Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam két és fél éves, rettentően rossz evő.Tudnátok valami tanácsot adni, esetleg étvágyjavítót ajánlani? fórum

A kisfiam két és fél éves, rettentően rossz evő.Tudnátok valami tanácsot adni, esetleg étvágyjavítót ajánlani? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 36. - Eufórbia)
2012. aug. 13. 19:59
Egyetértek.
36. eufórbia (válaszként erre: 24. - 900359ee3d)
2012. aug. 13. 15:31
Ezt a marhaságot!!!!Még jó hogy töröltette magát épp készültem kiosztani!:)))
35. YPanna
2012. aug. 13. 14:31
Próbáljátok ki h leül az egész család, mindenki az asztalhoz, és senki sem ugrál fel amíg az étkezés tart. Nem kell a bébire külön figyelni és noszogatni, ha látja h mindenki eszik akkor ő is fog, a lényeg h minél többen legyetek az asztalnál, és mindenki maradjon is ott.
2012. aug. 13. 13:17
Kérdés, mit jelent, hogy rossz evő? Gyerekkoromban nagyon rossz evő voltam ,édesanyám ezért sokat küzdött velem. Így is mindig megpróbáltam elbliccelni az evést. Pl suliban sose ettem meg a szendvicsemet, hazafelé odaadtam egy kutyusnak. Otthon azt mondtam, már ettem a barátnőméknél, és így megúsztam a vacsorát. Napokat el lettem volna evés nélkül, ez leginkább a nyári táborokban derült ki, amikor a kutyát sem érdekelte eszek-e vagy sem. Nagyon sovány voltam, de egyébként más bajom nem volt.Úgy emlékszem sose voltam éhes, mindig azért ettem mert kellett. El is döntöttem az én gyerekem annyit eszik majd amennyit akar. Egy jó étvágyú, és egy rossz étvágyú gyerekem lett. Mindegyik annyit evett amennyit kért. Rossz látni ha egy gyerek rossz evő, de nem tragédia. A rossz evőm is felnőtt, nagyon vékony most is . Keveset eszik felnőttként is. Viszont egyikünk se beteges. Egyébként negyvenévesen utolértem a korosztályomat, kb 10 évig inkább túlsúlyos voltam, és nemrég még fogyóznom is kellett mert most meg túl jó az étvágyam már :)Úgyhogy én nem stresszelném magamat a helyetekben.
2012. júl. 28. 12:09
Peritol szirup, csak receptre, rendkívül hatásos.
2009. nov. 8. 15:33

Szia!


Az édes ízt mindenki szereti, főleg a gyerekek, de az nem egészséges, ha cukrozunk mindent. Pl. a búza csírája édes, az állaga kellemesen ropog, tele van vitanimmal, és étkezésirostot is lehet bevinni vele. Lehet salátába, levesbe, szendvicsbe, pástétomba, műzlibe tenni. Én a húgomnak szoktam csinálni, és mindent megeszik vele, pedig egy akaratos gyerek.


Az árát illetően jobban megéri, ha fél kilósat veszel és magad kiválogatod a törött szemeket, mintha kis tasakkal veszel válogatottat.


Főleg, hogy most lassan itt a tél, az aszalt gyümölcsök is megfelelnek erre a célra.


Érdemes kísérletezni a fűszeretéssel, persze a kisgyerekek ételét csak enyhén. A kis testvérem különösen a hántolatlan rizst nem akarta enni, de ha húslevesben főzöm, mind elfogy.


A válogatós egyéneknél fontos, hogy szépen a tányérra van rendezve az étel, hogy etesse magát. És érdemes valami színessel érdekessé tenni. Pl. salátába vmi elütő színű zöldség v. gyümölcs; a hüvelyesek közül a vöröslencse (ezt lehet más köretbe keverni).


Én egy étvágyjavítót tudok, ami nem tudom, hogy mennyire valós, vagy placebó, de hat. Egy vevőm kökényszörpöt szokott vinni a nyugdíjas apjának. Ők már próbáltak mindenféle étvágyjavítót, de semmi nem hatott. Mióta egyszer kapott kökényszörpöt, követeli az adagját, és a jól eszik :)

2009. nov. 8. 12:30
Semmi estre sem eröltesd ! Az en szuleim beleestek ebbe a hibaba kb 20-eves koromba voltam kepes 1-adag ennivalot megenni :)
2009. okt. 21. 21:18
Nekünk a peritol segített, úgy megjött az étvágya, hogy utána azon aggódtam elhízik :))
29. Aidababa (válaszként erre: 28. - 900359ee3d)
2009. okt. 21. 20:27
Nekem csak egy van, de ő rossz evő. Már akkor az volt, amikor még nem tudtam elrontani, azt adtam neki, annyit és akkor, ahogy azt a védőnő meg a szakorvos mondták, és ahogy 10 gyerekből 9-nél jól működik. Nálunk vmi miatt nem. Nem eszik keveset, csak rettentően válogatós, nagyon kevés ételféleséget hajlandó megenni. És így van ez pár hónapos kora óta. Már a gyerekorvosunk is megpróbálta megetetni gyümölccsel, neki sem sikerült. Ha nem kap olyat, amit szeret, inkább nem eszik semmit. Sajnos az orvosok sem tudják mindig mindennek az okát. Anyósom is azt mondta, hogy én csinálom rosszul, majd ő megeteti vele a zöldborsó főzeléket.... Akkorát odahányt a gyerek a lakásába, hogy napokig takarította! Azóta nem mondja. Szerencsés vagy, hogy négy gyerek közül egyik sem ilyen! Hidd el, nagyon elkeserítő tud néha lenni!!
28. 900359ee3d (válaszként erre: 25. - Aidababa)
2009. okt. 21. 18:09

Sziasztok!!

Elég ritka az "igazán rossz evő" gyermek... Bocsika, nem vádaskodni akartam!

Csak rá akartam világítani arra, hogy ha megkérdezel egy szakorvost, az is azt mondja majd, hogy a szülők rontják el általában a gyermeket. Persze, itt is vannak kivételek!! (Amik, erősítik a szabályt!!)

Mondom, én, akinek 4 gyermeke van:))

2009. okt. 21. 17:31
Az én kisfiam is 2 éves múlt, és ugyancsak 14 kg, eddig elég összevissza evett,már jó ideje adom neki a Béres cseppet+C vitamint és szerintem használ.Az orvos egyébként is azt mondta hogy nagyon jó súlyban van, annyit biztos eszik amennyire szüksége van. Sajnos most voltunk kórházban, műtötték, négy napig egyáltalán nem ehetett, mióta itthon vagyunk mindent megeszik. Még olyat is amit eddig nem.
2009. okt. 21. 17:22
Peritol szirup, Vitacolán szirup
25. Aidababa (válaszként erre: 24. - 900359ee3d)
2009. okt. 21. 17:21
Mondja ezt az, akinek valószínűleg soha nem volt dolga ezzel a problémával. Én ismerek olyan szülőt, akinek az egyik gyereke rossz evő, a másik meg nem. Ráadásul a kisebbik a rossz evő, tehát azt sem lehet mondani, hogy az elsőnél még kevesebb tapasztalata van az embernek. Ő ugyanúgy eteti mind a két gyerekét. Szerintem ne feltételezzük senkiről, hogy "gondatlan szülő"! Nagyon rossz, amikor az ember nem tud megoldani egy problémát és akkor segítség helyett vádakat kap.
2009. aug. 23. 08:26

Sziasztok!

Szerintem meg rossz evő gyerek nincs, csak gondatlan szülő. Aki nem rendes tápláló, és egészséges ételt ad a gyermeknek, hanem helyette a sok nasival, meg "műkajával" tömi szerencsétlent. Persze, hogy mire a főétkezésre kerül a sor, a kicsi nem éhes:(

Olyan nincs, hogy egy gyerek nem szeret enni, csak meg kell találni azt az ételt, több is van, amit egy kis fantáziával, étvágygerjesztővé lehet tenni...

23. anyuci2009 (válaszként erre: 21. - Illesne1976)
2009. jan. 16. 06:58
Mi az a Multi Sanostol?Hol lehet beszerezni?
22. Dreamy
2009. jan. 15. 21:49
Nekem régen Vitacolant adtak..
2009. jan. 15. 19:49
Nálunk a nagyfiú volt nagyon rosszevő, 1.5 évesen el kezdte kapni a multi-sanostol-t , akkor 12 kg volt fél év alatt kzel 6 kg-t hízott, azóta is jó az étvágya, addig pedig küln kellett neki főznm, mert szinte semmit nem evett meg. A mai napig sem válogat és jó az étvágya.
2009. jan. 15. 18:50
Az orvos mindig vigasztal,hogy csak én csinálok ügyet a dologból,mert egyébként tele van energiával,nincs vele gond,rendesen is alszik,csak rossz nézni,hogy mennyire keveset eszik.Mondjuk én is elég rossz evő vagyok,meg voltam s gyereknek.Lehet,hogy éppen ezt örökölte tőlem?De az apukája meg olyan jó evő,miért nem az ő példáját követi?
19. Cadence (válaszként erre: 14. - Anyuci2009)
2009. jan. 15. 12:50
Szia.Leirtam priviben.
18. *hera* (válaszként erre: 17. - Anyuci2009)
2009. jan. 15. 10:03
Na ezzel én is így vagyok.Mikor az ebéd helyett is puszta kenyeret eszik-max egy kis vajat tehetek rá-akkor már igencsak elkeseredek.Egyszerűen nem tudok olyat főzni amit jóízűen megenne.És ez hosszútávon szerintem sem egészséges.
2009. jan. 13. 18:15
Egy ideig azt gondoltam én is,hogy túllihegem a dolgot,és ha éhes lesz,úgyis eszik,de amikor napokig nem tudsz főtt ételt,és tartalmas ennivalót beleerőltetni,akkor azért már el kell gondolkodni.
16. anyuci2009 (válaszként erre: 15. - Lenia)
2009. jan. 13. 18:13
Az a baj,hogy a fejlődő szervezete nem kapja meg a szükséges tápanyagokat,és emiatt fogékonyabb a betegségekre is.
15. Lenia
2009. jan. 13. 18:10

Bocs, hogy közbeszólok, de mit jelent nálatok az hogy "rossz evő".Azt, hogy nem eszik meg mindent amit eléraknak? A kérdés az, hogy a korának megfelelően fejlődik e, a magasságához képest mennyi a súlya?

Az én lányom mikor kicsi volt sokszor nem volt hajlandó sokmindent megenni.Volt időszak (kb 1 évesen) amikor csak banánt, tésztát és húst evett, magába. Amikor nagyobb lett sosem ette meg a főzeléket, csak a feltétet róla, éhes is maradt. Semmi baja nem lett az sem egyoldalú evéstől sem a kihagyott főzelékek miatt. Én is aggódtam anno, és beszéltem a gyerekorvossal aki szintén azt mondta, ha rendesen fejlődik nincs gond.

Szerintem a gyerekek eléggé ösztönlények ahoz hogy, ne "haljanak" éhen. Ez az evés kérdés szerintem túl van dimenzionálva.Sok gyerek már csak azért sem eszik, mert erőltetik. Nálunk már az óvonő is kezte ezt a kérdést feszegetni, hogy nem eszik ezt meg azt, én meg leráztam annyival majd eszik ha éhes lesz és evett is. A lányom most már elsős, de megtanulta, vagymegeszu a menzakaját, vagy igen éhes lesz délutánra.

Baj akkor van ha a gyerek láthatóan alultáplált, vagy valamilyen betegség miatt nem eszik rendesen.

14. anyuci2009 (válaszként erre: 7. - Cadence)
2009. jan. 13. 18:09
Mi ennek a homeopátiás szernek a neve?A gyerekorvos írhatja csak fel?
2009. jan. 13. 18:08
A Béres cseppet is kipróbáltuk már,teljesen hatástalan volt,mint a többi másféle étvágyjavító.
2009. jan. 13. 18:08
És 19honaposan a10és fél kilo kevés?Olyan kis vékonykának látom a kislányomat.Pedig mi szülök nem vagyunk vékonyak.
11. anyuci2009 (válaszként erre: 4. - Berdor)
2009. jan. 13. 18:07
A fiam egyáltalán nem eszik semmiféle nasit,túrórudit,csokit,ilyeneket,az ebéd van elé téve,ha nem eszi meg,akkor sincs csoki,mert ő nem kéri.Néha eszik joghurtot,és mindennap iszik tejet/csak házi tejet/,meg azért a gyümölcsöket is megeszi,de ez szerintem korántsem elég egy fejlődő szervezetnek.
10. anyuci2009 (válaszként erre: 5. - L.Niki18)
2009. jan. 13. 18:04
Az én fiam 14 kg.
2009. jan. 13. 17:46
Az én kisfiam (3 éves) is nagyon rossz evő.Sajtos tészta,bolognai spagetti,krumplipüré,gabonapehely jöhet de húst egyáltalán nem eszik.Most elkezdtem neki adni a Béres cseppet,remélem beválik.Nálunk a fő probléma hogy nem is akar megkóstolni semmilyen új ízt.
8. Sena
2009. jan. 13. 17:03
Én rosszevő gyerek voltam és rosszevő felnőtt lettem. De attól még nincs semmi bajom. Engem is tömtek étvágyjavítóval, de nem használt, végül anyukám belátta hogy vékony vagyok és kész, ez van. A fiam se egy zabagép, de nem aggódom. Attól hogy sovány még egészséges, mozgékony, okos gyerek. Ez még mindig jobb mint ha kövér lenne és diétára kéne fogni. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook