Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta fórum

3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
132. moonlight13 (válaszként erre: 130. - Mothertiger)
2012. aug. 11. 21:44

Az én fiam mindig is utált rajzolni. Már gimibe járt, és egyszer hozott haza egy híres emberről egy portrét. Azonnal felismerhető volt a képről, hogy kit ábrázol. Kérdeztem, hogy ki rajzolta. Hát ÉN!!! - volt a válasz. Te tudsz rajzolni? Hát persze, hogy tudok, csak nem szeretek! - volt a válasz.

Szóval a rajzolásról ennyit! :)

131. memimemi (válaszként erre: 130. - Mothertiger)
2012. aug. 11. 21:28

Bár a kérdés nem nekem szólt, de gyermekrajzokból szakdolgoztam, így leírom a véleményem én is.


Nem baj! Sőt! aki a felmérést végezte és azt mondta, hogy tanitsd rajzolni, az kellene nagyon gyorsan visszaadja a diplomáját, mielőtt nagyobb károkat okoz.

Esetleg vegyél olyan szinezőket, amit szeret (traktoros, repülős, mesefigurás), hátha úgy lesz kedve színezni, de nem kell eröltetni, csak legyen felkínálva a lehetőség. Léteznek olyan foglalkoztató füzetek ovisoknak, amelyekben pontokat kell öszekötni, illetve köröket és vonalakat rajzolva születik meg egy-egy figura. Ezeket lehet, de nem erőszakosan, amikor kedve van, játékosan.

Sajnos az oviban, suliban lesznek ezekhez hasonló kötelező foglalkozások (suliban pláne!), ezek alól már nem bújhat ki, de ez egy másik téma, hogy mennyire gyerekbarát...

130. mothertiger (válaszként erre: 129. - XXXT)
2012. aug. 11. 20:52

Nekünk az oviban volt valami felmérő a fiamnak, és elég gyenge képességgel rajzolt emberi alakot. Akkor azt mondta a nő, aki a felmérést végezte, hogy tanítsam rajzolni, mutassam meg, hogyan csinálja. Én egyszer megmutattam neki, akkor egy kis ideig úgy rajzolt, aztán megint visszaesett a saját szintjére. Nem erőltettem, mert nem szeret se rajzolni, se színezni. (Most lesz télen 7 éves.) Ez baj?


Te mitől féltél, amikor kicsi voltál?

129. XXXT (válaszként erre: 128. - Memimemi)
2012. aug. 11. 19:34

Így van. Gyermekgondozónak tanulok, és "nem szabad beleavatkozni a rajzolásukba" Fantasztikus amúgy megismerni, h pl miért rajzolnak úgy először egy embert, hogy csak egy nagy feje van, meg esetleg lába, vagy az első rajzok mikor kezdenek tudatos rajzokká és nem firkákká válni.


Szegény gyerkőc, biztos tényleg a sötéttől fél.. ("árnyak") Én is annyira féltem kicsiként.

128. memimemi (válaszként erre: 123. - Cooltim)
2012. aug. 11. 18:08

Teljesen rendben van, nem kell ebben a korban tudnia embert rajzolni. Sőt! Az sem probléma, ha egyáltalán nem szeret vagy akar még rajzolni. MOlnár V. József szerint 6-7 éves korig nem kötelezhetőek a gyerekek a rajzolásra oviban sem! Ha van kedve rajzoljon, amit meg kell dícsérni, ha nincs kedve, békén kell hagyni a gyereket. Nem elvárás az emberrajz, családrajz, elvarázsolt családrajz 3 évesnél. Elvarázsolt családot tudnak játszani a pszichológusnál játék állatkákkal is.


Remélem hamar túl lesztek ezen, iszonyú rossz lehet szegénykének:(.

127. cooltim (válaszként erre: 126. - Mothertiger)
2012. aug. 11. 17:12
Koszonom, aranyos vagy!!!
2012. aug. 11. 16:56

Akkor tényleg a sötétségtől félhet... Persze csak tippelni lehet. :( Úgy sajnálom szegényt! Én is elég szorongó gyerek voltam, de annak a rohadék "nevelő"apám volt az oka.

A pici remélem hamar kijön ebből az állapotból! Drukkolok nektek!

125. cooltim (válaszként erre: 124. - Mothertiger)
2012. aug. 11. 16:50
Ejjel aludt 3:30-10:00 - ig, tehat 6,5 orat. Most 3- kor aludt el, meg alszik. Jokedvuen ebredt, rogton magyarazott nekunk es nevetgelt. Nem volt faradt. Most ebed utan mar picit faradt volt, mint maskor is. Delutan konnyen alszik ugyanugy, mint mindig. En azt gobdolom, hogy a sotetsegtol fel. Tegbap vacsikor mar nezegett ki az ablakon gyakran, hogy sotetedik e.
124. mothertiger (válaszként erre: 123. - Cooltim)
2012. aug. 11. 15:42
Hány órát aludt összesen? Hogyan ébredt? Nem látszik rajta a fáradtság? Délután is ilyen nehezen alszik el?
123. cooltim
2012. aug. 11. 15:27

Hat, O meg nem rajzol embereket vagy ilyesmi. Kellene 3 evesen ilyeneket rajzolnia mar??? Napocskat szokott, meg csillagot, holdat.

A delutani alvas rendben volt, mint maskor. Alszik most is.

Ma delelottol gyerekzsur van nalunk, kerti parti. Nagyon elvezte, jatszott sokat.

122. fildus (válaszként erre: 120. - Csiby)
2012. aug. 11. 12:04
Én is voltam gyerekpszihológusnál, de csak beszélgetés volt.
121. XXXT
2012. aug. 11. 12:01
A rajzokból amiket meg tudnak állapítani, az nem semmi. Egy imserősünk kisfiától si rajzokat kértek, rajzolja le a családját... lerajzolta, plusz a nagybátyját, mert velük élt ikerházban. Viszont a nővérét nem rajzolta oda, mert ő már külön élt. SZóval érdekes a gyerekek lelkivilága.
120. Csiby (válaszként erre: 119. - Fildus)
2012. aug. 11. 11:53
Én csak azt tudom, hogy tőlem mit kértek. Számtalan rajzot. Kb ugyanennyi idős volt akkor a fiam.
119. fildus (válaszként erre: 116. - Csiby)
2012. aug. 11. 11:45
Ilyen kicsi gyereknél még nem fog rajzot kérni.
118. Csiby (válaszként erre: 117. - Memimemi)
2012. aug. 11. 11:28
Ez természetes. Az csak rontana a helyzeten.
117. memimemi (válaszként erre: 116. - Csiby)
2012. aug. 11. 11:25
Viszont, ha nem akar rajzolni, eröltetni nem szabad, majd megoldja a pszichológus másképp (játék, mese, beszélgetés, rengeteg eszköz áll rendelkezésre).
116. Csiby (válaszként erre: 112. - Cooltim)
2012. aug. 11. 10:35

Szia!


Pont azt akartam írni, hogy a kivizsgálásokkal párhuzamosan vidd el pszichológushoz is. Tapasztalatból mondom, hogy rajzokat fog kérni. Minden mennyiségben. Tehát rajzoljatok sokat. Családot, környezetet vagy bármit amit akar.Tőlem olyat is kért, hogy "varázsoljuk" el a családot állatokká. Ki milyen állat lenne szerinte és miért. Ezekből rengeteg dologra lehet következtetni Hátha így elárulja mitő szorong. A lnyeg, hogy saját kútfőből rajzoljon.


Drukkolok, hogy hamar túl legyetek rajta!

115. XXXT (válaszként erre: 109. - Cooltim)
2012. aug. 11. 10:29
Sok kitartást kívánok! Megkérdezhetem, h a délutáni alvással mi a helyzet? Az ki is marad?
114. XXXT (válaszként erre: 98. - Egypt)
2012. aug. 11. 10:27
Itt írjuk épp, hogy a gyerekek nagyon okosak, felfognak mindent. Nem mondom h rátesz, csak érezni fogja, h ez azért van, mert nem mer aludni, és esetleg negativként éli meg. Mint pl szobatisztaságra szoktatásnál előfordul egyes gyerekeknél, h nem mernek kakilni, az anyuka érthetően megijed, hordja ide-oda, "meghurcolva" a gyereket, és közben kiderül, hogy csak az elvárások miatt nem tud nagydolgozni, vagy akármi. Szóval csak arra akartam kilyukadni, h rágörcsöl. De most visszaolvastam, hát nem semmi, hogy még éjfélkor fenn van a gyerkőc. Remélem sikerül valami megoldást találni, és kiderül, mi baja van.
113. cooltim (válaszként erre: 110. - Moonlight13)
2012. aug. 11. 10:25
Ez a gondolat mar tavaly is megfogalmazodott bennunk, amikor arnyekbak hivta... Nem ketelkednek benne...
112. cooltim
2012. aug. 11. 10:24

Tv- t nem nez. Max. mese dvd, Micimacko, Kisvakond stb.

Kerdezgettem most reggel is, amikor felebredt, de nem mond semmit el. Csak azt, hogy nem bir elaludni, nem tud aludni, ilyesmi. 10- kor ebredt. Olyan, mint maskor, jol van, jokedvu, viccelodik.

Ejjel eszembe jutott, van egy tavoli ismerosunknek gyermek pazichologus ismerose. Ma elkerem a szamat es jovo heten megyunk.

111. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. aug. 11. 09:53
Nem lehet, hogy véletlenül olyat látott, amitől fél? Pl. tv-ben, utcán, vagy bárhol?
110. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. aug. 11. 09:46
Most lehet, hogy hülye vagyok, de a tv-ben számos ilyet mutatnak, nem lehet, hogy valami szellemet lát? Ha nem mutatható ki semmi orvosilag...
109. cooltim
2012. aug. 11. 08:58

Sziasztok, jo reggelt!

Tegnap 3:30- kor dolt ki az olemben a kislanyom. :-( elozoleg tobbszor elbobiskolt es par masodperc alatt felriadt. Aztan kerte, hogy menjunk ki a kevegore. Kimentunk a teraszra, nezte a sok csillagokat. Mondtam neki, hogy latod menyi millio kis csillag vigyaz rad... Bementunk, leultunk a fotelbe, szorosan magamhoz oleltem a takaroval es elLudt. Aztan letettem agyba es melle fekudtem.

Nagyon felelmetes ejzaka volt. Most torjuk a fejunket, mi legyen a ma ejszakaval...

2012. aug. 11. 08:52

Most amúgy lehet, hogy nagyon nagy butaságot fogok írni...

De ha mondjuk a vérvétel se mutatna ki semmit, őt nem lehet hipnotizálni, hogy fény derüljön az állapotára? Vagy ilyen kicsiket még nem szoktak?

Az tuti, hogy ha én ilyen helyzetben lennék, legalább annyira kétségbe lennék esve, mint a fórumindító.


Néztem az utolsó időpontot, fél kettőkor írtál, ez borzasztó! A nem-alvás nagyon sok gondot okozhat, ha nem múlik el rövid időn belül, jogos az aggodalmad. Tiszta szívemből kívánom, hogy minél előbb meggyógyuljon a kislányod!

2012. aug. 11. 06:26

A remegés szédülés verejtékezés szerintem is vércukorszint leesés lehet,nálam is iylen,de a vérvétel nem mutatja ki,hogy baj lenne a cukorommal.De ez rossz érzés,olyan,mintha hirtelen nagyon elkapna egy betegség,megértem,hogy sír tőle a kislány.Ezért én nagyon módszeresen szoktam enni,vagyis rendszeresen,mindig van nálam valami,hogy ha ennek megérzem az előszelét,máris rágok valamit.Pár perc kell evés után,mire elmúlnak ezek a tünetek.

A nemalváshoz :van nekem egy olyan,elég gyakran,hogy elszunídtok,mondjuk tv előtt,vagy kocsiban ülve,és még hallom kinti zajokat,de közben már képek jönnek a szemem elé,álom-féle,nagyon sok betódul egyszerre:lehet,h neki is ilyen van.Ez ijesztő,mert oylan,mintha a szemhéjad mögött egy másik élet történne,egész más szereplőkkel,mint a valőságban,akár teljesen ismerelen dolgokkal.

Én is azt hiszem,hogy pszichológusféle segíthet ezen.

106. cooltim (válaszként erre: 105. - Fisica)
2012. aug. 11. 01:24

Probaljuk rejtve kerdezgetni, de semmi...

Nagyon faradt mar, csak hunyorog.

Mi is, de ez a legkevesebb. Mar tobb, mint 24 oraja nem aludtunk a ferjemmel. De nem ez a gond. Egyszeruen attol is felek, hogy ez a nem alvas az idegrendszerenek egy cseppet sem tesz jot!!!

Tanacstalanok vagyunk nagyon! :-(

De koszonom a tanacsokat es segitseget!

105. Fisica
2012. aug. 11. 01:08

szerintem se lesztek közelebb a vérvétellel.. biztosan más oka van ennek:(


ha beszél nektek esetleg kérdezzétek azzal kapcsolatban amit mesél nektek, hátha véletlen elmond olyat ami ennek a hátterében lehet. Ne konkrétan, csak beszélgesssetek és hátha.

Lehet olyat álmodott amitől fél, és nem is meri elmondani, vagy látta a tvben, esetleg hallotta valahol.

Előbb útóbb biztos elalszik, mert nagyon fáradt lesz, legyen ott veletek ha esetleg felriadna lássa, hogy nincsen egyedül.


Kívánom nektek, hogy kiderüljön mi történik vele és hogy végre tudjon pihenni ő is, és gondolom Ti is nagyon fáradtak vagytok már.

104. cooltim
2012. aug. 11. 00:58

Jaj, csak veszekedes ne legyen itt, legyszi!

Lanykamnsajnos nem nem alszik el. Nagyon faradt, de retteg meg csak ledolni is. (ezt vervetel nem fogja megmagyarazni - szerintem)!Folyamatosan beszel nekunk es ucsorog. :-(

103. 608da4fae6 (válaszként erre: 102. - Serry)
2012. aug. 11. 00:19

Állítsd le magad!

:D

:D

:D

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook