Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 10 hónapos és csak cicivel tud elaludni! Hogyan tudnám erröl leszoktatni? fórum

Kislányom 10 hónapos és csak cicivel tud elaludni! Hogyan tudnám erröl leszoktatni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. szept. 26. 09:22

NEM ErTEM MIERT KELLENNE LESZOKTATRNI ERROL....!!!!!!

en sajnos nem tudom/tudtam szoptatni a kisfiamat,de en nagyon orultem volna ha ugy tudnam elaltatni,ahogyan te..

ovono vagyok,es tapasztalatbol tudom,hogy azok a gyerekek akik sokaig szopiztak,es sokaig voltak altatva anyukajukkal sokkal tobb szeretetet tudnak adni a kornyezetnek,sokkal nyiltabbak,hamarabb szocializalodnak,...es meg sorolhatnam...

33. ZSU1980 (válaszként erre: 31. - Cilus)
2008. aug. 21. 00:13

Szia!

Gyermekneveléssel foglalkozik,és azzal hogy ráhangolódjunk a gyermekünkre.Hogy megértsük mit mért csinál,és hogy kezeljük.!Nekem nagyon sokat segített!2600ft.Minden könyvesboltba kapható.3része van.Ajánlom minden szülönek minden "problémára":)

32. Sena
2008. aug. 19. 21:24

Én úgy szoktattam le a fiam a cicin alvásról hogy megpróbáltam akkor lefektetni amikor tényleg álmos volt, hagytam 5-10 percig sírni, aztán bementem megnyugtatni és megint lefektettem...stb Ha 2-3-szor visszafektettem és még mindíg nem aludt akkor kapott cicit. Ezt jópárszor eljátszottuk, mire rájött hogy ez neki is fárasztó és már nem sír ciciért, elalszik magától. De szerintem nem lehet mindn babánál ugyanazt a módszert alkalmazni.

Engem az idegesített a cicin alvás dologban hogy csak kizárólag én tudtam elaltatni. Ha el kellett volna mennem valahová az nagyon körülményes volt, vagy éppen lehetetlen, mert ugye mit csináljon apa, vagy nagyi ha álmos lesz a gyerek?

31. cilus (válaszként erre: 30. - ZSU1980)
2008. aug. 6. 15:03
Milyen ez a könyv,még nem hallottam róla??
2008. aug. 5. 23:26
Én is a Suttogót tudom ajánlani!Igen jó könyvek!3része van.Nekem rengeteget segített!Csak ajánlani tudom mindenkinek akinek valami nehézsége akadt a pici nevelésében,vagy csak megerősítésre,önbizalomra van szüksége hogy jól csinálja.Nekem nagyon bejött.:-)
29. cilus
2008. aug. 5. 18:58
Nekem is cicivel hajlandó csak elaludni.18 hónapos.érdekes ha engem nem lát ,elalszik apa/vagy bátyó/ hasán:))A nővére is cicin aludt el ,őt 2 és fél évesen tudtam leszoktatni róla.
2008. júl. 30. 21:51
Ebben a témában én is ismerős vagyok!!!Nagyon sokáig,másfél évig így aludtunk a kisfiammal,ő is nagy cicivámpír volt,csak azon volt hajlandó elaludni,sőt,volt hogy egész éjszaka azon aludt.17 hónapos korában elválasztottam,addig szerintem te se póbálkozz míg cicit kap a kislányod,mert addig azzal is fog aludni!!:)))
27. supin
2008. júl. 11. 07:35
Ha igényli a cumit ne gátold. Majd magától leszokik. Éjjel amugy sem zavaró.
2008. júl. 11. 05:36
Az én fiam is 22-hónapos koráig így aludt el,nem aggódtam örültem,hogy szopik és,hogy így alszik el.Egyik napról a másikra leszokott,most 3-éves lesz
25. cel
2008. júl. 5. 20:52
Balga dolog volna leszoktatni erről.
2008. júl. 5. 13:14
Örülj neki,hogy még cicizik,így érzi magát bíztonságba,a kötödés és a ragaszkodás szoros kapcsát nem rugdd fel,hogy nem tudod leszokatni, eljön az az ídő mikor magától is elhagyja.Az én lányom lassan 5 éves lesz és néha megkér,hogy hadd cicizzen egy kicsit.
2008. júl. 3. 14:20
Az én lányom 22 hónapig szopival aludt el. Semmivel sem tudtam leszoktatni (citrom, babusgatás...) Mással el sem aludt, csak ha már teljesen kimerült a sírástól. Aztán elkapott a szomszéd gyerekektől szájfertőzést, fájt a szája, nem szopizott, azt mondta, rossz a cici. 2 hét kínszenvedés után (neki és nekünk is) most kezdi elfelejteni a cicizést. A sors ilyen módon lerendezte a leszokást. Nagy bajban lettem volna, ha nem szokik le, mert ősszel megy bölcsibe és akkor sokkal rosszabb lett volna.
22. kszilvi (válaszként erre: 21. - Bobcsi2)
2008. febr. 14. 12:55

Én se gondoltam volna, hogy idővel el tud majd aludni szopi nélkül... Ne aggódj!

Ha gondolod, megpróbálhatod, hogy te se adod oda rögtön a cicit, csak ha kéri. Majd eljön az idő, amikor már nem fogja igényelni.


Nálunk jó lett az időzítés, mert útban van a kistesó:-)

21. bobcsi2 (válaszként erre: 18. - Kszilvi)
2008. febr. 11. 21:40
Az idő majd megoldja.Azért jólenne egy kicsit jövőbe látni.
20. sóvágó (válaszként erre: 17. - Mokka78)
2008. febr. 11. 15:41
Kizárt, hogy citromosan is kelljen neki, mert a cicvel kapcsolatban teljesen más ízhez vannak szokva.
2008. febr. 11. 13:20
Az én kislányom szombaton lesz 1 éves, és bár nem cicizett, de néhány héttel ezelőttig csak ölben aludt el. Ez néha már elég terhes tudott lenni, mert abban a pár órában is őt dajkáltuk, amíg a férjemmel egy kis magánéletre lett volna lehetőségünk, ráadásul az elalvás időpontja is kiszámíthatatlan volt. Akkor vettem meg Tracy Hogg-tól A suttogó mindent megold c. könyvét, és mondhatom, már sokkal korábban kellett volna. Az általa kidolgozott Felvesz-letesz módszerrel 2 nap alatt normalizálódott a dolog, azóta soha nem nyűglődik, hanem a megfelelő időben és rituálék után leteszük az ágyába, és 2 percen belül szépen elalszik, ugyanígy ebéd után. A módszert nem lehet ilyen röviden leírni, de a könyv nem drága, és szinte mindenhol lehet kapni. A második gyerekemnél biztos, hogy a kezdetektől fogok rá támaszkodni. Száz százalékig baba- és szülőbarát, okoskodás nélkül.
18. kszilvi (válaszként erre: 16. - Bobcsi2)
2008. febr. 11. 12:45

Az jó, hogy mással is el tud aludni!

Ha jobb idő lesz, és többet lehet kint lenni, szaladgálni, akkor jobban el fog fáradni, lehet észre se fogja venni, hogy olyan fáradt, hogy cici nélkül is elalszik:-)

Én se erőltettem, ha kérte adtam még, de nem vettem elő rögtön a cicit, előtte játszottunk kicsit. Ha nem kérte elaludt, ha kérte kapta:-)

Most már nem igényli, csak hogy ott legyek, és hozzám bújjon.

Bevallom amikor már egy napja nem kérte, nekem is potyogtak a könnyeim. Amióta elalszik szopi nélkül, átalussza az éjszakát. Az ölelés, puszi pedig megmaradt!:-)

17. Mokka78 (válaszként erre: 13. - Sóvágó)
2008. febr. 10. 15:32
Ez a citrom dolog nekem tetszik! :) Csak nehogy úgy is szeresse! :
16. bobcsi2 (válaszként erre: 15. - Kszilvi)
2008. febr. 10. 14:16

Igazából az én lányomnak is csak akkor kell a cici ha én ott vagyok.Símán elalszik ha nem én altatom.Ez se régóta van így.

Szerintem a nyáron elhadja magától,mert imád kint lenni és olyankor semmi más nem érdekli.Ameddig igényli én szoptatni fogom.Különben meg engem is megviselne lelkileg ha már nemkellene neki.

15. kszilvi (válaszként erre: 14. - Bobcsi2)
2008. febr. 10. 13:39
A fiam 16 hónapos koráig szopizott. Már csak alváshoz kérte. Én se gondoltam, hogy ilyen hirtelen le fog szokni erről. Amikor már szopi közben volt, hogy elfordult, és elaldut, vagy csak nyamnyogott a cicin, akkor gondoltam, hogy lassan itt az ideje, és le fog szokni. Aztán az egyik este lefekvés előtt még hagytam játszani, majd mellé feküdtem a mi ágyunkon, énekeltem, meséltem neki. Nyugton maradt mellettem, figyelt rám. Aztán egyszer csak jobban hozzám bújt, és becsukta a szemét. Elaldut magától! Utána ha kérte a cicit, még adtam, de pár hét alatt elhagyta. Az ebéd utáni szopiról mondott le legutoljára. Most 5 perc alatt elalszik mellettem, és úgy teszem át a kiságyba. Most ez így jó mindkettőnknek. Átölel és alszik:-) Később majd megpróbálom, hogy egyedül a saját ágyában aludjon el. Nálunk már ez is nagyon nagy haladás, ha belegondolok mi volt előtte...
14. bobcsi2 (válaszként erre: 13. - Sóvágó)
2008. febr. 9. 23:09
Nekem nincs lelkem ilyet csinálni.Egyszer majdcsak leszokik!
2008. jan. 31. 11:58
az én kisfiam majdnem három éves koráig csak cicivel aludt el, aztán egy nap rávettem magam, hogy megpróbálom leválasztani. bekentem mind a két (eléggé megfogyatkozott) mellemet citrommal, így nem ízlett neki többé. higgyétek el nem olyan kegyetlen dolog, mint amilyennek elsőre hangzik, a gyerkőc jobban viselte a dolgot, mint én. egy két próbálkozás után, teljesen levált, és összeölelkezve alszunk el azóta. nekem kb egy hétig nagyon hiányzott a cicis alvás, de ő már rá se bagózik.
2008. jan. 27. 23:19
Az én lányom szerdán lesz 2 éves és még mindig cicivel alszik el.Jó lenne valahogy elhagyni már ,de csak úgy hogy ne sérüljön a kis lelke./Na meg az enyém se/
2008. jan. 27. 20:30
Nekem a 21 hós most is úgy alszik el.
2008. jan. 27. 20:29
Szia!!Amíg szoptatsz addig nem fog sikerülni.Én is így voltam a kisfiammal,nem tudtam ellene tenni semmit,elválasztás után oldódott csak meg a probléma:)Nálam a cumit sem fogadta el a babám!!
2007. szept. 10. 13:51
Ha már megtörtént a leválasztás, ,ki fogsz tudni alakítani egy másik alvási "rituálét"! Pl. Odaülsz mellé és megvárod míg elalszik, később majd mesét olvasol...stb! Nem kell csüggedni, szerintem Örüljünk hogy még tudtok ilyen idősen is szoptatni!
2007. szept. 10. 13:46

Szia!

Az én kislányom 20 hónapos és még mindig cicivel alszik el! Szerintem majd ha leválasztod, akkor nem fog cicivel elaludni! Jó egészséget nektek! Andrea

2007. júl. 11. 17:00

Sziasztok!


Én is indítottam nem rég egy fórumot: Hogyan alszik el gyermeked, ha már nem szopizik címmel!


Az én fiam is 10 hónapos, még szopizik. Inkább már csak alváshoz. Nekem is az a gondom, vagyis inkább attól félek, hogy fog majd egyedül elaludni, ha már nem fog valamiért szopizni?...

Igaz most fogzik, és megnyugtató neki a szopizás. Amúgy még nem szeretném elválasztani, csak érdekel a téma!

6. agos
2007. júl. 11. 11:08

Az én kislányom elmúlt 2 éves és még mindig cicivel alszik el!

Engem is érdekelne a cici nélküli elalvásra szoktatás!

5. Edina0077 (válaszként erre: 4. - Donina)
2007. júl. 7. 12:51
Semmi baj!Csak néha az a gond hogy elalszik az ölemben,de amint lerakom felébred!Pedig nem rögtön teszem le.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook