Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyának lenni fiatalon v. idősebben fórum

Anyának lenni fiatalon v. idősebben (beszélgetős fórum)


1 2
55. ikresanyu (válaszként erre: 50. - Badonyimariaeva)
2010. jan. 23. 13:54

39 évesen szültem az ikerlányaimat(mondjuk ha rajtam múlt volna,hamarabb szerettem volna,csak hát nem jött össze)akik igazi kis haramiák, próbára teszik a türelmemet, de köszi,jól bírom:)


Sok ismerősöm 1 babával, és 10-15 évvel fiatalabb kiadásban hamarabb kiakadnak...

54. erikpipi (válaszként erre: 50. - Badonyimariaeva)
2008. nov. 13. 15:21

Na ne viccelj. Az első fiamat 19 évesen szültem. Igaz türelmem az volt, de állandóan pánikoltam ha sírt. Szültem kicsit később is 24 évesen és türelmem mint a tenger. Szültem 36 és 41 évesen és most is türelmes vagyok, de nem pánikolok, sokkal lazábban kezelem az adódó helyzeteket. A nevelésükben látok némi különbséget. A nagynál lazák voltunk, a kicsiknél sokkal jobban odafigyelünk mindenre.


Egyébként fiatalabbaknál sokkal hamarabb elszakad a cérna, és sajnos a statisztikák is azt mutatják, hogy brutalitásban az élen járnak. Képes agyonverni két pici gyereket, mert éjjel kitakarództak. ez volt életem legszörnyűbb híre ami a mai napig is kísért..

2008. okt. 12. 16:01

Én 15 évesen úgy gondoltam, 20 évesen anya leszek. Azért is gondoltam, mert mindig komolyabb voltam, mint az átlag. De hiába voltam elég érett, a férfi, akinek szültem volna még láthatáron sem volt. Most, 31 évesen már tudom, kinek szülök 1-2 év múlva és nem bánom, hogy így alakult. Másnak nem szülnék, sokkal több a türelmem és a felelősség érzetem is nagyobb.

De embere válogatja.

52. katácskák (válaszként erre: 50. - Badonyimariaeva)
2008. okt. 11. 04:53
Szerintem Embere , SzülQje válogatja..
2008. szept. 30. 22:19
Én nagyon remélem, hogy egy olyan 3 év múlva, 20 évesen már lesz babám. Egyszerűen korán lettem érett nő. Egyébként ahogy itt olvasgatom, a pozitív-negatív oldalát a dolognak...ha fiatal az ember, lehet, hogy nagyobb a türelme egy kicsihez,/mert talán energikusabb, rugalmasabb/, mint egy idősebb nőnek...de ez a része abszolút emberfüggő! A másik viszont, hogy egy idősebb nőnek már biztosan van felelősség érzete, így a baba mindig biztonságban, gondoskodással, szeretetben nőhet fel. Ami természetesen fiatal anyánál is előfordulhat!
2008. aug. 11. 16:11

Fiatalon!

Idősebb korban már nincs annyi türelme az embernek.

Egy gyerekhez meg nagyon nagy türelem kell!

2008. júl. 9. 21:07

Sziasztok!Nekem huszonévesen eszembe sem jutott,hogy szüljek,magammal voltam elfoglalva.Túlságosan éretlen,türelmetlen voltam - most ilyennek látom a régi énemet - nem tudtam volna teljes odaadással a gyerekemmel foglalkozni.30évesen éreztem azt,hogy benőtt a fejem lágya,és akkor éreztem,babát szeretnék.

Most 34 vagyok,van egy pici,8hónapos babám és nem bántam meg,hogy eddig vártam.Nekem ennyi idő kellett az "éréshez".

De ez sem törvényszerű.Más talán korábban éri el ezt a szintet...

2008. máj. 5. 13:48

Én a magam részéről a fiamat alig 21 évesen szültem, a lányomat meg 35 évesen..., de én úgy érzem,hogy érettebb fejjel jobban fel vagyok készülve az anyaságra, mint alig 21 évesen.

Ha újból kezdeném nem szülnék 30 alatt, akkor sem veszít az ember,ha később vállalja az ember a gyereket...csak felkészültebb lehet tobb szempontból....bár nem azt mondom,hogy a fiamat megbántam...csak másképp csinálnék dolgokat...és én javaslom is minden barátnőmnek, már amelyiknek nincs gyereke, hogy nem kell elkapkodni...

47. o.andi
2008. ápr. 30. 21:21
szerintem 3o-4o évig jó!!!
2008. ápr. 2. 09:16

Sziasztok!

Én 20 évesen szültem az első gyermekemet, most 23 vagyok és jön a másodikÍ:)

Nem érzem hátrányát h fiatal vagyok, sőt az anyukám is ennyi idősen szült engem és sokkal jobban kijöttünk egymással mert nem volt köztünk akkora generációs különbség.

Szerintem az számit igazán h legyen hova és kinek szülni:)

2008. márc. 16. 00:00

Sziasztok,

Szombaton volt 5hete hogy szültem a Kisfiamat 20 évesen, ma már 21 vagyok :D

2008. márc. 3. 20:46

Sziasztok.

A lányomat 16évesen szültem a kisfiamat 36évesen/nem egy apától/.Alegnagyobb elismerés mikor a lányom azt mondta olyan ANYA szeretne lenni mint én.A kor nem számit szerintem.

43. andix
2008. febr. 18. 19:22

Sziasztok!

Az első gyerekem mikor született 28 voltam,a másodiknál30.Én tizenévesen úgy terveztem hogy20-25éves koromra megszülöm a gyerekeimet de nem találtam meg azt a férfit akinek szülnék gyereket csak 25évesen.Lehet hogy azért nem jött össze mert annyira koncentráltam rá hogy a tökéletes apát találjam meg a gyerekeimnek.Most már viszont egyáltalán nem bánom hogy csak később sikerült anyává válnom mert a tökéletes családnál mindegy hány évesen szülöm meg a gyereket,az a legfontosabb hogy egy család vagyunk.Boldogan,szeretetben,egészségben egy családszerető édesapával!

2008. jan. 25. 13:26

szia!

én pl.30 voltam mikor az első gyereket szültem. nem is akartam előbb.nem éreztem magam elég érettnek hogy egy kisbabáért felelősséget vállaljak.

25 évesen kiröhögtem azt aki a gyerket emlegette.szórakoztam dolgoztam elvoltam. egyszerűen tojtam a gyerekre.ugy voltam vele hogy kiélem magam rendesen minden értelemben és ha már lenyugodtam jöhet a gyerek.

28 évesen gondoltam először hogy jó lenne gyerek de akkor nem volt meg a mefelelő pasi.egy évre rá megismertem a párom és szinte pár hónap után már neki is álltunk a gyártásnak.:))

de nem bántam meg hogy nem szültem előbb.söt.élettapasztalattal rendelkezem.komoly lettem és mefontolt.nem akartam gyerek fejjel gyereket.nem biztos hogy jó ötlet lett volna.

41. Donyta
2008. jan. 21. 10:48
16 évesen mentem férjhez. 18 éves voltam mikor az első lányom szüöletett. Nagyon korán volt, de próbáltam megfelelni neki mindenben. 21 voltam a második lányomnál, ő vele már sokkal érzelmibb volt a kiskori kapcsolatom. 24 évesen lett meg a 3. lány, akivel a kezdetektől fogva már gyakorló anyaként bántam. 33 évesen született a fiam. Mindegyik gyerekem egyformán nagyon szeretem és jó a kapcsolatom velük. Mindegyikkel szinte barátnői szinten vagyok, és mindent elmondhatnak nekem,én is ezt teszem. Jó ha megtudunk mindent beszélni és nem kell egy kívülálló hozzá.
2008. jan. 21. 10:15

A kislányomat 22 évesen szültem, de akkor még nem igazán voltam rá felkészülve(15 hetesen vették észre, hogy terhes vagyok, pedig 3 orvosnál is jártam). Ez abban mutatkozott meg, hogy soha nem volt elég türelmem hozzá. Bevallom sokat jártam mellette bulizni is(sajnos későn jöttem rá, hogy én még nem éltem, mert előtte nem nagyon jártam el sehova), de mindig csak úgy, hogy amikor már elaludt akkor mentem el(nem kelt fel éjszaka), és amikorra felébredt, már otthon is voltam. Persze nem egyedül hagytam otthon sosem, a nagyival volt.

A kisfiamat 28 évesen szültem, és most már minden más. Sokkal több hozzájuk a türelmem, pedig a kicsi nagyon-nagyon eleven. Én azt mondom, ha újra kezdhetném, akkor 30 évesen szülném az elsőt!!!!

Bár nem bántam meg őket, hiszem imádom mindkettőt, de hát én későn érő típus vagyok.:((

39. Yudy
2008. jan. 21. 01:41
Az elsőt 25 évesen szültem, a másodikat 29. voltam. Az elsővel közelebbi a kapcsolatom, talán a kevesebb korkülönbség miatt is. Az én időmben divat volt 20 évesen férjhez menni, egy 22-23 éves lány már vénlánynak számított. Mostmár az a kérdés, van-e már unokád?
38. ansza
2007. dec. 1. 22:24
ez embertől függ,mindenki más.van aki már 20 évesen érett az anyaságra,van aki 30 évesen sem.én 20 évesen is vágytam már gyerekre,de viszont akkor a buli,meg a a függetlenség fontosabb volt,még nem értem meg rá,meg persze hiányzott az a férfi,akinek szivesen szültem volna.27 évesen találkoztam a férjemmel,most 30 vagyok,és két hónapos a kislányom,nekem ez az ideális kor,most értem meg rá.bár sokaknak ennyi idősen már iskolás gyerekei vannak,de engem a kisbaba miatt sokkal fiatalabbanak néz mindenki,ez azért nem rossz.
37. ALLICS
2007. nov. 20. 11:36
Gratulálok a születendő babádhoz!!!
36. kszisz
2007. nov. 20. 11:32
Szerintem sem lehet ezt igazán korhoz kötni. A lényeg,h az ember mikor érzi magát érettnek egy babához, ill. a körülmények megfelelőek-e hozzá. Nálunk a párom már sokkal korábban mondogatta, h szeretne kisbabát, de én abszolút nem éreztem magam felkészültnek rá. De eljött az a pillanat, amikor kezdtem elolvadni minden csöppségtől, és azt éreztem, h az életem nem teljes egy kisbaba nélkül. És akkor döntöttünk úgy, h jöhet. És nagyon jól döntöttünk, már alig várjuk, h megszülessen! Elvileg január elején születik a picur, én márciusban leszek 28. Nem érzem, h bármiről is lemaradtam volna, sőt 20 évesen nem is tudtam volna egy ilyen szituval mit kezdeni.
35. ALLICS (válaszként erre: 33. - Csinicsani)
2007. nov. 20. 11:17
Igen az is.És egyáltalán nem biztos hogy valaki gyerekre vágyik egyetemista korában amivel nincs is semmi probléma.Kicsit később ugyanolyan boldogságot jelent a kisbaba megérkezése.A lényeg hogy mind a ketten akarjátok.
34. ALLICS (válaszként erre: 32. - Szabotimi)
2007. nov. 20. 11:14
Szerintem rájuk ne alapozzunk semmit,az életüknek mi csak pár pillanatát látjuk, igazából nem látunk bele hogy ők mit csinálnak a hétköznapjaikban.
2007. nov. 20. 11:11

Szerintem a gyerekvállalás az ami leginkább személyfüggő, az ember akkor vállal gyereket amikor úgy érzi hogy felkészült rá hogy érkezzen a babó.Ez egyeseknél hamarabb , másoknál később következik be.Ami a türelmet illeti szerintem az inkább az illető személy temperamentumától függ,nem pedig a korától.

Én amig egyetemista voltam egyáltalán nem is gondoltam a gyerekvállalásra (pedig párommal már akkor jó rég együtt voltunk),de aztán elvégeztük az egyetemet s nemsokára mind a ketten elérkezettnek láttuk az időt a babo vállalásra,és tavaly amikor 25 éves voltam megszületett a fiunk, és most boldogabbak vagyunk mint valaha.

32. szabotimi (válaszként erre: 31. - ALLICS)
2007. nov. 20. 11:01
Biztos, hogy személy függő is. Én is türelmesebb vagyok mint a tesóm vagy az anyósom. De ahogy nézem a tévébe a " nagy öregeket" mint a Szulák, Csisztu akik régóta akartak de később jött össze. Vagy csak a Tv-nek szól?
31. ALLICS
2007. nov. 20. 10:57
Szerintem egyáltalán nem biztos hogy egy idősebbnek több a türelme ez személyfüggő,Nekem a barátnőm 28 éves egyidős gyerekeink vannak és ha sírnak vagy valami van ő többször gurul be és idegeskedik mint én.
2007. nov. 20. 10:53
Az első gyerköcöt 23 évesen szültem, a másodikat 26 évesen fogom. Terveztük mind a kettőt. Szerintem aki késöbb szül több a türelme mint egy fiatalabbnak de én mindig azt mondom a fiamnak, hogy milyen jó, hogy anya még egy nagy gyerek és, hogy milyen hülyeségeket csinál a szórakoztatádodra.
29. ALLICS
2007. nov. 20. 10:42
köszike csibus
28. csibus85 (válaszként erre: 27. - ALLICS)
2007. nov. 20. 10:14
Láttam az adatlapodat, rendkívül édes a babád és nagyszerű kiscsalád vagytok!
27. ALLICS (válaszként erre: 24. - ALLICS)
2007. nov. 20. 10:07
szombaton lesz 3 hónapos
26. csibus85 (válaszként erre: 25. - HeckGina)
2007. nov. 20. 10:03
Gratulálok! Biztos csodás dolgokon mehetsz most át! Irigyellek! Na és tudod már mi lesz, fiú v. lány?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook