Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta fórum

3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
192. cooltim (válaszként erre: 191. - Mothertiger)
2012. aug. 18. 14:10

Mennyi idos most?

A Vanda masfel evesen kezdett beszelni. Nem mondom, h azonnal gyonyoruen beszelt, de szepen. Az "r" betu is neki sem mindig sikerul. Ha a szo elejen van, azaz azzal kezdodik, szepen mondja. Ha a szo kozepen, akkor mar nehezebben megy. Amikor kijavitom, ujra mondja. De ez minden hibas szoval igy van. Amikor javitom, megismetli jol. Szepen ragoz, szinte hibatlanul.

A gyerekorvos mindig azt mondja, h a Vandi ertelmes nagyon es okos, ennek viszont vannak hatranyai.

2012. aug. 18. 13:32

Nekem azt mondták régen, - azaz ezzel "nyugtattak", :D - hogy az intelligens gyerekek elevenebbek, olykor kezelhetetlenek.

A fiam két éves kora körül tanult meg beszélni; teljesen tisztán, ragozva. Csak az "r" betű nem ment neki. Ő is szereti a számokat.

És remekül tudja manipulálni a szüleit... :)))


Nektek is szép napot!

190. cooltim
2012. aug. 18. 10:08

Most vettem eszre, hogy nem valaszoltam. Igen, 3 ees mult egy honapja. Egyebkent - nem azert, mert elfogult vagyok - egy nagyon okos kiscsaj a lanyom. Imadja a betuket, szamokat, erdeklodik az uj dolgok irant, rengeteg mondokat es versiket, meset tud. Elolvasunk neki egy meset es vissza mondja a tortenetet. Nagyon szepen beszel, mindenki csodalkozik, hogy meg csak 3 eves... Stb.

Ne ertsetek felre, nem akarom Ot favorizalni, csak arra szeretnek ravilagitani, hogy ertelmes, okos csajszika, minden rendben lenne, ha ez a dolog nem arnyekolna be a mindennapjainkat.

Szep napot mindenkinek!

189. cooltim
2012. aug. 18. 10:02

Jo reggelt!

Most kaptam egy ismeros gyermekpszichologus telefonszamat, kedden hivom.

Tgnap az esti elalvas nem volt veszes, viszont ejjel 3- kor felebredt es kovetelte a meset... Reggel 6- ig nem aludtunk semmit. Most ebredt.

Hatalmas adag hiszti van azert benne. Semmilyen kompromisszumra nem kepes a lanyom. Ez mindig is jellemzo volt ra - egyebkent. Borzasztoan akaratos es hatarozott. Semmi nem erdekli olyankor, amikor a fejebe vesz valamit.

Azt gondolom, ehhez is szakember segitseget kell kernem, elmeletileg tudom mit kellene tenni ilyenkor... De gyakorlatilag nem hatasos nala.

188. mothertiger (válaszként erre: 187. - Moonlight13)
2012. aug. 18. 09:40

Éppen ezért nem mondhatom, nem mondom ki egyenesen azt, hogy csak és kizárólag hisztiről van szó. Nem vagyok orvos, sem pszichológus, de az elmondottak alapján erre IS lehet következtetni. Óvatosan, továbbra is figyelemmel kísérve a továbbiakat.

Gondolom a gyermek szülei is ezt teszik, és nem húzták rá azonnal a kislányra a hisztit, mert ez az egyszerűbb.

187. moonlight13 (válaszként erre: 186. - Mothertiger)
2012. aug. 18. 08:57

Ne haragudj, nem bántásból írom, de szerintem ha csak hiszti lenne, egy kisgyerek azért elfáradna abban. Itt valami más gond is lehet! Mindenképp járd körül az egészet, mert az előző fórumodból is kiindulva ez már nem most kezdődött!

Igen, egy pszichológus hátha ki tudja valahogy szedni belőle, mi a baja. Azt ők tanulják, hogy milyen módszerrel lehet elővarázsolni egy gyerekből a problémája gyökerét! Csak szerintem az ingyenes dokik...hát... Egyszer beszéltem eggyel...Én többet tudtam a problémáról, mint ő. :(

2012. aug. 18. 08:53

Csak olyan nehéz... :S

Lehetséges, hogy így felerősödnek majd egy időre a "tünetei".

185. cooltim (válaszként erre: 184. - Mothertiger)
2012. aug. 17. 20:17

Most tobb megszoritast eszkozoltunk nala. Nincs semmilyen mese sem tv- ben, sem mashol.

Delutani alvaskor is kettot meseltem, tobbet nem. Ma este is igy lesz. Nincs mas valasztas, csak a szigor!

2012. aug. 17. 19:04

Kicsit "szorítsatok", szigorítsatok a dolgon. Biztos nem lesz könnyű...sosem az.

A gyerekek ösztönösen tudják, hogyan játsszanak ki bennünket, hogyan fordítsák a velük történt rosszat a maguk javára.

Ettől függetlenül kívánom, hogy csak "ennyi" legyen, tényleg csak szeszélyes legyen a nagylány, és ne legyen komolyabb problémája a háttérben! :)

183. cooltim (válaszként erre: 182. - Mothertiger)
2012. aug. 17. 11:39

En is azt gondolom, hogy nalunk is ez a dolog all fenn. Sot! Szinte biztos vagyok benne !!!

Ha most engedunk neki, a fejunkre no szep lassan - vg gyorsan! :-)

2012. aug. 17. 09:23

Ha jól emlékszem, 3 éves?

Ez egy "hisztiállomás" a gyerekeknél - állítólag. Mondjuk az én fiamnál ez bejött, mert ő 3 évesen tényleg kifordult magából azelőtti önmagához képest. Sokan mondják, hogy 3 éves kora körül a gyerek "kezelhetetlenné" válik.


Nehéz lehet így "kitotózni", hogy tényleg mi lehet a gond. A gyerekek nagyon szépen tudják manipulálni a szüleiket, nagyon hamar rájönnek, hogy mivel lehet rájuk hatni, "irányítani" őket.

Huncut kisördögök, meg kell hagyni! :)))

181. cooltim
2012. aug. 16. 22:44

Fel oraja elaludt a Vandi. Egyedul hagytuk a szobaban, ucsorgott, rakosgatta a pluss alvos jatekait egy 20 percig. Apja bement, meselnie kellett. Meselt, majd kijott. Megint maradt egyedul. Bementem 10 perc mulva, meseljek neki Sun Balazst. Elmeseltem egyszer es kozoltem Vele, h vege, en elalszom. Egy par percig meg kerlelt meseert, maj egyszer csak elaludt.

Egeszen biztosaak vagyunk mar benne, h mostanra mar csak hiszti ez es nincs kedve aludni, huzza az idot, es a mesek ebren tartja, amikor meselunk neki.

Viszont arra rajottunk, hogy teli hassal nem alszik jol. Tegnap, amikor ugye mindent kihanyt szegny, sokkal jobban aludt. Reggel fel 9- ig sem mozdult. Par hete is hanyt, elcsapda a pocakjat. Akkor is vegig alidta az ejszakat.

Most hamarabb vacsiztunk es nem is adtam neki olyan sokat es az esti tejet is furdes elott itta meg.

Remelem, jol fog aludni!

180. cooltim (válaszként erre: 179. - Mothertiger)
2012. aug. 16. 21:16

Ha a delutani alvas kimarad, estere kezelhetetlen. Es kezdi az ovit is... Nem lenne jo otlet pont most kihagyni...

Most is epp cirkusz van. De most picit hagytam egyedul. Elolvastam ket meset neki, de koveteli a tobbit. Nem erti meg, h faradt vagyok. Mostanra egyszeruen hisztis lett es meseket kovetel folyamatosan.

2012. aug. 16. 21:10

Ha a délutáni alvást kiiktatnátok, nem jobban kifáradna éjszakára?

Ez egyre különösebb így. Kíváncsi lennék, igazából miért csinálja a kicsilány? Mert hasonló helyzetben magam sem tudnék mit tenni.

178. cooltim
2012. aug. 16. 15:52

Dontesunk meg nincs.

De valoszinu, megjeredezek egy gyermekpszichologust.

Este vegul ismet ugy aludt el, hogy az olemben a fotelban. De hallani nem akart rola. Maszott volna ki az olembol... Vegul fel 1- kor elaludt.

Most delutan alvaskor ismet hisztizett meg tobb meseert. Hiaba egyeztunk meg abban az elejen, h egy mese van! Csinalt egy balhet, hisztizett, de most szepen letette a fejet a szokasos "alacsony" parnajara, nem zavarta, hogy nem magas. Elaludt. Masfel orat.

177. egypt (válaszként erre: 175. - Cooltim)
2012. aug. 16. 14:58
Ó, szegény...:( Végül hogy alakult az éjszaka?
2012. aug. 16. 14:11

Jaj... :(((

És hogyan döntöttetek, mi lesz a következő lépés?

175. cooltim
2012. aug. 15. 22:38

Hat, elkiabaltam a dolgot!!!

Ma este elolvastam a megbeszelt ket meset a Vandibak. Kovetelte a kovetkezot, mint tegnap is... Mondtam neki, hogy aludni kell stb. Elmeseltem neki meg egyet es a vegere teljesen behergelodott. Nem akart aludni, csak vitte a magaet! Annyira behergelte magat, vergodott az agyban es mindent osszehanyt. Az agyat, agynemut, szonyeget, mindent. :-(

Termeszetesen ismet hallani nem akar az alvasrol! Csak ucsorog!

174. cooltim (válaszként erre: 173. - Mothertiger)
2012. aug. 15. 18:04

Igen!

Ahhoz kepest... Teljesen jok vagyunk mar!!!

173. mothertiger (válaszként erre: 172. - Cooltim)
2012. aug. 15. 17:35
De azért sokat javult már, nem? Ahhoz képest, amit pár napja leírtál... Hát az kész rémálom lehetett! :(
172. cooltim (válaszként erre: 171. - Egypt)
2012. aug. 15. 17:22

En is igy gondolom!

Tudod, ha mar keznel volt a cukormero... Egy pici szurast kibirt... Most egyenlore az orvosokat kihagyjuk egy darabig. Figyelunk ra es megprobaljuk megtudni Tole, hogy mit erez ilyenkor stb.

(gondolom, most le leszek hurrogva) :-)

171. egypt (válaszként erre: 170. - Cooltim)
2012. aug. 15. 16:08
Én nagyon arra tippelek, hogy ez pszichoszomatikus tünet lesz, és semmiféle szervi oka nincs, de azért persze jobb utánajárni.
170. cooltim
2012. aug. 15. 15:56
Hat, a tegnapi ejszakank zurosre sikerult. Az elalvas meg nagyjabol Konnyen ment. Ejjel 2-3- szor fent volt es meset kovetelt, meg meg egy lampat. De! Nem meseltem es nem is kapcsoltunk fel tobb villanyt. Feltehetoleg "csak" hiszti volt, mert visszaaludt. Viszont delutan kint a teraszon szinezett ugyesen es egyszer csak megint kiabalta, hogy elszedult. Remegett es sirt. Be kellett vele menni a lakasba, ivott vizet, evett egy yoghurtot es mgnyugodott hamar. Viszont Apja gyors volt es rohant a cukormerojevel. Gyorsan megmertuk a cukrat es 4,4 volt. Tehat, normalis. Igy legalabb kiderult, hogy nincs ilyenkor cukorleeses, vagy ilyesmi.!
169. cooltim (válaszként erre: 168. - Egypt)
2012. aug. 14. 12:56
Tegnap, amikor felébredt, sírt kicsit, de meséltem és megnyugodott...
168. egypt (válaszként erre: 166. - Cooltim)
2012. aug. 14. 11:24
Azért ez is valami, talán lassan haladtok. Már nem sír meg kiabál, ha felébred éjjel?
2012. aug. 14. 09:28
Jól haladtok, kitartás :)!
166. cooltim
2012. aug. 14. 09:12

Jo reggelt!

Hat, kicsit elkiabaltam a dolgot - talan. ejjel 3- kor felebredt es 4- kor tudott visszaaludni. Meseltetni akart, egyet meseltem es mondtam, almos vagyok... Aztan szep csendben maradt es egyszer csak elaludt.

165. mothertiger (válaszként erre: 162. - Cooltim)
2012. aug. 14. 09:08
Ez nagyon jó hír!
164. ea010c7029 (válaszként erre: 162. - Cooltim)
2012. aug. 14. 07:26
Nagyon ügyesek vagytok!:) Csak így tovább! Nagyon jól csinálod,minden elismerésem!:)
163. fildus (válaszként erre: 162. - Cooltim)
2012. aug. 13. 23:04
Ez jó, ez haladás! Nagyon örülök!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook