételt főzni, sokszor hazafelé csak beugrasz egy kifőzdébe, gyorsétkezdébe vagy veszel egy pizzaszeletet, amit rohanva megeszel? Biztos jó ez neked (a testednek, az alakodnak)? Kíváncsi vagy, hogyan tudnád befolyásolni a szervezetedet, hogy csak a számára egészséges ételekkel lakjon jól?


Régi - és persze pont ezért időtálló – a gondolat: ne indulj éhesen enni, ételt vásárolni! De hogyan tudod ezt megtenni ma, mikor mindenkinek egy hétre való feladatot kell bezsúfolnia 24 órába? Ahogy az életmódunk, kommunikációnk, úgy az étkezésünk is reformot kíván - már az élelmiszereinknek is idomulnia kell a modern lét új igényeihez.


Te is elkövetted már azt a hibát, hogy nem ettél „ütemben”, és hagytad, hogy az éhség irányítson?


Szeretnél egy olyan egyszerű megoldást, amivel EGÉSZSÉGESEN kihúzhatod napközben, míg le nem tudsz ülni nyugodtan enni/főzni/rendelni valami rendeset? A XXI. század emberének már van egy ilyen szuper élelmiszere, amelyet könnyen magával vihet, bárhová is megy: egy megbeszélésre, az edzésre, de elfogyaszthatja menet közben is az autóban, a vonaton, villamoson. Nyugodtan kijelenthetjük, az egyik legegyszerűbb (és legnagyszerűbb) felfedezés a fehérjepor, amiből már kapható teljes értékű, növényi alapú változat is – nem csak vegánoknak.


Miért kell Neked fehérje?


Mert az egyik fő tápanyag, amire mindenkinek szüksége van, nem csak a sportolóknak. Aki pedig fogyni akar, annak azért is kell odafigyelnie rá, hogy a diétája során ne izmot, csak zsírt veszítsen. A fehérje eltelít, ezért elveszi az étvágyat is, shake-italként pedig – 2:1 – folyadékot is fogyasztasz vele. A napi fehérjemennyiséget a felszívódása miatt több alkalomra szétosztva kell bevinni a szervezetedbe, ezért ideális a barnarizs-fehérjeitalt két étkezés közé időzíteni, de helyettesíthető vele a reggeli (teheted palacsintába, energiaszeletbe, saját készítésű csokiba, zöldturmixba!), és vacsorapótlékként is megállja a helyét. (Fontos! A kiegyensúlyozott, változatos étrendet nem helyettesíti.*)


Érdemes nem csak otthon, hanem a munkahelyeden, esetleg magadnál tartani, a táskádban biztos elfér – mondjuk legalább egy egyadagos kiszerelésben. Hidd el, lesznek helyzetek, amikor jól fog jönni."


Saját megjegyzésem: az oldal, ahonnan ezt kaptam, a barnarizs-fehérjeport eladásában érdekelt. De a lényeges mondanivalót, a fehérje-löketet másutt is olvastam, logikusnak tűnik, érdemes kipróbálni.

918. Guruljka (válaszként erre: 917. - Rizzo)
2019. jan. 21. 21:35

Hát az tényleg tuti. :D

Zsírszegény túróval is működik!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook