Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020 júniusi babák fórum

2020 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2020. márc. 16. 12:39

Sziasztok csajok!


Hogy vagytok?? Babócák?? 😊


Nálunk napról napra aktívabb 😊

Sikerült nekünk is kiválasztani a babakocsit,meg is vették anyósomék, és szerencsére nem rózsaszín 😊

Szombaton volt az esküvőnk, még az utolsó pillanatban.... A héten már nem lett volna... De szerencsére minden rendben lezajlott. 😊

Nászútra már nem mentünk el, 3 nap Szilvásvárad lett volna, de nem mertünk rizikózni. Képzeljétek tegnap este mondtam le az utat, ma reggel a szálloda vissza utalta a pénzt 😊

Ma reggel kellett mennem a második ellenanyag szűrésre. Azt gondolom, hogy nálunk (Dunaújváros) az emberek elég komolyan veszik ezt a járványt.

Azért azt nagyon remélem, hogy mire szülni kell... Vége lesz ennek a járványnak.

Szép napot mindenkinek 😊

193. zajax90 (válaszként erre: 191. - Svenna)
2020. márc. 14. 16:38
Én olvastam ezt valahol,úgyhogy azóta odafigyelek...de azért néha megsimizem,csak óvatosan ☺️.
192. szokeciklon (válaszként erre: 191. - Svenna)
2020. márc. 13. 22:21
Na erről még soha nem hallottam😮😮😮
191. Svenna
2020. márc. 13. 20:15

Hat nalunk van mozgolódás rendesen, próbálom is mindig videózni 😁 nagyon durva mutatványokat művel 😁

Tudtátok h nem szabad simizni a pocakot??

Mert en nem tudtam, es automatikusan ott van sokszor a kezem.. Es mondta az orvosom h nem szabad, mert méh összehúzódást okozok azzal h simogatom, eleg vekony ott a bőr, stb,, es ez koraszüléshez vezethet.. 😲

Szoval csak ugy lehet ha ratesszuk a kezunket felemeljuk es arrébb rakjuk ha érezni akarjuk,, húzni simizni nem... 😔😬

Most mar próbálok odafigyelni ra.

190. szokeciklon (válaszként erre: 189. - Svenna)
2020. márc. 10. 19:01

Köszönöm :) Igen, nagyon várom már hogy hatalmasakat sétáljunk majd :)


Hogy vagytok? Mozgolódnak a babák? :) Nálunk egyre aktívabb a kölök, imádom ezt az érzést :)

189. Svenna (válaszként erre: 188. - Szokeciklon)
2020. márc. 10. 18:04

Nagyon kis csini ☺️

Vagany lesz benne a babuci!!😎

188. szokeciklon (válaszként erre: 187. - Sikeresnő)
2020. márc. 10. 17:04

[link]


No így :) A kép kicsit csalóka, mert a menta rész kicsit sötétebb :)

187. sikeresnő (válaszként erre: 186. - Szokeciklon)
2020. márc. 10. 16:58

Azt nem tudom 🙈.

Viszont ha netes elérhetőséget kimásolod, úgy rákattintva megnyílik majd az oldal. Így egyszerűbb, mint fotózgatni.

186. szokeciklon (válaszként erre: 185. - Sikeresnő)
2020. márc. 10. 16:49
Help me :) Hogyan tudom ide betenni a fotót?
185. sikeresnő (válaszként erre: 183. - Szokeciklon)
2020. márc. 10. 09:06
Csatolsz fotot a babakocsiról?
184. Svenna (válaszként erre: 183. - Szokeciklon)
2020. márc. 10. 07:14

Igen én vagyok a Nyiregyi 😊

Voltunk mi is ott, mi kiságy ügyben, bár nem ott vettük meg de nagyon jo dolgok vannak ott is és aranyosak a csajok is.

Én még a Zsebibaba áruházat tudnám ajánlani, ott is nagyon szuper cuccok vannak.

2020. márc. 10. 06:39

Sziasztok! Én összesen 7 kg-ot híztam, tulajdonképpen amit lefogytam az első és második trimeszter elején, az jött vissza! Mondjuk a ruháim abszolút jók rám, van két kismama farmerom, de azok is még esnek le :D De az a fontos, hogy a kisfiam jól van, szépen növekszik :) Két hét múlva megyünk a következő kötelező UH-ra, alig várom már :)

Képzeljétek, szombaton Nyíregyházán megvettük a babakocsit :) Magas, szürke-menta színű, könnyű, de mégis masszív :) Még a férjem is egyből beleszeretett :) ha jól emlékszem van nyiregyi csajszi köztünk, ajánlom a baba világ boltot :)

182. zajax90
2020. márc. 7. 09:43

Sziasztok!


Én 65,5 voltam a 173 centimhez,mikor először voltam védőnőnél.Most 77 kg voltam kedden.Nem mondta senki,hogy sok lenne ez a gyarapodás,annyit jegyzett meg az orvos,hogy sok a magzatvizem.Nekem is kb. 1 kg-t mért a baba súlyára,de az nem biztos,hogy ennyi is,lehet,hogy a mérés pontatlan.Mondjuk nálunk a férjem is elég magas,195 centi és a babának is hosszú a combcsontja,nem tudom,hogy lehet-e összefüggés a magasság és a súly között.Én is megijedtem kicsit,hogy hogy fogok majd megszülni egy óriás bébit :D:D.

181. Svenna (válaszként erre: 179. - Curry1995)
2020. márc. 6. 19:38

Sziaa!


Én 48al kezdtem (167cm)es most 58 vagyok 😱 soha nem voltam tobb 52től.kicsit nekem is fura h ennyi feljott, de igazabol nem latni annyira csak a pocin.én a 26 hétnél jârok. Nekem csak annyit mondtak(doki védőnő) h szépen kerekedek, nem baj h feljott ennyi râmfért mert vékony vagyok. De nekem most mar 1kg a baba is, ezen is meglepődtem mert a neten olvasva ilyenkor meg csak 700-800gr..

Mekkora lesz a kiirt napra???? 😏 Ha most ekkora.

Ha minden okés a babuval és veled is (meg a cukroddal is) akkor sztem nem kell aggódni..

☺️☺️

180. Rebecca0511 (válaszként erre: 179. - Curry1995)
2020. márc. 6. 11:28

Szia

Én úgy tudom, nekem azt mondta a nőgyógyászat meg a diabetológus is, hogy egy terhesség alatt 10—14 kg az normális. Szerintem a 7 kg teljesen normális.

2020. márc. 6. 07:49

Sziasztok!

Súlygyarapodással kapcsolatban volna kérdésem! A babavárást 56 kg-val (165 cm vagyok) kezdtem! Most vagyok a 25. hétben, és 63 kg nyom a mérleg. A doki bácsi rámszólt, ha legközelebb megyek, akkor max 1 kg-val lehetek tobb, mert ő már sokallja ezt a 7 kg. Mi a véleményetek? El vagyok kenődve! Üdv: Anna :)

178. szokeciklon (válaszként erre: 177. - Nagy.henrietta)
2020. febr. 26. 15:49
Kombinált kiságya, ami ifjúsági ággyá alakítható + éjjeli szekrénnyé! Van sok tárolója effektíve :) 69000 Ft körül van az ára!
177. nagy.henrietta (válaszként erre: 176. - Szokeciklon)
2020. febr. 26. 10:17
Az melyik? Mi most ezen gondolkodunk, hogy melyik legyen.
176. szokeciklon (válaszként erre: 175. - Nagy.henrietta)
2020. febr. 26. 09:48
A Bippa Kft.-nek naghyon jó árai vannak, mi is megyünk majd oda :) Én az álom kiságyat találtam meg náluk :)
2020. febr. 26. 09:07

Sziasztok! Tegnap megvettünk a babakocsit. Camini Frontera a márkája. Multifunkciós és közép árkategóriás. Mi 125.500 Ft-ért vettük a Bippa Kft-nél. Sok helyen nézelődtünk, de itt volt a legolcsóbb ez a márkájú babakocsi. Kb. ugyan annyit tud, mit a magasabb árkategóriájú babakocsi. Terepen és városban is lehet egyaránt használni. A rugózását lehet állítani sportosabbra is. A babahordozója az európai szabványnak megfelelő, ezért autóban is lehet használni. Igaz még nem raktuk össze, de már most meg vagyok vele elégedve. Ha a babócánknak lesz kistestvére, akkor neki is ez a babakocsi marad.


Rebecca0511 nem lesz nagy esküvőnk. Kb 45-en leszünk. Polgári szertartás után lesz egy vacsora és ennyi. Csak a párom szűk családja jön és az én szüleim.

A ruhám egy egyszerű térdig érő ruha lesz. A felső része ekrü, a mell alatti résztől pedig világos barna, cappuccino színű.


Nekem már vennem kellett nadrágokat és felsőket, mert amit eddig hordtam, már nem jönnek fel rám. A pocakom is gyorsan nő nem is tudom mi lesz még itt a vége felé. Szerintem engem daruval fognak ide-oda vinni. :-)


Az időváltozás engem is kikészít. Tegnap kicsit fájt a pocakom, de mára már elmúlt. Biztos, hogy a frontot érezte a pici, mert egész nap mocorgott.

2020. febr. 26. 08:41

Sziasztok :)


Én péntek reggel voltam a cukorterheléses izén, 1 egész citromot belenyomtam még a löttybe, de így is éreztem a szirupos nyavaját...nagyon nem szeretem az édes ízt, ez meg full tömény volt még így nekem :( Előtte nap 6 liter vizet ittam, meg sem éreztem a vér vételt, megittam a löttyöt, majd félóra múlva volt olyan hányingerem...ott volt a dokim is, pont dolgozott, mondta hogy járkáljak kicsit, így is volt, vagy 30 percig kóvályogtam, de jobban lettem :)! Pont most beszéltem a dokimmal, nekem OK az eredmény, holnap beugrok a magánrendelésére a papírért.


@Svenna: 5D, mi ugye Budapesten élünk, ajánlásra mentünk egy helyre, ahol 12000 Ft volt most Valentin-napi akcióban (egyébként 16000 Ft). Kaptunk 1 képet kinyomtatva, plusz 167-et pendrive-on :)


Én imádtam a tegnapi időjárást, itt Pesten gyönyörű idő volt, sütött a nap...nagyon várom már a jó időt, nem szeretem a telet :( De ma meg ez az eső...! Én azt figyeltem meg, hogy a nagy szél, az nem tesz jót, hétfőn voltam kicsit rosszul, de a magnézium segített :)

173. Svenna (válaszként erre: 172. - Rebecca0511)
2020. febr. 26. 08:05

Nekem tegnap a fejem fajt este, ezert en is megmertem a vernyomasom kicsit magasabb volt mint szokott, de még normal, csak a pulzusom magas mindig. De szerintem az eső miatt fajt a fejem, mindig megérzi 😬

Meg nagyon álmos voltam egész nap!

2020. febr. 26. 07:40

Sziasztok csajok


Hogy birtátok a tegnapi meleg frontot?? Az én vérnyomásom az elég jól kiugrott....

Most meg az eső szakad....

Tegnap olyan pokoli éhes voltam egész nap.... Ilyet még nem éreztem.... Nektek szokott ilyen lenni??

Még jó, hogy nem egyedül voltam itthon, mert lehet megettem volna a fél hűtőt.... 😂

171. Rebecca0511 (válaszként erre: 170. - Svenna)
2020. febr. 26. 07:37

Szia

Én még a 14.héten voltam cukorterhelésen, több cukorbeteg is van a családban.... Másnap volt eredmény 8,8 lett. 7,8ig jó engem diétára fogtak, meg minden pénteken mennem kell vérvételre a diabetológushoz.

Amúgy nekem májusba volt cukorterhelésem, egy évbe egyszer el szoktam menni, és az tökéletes volt.... Úgyhogy én bízom benne, hogy ez most csak a terhesség miatt van..

170. Svenna
2020. febr. 25. 20:11

Na sziasztok csajok!


Én ma voltam cukorterhelésen,,, 🤪🤪🤪💪💪 és letudtam 😀

Nagyon rettegtem tőle, maga a tű miatt is, nem szeretem a szúrkálást.. És inni sem bírok, de nem volt olyan vészes. Most varom az eredmenyt. Ti voltatok már??

Jövő héten pedig randevú picúrral.Remélem minden rendbe lesz, most volt 2napom amikor fâjt a hasam jobb oldalon lent,, kiegyenesedni se nagyon bírtam, és a járkálást sem. Köhögésre is fájt, és feszült is. De hálIstennek elmúlt, lehet megeröltettem magam vagy kicsit felfáztam, de már most jobb,elmúlt ez a feszülés.


Kiváncsi vagyok erre az 5d mozira én is. Olvastam rola h azért jobb mint a 4d,,de árba itt elég nagy a különbség. 4d =8,500, 5d =20.000, még erre nem kértem időpontot.


Babakocsi ügyben, hát nézelődtem én is már párat, voltak amik megtetszettek, de sógornőmék felajánlották az övéket ha elfogadjuk, asszem MamaKiddies ez a 3in1 multifunkciós ,úgyhogy nekünk ő lesz 😉🤘🤗

A kiságyat már megvettük,, hááát... Kellett egy 4óra mire összeszereltük 😁😁😂🤤

Todi 5in1 kombi, kis cukorfalat már most is, még a kokusz matrac hianyzik, meg az ágynemű..

De még nem vagyunk elkésve semmiről 😊

169. zajax90
2020. febr. 25. 17:50

Nekünk nincs konkrét babakocsi márka egyelőre,jó lenne,ha nagy kerekei lennének,mert itt botrányosak a járdák,egy jó rugózású terep babakocsi lenne a legjobb XD.

Mi is közepes árkategóriában gondolkozunk,ez a max. 150 lenne az ideális,de eddig csak egy helyen nézelődtünk,szóval még nincs meg az igazi.Használtra is gondoltunk,de terveink szerint majd lesz kis tesó is előbb-utóbb és nem tudom,hogy a használt kocsi ki tudna-e szolgálni 2 gyereket,meg az előéletét sem ismerem,volt-e itt-ott javítgatva,higiéniai okok stb.Ha meg 2 kocsit kéne venni használtan,akkor ugyanott vagyunk szinte árban,mint egy új.Szerintem nálunk a kocsi-kérdést lesz a legnehezebb eldönteni :D.

168. szokeciklon (válaszként erre: 167. - Szokeciklon)
2020. febr. 25. 08:43

*nézegettek

*multifunkciós


Hiányzik a kávé :D

2020. febr. 25. 08:39

Milyen babakocsikat nézetegettek? Multifinkciós? Márkár is írhattok :)


Nekem a nagy vágyam a Stokke, de iszonyatos áron van :(

Második helyen a Bebetto áll, az is elég magas. Még kíváncsi vagyok a Chipolinokra, mert állítólag azok is magasabb kocsik az átlagnál! Nekem nagyon fontos, hogy a baba magasabban legyen majd!

2020. febr. 25. 08:24

Sziasztok

Én még karácsonyra kaptam egy nadrágot meg egy felsőt, most kezdem hordani. Múlt héten meg egy ruhát rendeltem, de többet már nem szeretnék venni. Remélem hamarosan jó idő lesz, mert van egypár nagyon lenge nyári ruhám,azokba már kihúznám 😊


Nagy.henrietta,gratulálok, legyen nagyon szép napotok 😊

Nagy esküvő lesz? Milyen ruhád lesz?


Mi még semmit sem vettünk a babának... Egyenlőre nem is szeretnék. Március elején kapunk kulcsot a házunkhoz, kicsit alakítani szeretnénk-egy fal átrakása, egy fal kibontása, festés, parkettázás, járólapozás.... Remélem áprilisban végeznek a munkálatokkal.. És akkor még májusban be tudunk költözni.

Kiságy, pelenkázó, kád... Ezeket kapunk rokonoktól....

Babakocsi... Hát nagy kérdés volt, de anyósomék megoldották, azt mondták, hogy válasszak egy közép kategóriásat 150 ezerig... De még igazán nem is nézegettem...

Most annyi minden van, a ház, az esküvő....

Szép napot mindenkinek 😊

165. zajax90
2020. febr. 24. 19:43

Sziasztok!Én ruhák közül csak kismama nadrágokat vettem,nekem már szükségem van rájuk,a régiek közül csak a nagyon csípő nadrágok jönnek fel :D.Egy farmert vettem a H&M-ben,egy farmert és egy fekete nadrágot a Lidl-ben,illetve egy leggings-t,szintén a Lidl-ben.Nekem kényelmesek eddig.Mást nem nagyon tervezek venni,talán a felsőim között találok olyat,ami később is jó lesz.

Nekünk is nagy kérdés a babakocsi,nemrég vettünk egy gardróbszekrényt,kiságyat elvileg kapunk a nővéreméktől,de matrac kell majd bele.Meg pelenkázó...olyan sok bútort nem tervezünk a babaszobába ^-^.

Mi jövő héten megyünk ultrahangra legközelebb,mindig olyan jó látni,hogy szépen mozog a bébike ^-^.Múltkor minket is megszívatott a 20. heti uh-n,2 órát voltam bent,nem akart egyszerűen jó pózba fordulni,hogy mindent le tudjanak mérni,tornáztam is pedig közben,de még hátat is fordított nekünk :D.Azt mondta a doktornő,hogy még egy kismamát sem tornáztatott ennyit :D.Bezzeg a vizsgálat után szépen mozgolódott :D.Most talán anyósom is elkísér,első unoka lesz,úgyhogy ők is nagyon várják már ^-^.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook