Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta fórum

3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
222. Szilvita (válaszként erre: 221. - Cooltim)
2012. aug. 23. 08:06
Huh, kemény:( Gondolom nem vagy kipihent..
221. cooltim (válaszként erre: 220. - Misz)
2012. aug. 23. 06:48

Koszi, kdves vagy!

Sajnos a ma ejjel szornyu volt. Ejfel korul felebredt. Bementem hozza, nagy nehezen vissza aludt. Aztan 3:30- korbujra ebredt es nem is volt hajlando vissza aludni. Most 6- kor aludt el! :-(

220. misz (válaszként erre: 218. - Cooltim)
2012. aug. 22. 22:35
Nagyon örülök. :)
219. fildus (válaszként erre: 218. - Cooltim)
2012. aug. 22. 21:48
:)
218. cooltim
2012. aug. 22. 21:42

Jelentem a Vandi elaludt 9- kor ismet. Remelem, ma vegre az ejjel is nyugodt lesz!!! De ma nem akarta, h melle fekudjek az agyaba. Mint regen, ott ultem csak az agya mellett es ugy meseltem.

Talan, haladunk...

217. cooltim
2012. aug. 22. 19:41
Ja! Es ma este ivott egy bogre citromfu teat es nagyon izlett neki! :-)
216. cooltim (válaszként erre: 215. - Moonlight13)
2012. aug. 22. 19:40

Vannak fejlemenyek.

Tegnap elorebb hoztuk a vacsit, furdest, elalvast. Igy 9- kor mar ALUDT!

Ma csinaltunk egyutt foszforeszkalo csillagokat, holdat stb.

Pszichologus: ma nem tudtam elerni sajnos.

Beszeltem tobb ismerossel azota es utana is olvastam... A gyerekek 3 eves koraban gyaran elojon ez a felelem valamitol, de segiteni kell nekik lekuzdeni.

215. moonlight13 (válaszként erre: 214. - Cooltim)
2012. aug. 22. 19:25
Pszichológus ügyben mi újság? Valamitől mégis csak elkezdett félni a sötétben! Mikor alakult ez ki nála?
214. cooltim (válaszként erre: 213. - Misz)
2012. aug. 21. 23:23

Koszi, aranyos vagy!

Van kislampa, tobb is. De nem eleg a Vandinak! A magyot szeretne...

De! Most talan tenyleg megoldas lehet, hogy elorebb hozzuk az elalvast nala... Most ugyan ebredt eppen, de szepen vissza is alszik lassan...

213. misz (válaszként erre: 212. - Cooltim)
2012. aug. 21. 23:08

Nem volt netünk pár napig. Most tudtam elolvasni hol tartotok. Ez azért nagy előrelépés, hogy kiderült mi a félelem oka.

Amíg nem vesztek kis lámpát, egy ötlet: Mi úgy tompítottuk a nagy lámpa fényét, hogy letakartuk színes kendőkkel. Így halványabb lett a fény, és a fal tele lett színes formákkal. Nálunk nagy sikere volt. Hátha segít Vandusnak is. :)

Nagy ölelés küldök. :)

212. cooltim (válaszként erre: 211. - Szilvita)
2012. aug. 21. 21:50
Igen, tudom! Koszike! Ki is peobaltuk az ebresztooras dolgot is, de semmi hatasa. Vandi a sotetsegtol fel elaludni. Tegnap vegre elmondta nekem. Mosthatasosabbak voltunk vegre, h a fuggony nyitva maradt. Es elore hoztuk a vacsit es a furdest, elalvast. Hat, majd meglatjuk...
211. Szilvita (válaszként erre: 210. - Cooltim)
2012. aug. 21. 21:27
Amiket írsz, tisztára ez volt velünk karácsonykor, leírtam, nálunk mi hatott. Még annyi, hogy én felkeltettem minden reggel 7-kor, általában előbb kelt, de ha nem, felkeltettem, és így a délutáni alvás sem tolódott ki, meg az esti sem. m
210. cooltim
2012. aug. 21. 21:04

Elaludt a Vanda!!! :-) igaz, hogy rajtam ismet, de legalabb nem volt nagy, hosszu ejszakaba nyulo hiszti. Elorebb hoztuk az elalvasi idot. Vacsit, furdest... Kihuztuk a fuggonyoket es a reluxat fel. Mikor agyba kerult, meg latta, kint vilagos van meg.

Lehet, h ez lesz a megoldas...

209. cooltim (válaszként erre: 208. - Moonlight13)
2012. aug. 21. 20:44

Eg egy solampa es egy kislampa is!!!

De O a nagy lampat szeretne, ami mellett keptelenseg elaludni...

208. moonlight13 (válaszként erre: 205. - Cooltim)
2012. aug. 21. 19:30
Esetleg kis éjjelilámpa?
207. cooltim
2012. aug. 21. 19:23
Rakeresek majd, koszi!
2012. aug. 21. 18:50
Lehet ilyen dekorációs falfestéket is kapni a neten.
205. cooltim (válaszként erre: 204. - Mothertiger)
2012. aug. 21. 18:22

Szia.

Koszi!

Ez jo otlet! Nekunk is van egy par ilyen, fel is ragasztgatom majd... Meg meg veszek hozza parat...

2012. aug. 21. 17:31

Amikor Sünit átköltöztettük másik szobába, kicsit aggódtam, hogy félni fog. Ezért teleraktam a szobáját foszforeszkáló matricákkal, csillagokat ragasztottam a plafonra, égitesteket, űrhajókat mindenhová. Gyönyörű volt éjjel a szobája! Mintha a világűrben lenne az ágya... :D Rengeteg ilyen matricát lehet kapni, lányos mintákkal is.

Próbáld ki, hátha ez is elindíthatná a gyógyulás felé vezető úton!

203. cooltim (válaszként erre: 201. - 91d4989ab9)
2012. aug. 21. 13:32

Nem hiszem! Teljesen jol veszi a levegot ejjel. Szoktam figyelni mindig.

Tegnap vegre elmondta, hogy a sotetsegtol fel. Ha felkapcsolom a nagy lampat a szobajaban, akkor hajlando lefekudni, de az annyira eros, hogy elaludni keptelenseg mellette.

Most azt talaltuk ki, hogy hamarabb fogjuk letenni aludni, amig nincs nagyon sotet kint. Igazabol reggel huzza a lobort 9- ig is akar, viszont ez meg nem jo, mert kezdi az ovit ket het mulva es mi lesz igy minden reggel. Ha hamarabb elalszik este, legalabb hamarabb is ebred reggel. Talan...


Picit kezdjuk most mar erteni a problemat. Lehet, hogy kivsit sokara tudtuk megfejteni es picit hibasnak is erzem magam.

Anyoseknal az elso nap ugye megijedt ejjel es onnantol kezdodtek a problemak. Hiaba volt ejjeli feny a szobaban. Ugyanis, amikor ejjel felebredt, bementem hozza es fogtam a kezet. Viszont, ahogyan en fekudtem a masik agyban, takartam az ejjeli fenyt, ami a konektorba volt bedugva. Mivel rosszat almodhatott, megijedt. Mikor bementem hozza, megnyugodott. Viszont a sotetseg zavarhatta es attol ujra megijedt.

Kicsit bonyolultan irom le, bocsi.

Szoval, a lenyeg a sotetseg. Ezt kell valahogy kiiktatni benne, ezt a felelmet.

De! Hivom ma a pszichologus holgyet es meglatjuk, o mit mond. Remelem, tud segiteni!

202. cooltim (válaszként erre: 200. - Mothertiger)
2012. aug. 21. 13:15
Most kaptam meg egy pszichologus szamat, ma hivom fel.
2012. aug. 21. 12:17
nem lehet hogy alvási apnoés? fülorrgégészhez is vidd el, megnézi hogy nincs e valami ami gátolná a levegővételt éjszaka
2012. aug. 21. 12:02
Dokihoz mikor mentek?
199. cooltim (válaszként erre: 198. - Mothertiger)
2012. aug. 20. 08:13
Hat, Egesz ejjel aludtunk! Vandi is. :-) csak keves az alvasido igy, ejfeltol 8- ig...
2012. aug. 20. 08:08

Kíváncsi leszek, mint mond majd a pszichológus. Remélem sikerül egy jó dokit kifognotok...

Ez így elég durva helyzet. Titeket is, és Vandát is kimeríti előbb-utóbb.

197. cooltim
2012. aug. 20. 00:39

Hat, semmivel sem volt jobb itthon a helyzet, mint anyoseknal!

A Vanda fel oraja aludt el. :-( most mar biztosan felhivom kedden a pszichologust es kikerem a velemenyet!

Most sem volt gajlando lefekudni, csak ulni. Kovetelte a meseket. Es most betarsult melle az "ehes agyok, ebbi szeretnek valamit" is!!!

Most itt van anyu... Neki sincs otlete... :-(

Jo ejt mindenkinek!

196. cooltim (válaszként erre: 195. - Mothertiger)
2012. aug. 19. 20:37

Haho.

Lefekudtem az agyra. Ram fekudt es ugy aludt el.

Egesz ejjel aludt! Reggel 9- kor eredt.

Ma mar itthon vagyunk, nagyon kivancsi vagyok, mi lesz az alvas korul...

2012. aug. 19. 20:33
És ezt hogyan oldottátok meg?
194. cooltim
2012. aug. 18. 22:31
Hat, nalunk most is all a bal. Reggel 10- kor ebredt, delutan emiatt nem altattuk. Gondoltuk, legalabb estere elfarad... Hulla faradt, majd elajul mar! De csak ucsorog az agyon es koveteli a meseket. Uvoltve! De mar ulni sem bir... :-(
2012. aug. 18. 22:11

Az én fiam már "nagy", most lesz decemberben 7 éves. :)

Süni lusta volt beszélni, de amikor elkezdte, nagyon meglepett, az biztos, mert addig csak "morgott", és csak egészen egyszerű szavakat használt, amiket a babák is szoktak: mamma, anya, apa..., cicinek kiki. :D

Aztán amikor elkezdett beszélni, mindenkinek nagyon meglepő volt, hogy milyen szépen beszél és ragoz.

Vele is voltak alvásproblémáink: másfél éves korától nem alszik délután, nehezen fárad el, nagyon aktív gyerek. Meg merném kockáztatni, hogy figyelemzavaros. Amikor cicizett, éjjel volt olyan, hogy 7-8szor felébredt. Sokszor nyugtalanul alszik, dobálja magát az ágyban, keresztbe fekszik rajta. De amúgy végigalussza az éjszakát.

Ő inkább kötekedős, beszólogatós, szándékosan megbántós, határokat feszegető gyerek. :/

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook