Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 3 hónapos kihívás, kalóriadeficittel és mozgással fórum

3 hónapos kihívás, kalóriadeficittel és mozgással (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
331. Százas Evelin (válaszként erre: 330. - Rózsavirág48)
2018. márc. 22. 08:09
Az enyém is felejtősre sikeredett. Odáig még stimmelt, hogy karfiolt sütöttem, sonkás besameles öntettel. De délután megettem egy kóstolóba hozott süti halmot, na az felejtős. Ma nekem is jobban oda kell figyelni.
2018. márc. 22. 06:28
tegnap voltam masszazson jot tett az izomlazas reszeimnek😊 mar nagyon varom a jo idot hogy lehessen kimenni a szabadba. a tegnapi nap dieta szempontjabol felejtos de ma jobban odafigyelek. szep napot nektek🌞
329. Százas Evelin (válaszként erre: 328. - Guruljka)
2018. márc. 21. 17:00
A leg magic is feszíti az alhasat. El kéne már engedni a fogantyút, nem tudom mikor jutok el odáig.
328. Guruljka (válaszként erre: 327. - Menetlevél)
2018. márc. 20. 21:37

Persze hogy kifáradtál.

Másfél kilométer, az kb. pont egy mérföld, megfelel a helyben járósnak,amit linkeltem.


Bizony nem rossz ennyi fekvés után!


Szerintem kis súlyokkal súlyzózhatsz karra is, de óvatosan, mert testtartástól függően még a gáttájék is feszülhet tőle.

2018. márc. 20. 21:11
Hű,ha igy halad nekem egyenlőre csak a házi munka lesz a napi edzés .😁 Takarításba fogtam ma,minden izmom fáj. Tegnap kifáradtam másfél kilométer sétatol . De 3 havi fekvés után nem is Olyan Rossz teljesítmény.
326. Guruljka (válaszként erre: 324. - Százas Evelin)
2018. márc. 20. 18:52
Ja!!! Tévedni teccik! A masszázst sokkal kevésbé irigylem. De az izomlázat, azt igen!
325. Guruljka (válaszként erre: 324. - Százas Evelin)
2018. márc. 20. 18:51

Na az is lesz. Óraátállítás. Ponty a közelgő hétvégén.

Húsvét majd az azutáni hétvége. április 1-2.

324. Százas Evelin (válaszként erre: 323. - Guruljka)
2018. márc. 20. 18:36

Milyen szerencse, hogy vannak, akik kedvelik azt a látványt.

Idáig ma deficites vagyok, lencsefőzeléket ettem kis benne főtt szalonnabőrrel, reggel müzlit, délután banánt. Vacsira talán csinálok zabpelyhes túrós almás trutykót, amit szoktam.

A masszőrőzgetést én is irigylem Rózsavirágtól. :-)

Már megint el vagyok tájolódva, azt hittem most hétvégén lesz húsvét. Be is vásároltam kötözött sonkát meg csülköt, nade eláll az a hútóben. Majdnem visszamentem, hogy vegyek még csokinyulat meg csokitojást, mert kevés lesz, legalább azt a kört végül kihagytam.

Valaki átállíthatná már az órámat.

323. Guruljka (válaszként erre: 321. - Rózsavirág48)
2018. márc. 20. 18:22
Tegnap lepődtem meg: a TV-ben volt egy műsor, hogy a túlsúlyos nők látványát kedvelőkre is épült iparág.
322. Guruljka (válaszként erre: 320. - Rózsavirág48)
2018. márc. 20. 18:09

Akkor hasonló cipőben járunk.


Jó is hogy szóba került, majd ma beiktatok egy adaggal.

321. Rózsavirág48 (válaszként erre: 318. - Guruljka)
2018. márc. 20. 18:08
kosz a reszletes tajekoztatot a dietazokra tobb iparag epult kihasznalva oket
320. Rózsavirág48 (válaszként erre: 317. - Guruljka)
2018. márc. 20. 18:07

bodysoknak valot iszok

feherjet nehezen hozom ossze bar szeretem a hust es eszek is de valahogy keves

319. Guruljka (válaszként erre: 317. - Guruljka)
2018. márc. 20. 17:24
A hőst még csak-csak kedvelem, de a húsevésnek nem vagyok bajnoka... (Bocs az elgépelésért)
2018. márc. 20. 17:23

Ide is bemásolom:

Szakértői adalék a liszteket illetően (FitBuilder oldalról másolom)


Ne hagyd magad átverni: a diétás "csoda" lisztekkel!

Sajnos a túrós batyesz, a házi kenyér, a töltött fánk, a tejfölbe tunkolt friss kifli – és a pék-szekció más népszerű termékei is tiltólistára kerülnek, ha diétára adjuk a fejünket vagy ne adja az ég, rátévednénk az egészséges útnak felcímkézett kis ösvényre. De hogy ne érezzük, hogy most már kimaradunk minden földi jóból, így pár ravasz gyártó elhozta az utópiát: szénhidrát csökkentett, diétás, és kilókat leolvasztó csodalisztek formájában – melyek kedvezőbb tápértékükkel és szépen csengő szlogenjeikkel csábítják a naiv, bucira éhes célközönséget.


Az átlag kezdő (és középhaladó…) diétázót folyton kísérti a diéta előtti időkből megkedvelt friss süti íze - de mivel nem akarunk notórius visszaesők lenni a fehérlisztes táborba, így vadul kapkodjuk le ezeket a flancos diétás liszteket a polcról… és fizetjük ki érte azt az összeget, amitől egy kisnyugdíjas vígan eléldegélne… de vajon megéri???

Mivel a legtöbb fogyi-liszt ára az egekben van, így méltán várjuk el, hogy olyat tudjon, ami a földi halandóknak felfoghatatlan: villámgyorsan elkészíthetjük vele a diéta előtti időkből szívünkhöz nőtt kedvenc batyunk, nokedlink, csigánk, egyéb addiktív péktermék hasonmását – felmerülő plusz kilók, gyűlölt szénhidrátok és egyéb zsírpárna növelő hatások nélkül.


Szóval ami igaz a meséből...

A hagyományos társánál valóban a többség jobb tápértékkel rendelkezik – ami annyit tesz, hogy a szénhidrát rovására a fehérje tartalmat feltuningolták, rostokkal gazdagították, és a hőn gyűlölt fehér liszt helyett mindenféle más, elméletileg jobb minőségű, lassabb felszívódású liszttel gazdagították.

Végeredményként a gyártók által hozzáadott plusz összetevőkkel, adalékanyagokkal (amelyek nem feltétlenül károsak – például aszkorbinsav, almarost, stb.) valóban az eredetire erősen hasonlító konyhai kreációkat hozhatunk össze - ráadásul Neked már összekombinálták a szükséges keveréket, így szinte igazi instant-gyorssággal abszolválhatunk mindent. (Recepttől és konyhai előélettől függően.)

… és amit nem tudnak!

Nem igaz, hogy fogyasztanak. A kalória tartalmú ételek közvetlenül nem okoznak fogyást, hiszen ezekből is felül tudjuk rágni magunkat a napi kalória limiten - és akkor idővel ismét a gyarapodó zsírpárnákkal találjuk szembe magunkat. A csodalisztek itt "csak" annyiban segítenek, hogy (jó esetben!) legalább kevesebb kalóriát, illetve szénhidrátot tartalmaznak, és azok közül is inkább az összetettebb csapatot. (Ugye az összetett szénhidrátok lassabban emelik a vércukor szintet és hosszabb időre biztosítják a jóllakottságot.) DE! Ez nem azt jelenti, hogy ezekből korlátlanul lehet lakomázni!

A legszembetűnőbb gond általában az áruk… főleg, ha rendszeresen használnánk a konyhai manőverekhez… és tudjátok mi a legbosszantóbb? Az, ha megnézzük, hogy konkrétan milyen összetevőkből is állnak ezek a lisztkeverékek. Semmilyen földöntúli csodaszer vagy beszerezhetetlen őserdei növény nincs bennünk – csupán olyan hozzávalók keveréke, melyet Te magad is könnyen és olcsóbban beszerezhetsz!


A csodalisztek általában a már általunk is jól ismert zabpehely lisztre alapoznak. Ha nem kell feltétlenül olyan "finom" szemcsés liszt, akkor a zabpelyhet a boltban kispénzért beszerezheted, és házilag ledarálod. Palacsinták, muffinok, kekszek, kevert sütik… máris kipipálva.

Fontos, hogy ha kenyeret vagy más élesztős tésztát szeretnél sütni, akkor önmagában nem jó a zab, mert nincs sikér tartalma. Így a siker érdekében tedd Te is azt, ami a fitness kenyér lisztek titka: tegyél hozzá búzasikért. A búzasikér tulajdonképpen egy fehérje, amelyet hozzáadva nemcsak a tészta állaga javul, de a fehérjetartalma is megnő – és ezt ki is használják a gyártók egy jó kis marketingfogásnak…


Vagyis a fogyi-lisztek így készülnek!

A fehérjetartalmukat búzasikérrel és szójaliszttel növelik, a drágább lisztek pedig tudjátok mit tartalmaznak? Igen, minden gyúrós kis kedvencét, a tejsavó port, illetve tejfehérjét… persze natúr formában. Olyan ez, mintha a kevert proteinedet raknád össze némi zabliszttel és hipp – hopp, máris kész a saját házi liszted!

Csak hogy lássatok néhány példát… márka nélkül például az alábbi összetevőkből áll egy "alap-csodaliszt":

Összetevők: zabpehelyliszt, búzasikér, búzafinomliszt (????), teljes rozsliszt, zabpehely.

Átlagos tápérték 100 g termékben: 1598,29 kJ/382 kcal energia, 26,9 g fehérje, 55,8 g szénhidrát, 4 g zsír

Helyette használd például ezt a házi-keveréket: 25 dkg zabliszt, 5 dkg szójaliszt, 5 dkg búzasikér, 20 dkg tönkönybúza liszt


Összegezve: akinek van rá ideje, lehetősége - és persze spórolni szeretne - az nézze meg ezeknek a kevert diétás liszt-mixeknek az összetevőit... mert a legtöbb összetevőt külön, olcsóbban is beszerezheted - ráadásul megkímélheted magad olyan nem kívánt, belepofátlankodó hozzávalóktól, mint a fenti példában

317. Guruljka (válaszként erre: 316. - Rózsavirág48)
2018. márc. 20. 17:18

Fehérjeturmix, az nálad mi?


Mert vannak a protein porok, ami jóformán csak fehérje. Nem csak a bodysoknak hasznos, de nekem hőst nem kedvelőnek is, ha épp tényleg nem kapartam össze azt a fehérjét egy-egy nap.


És vannak a "fogyis" turmixok, illetve ezek betegeknek,időseknek, meg általában bárkinek jók egy étkezés kiváltására, de nem csak fehérje van bennük, hanem jó arányban szénhidrát is.

316. Rózsavirág48 (válaszként erre: 315. - Guruljka)
2018. márc. 20. 17:10

sajnos ma nem jo a masszornek majd holnap

de lehet este setalunk egyet az is jo bar ez meg kerdojeles

meg egy ferherjeturmixom van

315. Guruljka (válaszként erre: 313. - Rózsavirág48)
2018. márc. 20. 16:19
Na tessék, hát nem irigykedem? :D
314. Guruljka (válaszként erre: 313. - Rózsavirág48)
2018. márc. 20. 16:18
Akkor pont jó lesz az a masszázs! :D
2018. márc. 20. 15:34
ja es jo kis izomlazam van a tegnapitol
2018. márc. 20. 15:29
a mai kcal valamivel 1400 folott lesz ha minden jol megy😊 ma masszazsra szeretnek menni ez lesz a mai izomatmozgatas
2018. márc. 20. 14:46

[link]


Érdekes itteni fórum a répacukor (kristálycukor) és a gyümölcscukor hatásáról.


Már az elején is van értelmes magyarázat, a vége kissé bonyolódik, de a lezárás mégis egy újabb értelmes magyarázat.

2018. márc. 20. 14:32

Ne klubozzuk el ezt a jó kis fórumot!


Én most nem nézem a kalóriákat, nincs igazi étvágyam.


Ti miket terveztetek ma enni? Sikerül tartani a deficitet?

2018. márc. 20. 14:14

Azért törpe, mert kisebb helyen elfér, kisebb a tálja...


De inkább nem. Épp elég kötöttség ez a két ebzet is, meg a macsok.


Van egy használt csincsillánk is, de ő ketrecben lakik. :D

2018. márc. 20. 14:09

Jó, csak egy m. Mondjuk írhatnám hárommal, abban benne van az egy is.

Há mé törpemalac? Mert a rendes eszik? Viszont te is megeheted, ha mégiscsak hülye.

Hát te mindig rogyásig vagy fordításokkal, ezt lassan már megszokjuk. Gyúrjál inkább ma csak tésztát. :-)

307. Guruljka (válaszként erre: 306. - Százas Evelin)
2018. márc. 20. 14:06

Írd már egy m-el szegényt... :D


Állítólag a sertés a kutyánál okosabb. Gondoltam már, hogy beszerzek egyet, aztán meglátjuk, meddig is él egy törpemalac, de nem vennék még egy evőt a nyakamba.


Közben rájöttem, hogy két munkám van holnapra, nem egy. Még jókor kaptam észbe. :D

Nem tudom, gyúrok-e ma, azt hiszem, még a mai napot kihagyom, hogy ez a visszaesés rendbe jöjjön.

306. Százas Evelin (válaszként erre: 305. - Guruljka)
2018. márc. 20. 13:53
Pedig az egy okos állat. Közvetlenül a kommondor után a legokosabb.
305. Guruljka (válaszként erre: 304. - Százas Evelin)
2018. márc. 20. 13:45
Úgy még a ló is tud enni, hogy nem olvas közben... :D
304. Százas Evelin (válaszként erre: 303. - Guruljka)
2018. márc. 20. 13:42

Nekem is az alap kép otthonról, hogy apu ül a konyhaasztalnál, evegeti a rántottáját, előtte ujság, közben vakargatja a fejét. :-)

Nekem már nem is esik jól úgy enni, ha csak a kaja van előttem, könyv meg nincs.

303. Guruljka (válaszként erre: 302. - Százas Evelin)
2018. márc. 20. 12:53

Ne is törődj vele.

Kiskoromban nem csak olvasó családtagokat láttam magam körül, de evés közben olvasókat is.

Épp az Antikvárium körkérdése volt, hogy ki melyik könyv hatására szerette meg az olvasást. Én úgy voltam ezzel gyerekkoromban, hogy az olvasás nyilvánvalóan alaptevékenység, és alig vártam az alkalmat, hogy megtanuljam. :D Mondjuk akkor még kicsi voltam ahhoz, hogy evés közben olvassak, de eljutottam odáig is. :D

302. Százas Evelin (válaszként erre: 299. - VersEmber)
2018. márc. 20. 07:03

Te itt? Szia!

Nem volt a másik fogyis fórumon sem különösebb sikered, megjósolhatom, hogy itt se lesz.

Biztos vagyok benne, hogy érzékelted a szavaimban az iróniát, a köztudomású kifejezés eligazított. Nekem úgy esik jól az evés, ha előttem van a könyvem, oszt ennyi. Esetleg a tv ujságom, az is jó. Az kicsit ugyan idegesít, mert nem találok estére egyetlen nézhető filmet se, de ez még nem veszi el az étvágyam.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook