Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 órát dolgozó anyának lenni... fórum

8 órát dolgozó anyának lenni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
30. nefaria (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 12:48

Jaj, én nem akartam úgy írni, hogy azt rossz néven vedd, ne haragudj, ha így volt olvasható!


Nagyjából ez van nálunk is, csak sokkal-sokkal könnyebb azzal, hogy vinni az apja viszi. Így 7-7.15 körül indulunk, én melóba, ő a bölcsibe. Eddig én mentem érte, ugyanígy 6ra értem haza, most beszéltük meg, hogy ő megy érte, addig én otthon kapok fél óra pluszt, amíg el tudom pakolni a reggeli maradékot ;) Este az enyém kb 9k alszik el, akkor kezdődik az élet (pl. edzés, estébé).


Sajnos ez erről szól, én erre jöttem rá, darálós hétköznapok.

29. Nikk_1982 (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 12:30
Az en munkahelyem fix, regota megvan. Amikor hazat kerestunk, szempont volt hogy ne legyen messze. A ferjem mavnal dolgozik, nem telt sok idobe, hogy egy kozeli allomasra tudja helyeztetni magat. Igy mindketten 5 km-en belul dolgozunk.
28. katus3 (válaszként erre: 27. - Adfa0d8bdb)
2015. ápr. 7. 12:26
Nekem is rendes a főnököm, ha beteg valamelyik gyerek, azonnal kérdezi hogy meg tudom-e oldani. Neki is két pici van. Mondjuk ez fordítva is úgy működik, ha kell, szó nélkül maradok, de szerencsére ez ritka.
27. adfa0d8bdb (válaszként erre: 25. - Melcsi04)
2015. ápr. 7. 12:19

Igen, ez így pont jó. Még van időnk együtt lenni, játszani, leckét átnézni, jó időben kint lenni.


Szerencsére a főnököm is jó fej és rugalmas, ha pl. el kell mennem picivel hamarabb mert szülői értekezlet vagy akármi van, kienged fél órával hamarabb (gazdasági irodán dolgozom.)

26. 3a5c305959 (válaszként erre: 17. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 12:17
Mivel a mi bolcsink 8-kor nyit, ezert azokon a napokon amikor 7.40-kor kezdek muszaj valakinek vinni a gyereket. Az egyik gondozo a bolcsibol vallalta el hogy idejon hozzank. Persze fizetek erte, nem szivessegbol csinalja. Nem tudom nelkule hogyan oldanank meg a dolgot! Ilyen szempontbol szerencses vagy hogy legalabb tudod vinni a gyereket ilyen koran. Nalunk nincs ilyenre lehetoseg. A suli meg 9-kor kezdodik. Az kulon fejfajas lesz jovore hogy hogyan oldom majd meg :-(
25. Melcsi04 (válaszként erre: 20. - Adfa0d8bdb)
2015. ápr. 7. 12:13
Ez ideális, hogy együtt tudtok lenni délutántól. Az a jó, ha az ember lakóhelye közelében van a suli és a munkahely is.
24. Kangaroo Island (válaszként erre: 21. - Melcsi04)
2015. ápr. 7. 12:13
hétköznap barátok vagyunk, hétvégén szeretők :D
23. pzm3 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 12:13
Mikor még egy gyerkőc volt nálunk a férjem több száz km-re dolgozott tőlünk.Én akkor 7-3ig jártam dolgozni,és a kislányomat előtte elvittem bölcsibe majd oviba.Volt,hogy a munka úgy adta,hogy 6-2ig illetve 14-22ig kellett mennem,na akkor bajban voltam.Anyukám segített be olyankor ha tudott.a lányomat fél 6kor keltettem,sokat sírt emiatt és én is nagyon sajnáltam.Most két gyerkőc van már,sajnos a kisfiam autista így itthon vagyok gyes-en,pedig már 4 és fél éves.Igaz oviba jár,de sokat beteg mert asthma gyanús is,van hogy napokig köhög megállás nélkül.Egyenlőre nem tudom elképzelni,hogy tudnék dolgozni mellettük,de szerencsére nem létszükség.Viszont ebbe az otthon létbe meg már besavanyodok.
2015. ápr. 7. 12:12
ügyfelezek, ha nincs ügyfél akkor holt idő van, változó :) privátban megírtam a konkrét foglalkozásomat
21. Melcsi04 (válaszként erre: 17. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 12:12

Valami babysitterre gondolhatott? :)

Hogy van a pároddal magánéleted, ha hulla fáradtan este be az ágyba este?

2015. ápr. 7. 12:12

Én egyedül nevelem a gyereket.


Már 9 éves, így amióta harmadikos és egyedül jár a suliba illetve onnan haza (5 percre lakunk), azóta sokkal könnyebb. Én 7-15-ig dolgozom, így nagyjából egyszerre érünk haza.

Ovis korában sokkal nehezebb volt, nálunk is folyton a zsonglőrködés ment az idővel.

Ilyen az anyák élete, én már megszoktam és egész jól boldogulok. :)

19. Aden (válaszként erre: 17. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 12:10
Egyébként (nem rosszindulatból) te milyen munkakörben dolgozol, hogy egész nap tudsz órák óta fórumozni? ezt tényleg nem rosszindulatból kérdezem.
18. Aden (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 12:09

Dehogy sajnáltatod magad!

Ez nagyon sok!

17. Kangaroo Island (válaszként erre: 15. - 3a5c305959)
2015. ápr. 7. 12:07

nincs az az épelméjű ember aki nem dolgozik, nem csinál semmit és hajlandó lenne értem hajnalban kelni. :-D


nálunk is ez van, hogy későn jön haza a férjem és olyankor még felélénkül, nem fog lefeküdni 9-kor aludni én meg nem fogom elküldeni aludni, hogy ne találkozzon az apjával.

16. Kangaroo Island (válaszként erre: 14. - Nefaria)
2015. ápr. 7. 12:05

akkor főzök, ha van rá időm, ha nincs, akkor nincs, akkor veszek munkába menet valami kaját, ezt nem kell elengedni, mert nem vesz el időt, nem muszájból főzök.

Férjem sokszor vidéken dolgozik, olyankor hajnalban indul, nem tudja vinni, menni érte végképp nem tud, mert estig dolgozik.

mosogatógép nem fér el a lakásban, mosogatni meg muszáj, ágyat nem vetem be, nem látja senki (csak azt sajnálom, hogy a gyerek azt látja, hogy ez így van "rendjén"...), a ruhák napokig várnak az összehajtogatásra és helyrekerülésre. porcicákat nevükön hívom...

hétvégén én is két napra főzök, vagyis vasárnap még hétfő-keddre (ha marad)

férjemtől nem várom el, hogy a háztartásban segítsen, mert rengeteget dolgozik így is.


elengedek én sok mindent, szervezni nem tudok, mert nincs idő amiből lehetne szervezni...


napirend:

5:30-én kelek

6:00-kislányom kel

6:30-indulás oviba

6:57-jön a buszom

8-16h-munka

17, 17:15-beérek oviba

18:00-hazaérünk (előtte vásárlás, ha játszótér is van akkor 19:00)

19:00-22:00-játék otthon, mosogatás, ha kell ruhamosás, teregetés,fürdés,vacsora,altatás,alvás...

22:00-futás,relax, alvás


ha angolom van akkor ugyanez, csak nem én megyek érte, fél8-ra érek haza, onnantól ugyanez a helyzet.


de pl. az a másik, hogy szeretném járatni valamilyen különórára, de 5-kor kezdődik az összes vagy fél6koe, de távolabb...esélytelen...


félreértés ne essék, nem sajnáltatom magam, csak nem tudom mások hogy oldják meg, mert ha van valami extraszuper megoldás annak baromira örülnék. :-D

15. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 11:49

Nem tudsz talalni valakit aki reggel odajonne hozzatok 7-re, mikor te indulsz dolgozni es elvinne a gyerekeket oviba?

A 6 ora keles igenis korai, foleg ha csak este van egyutt a csalad es picit tovabb fenmarad az ember, meg a gyerekek is. Az en ferjem 9-re er haza, addigra mar pizsiben a gyerek, de akkor megy egy ki jatszas, mire eszbe kapunk mar majdnem 10 ora. Olyankor persze masnap alig lehet felkelteni a gyereket, pedig en 7.40-ig hagyom aludni tobbnyire.

2015. ápr. 7. 11:46

Szerintem 1. munkamegosztás, 2. valamit el kell engedni.


Mi is beosztjuk, férjem viszi a gyereket, felváltva hozzuk. Mi is 6kor kelünk, 5-negyed6kor hozzuk el a bölcsiből a gyereket.


Amit elengedtem:

- nem főzök, hanem rendelünk/veszünk kaját. Így este a kötelező dolgokon túl jut kb 1 óra a gyerekkel való foglalkozásra, lefektetés után meg egymásra ;) Ha főznék, ez nem lenne. Lehet, kicsit többe kerül, meg nem olyan, mint a házikoszt, de ez van, nem lehet idő mindenre.

- hétköznap csak a muszáj dolgokat pakolom el (pl játékok, ágy bevetése, mosogatás - bár ez a gépbe való bepakolást jeleni, áldom az uram, hogy rábeszélt a mosogatógépre), nem érdekel, ha porcica van a sarokban, vagy egy napig áll a tiszta ruha arra várva, hogy összehajtogassam.

- hétvégén egy nap főzök két napra. Bár szerencsés vagyok, mert anyósom gyakran hoz főtt kaját, olyankor ez is kipipálva. Emellett a házimunkát is ketten csináljuk, így sokkal gyorsabb.


Szóval szervezés, elengedés :)

2015. ápr. 7. 11:43

Ez egy jó kérdés, engem is nagyon érdekelnek a válaszok.

Én két gyerekkel vagyok "egyedül" (férjem hétvégére jön csak haza).

Én viszem, hozom őket, iskola-ovi. Amíg 8 órában dolgoztam, nagyon rossz volt, sajnáltam őket, hogy szinte az elsők akik megérkeznek és utolsók, akik eljönnek.


Egy idő után a munkáltatóm 6 órában igényelte a munkámat (nem bírta a 8 órás bért kifizetni). Ez így nekem kapóra jött, így sokkal könnyebb megoldani a gyerekeket.

De tudom, hogy nem mindenki ilyen szerencsés, hogy ezt megléphesse, vagy nem teheti meg, hogy 6 órás bérért dolgozzon 8 helyett.


Ezért is érdekel, hogy a többiek hogyan oldják meg.

12. katus3 (válaszként erre: 11. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 7. 11:33
Ezt tuti nekem szàntad? Nem minden részét tudom hovà tenni...
11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10. - Katus3)
2015. ápr. 7. 11:27

A második sulit fogyasztja a lányom, egyikben se volt.. De hátha náluk lesz..


Egyébként a munkahely melletti sulit amúgy se tanácsolnám, hacsak máshogy megoldható, mert ott már nagyon necces, hogy mi van, ha éppen te nem tudsz menni a melóhelyedre.. Akkor külön gond a gyereket elvinni.. Lehet kistesó, betegség, kényszerű szünet, vagy akár munkahelyváltás is..


A kiskamaszoknak meg nagyon-nagyon fontos a nagyon fix közösség, amire előre tudja, meddig számíthat.. Ők már nagyon kötődnek, és kell is ez nekik, ezért is kell megfelelő szintű közösséget választani. Nagyon összetörnek váltáskor, nálunk volt egy, félig-meddig kényszerű.. Még akkor is, ha nem mutatják..


Arról nem beszélve, hogy 4.-5.-ben már jöhetne haza délután egyedül..


Meg az tényleg lemerítő, ha már általánosba is utazni kell.


Persze ha nincs más megoldás, hát nincs, nem okoskodok én, csak az általános gyakorlatot írom...

10. katus3 (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 11:15
Nàlunk fél 7-től van ügyelet, nem ideàlis helyzet az biztos, de még mindig jobb mint ha az utcàn csatangolna a gyerek. Szerintem ez màs suliban is így lehet...
9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 11:14

Igen, ez elég baj. Én mindig simán fél 7-re ott voltam ügyeletben suliban 4.-es koromig, amikor már egyedül mentem reggel. De én akkor is elindultam 7-kor, negyed8-kor, nem szerettem késni, meg jó volt a barátokkal..


Nálunk is volt olyan, amikor a 3 gyerekkel bumliztam reggel, hogy a férjem elvitte volna a lányomat suliba, ha háromnegyedkor már lett volna ott valaki.. De nem volt, még sokszor 7után 5 perccel se, néha a portás vigyázott rá.. Hát ezt meg azért nem, inkább elmentem vele.. Aztán amikor meg veszélyesterhes lettem a negyedikkel, akkor meg elkezdett egyedül járni.. Nagyon féletettem, de talán jól is jött a "kényszer", mert talán még nyolcadikban is kísérgettem volna...


Szóval igen, más világ van, mint régen, több munka, kevesebb gyerekfelügyelet, és sok kivagyi szülő, akik még ebből is versenyt csinálnak, hogy "bezzeg az enyém nincs ügyeleten.. Én megoldom..."

8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 10:57

Nekem is négy helyre jár a 4 gyerek jelenleg. Az egyik ráadásul speciálisba a város másik végére. Őt a férjem viszi autóval. A másik hármat én busszal, de idéntől legalább egy helyen vannak. Ezt én is most láttam, hogy muszáj megoldani, mert gyakorlatilag az életem szólt arról, hogy a kilóméterekre lévő 3 intézményt róttam körbe naponta kétszer, gyalog, mert arra még busz sem járt...


Ráadásul vettünk is ott egy lakást a 3 közeli intézmény kapujában.. Másként nem megy, lépni kellett ezért...


Egyébként meg, bár a bölcsit elkezdte most a kicsi, én nem fogok még évekig tudni rendesen 8 órában dolgozni, mert esélytelen a betegséges időszakokat megoldani.. Ennyiből valaki mindig beteg..

7. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - Katus3)
2015. ápr. 7. 10:52
én is 8-4ig dolgozom, de a munkahelyem 1 órára van a lakhelyünktől, most még jó, mert közel van az ovi, de az iskola nem lesz közel és szerintem oda nem is vihetem fél7-re...
6. Kangaroo Island (válaszként erre: 4. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 7. 10:51

én is van, hogy főzök este, de nem minden nap, igyekszem türelmes és jó anya/háziasszony/feleség lenni, de sokszor elfogy a cérna.

Nincs akkora szerencsénk, hogy egyszerre járjanak egy intézménybe...

2015. ápr. 7. 10:43
Sziasztok! Én kicsit jobb helyzetben vagyok, 8-4-ig dolgozom iskolàban. Gyerekekkel együtt jövünk-megyünk. A mindennapos porszívózást màr feladtam, de főzni szoktam délutàn, néha 2 napra is, mert a pici elsős és vannak nehézségek. Péntek délutàn kitakarítok, hogy arra ne legyen gond hétvégén.
4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 10:32

Jó kérdés..


Reálisan sehogy..


Vagy a melóhely nagyon közel van, vagy nagyon rugalmasak, vagy van segítség, nagymama, bébiszitter.. Csodák nincsenek.


A 6 óra nem korán kelés. Én itthon vagyok még, legalábbis ténylegesen, de akkor is 6-kor kelünk, mert 7 után el kell indulnunk, hogy mindenki beérjen. Ismertem én olyanokat is, akik vidékről jártak be, és négykor keltek..


De jól látod, ez csak úgy megy, ha mondjuk van apuka, aki vagy a reggelt, vagy a délutánt megoldja. Mármint a vivést legalább.. Ha meg két gyerek van, akkor már jobb, amikor esetleg ugyanabba az oviba járnak.. Vagy akkor olyan hely jó, ahol egy helyen vannak az intézmények...


Az tudja még bonyolítani a helyzetet, amior már nagyovis, sulis, fejlesztős gyerek is van, aki mellé le KELL ülni, tanulni, foglalkozni kell...


Hát igen, akinek erre mindig van türelme, az jöhet hozzánk..:-))


Egyébként amit én láttam így 10 éves gyerekezésemben, amibe sokminden formáció volt, hogy amikor az ember eljár, akkor sokminden olyan kosz, folt, rendetlenség vagy éppen fel nem adott csekk jelentéktelenné válik, és sokkal hamarabb elintéződik, mint amikor az ember itthonról igyekszik mintent "jól" megoldani..


Én sem értettem, hogy hogy tudtam három gyerek és munka - jó, 6 órás munka - mellett (én hoztam és vittem őket) még este itthon nekilátni főzni.. Most se értem..


Valahogy azt kell ilyenkor kihasználni, hogy - hacsak nem óvónő vagy - akkor az otthoni terhelés, meg a munkahelyi nem ugyanazokat az idegpályályákat terheli..


De ne könnyű, más ma egy terhelés egy melóhelyen, mint 30 éve volt, hiába..


És akkor még örülhet, aki fel tud állni 4-kor, 5-kor...

3. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 7. 10:29
Nalunk en viszem reggel, ferjem hozza delutan. O 7-tol 3-ig dolgozik, en rugalmasan. Beerhetek fel 9re, cserebe maradok otig. Az meg pont nem erdekel ha szalad a lakas. Mi a parommal megosztjuk a hazimunkat is, hisz a munkahelyunkon is ugyanannyit dolgozunk. Ha egyedulallo lennek, hat nem tudom hogy oldanam meg.
2. Aden
2015. ápr. 7. 10:25

Nagyon nehéz lehet, le a kalappal előtted!

"Nem élet" ez sokaknak akik 2 nap alatt akarják behozni a heti lemaradást és még egymással is szeretnének foglalkozni. Remélem adnak Neked tanácsot. Minden hónapban vegyél ki+1 napot a hétvége előtt után, hogy egy kicsivel több jusson és akkor ne menjen a gyerek sem, igazoltan.

Mókuskerék ez.

2015. ápr. 7. 10:04

Sziasztok!


Már régóta foglalkoztat az a kérdés, hogy másnak ilyen ilyen nehéz-e 8 órában dolgoznia a gyerek mellett, vagy csak én vagyok ilyen "puhány"?


2 éve jöttem vissza dolgozni, de azt érzem, hogy egyre inkább fogy az energiám és a türelmem. Sajnálom a gyereket, mert 6-kor kell kelnie, hogy beérjek dolgozni és be tudjam vinni az oviba, sajnálom amiért bent kell lennie legalább 5-ig, sajnálom magamat is, amiért rohanás az egész hetünk és a hétvége abból áll, hogy a hétköznapi dolgokat teszem rendbe vagy programot csinálunk, de hallgathatom, hogy szalad a lakás.


Fogalmam nincs, hogy mi lenne, ha lenne még egy gyerekünk...akkor nem tudnám megoldani, hogy messzire és 8-ra járjak dolgozni, mert mire az egyiket elviszem oviba a másikat meg iskolába addigra vagy 8 óra lesz, vagy kb haza se hozom az oviból/iskolából, mert olyan korán kell mennünk reggel.

Más hogy oldja ezt meg (segítség nélkül)?

Szeretem a munkámat, boldog voltam amikor végre el tudtam helyezkedni a szakmámban, de kimerültem a napi 2 óra utazásban, hajnalban kelésben, gyerekkínzásban (mert a 6-kor való keltetés kínzás...).


Plusz még heti 2x eljárok futni, ha elaludt a gyerek, ami legalább kikapcsol, meg 2x angolra is járok, hogy fejlesszem magam és megálljam a helyem, ezek jók és örülök, hogy legalább ezeket tudom csinálni.


Ti hogy osszátok be az időtöket más 8 órát dolgozó anyukák?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook