Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta fórum

3 éves kislányom fél elaludni tegnap óta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
162. cooltim (válaszként erre: 161. - Moonlight13)
2012. aug. 13. 22:33

Koszonom kerdesed!

Jobb! Jelentosen!

Ma elaludt majdnem fel ora alatt. Felelem es szedules mar egyaltalan nincs! Tegnap este sem volt. Most megprobalja kihasznalni a helyzetet, hogy a zuros ejszakan meseltem neki sokat. Huncutul, mosolyogva koveteli a meseket egymas utan. De megbeszeltem vele, max. 3 mese van es alvas. Probal alkudozni, de nem engedek neki, mert akkor sosem alszik el. A 3. mese utan, mondom neki, h almos vagyok es en alszom. O is befordul es alszik par perc mulva.

Szoval, tul vagyunk - renelem - a nehezen.

Tegnap ejjel ebredt egyszer es ulve akart tovabb aludni, de mondtam, h az butasag, lefekudt es vissza is aludt.

Egyenlore itt tartunk.

161. moonlight13 (válaszként erre: 160. - Cooltim)
2012. aug. 13. 22:07

Szia!

Jobb már a helyzet?

160. cooltim (válaszként erre: 159. - Mothertiger)
2012. aug. 12. 23:06

Igen, latom! :-)

Es nagyon koszonom is mindenkinek!!!

Jo ejszakat!

2012. aug. 12. 22:54
Ó, de jó! Sokan drukkolunk nektek! Jó éjt! :)
158. cooltim
2012. aug. 12. 22:54

Sziasztok!

Hat, nem akarom elkiabalni, de a Vandi ma egesz konnyen elaludt. Ma mar csak 5 meset kellett elmondanom ahhoz, hogy elaludjon... Jol haladunk!!!

157. XXXT (válaszként erre: 155. - Mothertiger)
2012. aug. 12. 13:36
Ne is nyaggasd, gyereknek kell lennie! :)
156. Fisica (válaszként erre: 153. - Sötét_hercegnő)
2012. aug. 12. 13:29
ezt már én is lekartam írni, hátha így elmondja mitől is fél valójában:) Egy próbát mindenképp megér:)
155. mothertiger (válaszként erre: 149. - XXXT)
2012. aug. 12. 13:21

Az volt a baja az ellenőrzést végzőnek, hogy a fiam nem rajzol rendes testrészeket az emberalaknak, amit kért tőle. Kérte, hogy mutassam meg a gyereknek, hogyan kell, mert "egy ilyen idős gyereknek ezt már illik tudni", - szólt az indoka. Én egyszer megmutattam neki, egy darabig úgy is csinálta, de visszament a saját szintjére. Átléptünk a dolgon, én nem is firtattam többet.

A feladatait kis nógatással szépen elvégzi, a pontösszekötősdit szívesen csinálja, nekem ez elég. Én úgy veszem észre, hogy amúgy is kevés az önbizalma, hát még ha nyaggatnám... :P

154. cooltim (válaszként erre: 153. - Sötét_hercegnő)
2012. aug. 12. 12:32
Szia. Koszi az otletet! Esetleg, ha ma este is ugyanez lesz a helyzet, kiprobalom... Lehet, hogy van benne valami, hogy akkor kozlekenyebb lesz!
2012. aug. 12. 11:17
Szia! Van egy ötletem, ami nem tudom, mennyire jöhet be, csak eszembe jutott. Ha még előfordulna az, hogy elkezd félni, és nem akar aludni, akkor válj cinkossá. Mondd neki, hogy képzeld, anya is ugyanúgy fél. Anya sem mer aludni, pedig nagyon fáradt. Mondd, amit ő is szokott ilyenkor. Egy gyerek nagyon empatikus, lehet, hogy ezek után megnyílik, és elmeséli, hogy mi az amitől konkrétan fél, mert azt látja, hogy neked is ez a "problémád". És ha már ketten vagytok, akkor az őt is megnyugtatja. Nem mondom, hogy biztos siker, de talán bejöhet.
152. cooltim (válaszként erre: 151. - XXXT)
2012. aug. 12. 10:53

Igen!

Igazabol most az valt be, h nem ertettem az elalvast nala. Meseltem, beszelgettunk stb. Aztan egyszer csak - barmennyire is nem akarta - lecsukodott a szemecskeje...

151. XXXT
2012. aug. 12. 10:22
Jajj ez jó!
150. cooltim (válaszként erre: 149. - XXXT)
2012. aug. 12. 10:09

Jo reggelt! Jo volt az ejszakank. 9- ig alidt a Vanda.

Ugyhogy most majdnem megaludta a rendes (10-11 ora) alvas idejet.

Orvosilag egyenlore a neurologian mindent rendben talaltak nala. De az alvas peoblema csak pentek ota van.

Szep napot mindenkinek!

149. XXXT (válaszként erre: 130. - Mothertiger)
2012. aug. 12. 08:40

Jó reggelt!

Úgy látom Memimemi már megválaszolta... tényleg gratulálni lehet ennek aki a felmérést végezte....igazából szerintem nem is az a baj, ha leültetik kötelezően rajzolni, hanem, hogy beleavatkoznak, hogy mit hogyan... bár szerintem akkor is kellene valami alternativát adni nekik...na mindegy.

Én a sötéttől féltem, mindig égett a kislámpa, de így is a takarót mindig a fejemre húztam, anyu attól félt, hogy megfulladok. Mint minden kisgyermek, miktől félhettem volna? szellemektől mumusoktól...:D Jah igen, akkoribban nagy divat volt a Jurassic Park, határozottan éreztm, hogy vhol biztos titkosan élnek dinók, és arra várnak h megegyenek :DDD


Cooltim, jajjdejó, h kicsit előbb sikerült aludnia! Lehet az előző 6,5 óra kevés volt neki, a délutánival meg nem pótolta. Szerintem a tíz óra éjszakai alvás kell egy ilyne pici gyereknek, remélem mielőbb kiderül, hogy mitől fél. Elvesztem már a kommentekben, most akkor orvosilag mindent kizártak?

148. ea010c7029 (válaszként erre: 147. - Cooltim)
2012. aug. 11. 23:48

Csak így tovább!!

Igazából ez most 'tünetkezelés',de most a legfontosabb,hogy aludjatok rendesen.Aztán majd jöhet az ok kiderítése...

147. cooltim (válaszként erre: 146. - Ea010c7029)
2012. aug. 11. 23:44

Koszi, kedves vagy!!! :-)

Lassan, de talan haladunk. Pici lepesekben - ugy latom!

146. ea010c7029 (válaszként erre: 145. - Cooltim)
2012. aug. 11. 23:41

Szép,hosszú éjszakát Nektek!!!:)

Nagyon ügyesek vagytok! Főleg a kiscsaj...:)

145. cooltim
2012. aug. 11. 23:39

ELALUDT!!!!

:-)

Nem tudom, milyen ejszakank lesz, de most elaludt 10 perce, ez a lenyeg!

Meseltem neki. Neha abbahagytam, mert a mese ebren tartotta. Mondtam, faradt vagyok, pihentetem a szemem... O kozben el-el bobiskolt mar, de mindig felebredt es kerte, hogy meseljek, az ebren tratja ot es a szeme nem tud lecsukodni ugy... Aztan nem meseltem tovabb es elaludt ugyesen!!!

Hat, ez most haladas...!!! Megyek is gyorsan lefekszem, hulla faradt vagyok!!!

144. ea010c7029 (válaszként erre: 142. - Cooltim)
2012. aug. 11. 22:46
Pici haladás...hátha így lépésről-lépésre,lassan jutottok valamire.
143. moonlight13 (válaszként erre: 142. - Cooltim)
2012. aug. 11. 22:40
Szegény gyermek! Nagyon fárasztó lehet neki is!
142. cooltim
2012. aug. 11. 22:37
Sziasztok! Nem, sajnos nem alszik! 9 ora ota meset olvastam neki, de most mar befejeztem. De legalabb odaig eljutottunk, hogy fekszik!!!!!!! Elkerte az en kisparnamat, kette hajtotta es arra tette a fejet, hogy magasabban legyen... Most O mesel!!! :-(
2012. aug. 11. 22:26

Úgy veszem rajta észre, hogy unja, monotonnak tartja, hamar le akarja tudni. Nem nyaggatom vele. Viszont az elektronikus kis kütyükhöz, telefonhoz, játékokhoz nagyon ért. A számítógépet is tudja kezelni. Senki nem tanította, magától rájön a dolgokra. Ja, és számolni is nagyon szeret, fejben megold kisebb összeadásokat.

Mamája könyvelő... :D

140. egypt (válaszként erre: 139. - Mothertiger)
2012. aug. 11. 22:20
A színezős a fiúkat általában egyáltalán nem érdekli. Anyukám tanítónő volt, mondta, hogy még elsőben is nagyon utálnak színezni a fiúk, és abszolút nincs türelmük hozzá. Gondolom, nem elég kreatív tevékenység ez a számukra...:)
139. mothertiger (válaszként erre: 131. - Memimemi)
2012. aug. 11. 22:16

Köszönöm szépen!

Ez valamelyest megvigasztalt, mert én bevallom, hogy nem erőltettem nála a dolgot. Összekötőset ímmel-ámmal megcsinálja, de a színezőben akármi van, nem érdekli. Engem nem zavar, azt hiszem ha eljön az ideje (most ősszel), le fogok vele ülni, amikor kell, és segítek neki. Erőltetni viszont nem akarom semmiképpen.


Topic ON: Nem tudok másra gondolni egész nap, csak erre a kicsi lányra, aki nem alszik. Kíváncsi vagyok, ma mi lesz? Remélem hipp-hopp eltűnik az árnyék a pici lelkéről, és végre megnyugszik...

138. egypt (válaszként erre: 137. - Memimemi)
2012. aug. 11. 22:14
Én is ezért írtam, hogy elméletileg, tudom sajnos, hogy nem mindenhol így csinálják. De nagyon eltértünk a témától, bocsánat az OFF-ért...
137. memimemi (válaszként erre: 133. - Egypt)
2012. aug. 11. 21:59
Elméletileg. Viszont vannak ovik, ahol az ovisok utolsó évében (mármint mielőtt suliba mennének) a foglalkozások kvázi kötelezőek, tehát leültetik őket pl. rajzolni, ha akarnak, ha nem:(.
136. egypt (válaszként erre: 123. - Cooltim)
2012. aug. 11. 21:58
Az én fiam 5 éves lesz, és napocskán kívül semmit nem tud rajzolni. Néha firkál valamit, és utána elnevezi, hogy az egy szikla, villám, széttört sínek... Egyszerűen nem érdekli. Festeni szokott néha, de csak azt élvezi, hogy kevergeti a színeket.
135. ea010c7029 (válaszként erre: 134. - Memimemi)
2012. aug. 11. 21:58
Megelőztél...:)
134. memimemi (válaszként erre: 127. - Cooltim)
2012. aug. 11. 21:57
Cooltim! Mi újság ma este? Alszik a Kislányod?
133. egypt (válaszként erre: 131. - Memimemi)
2012. aug. 11. 21:56
Oviban elméletileg nem lehetne kötelező foglalkozás.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook