Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hónapos kisfiam nagyon sokat kel éjszaka és csak teával hajlandó visszaaludni.Szeretném róla leszoktatni.Tudtok tanácsot adni? fórum

9 hónapos kisfiam nagyon sokat kel éjszaka és csak teával hajlandó visszaaludni.Szeretném róla leszoktatni.Tudtok tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
69. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 59. - Buschne)
2010. márc. 21. 14:49
Persze leszokott. Amikor már elegem lett az egészből, fogtam magam és elraktam a cumisüveget és mondtam, hogy nincs. Három éjszaka sírt, hozzáteszem, hogy nem volt vészes. A negyedik éjszaka már nem is kérte és azóta teljesen végigalussza az éjszakát. Megtanult pohárból szépen inni. 19 hónapos volt. Elhatározás kérdése. Nem próbáltam vízre átszoktatni, mert az a véleményem, hogy nem az a cél, hogy vizet igyon, hanem hogy egyáltalán ne igyon éjszaka.
68. zinnia
2010. márc. 20. 07:33
nálunk is most ez az éjszakai ivászat okoz gondot. nem kel sokszor, kb 2-3x fel éjjel, de a 2dl-es teást kiissza... nem lehet elvenni tőle, mert üvöltés, és hányásig üvöltés van.. már két éjjel kipróbáltam, hogy nem adom oda, csak más módon próbálom visszaaltatni.. sikertelenül.. és rengeteget megiszik éjjel..
67. ancsa84 (válaszként erre: 66. - Kicsi.timi)
2010. márc. 12. 09:10

Szia!

Örülök,hogy javult a helyzet Nálatok!:)

Talán nálunk is jobb már...

Minden reggel 5kor kel enni,előtte 1szer-2szer ébred inni,de pl most éjjel nem is kelt!

És már nem is lőtyöl annyit,mert a napközbeni alvásnál nem is nagyon fogadja el már a cumisüveget!

2010. márc. 12. 09:03

Sziasztok!


Hála az itt kapott ötleteknek, sokat javult a helyzetünk. 1. éjszakát a kiságy mellett töltöttem. Nem vettem ki és csak vizet adtam inni. 2. éjszaka, már csak 2× kelt és rögtön visszaa is aludt. Azóta viszont maradt a 2×kelés. 1/2 éjfélkor megissza a maradék tápit.Utána fél 5kor kel és akkor is tápit iszik. Vizet nem kér. El sem hiszem, hogy pár nap alatt már ennyit javultunk. Nagyon jó, hogy nem kel 20× egy éjszaka, nem alszik köztünk és fél4re nem lesz tiszta pisi. Hihetetlen!!!

Csakajánlani tudom, hogy minél hamarabb kezdjétek leszoktatni erről a szörnyű szokásról!!!

Mindenkinek köszönöm a segítséget és a tanácsokat!!!

65. c8d93a7aea (válaszként erre: 64. - C8d93a7aea)
2010. márc. 10. 20:39
Ja és még annyit,hogy nem vagyok ezeknek a drasztikus megoldásoknak a híve de sajnos csak így mennt.Az elején igaz kevesebbett ivott nappal is mert meg kellett szokni a poharat de 2 hét után már úgy ivott mintha sosem lett volna cumisüvege!Nálunk nem azért ivott mert szomjas volt vagy a foga miatt,hanem egyszerűen megszokásból!Kitartás és sok szerencsét!Tudom milyen rossz alvó gyerek anyukájának lenni!
2010. márc. 10. 20:34
Szia!Nálunk is ugyanez volt a helyzet.Éjjel kellt vagy 20x ás csak a teával aludt vissza,szinte egész éjjel a szájába volt a cumisüveg.Nem akartam leszoktatni róla de a végén már annyit ivott,hogy ahogy forgolódott éjjel kihányta a rakás teát amit megivott.Ekkor szoktattam le cumisüvegről és a teáról is.Egyzserűen nem adtam neki inni amikor felkell,max 1-2 korty vizet pohárból.Az persze nem kellett neki és sírt.3 éjszakát sírt végig,el kell mondjam én is bőgtem bele,talán jobban mint ő,azt hittem megszakad a szívem de muszáj volt,mert annyi folyadékot ivott már,hogy féltem megterheli nagyon a szervezetét.A 4. éjszaka már simán visszaaludt innivaló nélkül és a 20 helyett már csak 5x kel éjjel.Most ha kel 1x-2x kér inni,de nem a megszokás miatt hanem mert szomjas.
2010. márc. 10. 20:11
Nekem mind a két csöppségem "teve" volt kicsinek. Majd két éves korukig úgy aludtak el, hogy a 3 dl vízzel teli cumisüveg lógott a szájukból, amit éjszaka rendszerint meg is ittak mind egy szálig. (ha kevesebbet tettem az üvegbe ment a hiszti) Aztán meg hiába minden jó minőségű pelenka, azért ezt a terhelést nem bírták el, tiszta pisi volt mindenük. Én szépen elbeszélgettem velük, hogy lassan letesszük a pelust igyon kevesebbet, mert fel kell kelni pisilni. Lecseréltem a cumisüveget csőrös ásványvizesre (azzal nem tudott aludni,mert magára öntötte, abból sokkal jobban jön mint a cumiból) Szépen lassan leszoktak. Még pár évig oda volt készítve minden alvás előtt az üveg víz. Ma már csak ritkán kelnek fel inni.
2010. márc. 10. 20:01
És rengeteg pelenka elmegy mert a tea nagyon vizelet hajtó.És rengeteget pisil.És a bilire szoktatás még nem megy tul jol.Néha sikerül csak bele pisilnie.Most nekem az a célom hogy a vizre szoktatom rá.Vagy hogy napközbe is igyon helyette tejcsit.Mert a tea nem jó.
2010. márc. 10. 19:57
Sziasztok!Nekem is ez a problémám a lányom már 19 hónapos és éjjel kb.óránként teázik.Nemtudom leszoktatni sehogy.Vizet nem isza.Csak tea.Ha vizet adok neki akkor hisztizik.Ordit.Nemvolt még olyan éjjelünk hogy ne kelt volna fel többszörösen.4hónapos koráig szoptattam utána elapadt a tejem sajna.De amikor szopizot meg fél óránként tette.Még akkor is amikor potoltam tápszerrel.Most meg az a baj hogy napközbe is a teát kéri.És ettöl telitödik és nemakar enni.Nmeszoktam neki pedig édesre csinálni a teát.Már probáltam vizet adni neki nem kel neki.Akor földhöz veri magát.Ez már hiszti a javából tudom és rá is hagyom.Kis idő elteltével befejezi.De kezdödik elöröl.Most pár éjjel már azt probálgatom hogy hagyom kicsit sirdogálni.És van hogy 5 perc után befejezi.De van hogy inkább rázendit.
2010. márc. 10. 08:50
egy ideig a kisfiam is felkelt éjszaka, fel is keltem hozzá, és mivel nem aludt vissza, ezért magam mellé vettem. de így én nem aludtam, aztán utána hagytam sírni, és az éjszakai felsírás azóta szünetel. ha 5 percnél tovább sír, akkor menj csak oda hozzá. Először rossz lesz, de legtöbbször csak álmában sír fel.
59. buschne (válaszként erre: 55. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 8. 14:57

:-(

És azóta leszokott?

58. buschne (válaszként erre: 56. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 8. 14:53

Tényleg, én is emlékszem!

Reggelre az enyém is úgy átázott, hogy attól féltem, megfázik az éjjel, hiába mindegyik méregdrága pelenka.

Mindenki nyugodtabb szerintem, ha az éjszakát nem ivásra, hanem alvásra használja...

57. ancsa84 (válaszként erre: 56. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 8. 14:51
Igen,az....
2010. márc. 8. 14:47
Ismerem a fiamat, nálunk az volt a baj, hogy már teljesen cumisüveg függő volt és csak azzal tudott aludni. Éjjel nappal a szájában lógott. Mindig kiharapta a cumit rajta. Ráadásul az sem két fillér. Éjszakánként mindig pelenkáznom kellett és figyelni arra, hogy át ne ázzon, mert akkor öltöztethettem is át. Szóval nagyon fárasztó.
55. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 47. - Buschne)
2010. márc. 8. 14:45
Én is próbáltam a vizet, azzal csak azt értem el, hogy jól a fejemhez vágta a cumisüveget, és amikor mondtam, hogy csak ez van, akkor hozzászokott és egy pár nappal később megitta azt is. Sajnos nem vállt be ez a módszer.
54. 0be34f3780 (válaszként erre: 53. - Buschne)
2010. márc. 8. 13:55

Nem írtam, hogy azt kell csinálni ami nálunk bevált. Nincs két egyforma szituáció.

A fórumok tényleg a vélemények megosztásáról szólnak. Vannak néha különböző nézőpontok is. Szerintem senki nem azért van itt, hogy akarattal irányítson másokat. Én sem teszem ezt.

Bocsi, ha megbántottalak!

53. buschne (válaszként erre: 51. - 0be34f3780)
2010. márc. 8. 13:34

Én nem írtam, hogy versenyezzünk, csak leírtam az én véleményemet és a tapasztalatomat. Ezért vannak a fórumok, nem?

Nálunk ez jött be.

Nálatok más. Úgy érzem, hogy a Te megoldásodat akarod mindenképp ráerőltetni másra.

2010. márc. 8. 13:15
Az én fiam 9 hónaposan még enni kel fel-már csak tápi van:-((( De úgy vagyok vele egyszer ez is elmúlik. Lesz még olyan hogy éjjel virrasztok miatt- kb. 20 év múlva -mikor azon aggódóm hazérkezik-e épségben 1-1 buliból. Addig meg lesz mire visszaemlékezgetni...
51. 0be34f3780 (válaszként erre: 46. - Buschne)
2010. márc. 8. 13:10

Szerintem ez nem egy verseny, és nem is működik egyformán minden gyereknél. Ha érzelmi okból kötődik az üveghez nem szabad drasztikusan változtatni.

Tapasztalatból tudom én is, hogy két testvér sem egyforma, nem hogy két gyerek.

A második fiamnak nem kellett az üveg, ő pár hónapos korától szívószállal ivott. Játszócumiból viszont elég nagy készletünk volt.

50. ancsa84 (válaszként erre: 49. - Buschne)
2010. márc. 8. 10:59

Hát igen...nem is mi lennék,ha nem pont az az egy lennénk...ez van!:)

Megmondták az "okosok",majd kinövi....:S

49. buschne (válaszként erre: 48. - Ancsa84)
2010. márc. 8. 10:58

Lehet, hogy 10-ből egy, és az pont a Tied:)

Nekünk biz' nem kelt fel többé....

48. ancsa84 (válaszként erre: 47. - Buschne)
2010. márc. 8. 10:56
Nálunk vizet iszik (mint már írtam),és ugyanúgy felkel...
47. buschne (válaszként erre: 40. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 8. 10:52

Hidd el, hogy a vizes cumisüvegért nem lesz érdemes neki felkelni.

Probléma megoldva.

46. buschne (válaszként erre: 45. - 0be34f3780)
2010. márc. 8. 10:50

Véleményem szerint nem érdemes higítással húzni-halasztani a dolgot. El kell határozni egyszer s mindenkorra és kész.

Második gyerekemnél eszembe sem jutott éjjelre cumisüveget adni. Sőt nappal sem volt neki, mert 6 hónapig kizárólag szopott, utána meg POHÁR...

2010. márc. 8. 10:22

Az én kisfiam is "cumisüvegezett". Játszócumit nem használt és pohárból ivott, de üveggel alutt el. Nincs ezzel semmi probléma szerintem. Át kell térni folyamatos higítással a vízre és egy idő után majd magától elhagyja.

Lehet, hogy biztonságot ad neki az üveg. Mi annak idején lecseréltük egy alvós kedvencre, akire neki kellett vigyázni.

44. 433384b4bc (válaszként erre: 40. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 8. 10:13

Ez igaz,de több oka is lehet a nem alvásnak.Vagy fogzás,vagy melege van,vagy nem evett eleget,vagy rosszat álmodik,vagy csak egyszerűen hiszti.Én szigorú voltam de utólag sokszor végiggondoltam és rájöttem hogy lehettem volna türelmesebb is.

Persze van külömbség a következetesség és a szigor között,de ebben a stresszel teli életben türelem az nem sok van.

Irígylem azokat akiknek van .

43. ancsa84 (válaszként erre: 40. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 8. 10:13

Igen...így van!Na ma este ki is próbáljuk,hogy nincs cumisüveg!

Egyébként nálunk a napközbeni alvás is cumisüveggel megy.....ahogy beleér a szájába a cumisüveg,már alszik is....

2010. márc. 8. 10:11
Akkor fog leszokni, ha nem adsz neki. Először is térj át a vízre..lehet, hogy azért fel sem kel.
41. kicsi.timi (válaszként erre: 37. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 10:09
Köszi :) De legalább most már kezd összeállni a terv képe! Hála nektek! :)
2010. márc. 8. 10:08
Igen, de itt nem az a megoldás, hogy átszoktatom vízre. Le kell szoktatni az éjszakai ivászatról. Addig nem fog megtanulni elaludni, míg nem vesszük el tőle a cumisüveget.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook