Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom mióta ovis, éjjelente többször maga mellé hív, ill. csak úgy tud elaludni, ha ott fekszem, és szorosan ölelem! Ez 'kinőhető'? fórum

Kislányom mióta ovis, éjjelente többször maga mellé hív, ill. csak úgy tud elaludni, ha ott fekszem, és szorosan ölelem! Ez 'kinőhető'? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 3. 21:46
Minálunk is ugyanez van, csak az én fiam most kezdte e bölcsit. Mióta ott alszik éjjel többször felkel, bár sose aludta még igazán át az éjszakát, de most megint besűrűzte a felkeléseket.
13. Rebecca33 (válaszként erre: 12. - Bea77)
2010. szept. 20. 13:23
Egyetértek a módszerrel. Nagyon fárasztó ez is, de inkább így mert az állandó kialvatlanság nem tesz jót sem az anyukának sem a gyereknek:)
12. bea77 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. szept. 20. 13:17

Ha most kezdte az ovit, nem csodálom, hogy hiányzol neki! Nálunk is jelentkezett ez a probléma (nekem kisfiam van). Több megoldás van: 1. esti mese (tv kilőve)csak neki, félhomály, utána egy pici simogatás, puszikák, ajtót résnyire nyitva hagyni és ha bármikor meglátogatna éjjel, szépen visszakísérni, puszika, betakarni.

2. esti mese (tv kikapcs)csak neki, félhomály, utána simogatás-puszikák-simogatás, ott maradni (ha lehet ébren)amíg el nem alszik, utána kimenni; ezt pár napig folytatni, utána (muszály)az 1., különben nagyon kifáradsz, és elég ha az 1-2 hétben nen vagy a toppon!

Tudom, keményen hangzik, de határozottnak kell lenni, különben ingerült leszel, ha nem pihened ki magad!Ez az én saját tapasztalatom,de mindenkinek máshogy sikerült megoldani ezt a helyzetet. Ez "kinőhető"!!!!

További szép napot!

11. 74740b7c7c (válaszként erre: 10. - Rebecca33)
2010. szept. 20. 13:13

Tesómnak volt egy ordítós hete, most lecsillapodott, de csak nyugtával dícsérjük a napot:)

Éjjel Ő is felriad, sír, de szerencsére 1-2 perc és lehiggad, de igazából ilyenkor nincs is magánál, félálomban van:)

2010. szept. 20. 13:10
Mi most kezdtük az ovit, nem tudom mi lesz, én is félek ettől, mivel sok anyukátol hallom, hogy például ovikezdéskor megváltozik, felriad éjje, sír stb.
2010. szept. 20. 13:09
Gondolom hiányzol Neki, hiszen a nap nagy részét külön töltitek:)
2010. szept. 20. 13:09
Na ijedj meg,minden ovis átesik ezen,igaz nem egyforma viselkedési "tünetei" vannak az anyuról való leszakadásnak.kb 2-3 hónap múlva megszokja az új rendszert és elfogadja azt majd.Most még úgy éli meg,hogy ott hagytad az oviban,ezért szorit szorosan esténként a hozzád való kötődését jelezve.Mire beszokik az oviba(2-3 hónap) rájön,hogy bizony Őt nem hagyják ott az oviban,minden nap jön anyu értem.Na ez leyz az a pont mikor már szertni és várni fogja az ovodát a közösség miatt.
2010. szept. 20. 13:04

..csak számomra ez furcsa, mert annyira kis "önálló" volt, hogy az ágya szélére sem ülhettem, nem jött mellém sem....

Az ágya a saját kis tere volt.

Most meg mióta ovis, legszívesebben beleszögezne. Ő is ölel, puszilgat:) Ez is meglepő, mert előtte ez nem volt jellemző, sőt!

Nagyon jól esik, meg is értem, de a saját ágyamat akarom!!!!!!!!:D

6. klaryka (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. szept. 20. 13:04
Az en kislanyom 4 eves, de a mai napig egyutt alszunk.Hogy 'kinovi-e' nem tudom, szerencsere jo nagy agyikonk van, kenyelmesen elferunk :))
2010. szept. 20. 13:03
érdekes,az én fiam 4 éves lesz.külön ágyban alszik,el is alszik egyedül.De éjjel jön és keres.ilyenkor visszamegyek vele és lefekszik,de ott kell kicsit ülnöm vele.
4. ilonka40 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. szept. 20. 13:01
Nálam is ez a helyzet,pedig már 5 éves a lányom:)
2010. szept. 20. 12:58
dettó csak a fiam már 5 éves... még talán most kezdi elhagyni, azaz le tudok lépni mellőle, de éjjel felket és visítva keres..
2010. szept. 20. 12:55

Nincs ezzel nagy probléma, csak a gyerekágyon alig férünk el ketten.. Sokszor elalszom, zsibog mindenem.. reggel meg olyan vagyok mint a mosott rongy!!

Amint lépnék, felébred:D

2010. szept. 20. 12:53
Kislányom mióta ovis, éjjelente többször maga mellé hív, ill. csak úgy tud elaludni, ha ott fekszem, és szorosan ölelem! Ez 'kinőhető'?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook