Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 órát dolgozó anyának lenni... fórum

8 órát dolgozó anyának lenni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
120. unom (válaszként erre: 118. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 14. 15:13

Igen, a maximalizmus egy idő után visszaüt.

Én ismerem magam, sose vállaltam volna kettőnél több gyereket, nem nekem való.

Szerintem ez lenne fontos, mindenki ismerje fel a korlátait.

Akkor te bizonyos szempontból "egyedülálló" anyaként működsz :) Érdemes megtanulni nemet mondani. Pl.: anyuka készíti a szendvicseket. Sajnálom, nem érek rá. Előbb-utóbb megszokják.

119. Mazsinka (válaszként erre: 113. - 96e4cb8ca7)
2015. ápr. 14. 15:12
Ahogy körbenézek, elég sokféle anyát, nőt, feleséget látok. A takarítást, ebédfőzést, gyereknevelést is lehet jól és kevésbé jól is csinálni. Ismerek én egy-két díszes példányt, aki folyton arról kesereg, hogy mennyi dolga van, miközben napi öt órát dolgozik, a gyerekei mégis rejtélyes oknál fogva dupla ennyi időt vannak bébiszitternél naponta, nem főz, mert a munkahelyen ebédelnek, és heti egyszer takarít. Nos, szerintem akkor nem elfoglaltabb annál az anyánál, aki minden nap meleg ételt tesz az asztalra, egy, két, három gyereket szórakoztat egész nap, takarít utánuk, ügyeket intéz, bevásárol. Sőt, szerintem ennek a bizonyos anyának még jó dolga is van, hiszen pénzt keres, ezért nem fikázzák, ideje sincs ráunni a saját gyerekeire, mert lényegében pár órát tölt velük, aztán fürdés, alvás, romantika apucival, hisz korán kelni sem kell. A gyerekek nem rumliznak, mivel nincsenek otthon, mosogatni, bevásárolni, sütni, főzni nem kell, mert nem otthon esznek. Heti egyszer feltakarít segítséggel, és ő a szuperanya, nem egy mókuskerékben ugrabugráló idegroncs. Persze rengeteg élettörténet van, csak egyet emeltem ki arra vonatkozólag, hogy azért nem minden fekete vagy fehér.
118. 4c1a787e8f (válaszként erre: 115. - Unom)
2015. ápr. 14. 15:04

Ezt melóhelye válogatja. Tud több lenni.

És nagyon nagyban függ a segítségtől... Hogy néha tudsz esetleg bevásárolni gyerekek nélkül, vagy mindig rajtad lóg a 3-4 gyerek.. Hogy van-e kis saját időd töltődni.

Igen, nem nagy dolog megfőzni egy teát, de a minap bizony sírva fakadtam, hogy ha ezt a 4321-edik teát is nekem kell megfőzni, földhöz vágom az egészet..


A változtass rajta szlogen meg szép, de azért az nem mindig úgy megy. Hivatalosan nov3-a óta dolgozom. Azóta 7 olyan nap volt, amikor nem volt itthon gyerek betegen...


Mindebben engem pont az flusztrál nagyon, hogy hiába vállalok el munkát, hiába keresnének még így is a szakértelmem miatt, rajtam kívülálló okokból nem tudom azt teljesíteni. Engem meg ez megvisel, pont azért, mert maximalista vagyok.


A nagymamák közül meg az egyik dolgozik, mint állat, a másik meg elvből nem vigyáz beteg gyerekre, nehogy elkapja..


Jó, én előbb-utóbb úgyis dolgozni fogok, mert akarok, azért is vittem a picit amint lehett bölcsibe, hogy mihamarabb megszokja. Csak azért nagyobb családdal már nem olyan mobil az ember, mint mondjuk két gyerekig volt, és nálunk még apukának se hagyományos melóhelye van. Ez annyiban érdekes, hogy nem kiszámítható, sokszor van külföldön, meg amúgy is diliház..


Nyugi, ez nem panasz, én élvezem, alapból mindig ilyen voltam, gyerekként is. Ha még éppen nem haltam bele a három különórába, akkor elkezdtem egy negyediket is, hogy végleg kikészüljek... Szóval valószínűleg így raktak össze.


Csak objektíve próbáltam a szubjektív véleményemre rávilágítani..


Igen, 6 éve, két beszokott gyerekkel, friss diplomával még kicsit én is másként nyilatkoztam... Azóta kicsit belekóstoltam a másik oldalba is. Nem árt az, az ember azért kicsit visszavesz.

117. 4c1a787e8f (válaszként erre: 112. - Nikice)
2015. ápr. 14. 14:54
Az a nem mindegy, hogy hogyan sikeres... Mert lehet úgy is annak lenni, hogy az az élet része, és úgy is, hogy tényleg elhanyagolja a családot. Mert mindkettő lehetséges, és igaz gyakorlat.
116. 4c1a787e8f (válaszként erre: 113. - 96e4cb8ca7)
2015. ápr. 14. 14:53

Figyelj, szélsőségek mindig vannak, akár az egyik, akár a másik oldalon, mert vannak akik ugyanúgy a munka áldozatainak állítják be magukat, és nekik SOHA SEMMIRE nincs idejük..


Igen, csodák csodája, én is úgy éltem meg, hogy könnyebb volt eljárni 3 gyerek mellett dolgozni, mint otthon lenni. Sokkal könnyebb. Bár fárasztóbb, de jobb. Én két okot találtam erre.


- Az egyik a monotónia. A munka azért általában valamennyire változatos önmagában is, emberek között vagy, stb.. Plusz még az is változás, hogy a melóhelyeden csinálsz valamit, utána ugyan otthon még sok dolog vár, de már más műfajból. Tehát a munkát az otthoni teendők alatt pihentem ki.


- A másik meg az, hogy egész más elvárás van akár a család, akár a külvilág részéről az otthon levők és a "dolgozók" felé. Aki otthon van, ritkán engedheti meg magának, hogy nem főzzön, ha lehet még frissen, hogy nem menjen korán a gyerekért. Nem mondhatja azt a férjének, hogy te menj a postára, te menj be az önkormányzathoz, mert normális, hogy mivel te otthon vagy, te intézed.. Tőled nem nézi el a tanár, hogy te ne legyél ott szülőin, fogadóórán, bemutatón, akármin, hiszen ráérsz. Jaj, anyuka úgyis otthon van, maga csinálja a szendvicset. Jó? Igen, közben ülök az orvosnál a kicsivel, és ugyanarra a napra esik a másik gyerek farsangja is... Mindemellett általában kicsivel van az ember otthon, bizony vele is foglalkozni kell, és az összes egyéb intéznivalót is babakocsit cipelve, néha üvöltő gyerekkel kell csinálni. Ez idegileg nagyon leszívó tud lenni. Ez bizony úgy össze tud gyűlni, hogy sokszor jobban kell pörögni, mint simán a melóhelyen. Arról nem beszélve, hogy te írtad, hogy 1 hétig bírnád otthon levőként.. Hát nem csodálom. Talán pont ezért, mert nehéz.


Én próbáltam mind a kettőt, hidd el, mind a kettő kemény.


A sógornőm most várja a második babát, egyébként top manager, milliós fizetéssel. Ő nem is megy el most gyedre. Azért, mert az első gyereknél is depressziós lett. És bizony beismerte, hogy a top-managerség lófütyi az otthonléthez képest..


Persze nem kell szentnek lenni, meg sajnáltatni magunkat, abban egyetértek. Csak nem egyformák a lehetőségek és az elvárások, mindenki abból főz, amije van.. Ezért nem kéne egymást piszkálni, semmi értelme.

115. unom (válaszként erre: 113. - 96e4cb8ca7)
2015. ápr. 14. 12:04

Egyetértek.

"hanem csecsemő vagy több kisgyermek ellátása nagyobb munkaterheléssel jár, mint akár a teljes munkaidős foglalkoztatás" De nem többel, mint a kettő együtt.

Mártírnak lenni választás kérdése, ha valaki ezt választja ne panaszkodjon. Ha nem jó neki, változtasson, ne azzal kompenzáljon, hogy másokat leszól.

114. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 103. - 3a5c305959)
2015. ápr. 14. 11:56
:D Szívemből szóltál, én is kb 1 hétig bírnám háztartásbeliként. Ja, és nem vagyok "sz@ranya"
113. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 108. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 14. 11:53
A 3. ponttal nem értek egyet. Igenis piszkálja a csőröm, amikor a 3+ gyerekes háztartásbeli anyák szentként állítják be magukat, vagyis mártírként mert ők annyit dolgoznak a háztartásban és a gyerekeik körül... Persze, másoknak pedig 3 gyerek mellet még munkahelyük is van, plusz ellátják a háztartást, azaz ugyanazt csinálják mint a "szuperanya" mártírok mégsem sírnak hogy mennyit dolgoznak.
112. Nikice
2015. ápr. 14. 07:27

Jelenleg egy olyan könyvet olvasok, ami pont erről szól: anyák több szerepben. Jobbára a sztereotípiákról szól, és a bátortalanságunkról. Valóban remekül megragadja az író a központi problémát. Ha egy nő sikeres, az automatikusan a szimpátia rovására megy, és a környezete azzal nyugtatja magát, odahaza tuti gondok vannak, vagy pocsék anyuka, vagy csapnivaló feleség...

Ha egy férfi karakán, akkor azt mondják, ő tudja mit akar, ha ugyanezt egy nő teszi.. ajjajjj.. Példának hozza Angela Merkelt :) többek között.

Ugyanígy, ha egy nő sikeres, akkor többnyire a szerencséjének (vagy egyéb test adottságainak:S)tudják be, míg a pasi szentül hiszi, nála alkalmasabb nem is lenne az adott munkára. Ami viszont valóban elszomorító, hogy mi magunk is sokszor úgy érezzük, csak mákunk van, ha megcsípünk egy jó kis munkát, vagy normális párkapcsolatban élünk. Valahogy elfelejtjük, hogy talán munka is van benne... Évekig hallgattam, hogy milyen szerencsés vagyok a férjem miatt. Ha válnánk, tuti megkapnám, ehhez két ember kell, hogy idáig jussunk. Akkor talán a jó házassághoz nem két ember kell? Aztán "semleges" közegbe kerültünk és hirtelen mindkettőnk szerencsés lett :)

111. 3a5c305959 (válaszként erre: 109. - 3a5c305959)
2015. ápr. 13. 10:59
Engem nem erdekel hogy ki hany eves koraig van otthon a gyerekevel, soha nem is itelkeztem senki folott emiatt. Csak azokat az anyakat nem birom akik piedesztálra emelik sajat magukat es leneznek masokat amiert mashogy csinaljak a dolgokat. Mindenki azt csinalja ami a legjobb neki meg a csaladjanak. Minden csalad mas, masok az igenyek, masok a gyerekek is. Nekem mar azt is mondtak (mikor orommel elmeseltem hogy honapokig tarto beszokatas utan vegre nem sir a gyerek reggelente a bolcsiben) hogy azert nem sir mar mert a gondozokat jobban szereti mint engem. Es ez egy anya volt aki verte a mellet hogy o tanar es mennyire ert a gyerekekhez. Na el is kuldtem melegebb eghajlatra ezek utan.
110. 4c1a787e8f (válaszként erre: 109. - 3a5c305959)
2015. ápr. 13. 10:52

Persze!


De ugyanakkor te se feledd azt, ami meg az utolsó sorokban áll..


Kölcsönös lenne ez a dolog..

109. 3a5c305959 (válaszként erre: 108. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 13. 10:44
Pontoson. En mar itt is megkaptam hogy milyen szar anya vagyok mert a harom eves gyerekem bolcsibe jar minden nap. Amikor megprobaltam megmagyarazni hogy egy gyereknek nincs szuksege az anyjara a nap 24 orajaban meg engem neztek hulyenek.
108. 4c1a787e8f (válaszként erre: 104. - Nikice)
2015. ápr. 13. 10:21

Ezt a Népesedési Kerekasztal oldalán találtam:


"III. A civil és a kormányzati kommunikáció javítása a média által folyamatosan megerősített sztereotípiák leküzdésének segítésében



Kormányzati és civil szervezeti kommunikációval szükséges segíteni az alábbi stigmák leküzdését:


1. „Rossz anya”: az az anya, aki 3 év alatti gyerekét „beadja” a bölcsődébe, „idegenekre bízza gyermekét”, külső és belső frusztrációnak van kitéve.


Ezzel szemben: tételezzük fel az anyákról, hogy a legjobbat kívánják gyermeküknek, a bölcsődei kisgyermeknevelők felkészültek, a gyermektársasághoz tartozás – különösen egy-másfél éves koron felül - a kicsinek is lehet öröm, fejlődési lehetőség. Nem minden gyermek igényel 24 órás jelenlétet az anyától. Részmunka, projektmunka, táv- és otthoni munka a gyermek otthoni gondozása mellett is vállalható, és az anyának sokszor szüksége van más tevékenységekre ahhoz, hogy kiegyensúlyozott, jó anya legyen. A sorsával elégedett, pályáját, párkapcsolatának egyensúlyát illetően kielégítő perspektívákkal rendelkező anya tartósan jó anya lesz.


2. A szakmai pályafutást, fejlődést, kiteljesedést fontosnak tekintő, munkahelyüket, korábbi eredményeiket, tudásukat, státusukat és családjuk addigi életszínvonalát, vagy akár csak az anyagi függetlenségüket megőrizni kívánó munkavállaló anyák törekvései többségükben nem önzésből fakadnak, hanem abból, hogy a hosszabb otthonmaradás szeretett foglalkozásuk végleges elvesztésének veszélyével járna, ill. életüket nemcsak a háztartáson belül képzelik el, teljesebb életre vágynak.


Megjegyzendő, hogy az otthoni gyermekgondozás, illetve a gyors munkába állás közötti döntés igen gyakran nem értékválasztás kérdése. Bizonyos esetekben egy anya azért áll munkába, mert a család nem tudja nélkülözni a munkajövedelmét, vagy amikor az anya éppen a miatt marad maximális ideig otthon a gyermekével, mivel nem tud elhelyezkedni, más szakmába akar kezdeni, ehhez tovább képezni is magát, vagy éppenséggel meg akarja várni, míg elmúlik a munkahelyén valamely kellemetlen állapot, és nem egyszer pedig azért, hogy felnőtt betegét ápolni tudja.


3. Ugyanilyen stigmaként tud működni az is, ha valaki – ez főleg több gyermek esetén jellemző – valóban „főállású” anyaként, a gyermekei otthoni gondozását választja hivatásának, mert a gyermekei, ill. a család érdeke, a lelke ezt kívánja, az értékrendje szerint ez a követendő út. Világosan kellene látni, érzékeltetni, hogy nemcsak munkavállalóként munka a gyermekgondozás, hanem csecsemő vagy több kisgyermek ellátása nagyobb munkaterheléssel jár, mint akár a teljes munkaidős foglalkoztatás. Mind a médiában, mind egyes szervezetek részéről azonban számos negatív ítélet fogalmazódik meg ezekkel az anyákkal szemben, ami éppúgy elfogadhatatlan, mint a szokásosnál hamarabb munkába álló anyák esetében a „karrieristának” bélyegzés."

107. Nikice (válaszként erre: 106. - D41005143d)
2015. ápr. 11. 11:34

Én is azt vallom, hogy azok véleménye számít, akikkel a kapcsolatom is számít. Jó ideje foglalkozom azzal, kivel milyen szinten áll a kapcsolatom, és az elvárásaimat illetve az övét ezzel hozom szinkronba (mind időbe telt, mert az érzelmeink bárminek mondhatóak, csak éppen racionálisnak nem). Így nem érzem, hogy titkolóznék, de azt sem, hogy kiadnám magam. Nincsenek olyan elvárásaim, amik aztán csalódással végződnek, de lehullott a kötelességtudat béklyója is rólam számos emberi kapcsolatomban. Voltaképpen úgy érzem, az esetek döntő többségében azt teszem, amit szeretnék, és ítéletmentesen igyekszem mások véleményét (nem) tudomásul venni. Vagyis nem állítom, hogy ez az etalon, amit én csinálok, pusztán nekem az, de ez éppen elég is. Mindenkinek azt kívánom, találja meg az egyensúlyt anélkül, hogy céljait fel kellene adnia. De elsőként azt kívánom, találja meg a célját!


Egy kis számadat (én a számok világában érzem jól magam), ami azért nem kis motiváció. Válás után a nők 73%-a nagyságrendekkel rosszabb életszínvonalon él, mint házasságában. És itt nem arról van szó, hogy eddig évi 10 pár cipőt tudott venni, ezentúl csak 9-et fog.

A diplomások nagyobb hányada (60% felett) nő, mégis a politikában, vagy a felső vezetésben a nők jelenléte nagyon csekély (jócskán 10 alatti). Vagyis nehéz anyaként más szerepeinkben is kimagaslóan teljesíteni, de ha ilyen ambícióink vannak, szerintem érdemes érte dolgozni.

106. d41005143d (válaszként erre: 104. - Nikice)
2015. ápr. 11. 02:47
tudjatok mi a titka a boldogsagnak?az,hogy nem torodsz mit mond,vagy gondola a masik hanem csinalod ami neked,vagy nektek jo.en is azota vagyok boldog miota nem hallgatok mindenki "JOTANACSARA"
105. 4c1a787e8f (válaszként erre: 104. - Nikice)
2015. ápr. 10. 19:35

:-))

Jaja.

104. Nikice (válaszként erre: 102. - Unom)
2015. ápr. 10. 19:29

Ott a pont.


Ha a környezeted nézed, tuti isten, hogy valaki azért köt beléd, mert "eltartanak", ha a másik oldalon vagy megkapod, milyen anya az olyan, aki helyett a férj marad otthon a beteg gyerekkel.


Jajj, és el ne felejtsetek panaszkodni (de folyton ám), mert ha a sajnálóknál van rosszabb, hát az irigyek.. na azok száma végtelen. Akármennyi barátnőd van, ha rossz passzban vagy, de kezd csak el megosztani mással, ha boldog vagy, egyből megcsappan a tábor :) Éljenek a csajok!

103. 3a5c305959 (válaszként erre: 100. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 10. 17:02
En is igy vagyok. Most húsvéti szunet van; az első héten elmentünk picit nyaralni, második héten itthon voltam a gyerekkel, már hét vége felé kezdtem kiborulni. Harmadik hét;már számolom a napokat hogy mehessek iskolába. Ideges vagyok és feszült. Tiszta szivembol gyulolok itthon lenni és hálát adok az égnek hogy nem vagyok haztartasbeli nő.
102. unom (válaszként erre: 100. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 10. 16:30

Sajnos az előítéletmentesség egyik irányba sincs meg.

Egyik oldalról a karrieristapicsázás, másikról az ősanyázás. A nők legnagyobb ellenségei még mindig maguk a nők.

101. forrest2010 (válaszként erre: 95. - WTFISCH)
2015. ápr. 10. 16:22
....h kit engedek be a lakásomba ?.... olyat akinek szüksége lenne arra a pénzre ? v olyat ? akire neked lenne szükséged ?
100. 4c1a787e8f (válaszként erre: 86. - Unom)
2015. ápr. 10. 12:17

Így van.

Az lenne a legjobb, ha előítéletektől mentesen lehetne választani. Nem cseszegetnének senkit. Van aki szeret otthon kotlani, van, aki kevésbé.. Van aki szeret főzni, van aki nem. És vagyok én, az átmenet, aki megfőzök, de ha minden nap azt kell csinálnom, akkor viszont már begőzölök.. Nekem kell a változatosság, a szellemi kihívás is, de ugyanakkor 3-4 naponta meg szívesen tyúkanyóskodok is..

99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 91. - Unom)
2015. ápr. 10. 12:15

Arra meg születni kell.


A mai napig emlgetetjük a kislányomat. Az egyetemfolyosón riszált 2 évesen a miniszoknyájában.. Közölte velünk, hogy

"én nem leszek terves, (értsd: tervező)mert az sokat dolgozik, nekem gazdag férjem lesz."


Ennyi.

98. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 10. 11:58
Szia! Én csak 6 órás vagyok de a délutánokon olyan szinten igényli a figyelmemet a kisfiam, hogy semmi másra nem jut idő. Mivel 40 perc a táv a bölcsi és a munkahely között, szegénykém a nap legnagyobb részét ott tölti, érthető, hog vágyik a figyelemre/foglalkozásra. Azért is lettem 6 órás mert 8 órában dolgozva nem lenne aki elhozza a bölcsiből (nagymamára, egyéb segítségre nem számíthatunk) Szóval házimunkát akkor végzek, ha már lefeküdt a kisfiú (férjem későn ér haza) Van, hogy este 9-kor állok neki felmosni a konyhát mert idegesít a kosz. Szombat-vasárnap megfőzök (van, hogy egész hétre) azaz kb beköltözöm a konyhába addig a kicsi a férjemmel van. Mosni, szőnyeget takarítani is hétvégén szoktam. De bevásárolni pl nem tudom hogy jutnék/jutnánk el, ha nem lenne online kiszállítás. Én sem tudom elképzelni, hogy oldanánk meg, ha lenne még egy pici gyerekünk. Nem vagy puhány, tényleg baromira nehéz a munkában és a családban is helytállni, 8 órában pedig gondolom még nehezebb. Nagyon tiszteletreméltó hogy emellett még eljársz futni és képzed magad.
97. katus3 (válaszként erre: 94. - Unom)
2015. ápr. 10. 11:36
Takarítónőt csakis ismerős àltal keress, akit ismernek személyesen és ajànljàk. Én jàrtam hàzhoz takarítani, ahol két pici gyerek volt, de besokalltam. Heti 40 óra meló, 2 gyerek, hàztartàs, főzés. Így ezt feladtam.
96. nefaria (válaszként erre: 95. - WTFISCH)
2015. ápr. 10. 10:07
Fú ezen már én is sokat gondolkodtam. A "rendszeres" takarítást még meg tudjuk oldani közösen (egy gyerek mellett, kettő mellett nemtom hogy menne), de most ablakot kéne pucolni ... a 9 ablak + erkélyajtó+bejárati ajtó elgondolkodtatott. De a bizalom nálam is hiányzik.
95. WTFISCH (válaszként erre: 94. - Unom)
2015. ápr. 10. 09:22

egyetértek.

vannak, akik szerint ennek simán bele kellene férnie az anya idejébe.

Erre szerencvsére nem adok, mondom, nálam az a tényező hiányzik, hogy kit engedek be a lakásomba.

94. unom (válaszként erre: 90. - WTFISCH)
2015. ápr. 10. 09:21

Miért lenne szégyen?

Komolyan kérdem. Az időd értékesebb, mint a pénz, legalábbis szerintem.

93. WTFISCH (válaszként erre: 91. - Unom)
2015. ápr. 10. 09:21

ez így van. habár a jó férj nem feltétlen a fizetés alapján dől el.

Az ideálist úgy értettem, és asimán megálást, hogy félretenni is tudnak, ha bármi gond van. Utópia, tudom.

Egyébként a férjem is rengeteget segít.

92. WTFISCH (válaszként erre: 87. - Nikice)
2015. ápr. 10. 09:19
kb ugyanebben a helyzetben vagyok. Nyafogós nő akarok lenni, nem sok pénzt keresni, nem dönteni, csak szépen éldegélni, mosni főzni takarítani gyerekt nevelni.
91. unom (válaszként erre: 89. - WTFISCH)
2015. ápr. 10. 09:18

Ehhez jól kell férjet választani...

Ez nekem messze nem ideális. ha neadjisten a férj megbetegszik,vagy válás után a nőnek garantálja a szegénységet.

A házimunka pedig nem kromoszómafüggő, ha mind a ketten dolgoznak azon is illik osztozni. Vagy ha nem, akkor segítséget fogadni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook