Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja-e valaki, hogy ha Franciaorszagban szulok, es az apa is francia, viszont nem vagyunk hazasok, akkor milyen allampolgarsagu lesz a gyer fórum

Tudja-e valaki, hogy ha Franciaorszagban szulok, es az apa is francia, viszont nem vagyunk hazasok, akkor milyen allampolgarsagu lesz a gyer (tudásbázis kérdés)

14. Klaudia910402 (válaszként erre: 6. - Emily)
2013. márc. 10. 18:35
Nemrég született ismerősömék gyereke Németországban és nem lett német állampolgár mivel a szülők magyarok. ..
2010. jan. 10. 12:18

Valahol elismerik a többes állampolgárságot, valahol nem, ld. a képet: [link]


Az állampolgárság szerzésének módjai:

[link]


És ahogy látom, Franciaország elismeri a kettő állampolgárságot, tehát kettős állampolgár lesz. Viszont az jó kérdés, hogy valamelyik állampolgárságot kérvényezni kell-e. Nekem pl. anyám nem magyar, de Magyarországon születtem, és csak magyar állampolgár vagyok.

2009. júl. 12. 21:26
Ha a baba édesapja francia és apasági nyilatkozatot tesz(kötelezző a szüléshez ha vállalja)akkor a gyermek állampolgársága francia lessz ugyanazok a törvények vannak érvényben mint magyarországon.Ha az apa magyar lenne abban az esetben a gyermek állampolgársága is magyar lenne.Tehát a születési anyakönyvi kivonaton az szerepel hogy gyermek állampolgársága francia anyja állampolgársága magyar.A gyermek akkor kap magyar állampolgárságot ha az anya azt mondja hogy nem ismeri a gyermek apját vagy az apa lemond a a gyermekről(ebben az esetben valószínü hogy kérvényezni kell a magyar állampolgárságát a gyermeknek)
11. a1baa7edcc (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2009. júl. 12. 06:43
Kettos allampolgarsag nincs az unio teruleten.
10. a1baa7edcc (válaszként erre: 6. - Emily)
2009. júl. 12. 06:42
Ez tevedes.
2009. júl. 12. 06:41
a szülei is magyarok.
2009. júl. 11. 17:45
Az unokám Budapesten született és mégsem magyar állampolgár.
2008. aug. 28. 12:19
Magyar lessz ! Ha , össze lennel hazasodva a francia apaval , akkor francia lenne automatikussan.
2008. aug. 28. 11:09
Francia lesz, még akkor is, ha mindkét szülő magyar! Amelyik ország területán születik a baba, annak az országnak az állampolgára lesz. Utána kell kérvényezni a magyart.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2008. aug. 28. 10:57
A Magyar konzulátuson bővebb információt kapsz.
2008. aug. 28. 10:56
Amennyiben az apa tesz apasági nyilatkozatot francia, utána kérheted legyen a baba magyar állampolgár is. (kettős) Szüléskor autómatikusan francia anyakönyvit kap a baba.
2008. aug. 28. 10:53
Szerintem olyan állampolgár lesz amilyet te választasz de bisztos hogy kell apasági nyilatkozat
2008. aug. 28. 10:53
sztem, ott is kell apasági nyilatkozat, igy kettős állampolgár
2008. aug. 28. 10:51
Tudja-e valaki, hogy ha Franciaorszagban szulok, es az apa is francia, viszont nem vagyunk hazasok, akkor milyen allampolgarsagu lesz a gyerek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook