Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta fórum

3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
102. Serry (válaszként erre: 80. - 608da4fae6)
2012. aug. 11. 00:05

Állítsd le magad!

Voltak kivizsgáláson,mert úgy gondolták neurológiai oka lehet a szédülésnek, és volt fül orr gégészeten is. De minden ok.. egy szédüléshez nem elsősorban vérvétel kell, ami egy félős szorongásos 3 évesnek elég drasztikus beavatkozás.

101. memimemi (válaszként erre: 96. - Fildus)
2012. aug. 11. 00:04

Igen, és ez lehet annyira ijesztő, hogy nem mer elaludni, illetve ebből a félelemből jöhet a napközbeni szorongás, szédülés, árnyéktól való félelem. Borzasztó amúgy, felnőtt fejjel is átélni, hát még gyerekként. Ráadásul mi már nem látjuk, míg a gyerekek még láthatják őket.


Azon gondolkodom, hogy lehet óvatosan ezirányba tapogatózni...

100. egypt (válaszként erre: 91. - 608da4fae6)
2012. aug. 11. 00:02

Csak ez kicsit más eset, mikor elmenetek már neurológiára is, és minden vizsgálat negatív.

Persze tévedhet az orvos is, de egyáltalán nem tartom őt felelőtlennek amiatt, hogy nem követelte még eddig asztalt csapkodva a vérvételt.

2012. aug. 11. 00:02

Most nem tudok mar tovabb irni, megprobalok vele lefekudni vegre, bar hallani nem akar rola.

Nagyon koszonom mindenkinek a segitseget es jo szandekat es mindent!!! Jonejszakat! Reggel olvasok majd es irok.

98. egypt (válaszként erre: 90. - XXXT)
2012. aug. 11. 00:00
Miért tenne rá egy lapáttal? Egy ekkora gyerek annyit fog fel belőle, hogy elmegy beszélgetni egy nénihez.
2012. aug. 11. 00:00

Furdes utan azonnal agyban van es mese, elalvas. Ez eddig igy ment. Tegnap is. De ejjel felsirt es most nem is akar aludni. Lefekudni sem. Fel!!! Nagyon!


Egy gyerekorvos valtason mi is tul vagyunk mar. Ez a doki bevalt, nem hibaztatom, amiert nem azonnal vervetelre kuldott. Eloszor neuroloigiara kuldott, ezen tul vagyunk. Most azt ajanlotta, varjunk kicsit, mert szerinte psziches dolog ez. De ha hetfon felhivom, hogy vervetelt kerek es adni fog beutalot.

96. fildus (válaszként erre: 94. - Memimemi)
2012. aug. 10. 23:59

Én hiszek az ilyenben.

A lányomnál kétszer volt, hogy merengett a semmibe és mondta, hogy bácsit lát és nem volt ott semmi. A második alkalommal nevén is nevezte és a nagybátyámat látta, aki már meghalt...

95. fildus (válaszként erre: 94. - Memimemi)
2012. aug. 10. 23:58
Ez megfordult az én fejemben is, csak nem "mertem" leírni! Hogy esetleg lát vmit, vagy vkit és nem meri elmondani...
2012. aug. 10. 23:57
Lehet butaság, és sokan meglepődnek, máshogy gondolják, ...stb. de: amíg ilyen kicsik sokkal fejlettebbek az érzékszervek és előfordulhat, hogy érzékenyebb a túlvilági dolgok fele és lát, érez "szellemeket", amitől nagyon megijedhet és produkálhat ilyen, vagy hasonló tüneteket. Tudom, hogy ijesztő és hihetetlen, de létezik!
93. cooltim (válaszként erre: 88. - 608da4fae6)
2012. aug. 10. 23:56
Szia.
92. fildus (válaszként erre: 91. - 608da4fae6)
2012. aug. 10. 23:56
Én váltottam már gyerekorvost, aki az akkor 10 hónapos kislányom kórházi zárójelentését vette semmisnek és nem foglalkozott vele!
91. 608da4fae6 (válaszként erre: 89. - Egypt)
2012. aug. 10. 23:54

Hát pedig kérhette volna pl: az én kislányom megbotlott és fájt a csuklója felett kijött a körzeti hozzá és azt mondta semmi baja és ne reagáljam túl.

De mégis elvittem az ügyeletre,mert nem tetszett és láss csodát a pici kis karocskája el volt törve a csuklója felett.

Na másnap megköszöntem neki a munkáját és szevasz.

Én az ilyenekből indulok ki és nem hagyom.

kezén nem látszódott semmi még kék sem volt és használta is...ez meg ránézett menyomkodta és semmi.

90. XXXT
2012. aug. 10. 23:52

Hu, biztos nagyon nehéz lehet! Még ha valami más baja is van, elalvásnál próbálj meg valami olyat, ami nyugtatja.. nem tudom, hogy folyik egy este nálatok... de szerintem a fürdés után egyből ágyba kéne dugni, amit ugye nem akar...próbálj mondókázni, énekelgetni, a lényeg, h megnyugodjon, és ne érezze, hogy baj, h nem tud elaludni... ha mesét olvastok, azt is próbáljátok úgy, hogy ágyban fekve...

A pszichológus biztos segít, de szerinem ennek is két vége van, biztos ez is rátesz majd egy lapáttal a lelkének, hogy ide-oda viszitek, de próbáljátok meg nyugodtan, mosolyogva kezelni, egy percig se érezze, hogy baj van, és esetleg okolja magát.

A jutalmazás meg szerintem nem jó megoldás, meg az ígérgetés, mert később az is frusztrálja.

89. egypt (válaszként erre: 86. - 608da4fae6)
2012. aug. 10. 23:49
Szerinted itt hány orvos van? Te az vagy? Voltak a gyerekorvosnál (meg másnál is), ő nem tartotta indokoltnak a vérvételt, érthető, hogy nem állt le vele okoskodni, hogy márpedig kellene.
88. 608da4fae6 (válaszként erre: 85. - Cooltim)
2012. aug. 10. 23:48

már megint mást írsz,azt írtad,hogy nappal is rájönnek a tünetek,ebből arra következtettem én,hogy elég sürűn és nem 3-4 alkalommal havonta.

vagy elveszel a történetből vagy hozzáadsz.


na mindegy a te dolgod!

87. egypt (válaszként erre: 83. - Cooltim)
2012. aug. 10. 23:48

Én ugyan nem vagyok orvos, de nekem is abszolút pszichésnek tűnik, a produkált tünetek is, főleg hogy írtad most, miket mondott neked a kislányod. Valamitől szorong. Én inkább pszichológushoz vinném, mindenesetre egy vérvétel talán nem árt, mert ezzel rengeteg szervi eredetű problémát ki lehet zárni.

De szerintem ez lelki lesz...


Egyáltalán nem vagy egyébként felelőtlen meg ilyesmi, elvittétek kivizsgálásokra, és ha egyszer az orvos azt mondja, nincs semmi baja, mire föl mondja erre egy laikus, hogy de igen? Egy orvosnak mégis csak ez a szakmája... Ráadásul mint írtad, még terveztek további vizsgálatokat is.

86. 608da4fae6 (válaszként erre: 84. - Fildus)
2012. aug. 10. 23:45

Ez rendben van,sajnos így van.

de a 1,5 hónapban már vérvétel belefért volna,esetleg a cukra a kicsinek,mint itt is többen javasólták.

Ahoz nem kellenek hetek az időponthoz

85. cooltim (válaszként erre: 82. - 608da4fae6)
2012. aug. 10. 23:44

Ne lovagolj a masfel honapon! Ismetlem: ket hete elkezdtuk a vizsgalatokat. Tehat, egy honap telt el vizsgalat belkul.!az egy honap alatt pedg kb. Haromszor-negyszer jelentkezett ilyesmi nala. Ami tavaly is volt mar kicsit maskent. Az elmult, igy vartunk. Most leptunk.

Koszi a velemenyed, de nem vitt engem elorebb, mert nem voltam eddig sem hatul...

84. fildus (válaszként erre: 82. - 608da4fae6)
2012. aug. 10. 23:42

Nah a magyar egészségügy sem a gyorsaságról híres!


Mi márciusban kaptunk kidőpontot EMG vizsgálatra, amit június végén meg is csináltak. Most szívultrahangra várunk, amit akkor kértek és augusztus végén megyünk csak... Merthogy nem élet/halál kérdés...

83. cooltim (válaszként erre: 80. - 608da4fae6)
2012. aug. 10. 23:41

Nem a hatarozottsaggal van a gond. Szerintem.

Inkabb psziches eredetu dologra gondolok, igy neurologus volt az elso allomas, amit ket hete kezdtunk el es ma fejezodott be. Kiderult, hogy nem agyi problema az eegn. Kesz! Most jon vervetel, pszichologus egyebek. Mar irtam. Azt, hogy a gyerekorvos mit ajanlott ma es mit nem... Engem nem befolyasolt eddig sem.

De! Nem fogok Neked magyarazkodni, mert nincs miert! Nem tettem semmi rosszat a gyerekemnek eddig sem.

82. 608da4fae6 (válaszként erre: 79. - Cooltim)
2012. aug. 10. 23:40

Lehet nem erre volt szükséged de az is lehet,hogy igen.


Ne sértődj meg de a másfél hónap nagyon sok idő nekem.

81. fildus (válaszként erre: 79. - Cooltim)
2012. aug. 10. 23:38

Én átlapoztam a másik fórumot. Lehet abból tünetmentes lett, de nem lett túl rajta és jött ez az új. Halmozódva.

Egy gyermek lelkivilága sokszor érthetetlen, nehezene fejezik ki magukat, nem igazán tudják még elmondani, hogy mi zavarja őket, mi bántja őket. Elfojtják :(

80. 608da4fae6 (válaszként erre: 76. - Mothertiger)
2012. aug. 10. 23:38

Az én látsom az,1,5 hónapja van ez és egy vérvétel az lenne a minimum.

Én nem hagynám a dokira,ilyen nincs,pláne azt tanácsólja,hogy ne vigye tovább.


ez az én véleményem ,nem a fórumindítóra akarom kenni de ő is hibás az eltelt idő miatt tudván a tüneteket ami 3 éves picinél súlyos,szerintem.

nem bántani akarom az anyukát,határozottabnak kell lennie.

79. cooltim (válaszként erre: 71. - 608da4fae6)
2012. aug. 10. 23:36

Kedves Bibibi!

Mint irtam: tavaly volt hasonlo, es elmult nala. Most is csak egy-masfel honapja van, ritkan. Ket hete kezdtuk el vizsgalni. Tehat, nem hagytam annyiban a dolgot.

Nem hagytam a dokira a dolgot, mert jelenleg is segitsegert vagyok itt. Es tovabb is megyek a vizygalatokkal - irtam is!

A tunetekkel azert nem kezdtem, mert azzal kezdtem, h inditottam mar forumot errol, ott leirtam mindent. Itt nem akartam kulon ujra.

De koszonom a megtisztelo lecseszest, erre volt szuksegem!

78. fildus (válaszként erre: 77. - Mothertiger)
2012. aug. 10. 23:35

Nekem kettő :-)


A nagy 20 hónaposan bekerült a bölcsibe, 27 hónaposan kapott egy kistesót. Most ősszel kezdjük mi is az ovit, hugi pedig a bölcsit. Nem lesz egyszerű menet nálunk se...

77. mothertiger (válaszként erre: 75. - Fildus)
2012. aug. 10. 23:34
Tudom, tudom, nekem is van egy kisördögöm... :)
76. mothertiger (válaszként erre: 71. - 608da4fae6)
2012. aug. 10. 23:33

Ne haragudj, de szerintem az anyuka eléggé kétségbe van esve ahhoz, hogy még te is rá kend a balhét. A gyerekek tüneteit nagyon nehéz pontosan diagnosztizálni, hiszen nem tudnak pontos képet adni az állapotukról.

Orvostól-orvosig mennek, szerintem nem hagyja rá a dolgot!

75. fildus (válaszként erre: 74. - Mothertiger)
2012. aug. 10. 23:33

Persze én értem. De hosszú távon ez nem lehet megoldás, hogy Anya ott van mindig és megvéd. Szépen lassan, tudatosan kell felépíteni az elválást.


És ha anya sincs a toppon, mert aggódik, azt a gyerek ugyanúgy megérzi. Hihetetlen radarral rendelkeznek ezek a kis krampuszok!

74. mothertiger (válaszként erre: 70. - Fildus)
2012. aug. 10. 23:31

Ez is egy lehetséges ok, de az is, hogy megnyugtatja, ha az anyukája mellette van. Mert a tünetei miatt ő maga is szorong, az anyukája pedig enyhíti. Attól is félhet, hogy akármikor, ha rosszul lesz, az anyukája nem lesz mellette.

Ez így nagyon összetett, de remélem lehetett érteni. :S

73. cooltim (válaszként erre: 70. - Fildus)
2012. aug. 10. 23:30
Igen, most a pszichologus is elo kerul majd.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook