Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kisfiam kezelhetetlen, nem érdekli amit mondok neki! Tudtok valami hatásos tanácsot adni? fórum

3 éves kisfiam kezelhetetlen, nem érdekli amit mondok neki! Tudtok valami hatásos tanácsot adni? (beszélgetős fórum)


16. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 15. - Fanatic)
2011. aug. 10. 14:20
ezt nem mindenhol lehet megvalósítani és nem minden gyerekkel.Az én lányom hátra se nézet(!)úgy ott hagyott ,mert ő menni akart.
15. Fanatic (válaszként erre: 3. - Szabianyu)
2011. aug. 9. 15:08
Kisfiam sétálni szeretett volna, de mivel már nagyon lógott a vihar és az eső lába, ezért mondtuk neki, hogy most nem tudunk menni. Nem érdekelte. Ő sétálni megy. Mondtuk, hogy mi nem megyünk. Hiába. A férjem kiengedte a kapun, majd bezárta azt, és elbújt a kertben, hogy a gyerek ne lássa. A gyerek el is indult, ment egy darabig és akkor jött az első mennydörgés, és rohanás haza. Ott rázta a kis mafla a kaput, hogy engedjük be. Lehetett vagy 3 éves. Soha többet nem akart menni sehová egyedül.
2010. nov. 4. 20:17
A baj könnyen jön és tudasd vele, ha ő nem lenne, akkor tégedet vonnának felelősségre és róla vajon ki gondoskodna?
13. Szabianyu (válaszként erre: 11. - Anyuci91)
2010. nov. 4. 20:00
ezerszer elmagyaráztam neki
2010. nov. 4. 19:59
nem jár oviba
2010. nov. 4. 19:53

Kedves Anyuka!

A gyereknek meg kell magyarázni nem szabad elszaladni sehová maradjon melletted három éves gyerek főleg az utcán átszaladni a túloldalra, mert forgalmas és könnyen elütheti egy autó. Én nekem is voltak kicsik a lányaim, de eszükbe sem jutott elmozdulni mellőlem. A fiad túlságosan eleven megkérdezted az óvonőt, a saját csoportjában vajon hogyan viselkedik és alkalmazkodik. Szerintem igényli tőled is a foglalkozást, odafigyelést az is lehet hiányolja ezt tőled. Üdv.Ágnes

2010. nov. 4. 19:32
azt hittem 1dül vagyok a falunkban minden gyerek jó! lehet csak én láttam
9. pteri (válaszként erre: 3. - Szabianyu)
2010. nov. 4. 17:14

Az enyém is pont ezt csinálta egy időben. Az elszaladásról magától leszokott, biztosan megunta.

Az autó előtt még a 4 éves unokatesója is képes átszaladni.

2010. nov. 4. 17:12
próbálj neki új, érdekes elfoglaltságot mutatni. pl. vízfestékkel, gyurmával való tevékenységek. ez az ördögfióka viselkedés bizony anyának szól - amíg rosszalkodik, csak rá irányul a figyelem. szerintem féltékeny :)
2010. nov. 4. 16:01
le kell fárasztani valóban.az enyém 3 és fél múlt de még mindig ilyen. feszegeti a határokat, mit lehet és mit nem. néha úgy érzem rosszabb mint az első dackorszak. a szakemberek is ezt tartják normálisnak. kitartás!
6. benvik (válaszként erre: 1. - Szabianyu)
2010. nov. 4. 15:43
Életkori sajátosság. Dackorszaknak hívják:-) Majd javul valamennyire ha ez vígasztal:-) Jól meg kell őket mozgatni minden nap, hogy lefáradjanak, és a rosszalkodásra már nem maradjon annyi energia:-))))
2010. nov. 4. 15:19
Köszönöm a segítségedet már nagyon féltem hogy rosszul nevelem!
2010. nov. 4. 15:13
Ja hát ha ilyenek akkor nincs nagy baj. A kis tesó valóban okozhat ilyeneket, de az az igazság hogy ahogy nőnek, ügyesednek, egyre több dologról hiszik azt hogy ők már tudják. Próbálgatják a szárnyaikat ahogy mondani szokták. Ez persze a szülőnek nagyon nehéz, főleg ha a pici lefoglalja egy csomó idejét. Azért próbálj a nagyobbal is minél többet foglalkozni, ha valami rosszat csinál beszéljétek meg, de szép nyugodtan. Próbálj ne türelmetlen lenni vele, mert akkor azt ő is átveszi. Lehet hogy kicsit aktívabb az átlagnál, de sokan vannak így hidd el, ez nem baj, csak meg kell tanulni kezelni.
2010. nov. 4. 15:08

szia

Pl:átszalad az úton hiába kérem hogy maradjon mert jön az autó

gondol 1 et elszalad és futhatok utána!

oviba még nem mehet mert decemberben tölti be a 3mat!

Lehetséges hogy azért viselkedik így mert 7 hója kistesója van?

talán lehet bennem a hiba hogy nem tudok annyi figyelmet adni neki amennyit szeretne?

2010. nov. 4. 15:01
Látatlanba természetesen nem lehet tanácsot adni. Tudni kellene hogy milyen esetekben engedetlen és te ezt hogyan reagálod le. Szerintem keressetek fel egy nevelési tanácsadót. Ott vannak szakemberek, pl pszichológus, akire szükségetek lehet. Nézesd meg a gyereket és valószínűleg vagy el tudnak látni tanácsokkal, vagy "kezelik" vagy ha idegrendszeri alapját feltételeznek a kezelhetetlenségnek, továbbküldenek pl ideggyógyászhoz. Persze ne gondolj mindjárt a legsúlyosabb dologra, valószínűbb hogy inkább csak nevelési gondok okozzák a bajt. Mindenesetre ha egyedül nem boldogulsz,kérj segítséget. Nem tudom jár e már óvodába, de ha nem, akkor megpróbálkozhatnál oda is beíratni.
2010. nov. 4. 14:48
3 éves kisfiam kezelhetetlen, nem érdekli amit mondok neki!tudtok valami hatásos tanácsot adni?Már ki vagyok nagyon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook