Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló anyának lenni! fórum

Egyedülálló anyának lenni! (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. 5517c3cbeb (válaszként erre: 62. - Szantre)
2010. ápr. 9. 10:06

Kedves Szantre!


feltételezem, hogy a külön költözés különválást, szakítást jelent.

Nekem nem kértek erről papírt sehol, de nem árt ha van. Ezt ha tudod, írd meg közösen a gyerek apjával. Mi akkor nem tettük, és bánom, mert jobb leírni. Ez lehet egy "megegyezés" vagy bármi. De nem ez a legfontosabb. Nehéz lesz az első náhány hónap, de ne ess nagyon kétségbe, mer amikor kijössz ebből az állapotból erős leszel, NAGYON!

Vedd igénybe az állami támogatásokat!

1. Emelt Családi pótlék igénylése (nem sok, de az is pénz). letölthető a papír a netről és ajánlva be kell küldeni. Nem érdekli őket miért mentetek külön, csak igazolod büntetőjogi felelőséged tudatában, hogy egyedül élsz a gyermekkel.

Visszamenőleg is adják- mondjuk ha eltelt 2 hónap.


2. keresd fel a helyi CSaládsegítőt. Fogják mondani, hogy az Önkormányzat szociális osztályán kérhetsz Egyszeri v. Rendszeres Gyermekvédelmi segélyt (gyermekvédelmi osztály), ill. Lakásfenntartási támogatást - ez is havi többezer forint minuszt jelent a rezsiben!

3. Tudnod kell, hogy az Okmányirodában kérhetsz Szemét-, csatornadíj kompenzációt!

4. A Családsegítőben dolgozik pszichológus is, kérj időpontot, ha szükségét érzed.

5. Van jogász is (ingyen ez is)

Remélem segítettem!

2010. ápr. 6. 17:32
Szar.
2010. ápr. 6. 17:31

Sziasztok!

Egyedülálló anya lettem 3éves kisfiammal.

A kicsi apjával nem voltunk házasok, tehát nem is váltunk el, csak külön költöztünk. Hogyan és hol lehet papírt szerezni arról, hogy egyedülálló anyaként nevelem a gyerekemet az emelt családi pótlékhoz?

61. 70a5a27405 (válaszként erre: 53. - Wendy87)
2009. jún. 27. 00:06
Ahh nálunk egyszer volt, de nem érdekelte túlságosan a gyereke, azóta se jön....
60. szaida
2009. jún. 21. 12:05

Sziasztok!

4 hónapja egyedül nevelem a jelenleg fél éves kisfiamat. Összes havi bevételünk a GYES és a családi (40ezer Ft). Hasonló sorsú anyákat keresek, egyedül érzem magam...

2009. jún. 13. 15:41
Ja, és Wendy, a volt párom dettó ugyanúgy mint a tied, egy évig nem fizetteÉs hogy lehet gyerektartást teljesen nyugodt lelkiismerettel az elős nejének (mondjuk engem el sem vett) De azért a jár szája neki is, hogy ő milyen jó apa. Úgy ment ma el, hogy nem tudja mi a bűne.
58. 5517c3cbeb (válaszként erre: 53. - Wendy87)
2009. jún. 13. 15:39

Szia Wendy!


Én teljesen megértelek, hogy szeretnél egy jót fürdeni nyugodtan. Ismerős a szitu. A kislányom ugyanezt csinálja:éjjel cumimizéria- én csak így hívom; és napközben lóg rajtam. Még sz@rni se hagy.

Tudjátok, tényleg jó vona ha a mai gyerekeknek apjuk is lenne- fizikailag ITT és AKTÍVAN a gyerekkel. Eszükben sincs! Megcsinálja a gyereket, kész a család. A csinos felesége így el lesz foglalva és senkinek se kell, csak az övé, ő meg folytatja az önző kis tevékenységeit.

Kapcsolatunk régóta döglődik. Nem akartam a kicsi miatt- aki még nincs 1,5 éves- szakítani az apával, de már nehezen viseltem. Természetesen az sem mindegy, hogy az én 38eFt-os jövedelmemből élünk ketten, vagy hazaad kétszer ennyit.

Marad az első verzió. Mától egyedülálló anya vagyok. Milyen tanácsokkal tudnátok ellátni?

üdv

Barbi

57. Wendy87 (válaszként erre: 56. - Vica0606)
2009. febr. 1. 19:34
Most hiába mondanám, hogy nagy hibát követtél el, mert gondolom, ezt magadtól is tudod, és hát már úgysem lehet változtatni azon, ami megtörtént. De én egy ilyen nyámnyila alakra nem várnék tovább. Eleve, aki csalja a feleségét, az milyen ember!? Ha nem működik a házasságuk, hiába próbálkoztak, akkor miért nincs benne annyi, hogy tisztességesen lépjen ki belőle? És mégis, úgy, hogy nem biztos magában, képes volt rábeszélni arra, hogy gyereket vállalj a kedvéért... Az ilyen ember önző és megbízhatatlan. Aztán tessék, teljesül amire vágyott, és ezek után sem képes férfiként viselkedni. Én azt mondom, ne várj rá tovább. Hiszen lehet, hogy a te döntésedtől függetlenül se benneteket választ majd, és te leszel a becsapott, cserbenhagyott nő. Hát akkor inkább távozz emelt fővel. Abban biztos vagyok, hogy nem lesz könnyű két kicsi gyerekkel, nekem csak egy van, és azzal is nehéz egyedül, hát még kettővel, de legalább a lelkiismereted nyugodt lehet, hogy te nem könyörögtél neki tovább, így is több sanszot kapott mint amennyi járt volna neki.
2009. febr. 1. 12:47
Sziasztok! Van egy közel négy éves kislányom és jelenleg 10 hetes terhes vagyok. A kislányom apukáját én hagytam el, mert szerelmes lettem valakibe, akitől most babát várok. Ő viszont nős, 16 éve együtt vannak és nem képes elhagyni a feleségét. A babát Ő akarta, végső kétségbeesésében, azt remélte, így el tudja végre hagyni a feleségét. De amint kiderült, hogy terhes vagyok, pánikba esett, és még mindig nem tudja, velünk lesz-e, vagy inkább a feleségével marad. Gyerekük nincsen. Nagyon félek attól, hogy egyedül maradok, persze valójában tudom, hogy kislány koromban nem egy ilyen megbízhatatlan férfiról álmodtam.
55. Wendy87 (válaszként erre: 54. - Szanka)
2009. jan. 4. 21:08
Pontosan így van. Sajnos az óvodákban, iskolákban szinte csak női pedagógusok vannak. Egy kezemen meg tudnám számolni, hány férfi tanárom volt. Pedig a férfi pedagógus ott is jól jönne, ahol a gyereknek van apja, anyja, mert az apukát szerintem minden családban kevesebbet látja a gyerek, mint az anyukát. De sajnos férfiak sokkal kevésbé szívesen választanak ilyen pályát mint a nők. Jó lenne, ha valahol utána lehetne nézni, hogy egy adott városban van-e óvóbácsi valamelyik oviban, mert akkor én tuti oda íratnám a fiamat.
54. Szanka (válaszként erre: 53. - Wendy87)
2009. jan. 4. 14:56
Nekem is hasonló félelmeim vannak, mint amiket az utolsó sorban írtál.Nagyon elnőiesedett a világ, az óvodáról, iskoláról nem beszélve.
2009. jan. 4. 14:32

Sziasztok! Lehet, hgoy már írtam ide régebben, nem emlékszem már :)

Én két hete azon kattogok, hogy az a legrosszabb abban, hogy egyedül vagyok a gyerekkel, hogy nem tudok egyszer az életben nyugodatn fürdeni. Oké, ez most tök pitiáner dolognak tűnik, de olyan jó lenne, ha legalább éjfélkor tudnék egy fél órát feküdni a kádban és ne kéne közben háromszor kiugrani a kádból és visszaadni a cumit a gyerek szájába. Anyám röhögött is, hogy ez a legnagyobb problémám.

Na jó, nem ez, hanem az, hogy a számlám most tart mínusz hatvanezernél, ha megkapom a mostani gyed-et meg családit, akkor leszek kb nullánál. Hogy lehet így élni??? És hogy lehet egy "apának" tiszta a lelkiismerete úgy, hogy majdnem egy teljes éve nem fizetett gyerektartást? Úgy, hogy még karácsonyra se vett ajándékot a gyerekének? Vagy hogy az első születésnapjára? De azért a szája jár bezzeg, hogy ő milyen jó apa. És tényleg ezt hiszi magáról. Amúgy ő maga nagyon nem hiányzik, én boldog voltam, amikor kiadtam az útját, de azért nem könnyű ezt egyedül csinálni.

De abban egyetértek, hogy nevelés szempontjából egyszerűbb, főleg mert tudom, hogy a fiam apja mindenbe beleszólna (mint ahogy meg is tette az első pár hónapban, amikor még jött látogatni), és ez nagyon nem hiányzik. Csak sajnálom, hogy nem lesz előtte férfi minta.

2008. dec. 29. 23:11
Én is az vagyok...
51. évi75 (válaszként erre: 47. - 604fc9d2f5)
2008. dec. 1. 18:04

szia!!!!

nem hinném hogy ez a te hibád lenne!!!

én most voltam egy 3 napos tréningen a sulival. én -ezt mások miatt is írom, hogy érthetőbb legyen- szocmunkásnal tanulok. a trénig lényege az lett volna, hogy megtanuljunk rendesen segítséget nyújtani, csapatban dolgozni, figyelni, stb, stb....az egyik játékos gyakorlatnál viszont soakból kibuggyantak a nehézségek, fájdalmak.a vezetőnk jobbank látta hogy akkor ezeken a nehézségeken segítsen, és utánna folytatjuk a feladatokat.

olyasmi volt a segítségünk, mint a pszichodráma, vagy a családfelállítás. nagyon sokminden kiderült, hogymennyi mindent mintázunk a felmenektől, mennyit mindent hozunk magunkkal. nagyon nagyon jó volt.azt tudnám tanácsolni, hogy te is keress fel egy ilyen helyet ahol ilyennel foglalkoznak és rájössz, hogy miért nem sikerülnek a partnerkapcsolataid, és hogy hogyan tovább. Én most kipróbáltam és nekem nagyon bejött. nehéz volt, mert sok fájdalommal járt sdzembesülni, mondjuk a szüleim dolgát illetően, de sok segítséget kaptam, és már sok mindent máshogy látok, és talán a megoldást is tudom.

ne magadat okold!!!

50. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 49. - Sünciné)
2008. nov. 30. 17:21
Mert szerencséd van de nem mindenkinek van az.Én is ebben a reményben kezdtem új kapcsolatban.De én nekem nem sikerűlt csak egyedűl vagyok hagyva és nem tudom,hogy oldjam meg a három gyerekemet majd mert kb:8 hét múlva már három gyerekem lesz.MIt fogok dolgozni?HOgy oldom meg a gyerekeket?stb...és -e közben a férfi mossa kezeit és ki tudja épp hol van.
2008. nov. 30. 16:23

Sziasztok!

Egy megromlott kapcsolatnál mindenki azt mondja jobb egyedül. Ezzel én is így voltam. Férjhez mentem született egy lányom és 12 év után elváltunk. ( A lányomnak egy bűne van, hogy lánynak született ). Az apjával teljesen megszakadt a kapcsolta. Aztán következett egy még rosszabb kapcsolat 7 évig. Azt mondtam soha többé férfi az életembe. Férjhez menni pedig eszem ágában sem volt. Aztán jött a nagy Ő. 2005. június 13-án ismertem meg, 2007. november 24-én összeházasodtunk. Soha nem hittem volna, hogy van ilyen fantasztikus, csodálatos ember a földön!!!

Puszi Mindenkinek!

Gabi

48. várinagyjudit (válaszként erre: 28. - 01c8755c79)
2008. nov. 30. 16:07

Drága Camea!

Nos én férjnél vagyok, 2 éves múlt a csodálatos lányom, és ... egyre többször jut eszembe, hogy megannyi nehézség ellenére, de százszor kiegyensújozottabb és boldogabb életet élnénk kettesben. Mert most a páromat minden döntésnél csak akadálynak érzem, és ebből a kapcsolatbol semmi energiát nem tudok meríteni, csupán folyton áldozatokat hozok. Ha már dolgoznék, és anyagilag nem függenék így tőle, bizonyára igyekeznék a saját lábamra állni. Egyedül nélküle. És mégvalami! Amit Didrának is üzenek: el kell jutni, hogy egy férfival a saját örömünkért legyünk, ne azért mert függünk tőle!

47. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 46. - Évi75)
2008. nov. 27. 14:21

Kedves Évi!

Nagyon jó lenne téged megölelni mert annyi és megannyiszor voltál és vagy lelkileg a támaszom.De sajnos anyagilag nem állok úgy,hogy el tudnék menni.

Tegnap sírtam és könyörögtem neki,hogy ne hadjon magamra három gyerekkel.Kár volt.Én többet nem könyörgök.Ha van szive magamra hagyni három gyerekkel menjen csak.Nem tudom,hogy és nem tudom miért szánta ezt a sors nekem de ez van.Szerintem egyébként igaz az amiről annak idelyén panaszkodtam neked.Neki sosem lesz elég egy nő.

Vadász és nem áldozat.Az áldozat én vagyok és a bünöm amiért lakolok az az,hogy nem voltam képes elvetetni a kisfiam.Hát biztosan meg van az oka miért is akartam ennyire.

46. évi75 (válaszként erre: 44. - 604fc9d2f5)
2008. nov. 26. 20:02

Jaj te csaj!!!

erős vagy te!!! olyan jó lenne ha el tudnál valahogy jönni hozzánk!!! kikapcsolnál egy kicsit!!

nem jelentkezik?

45. ee8583e1f3 (válaszként erre: 44. - 604fc9d2f5)
2008. nov. 26. 19:58

Szia Didra!


Írtam privit!

44. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 34. - Ee8583e1f3)
2008. nov. 26. 18:50

Szia Szivárvány!

Mi van veled?Remélem jól vagy?Nem úgy mint én a kétségbe esés határán.Az idegesség folytogatja a torkom és a félelem.Nagyon rossz.Kérlek segítsetek.

43. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 41. - Timi06)
2008. nov. 26. 18:48

Írtam neked privit.Tudom,hogy nehéz tudom,hogy magányos vagy hiába van ott a kisfiad az más.

Ezt persze csak az érti aki ebbe benne van.Mint én még pár hét és megszülöm a harmadik gyerekem.Nagyon félek.Írj ha gondolod.ÉN is egyedűl vagyok.puszi

42. évi75 (válaszként erre: 41. - Timi06)
2008. nov. 26. 09:32
Mi történt veled? miért vagy egyedüla babával? lehet tudni?
41. Timi06
2008. nov. 25. 23:10

Három hónapos a fiam és egyedül vagyunk. Napról-napra nehezebben birom. Fáj a lelkem, mindenem. Nem tudom mikor múlik el, de már alig birom. De ezt én választottam, bár már bánom. Nem akarok egyedül élni, mert nem tudok, de nincs más választásom. Nekem csak a fiam van és én is neki. Igaz anyagi gondjaink nincsenek, de nem kárpótol nagyon sok mindent.

Megértelek és sajnálom, hogy egyre több nő/anya van ilyen helyzetben.

40. évi75 (válaszként erre: 39. - 604fc9d2f5)
2008. nov. 24. 16:32

jaja.tudom sajnos.

most épp munkát keresek, mert márciusban lejár a gyesem, de már alig várom, mert amióta gyest kapok, azóta alig létezünk. pedig a párom keres, de hát a gyedhez képest 40-50ezer minuszban vagyunk havonta.

sajnos itt ahol lakom nincs bölcsi. amugy mi van veled? alakul valami a pároddal?

a babóca hogy van a pocakodban?

39. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 38. - Évi75)
2008. nov. 21. 19:49
Hát ez az gyesből nem lehet megélni te is tudod milyen kevés az.
38. évi75 (válaszként erre: 37. - 604fc9d2f5)
2008. nov. 19. 21:24

Várj még!!!

Még meg sem született a picid! ne ezen gondolkozz, hogy mi lesz majd...munka!

megoldódik hidd el!!!

meg csak nőnek a nagyobb gyerekek is, őket is be fogod tudni vonni.

ráadásul 3 gyerekkel főállású anya lehetsz asszem a kicsi 8 éves koráig, de mellette 4 órát tudsz dolgozni.

ne ijjedj meg!!!

37. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 35. - Katácskák)
2008. nov. 19. 19:38

Köszi a jókívánságot!

Én csak azt nem értem,hogy tudom majd három gyerek mellett megoldani a melot?

36. ee8583e1f3 (válaszként erre: 35. - Katácskák)
2008. nov. 19. 11:49
Én most a többiek nevében is (remélem nem baj) köszönöm, és viszont kívánjuk a jó kívánságokat!:)
35. katácskák (válaszként erre: 27. - Évi75)
2008. nov. 19. 00:53

Szerbusztok.

Higyjétek minden rossz,fájdalom, könny egyszer elmúlik.. az idQ sok mindenre gyógyszer.

Marad, hogy egyedül is képes voltam rá, apai segítség nélkül.(ráadásul nem is volt felelQség-tudata.. most sincs)

Nekem csak egy Gyermekem van, igaz.

De nem bántam meg soha, hogy egyedül neveltem, nevelem.Immár 26. évében van.

Soha, nem volt belQle a Gyrmekemnek ebbQl semmilyen hátránya.Nagyon kiegyensúlyozott felnQtt Lány lett belQle Hála-Istennek :)

Igaz egy régi fiatalkori szerelem is segített.Pótolta 3 éves korától, hogy mégis lett férfi minta elQtte.

Mindenkinek kivánok nagy Lelki-Testi harmóniát, Boldogságot, egészséggel együtt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook