Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020 júniusi babák fórum

2020 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
224. szokeciklon (válaszként erre: 222. - Nagy.henrietta)
2020. ápr. 4. 07:17

Abban a kórházban, ahol én fogok szülni, van még apás szülés, csak látogatás nincs! Teljesen megértelek, nekem is ez a legnagyobb félelmem😥Nagyon készül a férjem, nagyon szeretne ott lenni! Egyrészt a támogatása nekem is fontos, másrészt nagyon nem szeretném, hogy ne élhesse át az élményt és kimaradjon belőle😥 Szóval reménykedem én is, bízzunk benne hogy addigra más, jobb, reménykeltőbb lesz a helyzet, mást nem tehetünk!

Bár hozzá teszem, hogy én vagyok annyira harcias, meg nagypofájú, hogy kiharcolom, hogy ott lehessen, képes vagyok az Atyaúristenig elmenni 😉


Még egy kérdés lányok😊: ki milyen ruhákkal készül? Body, rugik, kis nadrág, stb?

223. Guruljka (válaszként erre: 222. - Nagy.henrietta)
2020. ápr. 4. 01:09

Három gyerekem közül egyik sem lehetett apás szülés. Akkor még nem lehetett. Végigcsinálta az ember egyedül. Nem állítom, hogy kellemes volt, de nem volt választásunk.

Bátorság!

222. nagy.henrietta (válaszként erre: 221. - Szokeciklon)
2020. ápr. 4. 01:07

Szia. Én sem bírom valami jól a bezártságot.

Az éjszakák szörnyűek. Nem tudok aludni. De nem a baba miatt, hanem egyszerűen csak forgolódom. Reggel viszont nem lehet kiverni az ágyból.

Én a mosáson már túl vagyok. Most vasalom a ruhácskákat.

Nekem még hátra van a kórházi pakk összepakolása. Most kaptam meg a listát, hogy mit lehet bevinni a kórházba.

Viszont kaptam egy rossz hírt. A mostani helyzet miatt nem lehet apás szülésünk. Egyedül kell végigcsinálnom az egészet. Sőt a kórházban most látogatási tilalom van, ezért senki nem jöhet majd be hozzánk. Szóval a párom csak akkor láthatja a kisfiúnkat, ha megyünk haza. Ettől teljesen ki vagyok készülve. Remélem javulni fog a helyzet mire a szülésre kerül a sor. De nem sok jóval kecsegtetnek.

Kitartást mindenkinek. Már nem sok van hátra.

2020. ápr. 3. 18:05

Sziasztok csajok!


Hogy vagytok? Hogy viselitek a bezártságot? Én egyre nehezebben, most már átlagosan 2-3 naponta jön egy mélypont nálam a bizonytalanság miatt :(

De amúgy minden ok, állÍtom össze a babakelengyét, a kórházi pakkot, jövő héten már kezdem a ruha mosás első felvonását :)

Hihetetlen, hogy már a 31.hétben vagyunk :)

A kisfiam egyre aktÍvabb, éjjel aludni sem nagyon tudok, bezzeg reggel 6 fele megnyugszik, és mostanában ezt csinálja, én meg alszok 10-ig :)

2020. márc. 30. 19:04

Sziasztok csajok 😊


Ma voltam a védőnőnél és a nőgyógyásznál is. Védőnőnél néztünk szívhangot 😊

Nőgyógyász azt mondta, hogy duplázzuk meg a vérnyomás gyógyszert, hogy a 34.hétig minden rendben legyen. Írt vasat is, mert hát az nagyon kevés volt. Azt mondta, hogy 3 hét múlva találkozunk. Olyan volt, mintha semmi sem történt volna 😊

Ez azért megnyugtató volt.

Kérdeztem a kórházi helyzetet, de diplomatikus volt. Nyugodjak meg, meg fogunk szülni 😊

Hát ennyi volt 😊


Remélem mindenki jól van 😊


Szép napot mindenkinek

2020. márc. 30. 10:07
Sziasztok! Van aki a Zalaegerszegi kórházban fog szülni ? ☺️
218. szokeciklon (válaszként erre: 217. - Curry1995)
2020. márc. 28. 13:50
Jól van, vigyázz magadra! Fontos a megfelelő mennyiségű folyadék... És most ezzel magamat is figyelmeztetem , hogy igyak :) Igyunk csajok 💞
2020. márc. 28. 10:21
Sziasztok! Minden okés hála az égnek! Ma már 64.1-et mutatott a mérleg, a vérnyomásom 120 körül van :) úgyhogy valószínüleg keveset ittam, és elkezdte raktározni a szervezetem !
216. Rebecca0511 (válaszként erre: 215. - Szokeciklon)
2020. márc. 28. 07:52

Szia


Ezek csodálatos dologok😊

Anyósom múlt héten elment, negvett mindent, ami még nem volt - ruhák, pelenka, stb....

Tegnap meg be is zárt az egyedüli bababolt a városba....

Sajnos nálunk még minden anyósoméknál van, még nincs kész a ház.... Remélem be tudjuk fejezni...

Éjjel nagyon nem éreztem jól magam, a vérnyomásom nem akart 150 alá menni... Most már sokkal jobb... Szerintem ezek a frontok nyírnak ki. Meg az online oktatás 😂😂

Szép napot mindenkinek 😘

2020. márc. 27. 19:16

Curry1995: Szerintem is keresd fel az orvosod!! Kitartás, minden rendben lesz 😊


Képzeljétek, ma megérkezett egy csomó dolga a kisfiúnknak: kiságy, matrac, légzésfigyelő pl. :) Ebben a bizonytalan és furcsa időszakban olyan szívetmelengető érzés volt pakolni :) Főleg látni a férjem bepárásodott tekintetét, mikor azt mondta: ezen a matracon fog aludni a gyerekünk ❤️

214. Rebecca0511 (válaszként erre: 212. - Curry1995)
2020. márc. 27. 07:48

Szia!


Szerintem is keresd fel az orvosod... Minél előbb...

Én terhességi toxikemia gyanú miatt vagyok veszélyeztetett terhes. A jelek a magas vérnyomás, a láb és kéz dagadás-vizesedés, fehérje a vizeletben. Ez nagyon veszélyes dolog. 12 éve a lányom a 36.héten született... Valami pokoli magas vérnyomásnál császároztak meg.....

Védőnő is tud segíteni.

Majd jelentkezz, hogy mi lett veled.

213. Orsi2017 (válaszként erre: 212. - Curry1995)
2020. márc. 27. 07:31
Nem ártana egy orvos ..lehet toxémia ami nem játék .
2020. márc. 27. 07:18
Sziasztok! Valaki szenved a vizesedéstől? 1 hónap alatt 1-1.5 kb híztam (23–27. Hét, 63—>64/64.5) most vagyok a 28 heten es valami nem stimmel, be van dagadva a szám, meg szinte az egesz fejem, tegnapról mára 64.5–>65.5 kg lettem. Ez nem lehet zsír véleményem szerint. Vab valami praktikátok ? Kérlek segítsetek, mert a dokim kétségbe fog esni ha ez így megy tovább a kilókkal, es nem fog nekem hinni hogy egyik napról a másikra bevizesedtem...
2020. márc. 27. 00:25

Sziasztok lányok! Eddig sajnos nem tudtam írni. Március 2-től szabadságon vagyok és 20-tól pedig TP-n. Már nem bírtam bejárni dolgozni, mert mindig bekeményedett a pocim. Azóta itthon vagyok és festettük a lakást. Megvettük a picink hálószobájába a bútorokat. Ti hogy bírjátok ezt a bezárást? Mi el szoktunk menni itthonról bevásárolni, de vigyázunk, hogy ne legyen semmi baj.

Az éjszakák nálunk tragikusak. Annyira fáj a derekam, hogy nem tudok aludni. Na meg óránként járok mosdóba 😁.

A fiacskám nagyon aktív baba. Nagyon sokat mozog, de azért vannak pihi szünetei is. Esténként aktívabb inkább.

A héten kellett volna mennem UH-ra, de a dokim átrakta jövő hétre a vizsgálatot. Voltam vérvételen is, de nem tudom at eredményt. Hétfőn kell mennem a védőnőhöz, akkor fog majd kiderülni.

210. szokeciklon (válaszként erre: 209. - Rebecca0511)
2020. márc. 24. 12:48

Mi számít aktívnak? Mert első babásként nem tudom :D

Mocorog sokat, főleg ha ülök, meg ha éhes, meg este amikor nyugalomban vagyok :D meg éjjel, ha olyan pozícióba keverednek, ami nem tetszik neki :D de nem érzek ilyen fájdalmas érzést, inkább kellemes :) néha érzek hasfeszülést, mintha nyújtózkodna... De a magnézium segít!

2020. márc. 24. 12:39

Sziasztok csajok!!


Szokeciklon : nagyon örülök, hogy sikerült eljutnod ultrahangra. Remélem hamarosan túl leszünk ezen az egész vírus dolgon...


Svenna: én még azért tudok aludni 😊. Bár egy éjjel 3szor megyek pisilni, de mindig sikerül vissza aludni. Bár nincs nagy alvás igényem, de azért 6 órát tudok aludni, az elég is...


Csajok?? Mennyit mozognak a babák?? Én azért olyan örült, aktív mozgás nem érzek... Minden nap érzem mozogni reggel is meg este is.... De nem olyan aktív. Lehet ez azért van, mert nagy a pocakom... És sok helye van 😂😂


Szép napot mindenkinek 😘

2020. márc. 24. 11:47

Sziasztok! Voltunk ma a 30.heti UH-n, minden rendben van, végre nem brékelt a kölök, így hamar meg tudták mérni😄 2 héttel nagyobbnak becsülték...! Amit nem értek, de írtam már a dokimnak :) A kórházban senki nem volt, 1 orvossal találkoztam, mikor szálltam ki a liftből...! A férjem nem jöhetett fel, sajnos azt sem engedték, hogy videó hívásban ott legyen 😥 De inkább erről maradjon le és a szülésnél lehessen benn...🙏🙏🙏


Svenna: alvás?? Az mi😄? Szerintem én kezdek gyakorolni a szülői létre, kb. 2 óránként fenn vagyok, forgolódok... Mint kB. A 16-20 hét között, akkor volt ez a nem alvásom! Már a szoptatós párna sem segít...!

207. Svenna
2020. márc. 24. 11:41

Sziasztook!


Mizujs, csajok hogy vagytok?

Hogy telnek az éjszakáitok? Kényelmesen alszotok?? 😏

206. Svenna (válaszként erre: 205. - Rebecca0511)
2020. márc. 21. 08:40

De jo Te el tudtál jutni vérvételre 🙂

Mi tolunk rajta kicsit. De nekem is magas a fehervesejt. A haemoglobin, meg a haematokrit alacsonyak. Nekem nem irtak vasat pedig lehet elférne 😀, csak azt mondták folytassam a termeszetes vas bevitelt 🤔

2020. márc. 20. 18:59

Sziasztok csajok


Helyzet jelentés.... Vérvétel Rh negatív lett , de kell még egy majd május 11.-én. Vas nagyon kevés, fehérvérsejt magas.... Elküldtem védőnőnek mivel már csak online rendel.... Azt mondta, hogy mivel veszélyeztetett vagyok, hétfőn reggel menjek be hozzá, addigra felíratja a vasat.... Rendes nagyon...

Amúgy a vérvétel épülete előtt állt egy maszkos úr, és mindenkitől megkérdeze, hogy hova megy.... Alig volt talán 3 ember az egész épületben...

2020. márc. 20. 11:30

Én kedden megyek a 30.heti UH-ra, a dokim azt mondta nyugodtan menjek, az utána lévő terhesgondozás (magán) az viszont lehet el fog maradni! Nem tudott nyilatkozni biztosan, hisz napról napra változik minden :( Én a #maradjotthon 4. napján már nem nagyon bírom :( ma hajnalban elmentem sétálni, 1 emberrel találkoztam, az is az utca másik oldalán ment! Amíg nem lesz lakóhely elhagyása tilalom (remélem minél előbb elrendelik), addig minden hajnalban fogok sétálni😊


Egyébként a kisfiam nagyon aktív, olyanokat rúg meg mocorog :) Annyira imádom 💞🥰 jah és ma vettem észre, hogy a pocakomtól már nem látszódik a lábfejen, ha lenézek 😄! Szerencsére a fenekem nem nő, ugyanúgy leesik rólam minden ruha.... A fene sem érti :) Bár mindegy is, csak a babám növekedjen egészségesen :)

203. Svenna (válaszként erre: 201. - Rebecca0511)
2020. márc. 20. 08:07

Sziasztok!


Hat nalunk az a helyzet h jövőheten kellene mennem vervetelre, de azt mondták h toljunk inkabb.. 😕

Bar nemtudom h majd meddig lehet eltolni mindent?!

A kórházakba se nagyon lehet most menni, csak akinek tényleg nagyon sürgős gondja van.

Én maganhoz járok, apr.elején kellene mennem de még előtte rákérdezek h tud e fogadni.

202. zajax90 (válaszként erre: 201. - Rebecca0511)
2020. márc. 20. 07:23

Sziasztok!

Én a héten voltam cukorterhelésen,ott fogadtak,a dokit és a védőnőt nem tudom,majd írok neki,hogy mi most a helyzet.

Én home office-ból dolgozok,szerencsére megoldható nálunk.Április közepétől meg meglátjuk.Elég elkeserítő a helyzet,kitartást mindenkinek!

2020. márc. 19. 07:09

Sziasztok csajok


Hogy vagytok??

Volt valaki mostanában védőnőnél, orvosnál vagy ultrahangon??

Tudtok valamit, milyen a helyzet a kórházakban??

Nálunk diabetológia már nincs, online van a rendelés.... Tegnap hívott egy nagyon kedves hölgy. Kérdeztem Tőle, hogy mi újság a kórházban... Nem nagyon akart válaszolni, azt mondta, ezt majd 10 hét múlva kérdezzem meg.... Nem volt valami biztató....

200. szokeciklon (válaszként erre: 197. - Rebecca0511)
2020. márc. 17. 11:01
Mi mind a ketten +ak vagyunk a férjemmel, még + lett az ellenanyag tesztem... Húsvét után megyek a 3. Vérvizsgálatra
2020. márc. 17. 10:59

Sziasztok😊! Én mától szülési szabadságon vagyok, a hétvégét kb.rettegésben töltöttem, de megbeszéltük a férjemmel, hogy nem biztonságos tovább dolgoznom (BKV miatt főleg). Tegnap be itt dolgozni, megmondtam a főnöknek, hogy ez az utolsó nap... Jól fogadta, persze próbálkozott még a fizeti a taxit dologgal, de hajthatatlan voltam. Sajnos a home office a rendszerek miatt nem ment volna :( Aztán este szépen ki is borultam, hogy életemben először nem dolgozom, "eltartott" leszek, haszontalannak fogom magam érezni, úgy sírtam, hogy 1 órán át megszólalni sem tudtam! Aztán mikor kiöntöttem a szívem a férjemnek, többek között ezt mondta: Édes, pár hét és a világ legszebb, de legfárasztóbb munkája lesz a Tiéd, anya leszel, úgy hogy én királylányként fogok Veled bánni😊💞 Nyilván ezen is bőgtem, nah a hormonok :D


Nekem jövő héten lesz a 3.kötelező UH, a férjem nem jöhet be a kórházba sem, az utána lévő terhesgondozás nem lesz, a dokim azt mondta!


Amúgy nagy a buli odabenn, imádom ahogy rúgdos, mozgolódik 🥰! Meg hogy megismeri az apja hangját, reggel ha meghallja, arra jelez hogy hajó, feleltem, jöhet a reggeli 😄

198. Svenna (válaszként erre: 197. - Rebecca0511)
2020. márc. 16. 18:39

Igen mar volt egy az elejen es most a 28.heen a köv. Csak ami kiallitott a vedono arra kene egy aláfirkantás 😀

Nagyon remelem h majd annak az eredmenye is jo lesz. Most mar parázok mindentől 🤪

197. Rebecca0511 (válaszként erre: 195. - Svenna)
2020. márc. 16. 18:13

Szia


Igen. Én 0 Rh pozitív vagyok, a férjem meg 0 Rh negatív.

Nekem volt beutalom, de elvileg már kellett, hogy legyen egy ellenanyag szűrésed, és azon írja a kontroll időpontját.

Szerintem az is elég jelen pillanatban.

😊

196. Svenna
2020. márc. 16. 16:21
Post =most 😁
195. Svenna
2020. márc. 16. 14:47

Sziasztook!


Gratula az esküvőhöz Rebecca!!

Sok Boldogsagot!🥂🎉

Nekunk is aktív a picur, pont post rugott oldalba, aztan sikerult kitapogatnom, vagy a laba vagy a könyöke lehetett! 😁

Te is Rh 0-vagy?

Nekem jövhéten kellene ellenanyag szűrésre menni, de 😬🤪😳😷 a haziorvosunk es az asszisztens is karanténba van.. Ugyhogy majd sztem holnap konzultálok vele telefonon h mi legyen hogy legyen, mert még alá kellene h irja a beutalóm.

Jo lenne ha hamar lezajlana ez a virus dolog.

Remélem mindenki jol van, és kitartást mindenkinek!!

Szep napot! 😊

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook