Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisfiam kisegeret szeretne. Tudtok segíteni? fórum

Kisfiam kisegeret szeretne. Tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 3. 13:59
Ha üveg terráriumba teszitek az állatkákat - és elég magas - nem tudnak kimászni. Csak egy tálca kell a tetejére úgy, hogy a szélén legyen rés a levegőnek. Én a kínai törpehörcsögöt szerettem nagyon.
2008. szept. 9. 16:30
Ja, előtte roborovszki hörim volt, de azt még csak meg sem tudtam fogni...
2008. szept. 9. 16:28
Tavaly szeptemberben vettem 3 japán táncoló egeret 6 hetesen! Roppant szelídek, egyáltalán nem harapnak, ráadásul nagyon aranyosak. Viszont nagyon gyorsan szaporodnak. Novemberre már született is 10 pici egerem. 1 elpusztult, de a többit "felneveltem" és elajándékoztam. Azóta külön vannak a nőstények.
2008. szept. 9. 15:37
Nekünk dzsungáriai törpehörcsögeink vannak. Jelenleg hárman, az egyik most vemhes. Három lány (a vőlegényt kölcsön kaptuk:-))de külön terráriumban tartjuk őket. Imádnivaló kis állatok, semmi különösebb gond nincs velük. Hetete egyszer takarítom őket, reggel és este kapnak enni.Bár nem túl hosszú életűek, másfél-két évig lesznek csak velünk:-(
21. Wickucy (válaszként erre: 18. - Tafonta)
2008. szept. 9. 10:56
a mi degunk már lassan 6 éves! remélem ő rekordot dönt és 20 évig is élni fog! :D
2008. szept. 8. 23:25
Én az egeret nem ajánlom, mert nagyon büdös, szinte naponta kell takarítani a ketrecét! Egy hörcsög már nem olyan büdös, és az is nagyon aranyos! Ha mindenképpen egeret akar, nézzetek utána a gondozásának. Szerintem célszerűbb ketrecben tartani, abból elvileg nem tud kijönni (bár nekünk az egerek és a hörcsögök is ügyesen kiszöktek, pedig 1cm sűrűségű volt a ketrec.
2008. aug. 31. 15:02
Nyuszi a legjobb. Kis cukorka. Én nagyon szeretem. Akár 15 évig is élhet.
2008. aug. 31. 14:32

A hörcsögök sem szeretnek párban lenni, magányos állstok. Viszont elég régen egy kisállatkiállításon elment a kedvem a táncoló egerektől, amikor azt láttam, hogy elpusztult társukat harapdálják! Vagy ették??? Vagy megölték? Nem tudom, mindenesetre nem vall túl sok intelligenciára és gusztustalan!

A hörcsögök 2-4 évi élnek, a deguk talán 8 évig is, sima egér 1,5-2 évig.

2008. aug. 30. 15:47
bocsesz, itt megint a deguimból indultam ki, mert nekem azt mondák, hogy nem jó belőlük az azonos nemű, kinyírják egymást! bocseeeesssz! a többi kisállatnál nem tudom, hogy van. :)
16. mohonc (válaszként erre: 15. - Wickucy)
2008. aug. 30. 15:17
...és ha az egy pár két fiú, vagy esetleg két lány?? Így már nehezebb szaporodni!! :)
2008. aug. 30. 14:08
na igen, azt is bele kell számolni, hgy egyedül ugye unatkozik, ha párban vannak, akkor meg szaporodnak, de rendesen! szerintem ez minden rágcsálóra igaz!
14. gyöngyszemü (válaszként erre: 2. - Mohonc)
2008. aug. 30. 13:22
Szia nekünk japán táncoló egereink vennak. Fekete fehérek, mókássak, szelídek könnyü a tartásuk, csendesek! Volt 1hétig degunk szőrnyű zajossak. Mivel többnyire éjszakai állatok ezért fontos hogy ne zajongjanak éjjel. A hörcsög is zörög főleg ha van forgója. Úgyhogy ha érdekel nézz utána a neten. Ha netán kellene most született 3 db, ajándékba adok! Ha mást is érdekel szóljon.
2008. aug. 30. 13:09

Az egerek nyugtalanok és hamar elhaláloznak. Szerintem beszéld rá a fiadat csuklyás patkányra! Tovább élnek, nagyon intelligens, szelíd, nyugodt, gyönyörű állatok, könnyebb kezelni őket a nagyobb méretük miatt. Ha ne adj isten megbetegszik, könnyebb neki gyógyszert adni. Az én egyik patkányomnak kisebb műtéte is volt. Sajnos az egérkékkel tapasztalatom szerint nem soka állatorvos foglalkozik érdemben.

Ha futtatjátok a lakásban, kevésbé tudnak elbújni a résekbe, mint az egerek. Az egerekkel ellentétben szeretik, ha foglalkoznak velük.

Megfelelő takarítás mellett szagtalan állatok. Ketrecben jobban érzik magukat, megfelelően tágas hely kell nekik. Mindent megesznek.

Számításba kell venni, hogy a legtöbb rágcsáló éjszaka aktív, hálószobában zavaró lehet. A rágcsálók nagy része társas lény, egyedül nem érzi jól magát.

2008. aug. 30. 13:02
Vedd meg neki ha annyira akarja.Mondjuk én először kutyát akartam de aztán rábeszéltek a szüleim a törpenyuszira és nem bántam meg.Sőt!!!!!!!!Imádom!!!!!!!
2008. aug. 30. 12:58
én a terráriuomt javasolnál, persze a dagunkból kiindulva. nem tudom az egér mennyire rágcsálja a kertecet, a degu nagyon! a terráriumban nem tud hangzavart sinálni! :)
10. mohonc
2008. aug. 30. 12:17

Köszönöm az eddigieket.

Mindenképpen egeret szeretne, egyébként 12 éves, és már szerintem felvállalja.

Nála ez az egér dolog már az oviban kezdődött, amikor kierőszakolta, hogy egér legyen a jele, pedig az ovi erre nem volt felkészülve. Azóta van kisegér jel. :)

Terráriumba vagy ketrecben érdemes tartani? (Engem a takarítási szempontok is érdekelnek)

Köszi!

2008. aug. 30. 11:43
viszont a degu elég sokáig él, pl. egy hörcsöghöz képest. nem tudom a kis rácsálók meddig élnek, de a mi Speedy- nk már 5 éves is elmúlt, lehet, hogy 6 is és még remek formában van! :) remélem sokáig így is lesz. nem olyan pici, mint egy egér, talán inkább patkány méretű. édes bojtos farka van. szerintem nagyon szép! :)
2008. aug. 30. 11:37
a futóegér szerintem őőőrült kis állatka! :) nem tudom, hogy érted, hogy szelíd. egy ilyen kis rágcsáló lehet szelíd, vagy nem szelíd. ezek butusok. vagy nincs igazam? :) nekünk degunk van, csoda ez a kis drága. állítólag, ha a deguval eleget foglalkoznak akár még a nevére is hallgat. nem tudom ez mennyire általános én még nem láttam olyan rácsálót amelyik engedné, hogy simogassák. kis erőszakolással és kitartással a húgom mindig simogatta a nyakicáját és mostmár hagyja, édesen kifordítja a fejét és élvezi a simit! általában a fiúk ilyen szelídebbek, a lányok bolondok! :) volt már egy pár. egy fontos tanács a degukhoz! ők nem egerek! nem szabad a farkukat bántani, mert nagyon könnyen leszakad!!!!!! természetesen vissza sem nő. erre nagyon kell vigyázni!
2008. aug. 30. 11:13

Mekkora a fiad? Kicsi gyerek kezébe még egér sem való (kisállatok közül), mert nem tudja rendesen megfogni, túl kicsi a keze hozzá.

8 éves kor körül már elég nagy hozzá, hogy gondozni is megtanulja a kis állatkát.

Nekem volt egyszer egy befogott háziegerem rövid ideig, hamar kézhez szokott, de később elengedtem. Az egérnek tényleg van szaga! Az aranyhörcsög hozzá képest szinte szagtalan és tovább is él, mint egy egér. Fiatal kishörcsöggel (nem félőset kell választani), hamar meg lehet találni a kontaktust. Nekem 10 évesen volt egy fiú aranyhörcsögöm, nagyon szelíd volt, sokszor levittem magammal a térre egy kicsit sétálni. Olyankor telitömte a pofazacskóit növényekkel. Volt, hogy a telekre is kivittem és egy kis bunkert csináltam neki a kertben és kiraktam. Berendezkedett, majd eltűnt! Ugyanis később vettem észre, hogy a meggyfa alól jött vissza, teletömte a kis pofáját a lepotyogott meggyel! Azért résen kell lenni, nehogy elkóboroljon vagy egy nagyobb állat megtámadja ilyenkor.

Szóval egér helyett az aranyhörcsögöt ajánlanám!

2008. aug. 30. 10:51

Szia!

Van egy

csíkos fűegér nevezetű állatka,sokkal helyesebb mint egy szürke egér,és ha kicsinek hozzátok szokik,nagyon szelíd lesz.A másik fontos szempont,hogy a többi rágcsálóval ellentétben,nem áraszt semmiféle szagot.Ára 500-1000 ft körül szokott lenni.Táplálása nem nehéz,nem költséges,csak elég szénát kell adni neki,klassz kis odút épít belőle,a kajatöbbletet elrejti.Jobb ha ketten vannak,társaslények,aranyosan törődnek egymással.A hörcsögökkel nincsenek jó tapasztalataim :-(


egyébként az eleségkén árult kisegerek között is lehettalálni kölyök példányt,nagyon jól megszelidül,aranyos jószág vállhat belőle is,de a hímeknek elég komoly egérszaguk lehet.

2008. aug. 30. 10:39
Szerintem a törpehörcsög sokkal aranyosabb és szebb is, nekünk is az van kettő. Bár ha még nem tudja a gyermek mit jelent egy állatról gondoskodni, akkor várjatok még az állattartással...
4. Ninike04 (válaszként erre: 2. - Mohonc)
2008. aug. 30. 10:35
Hát én a helyedben először végiggondolnám akarok e én egyáltalán egérrel bíbelődni?nekem 9 éves a fiam és még mindig nem érett arra hogy huzamosabb ideig foglalkozzon egy állattal.Így maradna nekünk az állat gondozása.Amúgy nálunk tengerimalacot szeretne most aktuálisan.De addig amíg a macskájával nem bánik megfelelően addig semmilyen ilyen állatot nem kap.
2008. aug. 30. 10:34
szia a mexicói futó egér nagyon édes kis állat!! nekem volt és ha pici korában már kézhez szoktatják akkor egy tündér!de van még csukjás patkány is ami kedves kis állatka lehet!ez mondjuk kidcsit csúnyább és nagyobb de ragaszkodó! középiskolában sokszor vittem magammal és a pulcsim kapucnijában végigaludta az órákat!
2008. aug. 30. 10:27

Szelíd kisegeret szeretnénk, felhívtunk néhány kisállattkereskedést, de mindenhol csak takarmány-egér van :(.

Tudtok esetleg helyet, ahonnan be lehetne szerezni???

Tapasztalatokat is szívesen fogadok. Köszönöm!!!

2008. aug. 30. 10:25
Kisfiam kisegeret szeretne. Tudtok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook